Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    İyi teskereler dostum. Evet insan bu rahatlığa alışınca biraz zor oluyor otobüse minibüse binmek. Bugünün ilk 5 kilometresi benden sana armağan olsun arnavutköy tarafından yeniköye doğru
    Sevgiler ...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de bazen kaçırıyor ama yağına sürekli bakıyorum eksilme yok.3-4 damla giderse gidiyor.Kalıcı çözümü varsa bende yaparım."Farklı marka daha kaliteli keçe gibi"
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer keçe ise sadece, 5 lira bir keçenin fiyatı. Sen takabilirsen 5 liraya malolur. Ustaya taktırırsan ustanın insafına, en fazla 10 lira alır. fazla vakit kaynetmeden baktır.

Geçmiş olsun.
    Sevpa'ya götürdüm, usta pek insafsız çıktı. 40 YTLye yaparım dedi. Kendim yapamayacağım için mecburen bıraktım

Bu arada,
    aynalara fena halde kafayı takmış durumdayım. Her sarsıntıda aşağı düşüyor. en fazla 20 YTL'ye yakışıklı bir ayna nereden alınır bizim macite.
    (Ya da olmadı japon yapıştırıcıyla sabitliyeceğim )

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    uzun uzun uzun bi aradan sonra tekrar döndüm bu başlığa Arbetus unda bildiği gibi benim Kırmızı MCT 250cc cruiser ım var kışım zor çalışan, vites kaçıran, ama allahtan vibrasyonu az. Bundan 4-5 ay önce öğrendim motorsiklete binmeyi ve ilk motorumda MCT oldu, bu zamana kadar buji sorunu ve akü problemleri yaşadım çoğunlukla. 3 aydır aktif kullanıyorum ama ruhsatı üzerime alamadım cezaya girdi 3 aydır cezada para bulupta halledemedim malum öğrencilik acaba çok kaçar mı diye düşünüyorum. Bu zaman aralığında erken artçı alma hevesim yüzünden ve artçının doğan görünümlü şahin çıkmasından dolayı motoru bir kez devirdim ve gidon ayarı kaçtı sonra aküyü şarj etmeme problemi oldu ve bu hafta sonunda ankara da olanların tanıdığı ve benim de ilk görüşte çok takdir ettiğim bir usta olan yarış ustaya teslim ettim hem bakımları yapılsın hemde bu 5 aylık periyotdaki problemleri hallolsun diye şu an bekliyorum heyecanla. Açıkcası ilk motor olarak benim çok hoşuma gitti ikinci el olmasına rağmen ilk sahibinin çocuğu bakması sıfırdan daha sorunsuz biz motor sahibi olmamı sağladı biraz uzun olduğumdan dolayı üstündeyken motor kaybolsa da tarzına göre hafif atak ve karizması güzel bi motorsiklet (1.97 im ) ehliyet sınavında YBR 125 ile tanışma fırsatım oldu nitekim bu da ilk motorlardan olabilecek bir motorsiklet oldukça atak güven veren ( mondiale göre ) ve eğlenceli geldi bana ama tabiki tarz meselesi, regal raptor da kullandım ki hemen hemen parçaları aynıymış MCT ile ama tercih yapmam gerekirse hem ses olsun hem ataklık olsun MCT derim.

artık buralardayım

Herkese kazasız sürüşler
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

Motosikleti
    Arkadaşlar bugünün maliyetini açıklıyorum.

90 ytl dizlik (kaliteli bişey mafsallı falan)
    20 ytl hırsıza karşı zincir. halkalı olanlardan (çinmalı yine)
    90 ytl full face kask. (Bu da ispanyol malı ama çin menşeili ... fena değil gibi geldi bana)

200 ytl sıkışmış anlayacağınız ama gerekliydi...

Ayna konusunda bende şikayetçiyim.Kör noktası var birde sol taraf yalama olmuş rüzgar savuruyor. Yakışıklı bir aynaya ihtiyacım var.
    Soru:Ön depo sesini nasıl giderdiniz Çift taraflı bant falan diyordunuz? Bendeki sesi gidereceğim ama uğraştıracak ne lazım? Materyal olarak sünger bant vs tamamen kesiliyormu?
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03

90 ytl full face kask. (Bu da ispanyol malı ama çin menşeili ... fena değil gibi geldi bana)

ilk olarak LS2 ise o kaskın modeli çok güzel yorumlar ve güvenli olduğunu duymuştum dizliğin markası nedir ben protech dizlik, dirseklik ve eldiven takımı aldım 55 ytl vermiştim ama en yakın zamanda ruhsat işlerimi halledince mont alacağım .kampüste hırsızlık sorunu yok allahtan ama ilk sahibinden zincirim vardı
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

Motosikleti
    Kask LS2 Cartoon.Bende yorumlara istinaden aldım. Airohta alabilirdim biraz fark ile ama tezgahta kalan son maldı birde astarı değişmiyordu. Fiyatı makul diye onu aldım. Biraz açık kaska göre görüş açısı problemi yaşıyorum ama alışık değilim Bir kaç gün sonra kesin yorumu yaparım.
    Dizlik Zandona diye birşey 50 ytl ye de vardı.ama ben bunu aldım.Rahat birde yarın motoru değiştirirsem sırıtmaz

Zincir ise Kinguard marka 1.5 metre sanırım..Demir halkalı...

Sonuçta yeni yeni öğreniyorum. Bunlar şimdilik yeter...

Motosikleti
    mct 250

???

herkese slm
    benim makinaya uzaktan kumandayla çalıştırma sistemi olan alarm taktırmak istiyorum ama verimi konusunda şüphedeyim.
    böyle bir sistem kuran varmı? bilgisi olan beni bilgilendirirse memnun olurum.
    ha bide 150 lik scooter`i olan bir arkadaş düz yolda 130km/h yaptığını idda etti.
    benim makina en fazla 115km/h ı görüyor.
    yani düz yolda 115km/h la giderken 150 lik scooter'a madara olabilirmiyim?
    bana inandırıcı gelmedi ama kendinden çok emin konuşuyordu!
    motorları deneyelim dedim, çok acil işi olduğunu söyleyip gitti.
    bu iddası doğrumu yoksa çekememezlikmi var?
    cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Dert ettiğin şeye bak ... Diyelimki geçiyor ne olacak? Yarış yapmıyorsan 100 km sürat herkese yeter... Bu motorda da uzun uzun yollar yapmaya gelmez yorucu olur.

Soru: artçı varken ön direksiyon hafifliyor sanıyorum kontrol biraz güçleşiyor geziniyor gibi geldi normal midir? Sizlere de oluyor mu?

daraldiim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT (KARA)
    Alıntı pirreji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm
    benim makinaya uzaktan kumandayla çalıştırma sistemi olan alarm taktırmak istiyorum ama verimi konusunda şüphedeyim.
    ha bide 150 lik scooter`i olan bir arkadaş düz yolda 130km/h yaptığını idda etti.
    O alarmı bende düşünüyorum ama ondan önce bir çok eksiğim var ama satan yer bana ii olduğunu söyledi yani sattığı kişiler memnunmuş ama nevarki onu herkes takamaz satın aldığın yada alcağın yer sana iyi birisini tavsiye ederse daha iyi olur.
    Şu hız konusuna gelince ağzı olan konuşur eli olan yazar bende 888 yapıyom hadi bakalım Ya bana göre motorda gitmek değil durmak onemli
    ALLAH hepimize kazasız belasız sürüş asip etsin.

Dert ettiğin şeye bak ... Diyelimki geçiyor ne olacak? Yarış yapmıyorsan 100 km sürat herkese yeter... Bu motorda da uzun uzun yollar yapmaya gelmez yorucu olur.

Soru: artçı varken ön direksiyon hafifliyor sanıyorum kontrol biraz güçleşiyor geziniyor gibi geldi normal midir? Sizlere de oluyor mu?
    Dediğin doğru motorla uzun yol gitmek yorucu hatta bunda vibrasyonun bile etkisi var ama bizim macitler oturuş, ayakları koyma yeri tam yerinde ve gidonun şeklide yolculuğa ayrı bir yorgunluk katmıyor hepsi tam yerinde gibi diğer marka olmuş shoperlarda iki büklüm gezmiyoruz
    Artçı varken çok gezdim yani tek başıma pek gezemedim ama sende kotrolün güçleştiğini düşünüyorsan buna rüzgarlık taktırmanın faydası olacağını düşünüyorum, benim ilk sırada o var ve taktırma sebeblerim ise motorda giderken karşıdan esen rüzgarın hem bana hemde hızıma zararı var.

Motosikleti
    MONDIAL 250 MCT

resim

buda beim motordan bir resim inşallah koyabilmişimdir. olmamışsa nasıl yapılacağını bilen varsa anlatbilirse sevinirim

Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşım silindri buyultebilirsin 2 seçenek var ya yenı silindirler alıp takacaksın yada tornacıya goturup silindirdeki rektefe payını hesaplatıp silindiri buyulteceksin ama bence hiç oynama oyle kalsın ona harcayacagın parayla daha buyuk bir motor alıabilirsin

hayırlı olsun gercekten guzel motorun var

sizin motorların sesi cok hosuma gidiyor cok doyurucu sesleri var ya

Allah kazasız belasız surmeyı nasip etsın
    sağol dostum bende bir motorcuyla konuştum silindirleri büyültürüz dedi. ve sana garanti veriyorum hiç bir titreşim kalmaz dedi. maliyeti ise 700 ytl kadar tutar dedi. (motora sürekli binip ve o sürüşten zevk alacaksan bu parayı vermeye değer diye düşünüyorum)

herkese slm
    arkadaşım ben taktırdım ama alarmı bağlayan kişi bir türlü uzaktan çalıştırma işini beceremedi bende duydum ki marş motoruna zarar veriyormuş faz geçtim sadece şimdilik alarm olarak kullanıyorum birde 80 yada 90 dan yukarıya çıktığımda içindeki devreler yandı. piyasada çok ucuz mallar var 25 ile 30 ytl arası ama mümkünse bunları taktırmak yerine hiç taktırma daha iyi taktırırsanda iyi birşey taktır....
    hız konusuna gelince benim motor şimdiye kadar 130 yaptı daha fazlası zaten hem motorun hemde senin için zararlı ama alırsın bir race motosiklet o zaman yap istediğin hızı. bizim mct gezi için ideal yolda sıkıştırmadan motoru 80 90 bas istediğin yere git birde asla diğer motorlarla kıyaslama bizim tarzımız bu... görüşmek üzere sevğili mct ciler...

Motosikleti
    Haftasonu tecrübelerim..
    Sıkıştırısan ve artçın olursa yakıyor Neredeyse yolda kalıyordum.fulleyince 12.3 litre aldı...
    Kısa far kesilmiş uzunla kullandım.(aldığımdan beridir ikinci kez kesildi. sebebi nedir ?
    Ayrıca gösterge panelinin ampulüde yanmıyor. Önümüzdeki hafta bakacağım.

Egzostun sesini toklaştırmak için orjinalliğini bozmadan ne yapabilirim.?

player kardeş noter devir işlemi kaça mal oldu sana? emniyete gidip tescil işlemlerini yaptırdın mı?

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı SERSERİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum ama bana söylediği pistonların hacmini değiştiriyormuş birde birtakım farklı değişiklikler işte ama tam olrak bilmiyorum.
    Rektefe ile silindirleri büyütebilirsin. Birde o ebatta piston bulman lazım. Vibrasyonunun piston hacminden kaynaklanacağını sanmıyorum. Bu sorun tamamen motorun şaseye bağlı olan kulaklarındaki takozların olmayışından yada dandik oluşundan kaynaklanmakta. Bende regal raptorun 300 cclik spider modelini çok bekledim komple silindir piston ve krank ını alıp takacaktım Macite. Çünkü sadece piston silindir değişimi yada rektefesiyle tam sağlıklı olmuyor bu mevzu. Krank mili değişmediği için krank kesmene sebep olabiliyor.

Alıntı eMRe-81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar motorlar yine kız gibi olmuş askerde oldugumdan motorum gözümde tütüyor her carsıya cıktıgımda minibüsle falan kafayı yiyorum

arbetus kardesim gecmiş olsun kaza yapmıssın cok üzüldüm bu 2. kazan oldu dimi senin neyse kardesim benim dikkat et kendine sen bize lazımsın ;) hem dönünce benim motoru servise sokucaz beraber sen olmazsan ben naaparım

İyi bakın kendinize kazasız belasız sürüşler dilerim ..

şafak: 265
    Sağolasın Emrecim sen paşa paşa askerliğini yap. Gelince de kendi ellerimle yapcam bakımını motorunun gör bak nasıl oalcak macitin

Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevpa'ya götürdüm, usta pek insafsız çıktı. 40 YTLye yaparım dedi. Kendim yapamayacağım için mecburen bıraktım

Bu arada,
    aynalara fena halde kafayı takmış durumdayım. Her sarsıntıda aşağı düşüyor. en fazla 20 YTL'ye yakışıklı bir ayna nereden alınır bizim macite.
    (Ya da olmadı japon yapıştırıcıyla sabitliyeceğim )
    Tümoparsanın sitesinden bakabilirsin. YAda yolun düşerse Gebzeye gel burda bizim ustadakilere bakalım. Güzel aynalar var.

Ayna konusunda bende şikayetçiyim.Kör noktası var birde sol taraf yalama olmuş rüzgar savuruyor. Yakışıklı bir aynaya ihtiyacım var.
    Soru:Ön depo sesini nasıl giderdiniz Çift taraflı bant falan diyordunuz? Bendeki sesi gidereceğim ama uğraştıracak ne lazım? Materyal olarak sünger bant vs tamamen kesiliyormu?
    süngerle tamamen kesildi benim bak 13000 km sonra başladı tekrar birdaha yapıcam. Benzin buharı eritti sanırım süngeri.

herkese slm
    yanyana gidin bakalım kmler doğru mu gösteriyor. Ben 120 km min gerçek 120 olduğunu yamaha xj900 dversion ve gs500 ile giderek gördüm. Adamlar Senin motorun ne ciğerliymiş diye şaşırdılar.150 lik scooter ın 130 yapması zor ihtimal.

Haftasonu tecrübelerim..
    Sıkıştırısan ve artçın olursa yakıyor Neredeyse yolda kalıyordum.fulleyince 12.3 litre aldı...
    Kısa far kesilmiş uzunla kullandım.(aldığımdan beridir ikinci kez kesildi. sebebi nedir ?
    Ayrıca gösterge panelinin ampulüde yanmıyor. Önümüzdeki hafta bakacağım.

Egzostun sesini toklaştırmak için orjinalliğini bozmadan ne yapabilirim.?
    eğer sende benim gibi gündüz farlar açık geziyorsan bu sürprizle karşılaşmaya alışmalısın. Gün boyunca ısınan far titreşimden kesilebiliyor. Ben narva osram dahil birçok far denedim ama sonuç aynı. Hatta ampulün camı bile şişiyor
    Egzosun içini boşaltabilirsin. Şimdilik seni tatmin eder.

Sağlıcakla.

Herkese iyi haftalar.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    İbrahim
    Noter 167 lira tuttu! Sanıyorum buna yapılabilecek birşey yok. Ama tescil işlemlerini kendim yaptıracağım en azından oradan kar edeyim.1 ay içerisinde yaptırmam gerekiyor. Yaptırınca kaça mal olduğunu sizler ile paylaşırım.

Artbetus
    Evet gündüzleri uzun farlarım açık durumda"ama yanan kısa"
    Gezmekten yapamadım.Sünger olayını yapacağım çok sağol.

Bu arada motoru alalıberi 1000 km 'yi aşmışım.
    Lorenzo Lamas diyor arkadaşlarım hernedense)))bende motoruma tırtıl diyorum.))

Ben de notere 154 lira verdim...Noterler arasında bu şekilde ufak farklar oluyormuş sanırım.14 Hazirana kadar tescil işlemlerini yaptırmam lazım benimde.

Alıntı bladebj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun uzun uzun bi aradan sonra tekrar döndüm bu başlığa Arbetus unda bildiği gibi benim Kırmızı MCT 250cc cruiser ım var kışım zor çalışan, vites kaçıran, ama allahtan vibrasyonu az. Bundan 4-5 ay önce öğrendim motorsiklete binmeyi ve ilk motorumda MCT oldu, bu zamana kadar buji sorunu ve akü problemleri yaşadım çoğunlukla. 3 aydır aktif kullanıyorum ama ruhsatı üzerime alamadım cezaya girdi 3 aydır cezada para bulupta halledemedim malum öğrencilik acaba çok kaçar mı diye düşünüyorum. Bu zaman aralığında erken artçı alma hevesim yüzünden ve artçının doğan görünümlü şahin çıkmasından dolayı motoru bir kez devirdim ve gidon ayarı kaçtı sonra aküyü şarj etmeme problemi oldu ve bu hafta sonunda ankara da olanların tanıdığı ve benim de ilk görüşte çok takdir ettiğim bir usta olan yarış ustaya teslim ettim
    çok geçmiş olsun, hatta geçen gün kampüste senin motorun yanında durdum 5 dakika seyrettim daha önce söylemiştim cheronimo ve ben o motorla çok dolaşmıştık bi zamanlar. "hey gidi" diyip bastım gittim

bu arada Arbetus senin kazayı da şimdi gördüm, geç kaldık ama sana da çok geçmiş olsun

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE
    Arkadaşlar bursada işinin ehli müşteri ile ilgili ve işini çabuk bitiren servisler biliyormusunuz eğer bilgilendirirseniz sevinirim.
    İ.OLCAR..........................

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı ibrahim.karadeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    player kardeş noter devir işlemi kaça mal oldu sana? emniyete gidip tescil işlemlerini yaptırdın mı?
    Arkadaşlar bu hafta trafik işlerini hallettim.Başka şehir plakalıysa 90 plaka degişmicekse 70 ytl tutar tabii işleri kendiniz takip ederseniz ve muaynesi varsa.trafik sigortasıda 22 ytl.

Yeni motosikletleriniz hayırlı olsun .kasasız sürüşler

Motosikleti
    Teşekkürler Leo ...
    Buhafta içerisinde halledeyim o işide aradan çıksın... Tırtılla dolaşmaya devam...
    Ne kadar zamanını aldı onuda bizimle paylaşırsan sevinirim.Malum işten izin alıpta gideceğim.

Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    Alıntı marcos2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun, hatta geçen gün kampüste senin motorun yanında durdum 5 dakika seyrettim daha önce söylemiştim cheronimo ve ben o motorla çok dolaşmıştık bi zamanlar. "hey gidi" diyip bastım gittim

bu arada Arbetus senin kazayı da şimdi gördüm, geç kaldık ama sana da çok geçmiş olsun

ehe ben eski cheronimo kadar iyi bakamadım ama tamire verirken böyle içimden bişeyler kopup gitti dedim şimdi tam oldum bi gelsin özür dilicem gönlünü alıcam macitimin

SORU: ben noter satışını ruhsat değişimine götürmedim ilk bir ayda ve cezayı yedim şimdi zaman geçtikçe faiz ya da daha ağır cezalar alır mıyım bilen varmıdır acep?
    Syd Barrett

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler