Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arızalı bir şekilde dün istanbuldan izmite geldim ama şimdi baktığımda motorda hiç yağ kalmamış yaği sol taraftan akıtıyor motorun altından ayaklığın yanından akıtıyo :(
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MCT 250
    Ben o motoru fazla parçalamadım. fakat anladığım kadarıyla motorun sol kısmı kuru çalışıyor. eğer o kısımdan yağ akıyorsa, benim bir iki sayfa önceki bir yazımı oku derim.
    Arbertus bu model hakkında bayağı bir bilgiye sahip, o sana kesin yardımcı olur.

diğer arızanın sebebi bellimi?
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaşlar Hepinizin Kadir Gecesi Mübarek olsun .
    Arkadaş benim ilk motorumda da karterinde hiç yağ kalmamıştı sekman ve piston arızası demişti usta sekmanın acık tarafları aynı hizaya gelince karterdeki yağı yukarıya taşımış bütün yağ hava filitresine toplanmıştı
    ben derimki hava filitrene bir bak 1,8 litre yağ bir anda ortadan kaybolmaz karterde çatlak ve delik yoksa sol taraftan benim motordada yağ sorunu var ama sanki terleme gibi aman aman bir yağ damlaması yok

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arızalı bir şekilde dün istanbuldan izmite geldim ama şimdi baktığımda motorda hiç yağ kalmamış yaği sol taraftan akıtıyor motorun altından ayaklığın yanından akıtıyo :(
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o motoru fazla parçalamadım. fakat anladığım kadarıyla motorun sol kısmı kuru çalışıyor. eğer o kısımdan yağ akıyorsa, benim bir iki sayfa önceki bir yazımı oku derim.
    Albertus bu model hakkında bayağı bir bilgiye sahip, o sana kesin yardımcı olur.

diğer arızanın sebebi bellimi?
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Hepinizin Kadir Gecesi Mübarek olsun .
    Arkadaş benim ilk motorumda da karterinde hiç yağ kalmamıştı sekman ve piston arızası demişti usta sekmanın acık tarafları aynı hizaya gelince karterdeki yağı yukarıya taşımış bütün yağ hava filitresine toplanmıştı
    ben derimki hava filitrene bir bak 1,8 litre yağ bir anda ortadan kaybolmaz karterde çatlak ve delik yoksa sol taraftan benim motordada yağ sorunu var ama sanki terleme gibi aman aman bir yağ damlaması yok
    Arkadaşlar SAkin olun öncelikle,

@Mad sol taraftan ayaklık kısmından kaçırıyorsa sorunun FAtih inde dediği gibi keçelerdir.Alternatör kısmında 2 adet keçe var gözden geçirilmesi gerekli.

Hava filtresine gelince filtre kaxzanında bir miktar yağ olması normaldir. bu yağı şanzıman tarafından çıkan borudan buhar oalrak gelmektedir. Bir zararının olmmaması yanında buraya filtreden geçen tozlar yapıştığı için ekstra bir fayda sağlamakta. Zaman zaman filtre kazanının alt tarafındaki borunun ucunda bulunan tapayı açarak biriken pisliği boşaltabilirsiniz. Diğer arızanın sebebi genelde her MCT de olduğu gibi Marş Rölesi arızasıdır.

Herkesin Kadir gecesi Mübarek olsun.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

yardım

mrb arkadaşlar ben eğer nasibse yarın mondial 250mct alacağım ama şimdi kafama birşey takıldı bunuda sizlerle payllaşmak istedim . gördüğüm kadarıyla bu motorun tekerleri telden ve bunun için güzel gözükmüyor bunun yerine jantdan olanlar takılamaz mı acaba çabuk cevap yazarsanız çok sevinirim. anlatabildiğimi sanıyorum.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı çavuş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar ben eğer nasibse yarın mondial 250mct alacağım ama şimdi kafama birşey takıldı bunuda sizlerle payllaşmak istedim . gördüğüm kadarıyla bu motorun tekerleri telden ve bunun için güzel gözükmüyor bunun yerine jantdan olanlar takılamaz mı acaba çabuk cevap yazarsanız çok sevinirim. anlatabildiğimi sanıyorum.

Mct nin orijinal çelik jantları mevcut. Servisinle görüşüp satın alabilirsin.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MCT 250
    Hepimizin KADİR GECESİ mübarek ve hayırlı olsun.
    Bu gecenin hürmetine Rabbim hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

@ ARBETUS
    MCT250 lerin şanzımanında yer varmı? 5 vites dişlisini büyütsek yerine sığarmı acaba bi bilgin varmı?

Motosikleti
    mct-250
    herkesin kadir gecesi mubarek olsun günahlarınız affolsun..

mad blue;

Hocam sende aferdersin eşşeğe biner gibi ne o öyle arıza üstüne arıza azcık nazik ol bu kıza yahuu
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam lütfen yardim edin bugun izmitten istanbula gittim giderken sorun yoktu ancak gişelerde motor stop etti marşa basinca sanki marş motoru yokmuş gibi oldu bi ses geliyo ama marş motoru çaliştirmiyo iterek çaliştirdim neyse birtek sorun bu değil motordan horultular gelmeye başladi sanki piston dişarda çalişiyo gibi korka korka gittim belki çok yüklendim diye olmuştur tahmin ettim dönerken düzelir sandım
    neyse akşam motoru yine ite ite çaliştirdim birde baktim yer hep yağ olmuş birde yağ sorunu çikti başima noluyo bu motora ya
    tabi gelirken yamulan aynaları sıkıştıran arabaları ve yağmuru hiç saymıyorum balık gibi oldum gelene kadar acilen iyi usta lazim ve ne kadara patlar bu bana yağda bitti sanırım deli edecek motor beni yaw :(
    Biraderim sakın motoru çalıştırma ve teşebbüs bile etme!Onun piston ve segmanlarında arza olduğu kesin blok ve silindirine zarar verirsen masrafın 3-4 kat daha çoğalır.Senin yapmam gereken iyi bir ustaya gidip olanları tam anlamıyla anlatman onlar açarlar motoru gerekeni yaparlar.Öncedende olan şikayetlerin varsa ustayı o konuda bilgilandir ki açılmışken onlarda yapılsın.Mesela yağ akıtması,tekleme boğulma, çok yakıt v.b saygılar hayırlı günler...
    3 KuruşLuk Bir inSana 5 Kuruş Değer VerirSen ; O 2 Kuruşa Yine Seni Satar...

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı plarimed500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin kadir gecesi mubarek olsun günahlarınız affolsun..

mad blue;

Hocam sende aferdersin eşşeğe biner gibi ne o öyle arıza üstüne arıza azcık nazik ol bu kıza yahuu
    ya inanki nazik oluyorum ama daha naziklik istiyo demek daha nazik olursam bu sefer ben bozulurum

Motosikleti
    250 cc macit
    slm arbetus o çamurluk uzatmada kullandığım macitteki cant neye ait biliyomusun çok güzel görünüyor

merhaba arkadaşlar 250'mct beğendiğim bir motosiklettir.. ben sadece sizlerden 100'km'de kaç litre benzin tükettiğini öğrenmek istiyorum..ufak bir karşılaştırma yapmam gerekiyor..şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı icd48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arbetus o çamurluk uzatmada kullandığım macitteki cant neye ait biliyomusun çok güzel görünüyor

Arkadaşım o MCT nin adı yazıyor üzerinde...
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Arkadaşlar ben bugun reklamcıda oğlumun ismini motorumu yazdırırken aklıma gelen şeyi yaptırdım ve çamurluğu uzattırdım hiçte zarar vermeden biraz basit oldu ama.Çamurluğun alt 5 cm kısmından aşşağı doğru 15 cm yapıştırma yaptırdım ortasına karton koydurdum kalın oldu yakıştı yani 10 cm uzadı lastik felan düşündüm açıkcası çamurluğu delmek pek işime gelmedi saygılar sunarım...
    3 KuruşLuk Bir inSana 5 Kuruş Değer VerirSen ; O 2 Kuruşa Yine Seni Satar...

Motosikleti
    250 cc macit
    bizim macitlere regal in cantları olurmu bunu bilen varmı arkadaşlar

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    iyi geceler sahur yapmadan bi selam vereyim dedim. kayseri iyice soğumaya basladı acayip de yağmur var.buraların soğuğu hiçbir yere benzemez. mct me 1 2 haftadan elveda.ta ki öbür yaza. sabah baya tereddut ettim motoru cıkarmaya.dün iş cıkısı iftara 1 saat kala debriyaj telim koptu.o sıkısıklıkta ne yapayım derken tornavidanın ucunu büküp elden debriyaj yaptım.eve zor attım kendimi ama debriyaj balatasını da yedim heralde. motoru çalıştıktan sonra öksürük sesi gibi bi ses geldi.artı kalkış çok zor oldu sabah. debriyaj telini sabah kendim taktım.eldeki ayar somunundan boşluğunu aldım.
    acaba yeteri kadar germediğimden mi?
    yağ damlatma bende de var. keçeler değişecek başka care yok devamlı kontrol ediyorum.hersey bayram sonrasına kaldı.

herkesin bayramını şimdiden kutluyorum.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı yalnız_adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 250'mct beğendiğim bir motosiklettir.. ben sadece sizlerden 100'km'de kaç litre benzin tükettiğini öğrenmek istiyorum..ufak bir karşılaştırma yapmam gerekiyor..şimdiden teşekkürler...
    arkadaş bendeki km de 200 ytl yakıyor diğer arkadaşları bilemem ama ayar gerekiyormuş sanırım ayar yaptirinca bu epey düşer motor çok güçlü ve seri bi motor ama yakıt ve sağlamlık yönünden bana hep sorun oldu

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    mct sini satmak isteyen varsa özel mesaj atsınlar km si taş çatlasın 6000 km de falan olması iyidir..Ayrıntılar için özel mesaj =)
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

Motosikleti
    MCT 250
    arkadaşlar benim macitte tirtreşim diye bişey kalmadı. nedenini bilmiyorum

Motosikleti
    250 cc macit
    o nasıl oldu fatih bey anlatırmısın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler