Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hayırlı olsun motorun. Özel mesajda da söylediğim gibi bahsettiklerin halledilecek şeyler. Tek tek bahsedeyim.

- Far tasının içindeki sırlar bozulmuş olabilir. Yada ampul iyi bir marka değildir. Yapılacak en basit operasyon ise sis farları ile güçlendirmek motoru.
    -4 lü flaşör takmak gayet basit en fazla 5 lirana ve yarım saatine malolur.
    -Koruma demirini alıp taktırabilirsin. Orijinalinde de yok zaten herkes kendi zevkine ve kendisine gücen veren bir koruma demirini alıp taktılar. 25-100 ytl arasında maliyetleri değişiyor.
    -Zırıltılar gevşek vidalardan geliyor olabilir kontrol etmekte fayda var veya depo kapağından geliyor olabilir. eski sayfalarda çözümü mevcut.
    - Zırıltılar dediğim gibi gevşek vidalardan kaynaklanıyordur.
    -Ön cam yine 25 ile 100 ytl arasında kendi sevkine göre alıp takabilirsin.
    -Jiklesiz çalıştırıyorsan uzun sürebilir zira ben hala jikle ile çalıştırıp ısıtıyrum motoru.
    - Sanıyorum 90 lı yıllardan sonra çift silindir hiç bir motosiklette ayak marşı yok.
    - orijinal mct250 çelik jantını mondialden getirtebilirsin çift 270 ytl civarı. Bu fiyat regal raptorda 400 ytl keeway de 300 usd +kdv. Benim arka jantım çelik ve lastiğim tubelless.
    - Salıncakta zinrcirin altında lastik bir muhafaza var. onun vidasına çarpıyor olabilir. Aynısından muhafazada da var kontrol etmelisin çürüyüp aşınmış olabilir.
    -Düşük hızlarda kontrol tamamens enin sürüş karakterine bağlı. Zamanla alıştığını görüceksin.
    -Gaz konusunda denemeden birşey demem zor.
    -5 Ytl ye düdüklü flaşörler satılıyor ve MCT elre uyuyor alıp takabilirsin.
    -Benim en şikayetçi olduğum sele altındaki plastik kapakalrdı geçmeli oldukları için. Ama ben civatalı yaptım sen de yapabilirsin sorun kalmıyor. SÖküp toplamak biraz sıkıcı olabiliyor.
    -Üzerindeki DURO marka lastikler Taywan malıdır. Hondanın bazı modellerinde de bu marka lastikelr var. Fakat hamurunun ömrü bittiği için yada sertleştiği için tam görev yapmıyor olabilir. Ben 10000 de arka lastiği değiştirdim yine duru tubelles aldım. Ön rakılalı 11000 km oldu değiştirme zamanı geldi.

Eğer İstanbul Bursa İzmit taraflarında oturuyorsan buluşup motorunun durumuna bakabiliriz.

Tekrar hayırlı olsun.

Sağlıcakla.

Sağol Arbetus

Ben şişlide oturuyorum.Önümüzdeki hafta bir bakım yaptıracağım.Sonrasında ufak tefek 1-2 aksesuar yapacağım.Bu konuda yardımcı olacağınızı düşünüyorum.Buluşma fikride gayet güzel geldi.

Bu haftasonuda dolaşayım biraz
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Arbetus

Ben şişlide oturuyorum.Önümüzdeki hafta bir bakım yaptıracağım.Sonrasında ufak tefek 1-2 aksesuar yapacağım.Bu konuda yardımcı olacağınızı düşünüyorum.Buluşma fikride gayet güzel geldi.

Bu haftasonuda dolaşayım biraz
    Ben halıcıoğlunda çalışıyorum Tam sütlüce iskelesinin karşısında şirketim. Hafta içi yolun düşerse beklerim hem laflarız hemde macitine bakarız eksiği var mı diye. Bakımda yağa dikkat et. Millet çok lafa karıştırıyor ama sen castrol power1 10w-40 dan şaşma. yağ kan gibidir. tutupta magnetec po falan koyma mrkası tanıdık bile olsa otomobil yağını iteliyorlar. dediğimi ihmal etmezsen vibrasyonunda azaldığını hissedeceksin. Profilimde MSN adresim var eklersen konuşuruz.

Erman kardeş istediğin konvoy olsun hallederiz :D Ailen taşlamzsa bizi
    Sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Arbetus benden çekeceğin var...
    Yağı Castrol p1 ile değiştirdim.Henüz birşey farketmedim.İlk çalıştırmada bakacağım...Bujileri ne önerirsin...orjinal bujiler üzerinde... Koruma demiri ve cam tavsiye edeceğin yer ya da model var mı? Sislambası birde...Yada daha güçlü bir aydınlatma ..Birde ben sinyallerin sürekli yanmasınınn istiyorum.Dönerken yanıp sönsün...gibi...Yarın vaktim olursa çantaları çıkartıp yerine deri çantalar vardı onu takabilirim. Birde temizlemem lazım motoru artık
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Arbetus benden çekeceğin var...
    Yağı Castrol p1 ile değiştirdim.Henüz birşey farketmedim.İlk çalıştırmada bakacağım...Bujileri ne önerirsin...orjinal bujiler üzerinde... Koruma demiri ve cam tavsiye edeceğin yer ya da model var mı? Sislambası birde...Yada daha güçlü bir aydınlatma ..Birde ben sinyallerin sürekli yanmasınınn istiyorum.Dönerken yanıp sönsün...gibi...Yarın vaktim olursa çantaları çıkartıp yerine deri çantalar vardı onu takabilirim. Birde temizlemem lazım motoru artık
    Sen iste yeterki hallederiz. buji olarak NGk cr7hsa var yalnız hakikisini bulman lazım. ya da bosch super u4ac kullanabilirsin. Ya da benim gibi kıyıp paraya NGK CR7HIX alabilirsin iridyum bujidir kendisi Ben koruma demiri olarak Regal raptorun koruma demirini kullandım. Cam olarak keeway superlight. Sis farı olarak da İnternetten 35w lık bir çift far sipariş etmiştim onu kendim taktım. Sinyallerin sürekli yanmaması işi zor biraz. unutmamak için ya düdüklü flaşör alıp takacan yada unutmican

Bu benim Macitin son halidir. Fikir olsun diye koyuyorum

'04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    slm uzun zaman oldu görüşmeyeli umarım herkes iyidir
    benim ve artçının selesine püsküller yaptım. gerçekten çok hoş oldu. elime sağlık
    bu cumarteside yeter artık değip bi top case taktım. vallahi benim hoşuma gitti. bir kaç kişi deri olsaydı falan dedi ama kullanış amacına bakılırsa sanırım iyi yaptım
    km ye gelince 24500 olmak üzere. resimlerim
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm uzun zaman oldu görüşmeyeli umarım herkes iyidir
    benim ve artçının selesine püsküller yaptım. gerçekten çok hoş oldu. elime sağlık
    bu cumarteside yeter artık değip bi top case taktım. vallahi benim hoşuma gitti. bir kaç kişi deri olsaydı falan dedi ama kullanış amacına bakılırsa sanırım iyi yaptım
    km ye gelince 24500 olmak üzere. resimlerim

e foto foto foto ozaman ne diyelim

Sağlıcakla.

Motosikleti
    Heh arkadaşlar motosikletçi olmaya başladım sanırım.

1- Elektrik prblemi yaşadım. Aküden çıkan bir sigorta sorunuymuş hallettim.
    2- Yolda giderken Stop lamba kapağı düştü.Minibüste ezdi onu...

Eve gelince yorgun olup hemen uyumakta güzel oluyor. Şimdilik idare ediyorum.Pratik yapmak güzel.Haftasonu yıkatıp parlatacağım...

Arbetus..
    Bu aksesuarları nerelerden alabilirim.Tanıdık var mı biryerlede? Sağ bujide problem var biraz diye düşünüyorum.Rolantide yokuş inerken ufak patlamalar yapıyor.O silindire ait egzost çıkışıda "sanıyorum ateşten" biraz kararır gibi olmuş...

Birde avrupa yakasında şişliye yakın.Aksarayda ve Kağıthanede servisleri var .Parça için hangisini önerirsiniz?

Motosikleti
    Player dostum aksesuarları araştırman gerekecek. Benim aldığım sabit bir yer olmadı. Cam ankaradan geldi. Demiri anadolu yakasındaki bi regal bayisinden aldım. Avrupa yakasını pek bilmem. Orada ismini hatırladığım tek mondial servisi Sancar Motor o da Esenler'de Haftaiçi biniyosan motoruna uygun bi gün kararlaştıralım Halıcıoğlu'na atla gel bujilerini de değiştiririz aletlerini getir tabi test sürüşüde yapar bakarız.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    Sağol Arbetus.İşyerinden resmini görememiştim.Çocuğun gibi olmuş o motor senin satmazsında Yarın tatil bende motorumla ilgileneyim..Eksiklerini tamamlamaya çalışayım.

Motosikleti
    23 Nisan çok güzel geçti. Motortayfası toplandık.4 motor Nişantaşı -kuzguncuk -hidiv kasrı (açık büfe yemek süper) -taksim dolaştık. Motoru yıkattım yepyeni oldu. Çok güzel duruyor. Gezi harikaydı.

Sorularım bitmez...

ön kısa ampül yanmıyor sadece parklar yanıyordu.
    Arkasıda kısalara bağlı olan yanmıyor "fren yanıyor"

Önü değiştirmeden arkayı değiştirmiştim bir süre çalışıp yine patladı .Bu ampüller illa beraber mi çalışacak yoksa elektrik problemi mi var.?

Yüksek devirde farklı bir voltaj veriyor olabilir mi?

Arbetus iridyum pahalı geldi şimdilik gereği yok ama yeni buji aldım NGK nın ucuz olanından 5 ytlliklerden.Onuda değiştirip şimdikileri yedeğe çekeceğim.

Keyifli olmaya başladı.Arka fren zayıf gibi sanırımı bu model için normal"kampana boyutundan tahmin ediyorum".

Yakışıklı bir koruma demiri istiyorum.Regalciye sordum yok dedi ama araştırmak lazım.

Motosikleti
    23 Nisan çok güzel geçti. Motortayfası toplandık.4 motor Nişantaşı -kuzguncuk -hidiv kasrı (açık büfe yemek süper) -taksim dolaştık. Motoru yıkattım yepyeni oldu. Çok güzel duruyor. Gezi harikaydı.

Sorularım bitmez...

ön kısa ampül yanmıyor sadece parklar yanıyordu.
    Arkasıda kısalara bağlı olan yanmıyor "fren yanıyor"

Önü değiştirmeden arkayı değiştirmiştim bir süre çalışıp yine patladı .Bu ampüller illa beraber mi çalışacak yoksa elektrik problemi mi var.?

Yüksek devirde farklı bir voltaj veriyor olabilir mi?

Arbetus iridyum pahalı geldi şimdilik gereği yok ama yeni buji aldım NGK nın ucuz olanından 5 ytlliklerden.Onuda değiştirip şimdikileri yedeğe çekeceğim.

Keyifli olmaya başladı.Arka fren zayıf gibi sanırımı bu model için normal"kampana boyutundan tahmin ediyorum".

Yakışıklı bir koruma demiri istiyorum.Regalciye sordum yok dedi ama araştırmak lazım.

bu patlamaların temel sebebi vibrasyon. Benim hiç stop lambası patlatma sorunum olmadı. belki de kabloya teker sürtüp koparmıştır. Macitin en kötü huyu bu. Ben iki kere flaşör yaktım bu yüzden. Ama en sonunda çözümü buldum tum kaploları yandaki krom çıtaların içinden geçirdim sorun ortadan kalktı.Belki de ampulu ters takmış da olabilirsin. iki flamanlı olduğu için biri diğerine oranla daha güçlü yanıyor. flaman o akımı kaldıramamış da olabilir. Fren sıkılığı ayarlanabiliyor. Keşke senin maciti görsemde ona göre bir yorum yapsam. Bwnim arka kambana janttan dolayı bir hayli geniş neredeyse şahin balatası takıcam Güneşli'de emre limited var regal ana bayisi ya da esenlerde otogarın otaraflarda aygün motor va yine regal bayisi buralara sorabilirsin. NGK nın hangi modelini aldın? çinlisinin metali hafif sarımsı oluyor. Dikkat et. Far hususuna gelince dediğim gibi böyle bir sorunum olmadı. Gerçi şimdi camı uçtuğu için arka stobu komple değiştirdim ama yaklaşık 13000 km civarında böyle bir problemle karşılaşmadım. Burdaki arkadaşlarla kendi garajımızı kurma çabasındayız. Mekanı oluşturur oluşturmaz yaptığımız tüm işlemlerivideoya kaydedeceğiz. Bunun içinde macitin kronik problemlerini çözme yöntemlerimiz de olacak. Ben şu an 14200 km civarındayım. Km gösretgemin sayacında sorun var anladığım kadarıyla bazen takılı kalıyor. Bu aralar motorumun performansından çok memnunum (Maaaşallah) 120 km hızlarda sabitlenmeye başladık. Son rulman değişiminden sonra. şu mineral yağ yerine bakımda tams entetiğie devam edicem muazzam bir fark oluyor vibrasyon açısından. Sizde de oluyor mu bilmiyorum ancak Macitin yağını değiştirirken sanki kendi kanımı değiştiriyormuş gibi hissediyorum. Ve bu yağ çok da hoşuna gitmeid bunu anlıyorum 2 şişe castrol power1 almadanda rahat etmicem. Havalar ısınacağı için yine 15w 40 a dönücem. Bu haftasonu Mudanya ya gideceğim. Bizim ustada 6 yaylı debriyaj tası gördüm. uyarsa onu takmayı düşünüyorum 4 yerine 6 yay kavramayı daha sağlam yapacaktır muhtemelen.
    Sağlıcakla.

Arkadaşlar Uzun Zamandır Forumu Takip Ediyorum Diğer Forumlardaki Geyik Yerine Daha Atatminkar Bi Bilgi Akışı Var.mondial 250 Mct Almak Için çıldırıyorum,bu Nedenle Forumu Olabildiğince Okudum Ve Geçenlerdede Bi Motosiklet Bayisinden Motoru Görmeye Gittim,üstelik Bu Benim Ilk Deneyimim Olucak,bu Sorular çokça Soruldu Biliyorum Ancak öğrenmek Istediğim 1-)uzun Yola Ve Sıcağa Dayanırmı? 2-)titrteşim Gerçekten Rahatsız Edici Boyuttamı Acaba. şimdiden çok Teşekkür Ederim

Motosikleti
    Ben çömez olduğum için pek vereceğim tavsiyeye uymayabilirsin.Ben ikinci el olarak bildiğim bir motosiklet aldım.Gezi motoru olarak uygun diye düşünüyorum. Çok sağlam olmadığı aşikar ama bana fiyat performans olarak uydu. Yine de temiz bulabilirsen illa sıfır olması gerektiği kanısında değilim. Uzun yol konusunda giden arkadaşlar yazsın ben kısa mesafeli gittiğim için yorucu olmadı.Ama biraz titreme ,vidaları gevşeme problemi oluyor. Takip eden bu kadar yazıyı okuyup kafanda bir fikir canlandırırsan alabilirsin.Sonuçta iki teker çok keyifli kaza bela uzak olduğu müddetçe...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya evet arkadaşlar forumda herkes bişi yaptığını anlatıyo ama kimse neyi nerden temin ettiğiniyazmıyor.Küçük dişliyi nerden temin edebiliriz bilgisi olan lütfen yazsın yaa.
    arkadaşlar selam...ben daha yeni üye oldum.geçen cuma izmirden bi mct aldım bindim istanbula geldim.bu arka dişli olayı gerçekten büyük problem.bu şanzumana değil 5 10 vites bile koysanız rahatlıkla kaldırır.bende arka dişliyi çıkarttım.ölçülendirip resimlendirdim.ve 34 diş olan parçayı 30 diş olarak imal ettim.motora taktım ama aslında bu bile yeterki değil.20 diş yapsam diyorum ama bu küçüklükte dişli tekere uymayacak.o yüzden tekere oturabilecek en küçük dişliyi imal edeceğim.aslında bu nproblemi arka dişliyle değil şanzumanın içinden çözebilsek daha güzel olacak...

Alıntı ARCHİTECT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Uzun Zamandır Forumu Takip Ediyorum Diğer Forumlardaki Geyik Yerine Daha Atatminkar Bi Bilgi Akışı Var.mondial 250 Mct Almak Için çıldırıyorum,bu Nedenle Forumu Olabildiğince Okudum Ve Geçenlerdede Bi Motosiklet Bayisinden Motoru Görmeye Gittim,üstelik Bu Benim Ilk Deneyimim Olucak,bu Sorular çokça Soruldu Biliyorum Ancak öğrenmek Istediğim 1-)uzun Yola Ve Sıcağa Dayanırmı? 2-)titrteşim Gerçekten Rahatsız Edici Boyuttamı Acaba. şimdiden çok Teşekkür Ederim
    kardeşim ben geçen hafta izmirden bi mct aldım. bindim istanbula geldim.8 saatte 3-4 molayla 450 km yol yaptım.hiçbir problemini görmedim.sadece vites oranı çok uyumsuz..yani motor yolda 80-100 km ye çıkmak için çoook devirli çalışması gerekiyor.ama en kısa zamanda bu sorunu çözeceğim.hatta bi kısmını çözdüm bile...

Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük arka dişlisinin artısını banada anlatın yahu
    arka dişli ne kadar ufak olursa motor aynı km de oran dahilinde az döner .dolayısıyla daha az vibrasyon, devir ,benzin yakışı ,ses olur.yani hesaplarıma ve ürettiğim küçük arka dişlilere göre 34 lü olan arka dişlide motor 7000 devirde çalışıyorsa arka dişli 30 lu olursa 6176 devir,28 li olursa 5764 devir 26lı olursa 5352 devirde döner.bu da hatırı sayılır bir tasarruftur.ayrıca motorun gücü yeterli olduğu için son süratimizde 30 la 60 km arası bir artış gösterebilir...küçük arka dişli imalatını testlerimden sonra tüm mct kullanıcılarıyla paylaşacağım..selamlar....

Motosikleti
    honda activa
    merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bundan yaklaşık 2 hafta önce mct aldım yanlız motorumdaki aksaklıklar yüzünden daha 50km bile yol yapamadım sorunlardan dolayı en son buji yaktım ve yolda kaldım yolda kalanlar ii bilir mct yi istediğin yere elinde götürmek işkencedir en yakın tamirciye sorduğumda buji yakma sebebini beyinden yapabileceğini söyledi sizden şu konuda yardım istiyorum en kaliteli buji ve mct beyni kaça maal olur bide izmirde bildiğiniz ii bi servis sağlayan yer şimdiden sağolun ...

Motosikleti
    artık hiç bişeyi yok :((
    izmir mt ye katıl toplantılara gel her konuda oradan bilgi alabilirsin ve sana bi sürü şey tavsiye edilebilir rahat bi nefes alıp mükemmel zaman geçirebilirsin...bu arada hoşgeldin hayırlı uğurlu olsun ben de de var mct ve çok mutluyum....... sende zevk alacaksın merak etme mct deyip geçme çin mallarının içinde en iyisi ve parçası en kolay bulunanı...hayırlı olsun izmir mt topiklerinden takip edip katılabilirsin aramıza......
    bu makina 27 000 km devirdi

Motosikleti
    Alıntı ARCHİTECT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben günlük 400 km lere yakın yol yaptım defalarca. Bu yaz Kastamonu'ya gitmeyi planlıyorum (600 km) Sürücü için çok vibrasyon olmuyor aslında limtiler dahilinde kaldığın sürece. Artçıda biraz daha fazla oluyor. Şimdiden hayırlı olsun.

@Sametagir

Bu sitede dişli permutasyonlarını deneyen çok arkadaş oldu. Sonuç debriyaj balatasının ve şanzımanın ömrü kısalmakta. 30 ve 31 diş deneyen arkadaşların yorumu bu şekilde. Ben 34 yerine 32 kullanmaktayım bana kafi geldi. sonuçta pist motoru değil bunlar rampada iki kişi ile seyahatte 30 diş ve aşağısı sıkıntı yaratacaktır kesinlikle. Ben 32 diş ile çok kasmadan 90-100 km sabit hızla gidebiliyorum. Macit Bir çok çin malı motosiklete oranla yedek parçası en kolay bulunan ve çok şoke edci problemler çıkartmayan. Çıkartsa bile bunu en ucuz ve kısa yoldan çözebileceğimiz bir makina. Ben istanbulda bulamadığım yağ keçesini Kuşadasındaki Mondial servisinden getirttim. Bugün de Benzin musluğum gelicek. Bizimkiler ters tarafa çevirip bozmuşlar musluğu. 14500 km ye doğru sağlam adımlarla gidiyorum. Ağır bakımı video halinde yayınlamayı hedefliyorum.

Alıntı exexs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bundan yaklaşık 2 hafta önce mct aldım yanlız motorumdaki aksaklıklar yüzünden daha 50km bile yol yapamadım sorunlardan dolayı en son buji yaktım ve yolda kaldım yolda kalanlar ii bilir mct yi istediğin yere elinde götürmek işkencedir en yakın tamirciye sorduğumda buji yakma sebebini beyinden yapabileceğini söyledi sizden şu konuda yardım istiyorum en kaliteli buji ve mct beyni kaça maal olur bide izmirde bildiğiniz ii bi servis sağlayan yer şimdiden sağolun ...
    40 liraydı sanırım beyin. ama beyine gelene kadar bir sürü problem olabilir. Hava yakıt karışımı dengeli değildir. Hava filtren temiz değildir. Yanlış kodda buji kullanıyor da olabilirsin. Bujinin markaıs ve kodu nedir? NGK CR7HSA kullanmanı öneririm.

Sağlıcakla.

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar 32 yada 31 li arka dişli arıyorum elinde olan varmı? Yada nereden bulabilirim bilgi verirseniz sevinirim...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 32 yada 31 li arka dişli arıyorum elinde olan varmı? Yada nereden bulabilirim bilgi verirseniz sevinirim...
    kardeş ben 30 dişliyi cnc tezgahta kendim imal ettim.ama bana oda yetmedi.26 dişli yaptım.30 lu olan da yedekte duruyor...bu işin debriyaj balatasını ve şanzumanı yıprattığını söylüyrlar.ama ben pek inanamıyorum.deli gibi abanmadıkça düşük devirlerin ne zararı olabilirki?hızlı gidicem diye motoru geberene kadar devirlendirmek dahamı iyi acaba?bilmiyorummm

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    sametagir arkadaşım 30 dişlide çekiş nasıl ben genelde artçımla biniyorum rampalarda sıkıntı yaratmasın? 26 dişli takınca nasıl oldu son hız ne oldu olumsuz yanı varmı paylaşırsan sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler