Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı VampiReCRoW adlı üyeden alıntı
    PLANLANAN DEĞİŞİKLİKLER ( biraz uzun bi liste olacak ama )

1- küçük olan farın büyük ön far ile değişimi (*)
    2- sis farları - ön kısmı daha kısa bir ön çamurluk (*)
    3- presto scooterda bulunan sinyaller gibi yada daha şekil küçük sinyaller (*)
    4- ayaklıkların değişimi (*)
    5- arka dişlinin daha küçük bir dişli ile değişimi (*)
    ( seriliği artırmak adına )
    ( çekişten çok fazla düşmeyeceğimi de söyledi arkadaş )
    6- egzoz açılması (*)
    ( y.servis olan arkadaşın dükkanda vardı açık egzozlu acaip tatlı bir ses var)
    ( ayrıca motorun rahatlamasınıda sağlıyor )
    7- buji değişimi (*)
    8- airbrush için param olmazsa düşük maliyetle tüm siyah aksamının asfalt siyahıyla boyanması*
    ( araba boyacısı cankuşum var )
    9- keeway de ki ön aksamın bir kısmı (**)
    (direksiyon-firen ve debriyaj kolları-koruma demiri-devir göstergesi-aynalar-korna)
    10- egzoz çıkışlarının şekillendirilmesi (***)
    11- alaşım jant (***)
    12- zincir ve firen balataları değişimi (***)
    13- depoya airbrush çalışması (***)
    ( çok büyük paralar istiyormuş bildiğim kadarıyla )
    bu arada izmirli olan arkadaşlar için yer tarif edeyim ;
    alsancakta bornova sokağına gar tarafından dalın
    100-150 mt ilerde sağda bi dövmeci var
    zaten muhtemelen kapı önündeki canavarı görünce gözleriniz yerinden çıkacaktır )

( ayrıca vibrasyonu azaltmak için aradaşın aklında olan motorsal bişiler var )

(*) ile işaretlenmiş maddeler tahminen paramın yetişeceğini umduklarım
    (**) ile işaretlenmiş madde ise belki hepsi değil ama bir kısmını almayı umduklarım :|
    (***) ile işaretlenmiş olanlar ise para konusunda umutsuz olduklarım :(

eğer bu maddelerle ilgili fiyat bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim
    iyi sürüşler

makinam yoldaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hehehehehe inşallah sorun çıkmaz...
    Dostum...

Tanrı yardımcın olsun...walla iyi bir azim ve para gerekiyo bunlar için....

Yoksa çoğu yapılır...dert etme....zamanın da varsa...

Şu jant konusunda belki bişi söyleyebilirim...
    Bence telli jantlar çok yakışıyor...hiç oynama derim...şahsi görüşüm...

Ama yaptıkça fotoğrafları paylaşmayı unutma bizlerle....

Selamlar.

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver

Resim Boyutları

Arkadaşlar, resim boyutlarımızı 640x480 olarak ayarlarsak forumda taşmayı engellemiş oluruz. Bunu yapacak programı olmayanlar http://www.imageshack.us/ adresinden resim yuklerken resize image 640x480 seçerse resmi otomatik bu boyuta ayarlar.

Bu arada sevgili Ayhan (choppersile) Journeyman ile konuştukta bizim makinalar gerçek cruiserler gibi park sehpasında yatık durmuyor. Cruiser dediğin park anında en az 35 derece yatmalı, bizim makinaların sehpasındanmıdır nedir ayakta uyuyan beygir gibi dik duruyor. Bu konuyu araştıracak en kral, en has insan olarak seni seçtik gözümüzde;;;; topic sahibi ve kurucusu bir insan olarak bu soruna çözüm bulmak ancak senin gibi ulu bir insanın vasfı ve görevi olabilir dimi arkadaşlar (evet evet deyin destekleyin beni yaw) Bak Ayhanım bu kadar mağdur insan cevap ve araştırmanı beklemekte biz bu mağdur kullarını cevapsız bırakma

Not: Topicimiz içerisinde gereksiz ve saygısız konuşma, yaşa ve bilgiye saygı, küçüklere sevgi ve seviyeli tartışma, dostluk ve kaynaşma, şu ana kadar çizginin hiç bozulmaması ciddi bir nokta. Boş konuşma yerine, teknik bilgi paylaşım ve seviyesi ile diğer topiclerede misal teşkil ettiğimize eminim. Paylaşmaya devam arkadaşlar.

Sevgiler

Hakan
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Sağol journeyman,

Kromaj bende olsun istedim ama hazırda yok , özel yaptırmak gerekiyor maalesef...Bu bile çok zor oldu ayaklar jinlunun birebir uymadığından kes kaynak yap ile bu hale geldi 2 saat uğraştı usta sağolsun...

Aslında yapacak çok şey var ama hepsi ciddi para tutuyor.3 milyarlık alete bu kadar masraf değermi diye bir soru çıkıyor ortaya....

Alın size bir kaç resim...Ayakları yapan usta özel çalışmaları 650 Ytl ödersen böyle oluyor...(light bar,sis lambası,özel cam,kromaj ayaklık,koruma demiri,5 cm yükseltilmiş gidon,arka çanta demiri...)

Arkaya anten güzel durmuş sanki dimi...

Bu arada Hakan,

Sehpa konusu gibi önemli ve onursal görevi bana kakaladınya helal olsun.Hemen araştırıp bilgi vereceğim.Sanki olur gibi geliyor bana yeni bir ayak yaptırıp daha açılı monte edilebilir gibi geliyor...
    ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    hakazıma katılıyorum ve araştırma konusunda ona tam destek veriyorum

ben dün itibariyle sis farlarıma kavuşmuş bulunmaktayım. Aksarayda yaptığım uzun araştırma sonucu hakazın farlarının boyutunda ancak unuzluk olarak daha kısa bir far bulmayı başardım yan larda duarn kırmızı aksesuarları çıokardım. Montajı ise elektrikçi bir kardeşim yaptı.

Montaj nasıl yapıldı;

--öncelikle aküden direk bir kablo ile önfara bir hat çekildi aküden direk elektrik alınmasının daha sağlıklı olacağını düşündük.

--Akünün hemen arkasına bir röle koyduk çünkü uzun far düğmesine direk bağlarsak düğmenin platininin kaldırmayacağını düşündük.

--Aküden direk (arada röle de var tabii) çekilen hat orjinal farın içindeki uzun far girişine ve oradan da sis farlarına bağlandı.

--Ve gece olduğunda uzunları yaktığım anda heryer gündüz gibi oldu inanamadım. Ağzım aşık kaldı desem yeridir.(Hakaz kardeşime tekrar teşekkürler)

--Maliyete gelince farlar 15 ytl işçilik 10 ytl (normalde 20 istiyor herkes)

yani toplamda 25 ytl ye iş halloldu

hakaz cım sakın kazıklandım diye düşünme benim farlar kalite olarak seninkinin eline su bile dökemez

saygılar
    ...tın tın giderim abi....

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı choppersile adlı üyeden alıntı
    Sağol journeyman,

Kromaj bende olsun istedim ama hazırda yok , özel yaptırmak gerekiyor maalesef...Bu bile çok zor oldu ayaklar jinlunun birebir uymadığından kes kaynak yap ile bu hale geldi 2 saat uğraştı usta sağolsun...

Aslında yapacak çok şey var ama hepsi ciddi para tutuyor.3 milyarlık alete bu kadar masraf değermi diye bir soru çıkıyor ortaya....

Bu arada Hakan,

Sehpa konusu gibi önemli ve onursal görevi bana kakaladınya helal olsun.Hemen araştırıp bilgi vereceğim.Sanki olur gibi geliyor bana yeni bir ayak yaptırıp daha açılı monte edilebilir gibi geliyor...
    Çok güzel olacak ama çok.....

Abi, senin depoda ne yazıyo ve malzeme nedir ? sticker diil di mi o?
    Benim de aklımda bir şekil var 3boyutlu ama...fikirlerinizi beklerim....

Sevgiler, selamlar....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı Journeyman_35 adlı üyeden alıntı

Sevgiler, selamlar....
    Journey,

O motor benim diil,MCT üzerinde yapılanlara örnek olsun diye attım...dediğin gibi stickere benziyor.

Metemen,

sisleri çok ucuza maletmişsin güle güle kullan.Resimleri görmek istiyoruz...

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    gerekli teknoloji hazır olduğu anda hemen resimleri atacağım ayrıca yan kaportaya yapıştırdığım ve motorun bir parçası gibi duran stikırlarıda resimleyeceğim

bu stikırlar genelde arabaların benzin kapaklarına takılan krom renkli stikırlar ama harika durdu

birde arka bagaşların kapaklarının dışa doğru 1 cm çıkıntısı varya orayada krom renkli şerit atıp motorun biraz daha derinlik kazanmasını sağladım (mt si 1,5 ytl ye satılıyor) inşallah resimler burada

choppersile

bu arada motorlara takdırdığınız sosislerin maliyeti nedir acaba ....bilgi pls

ön cam taktırmaktan vazgeçtim çünkü:

avcılarda ön cam buldum şöyle uyduruktan taktırdım ve ebn büyük korkularımdan birinin bu cam il egerçekleşebileceğini farkettim nemi

bie deneme yaptım öyle sert bi fren ön cam bir kazada yada orta yollu bir çarpmada tam nereye denk geliyor biliyormusunuz GIRTLAĞA ve YÜZE hemen çıkarttırdım çünkü daha önceki motorumda bana ön cam 1 dişe maloldu ben camsız binecem babalarr..

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250

Sevgiler, selamlar....
    eger airbursh diye tabir ettiğimiz resimlerden yaptıracaksan bende 15-20 tane örnek var yolluyorum buyur arkadasım maliyetine gelince bi fikrim yok ama ne olursa olsun ben yaptırıcam benım cok hoşuma gıttı cunku

VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)
    millet vakıf bank 1,35 ile tüketici kredisi veriyor haberiniz olsun
    bence çok kişinin işini görecek
    ben şahsen düşünüyorum hafta içi bi gidicem bankaya ...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    choppersile

bu arada motorlara takdırdığınız sosislerin maliyeti nedir acaba ....bilgi pls
    Metemen,

Arka deri çantalarla beraber set olarak aldım sosis çanta içindeydi...Toplam 80 YTL ye aldım Sirkeciden...Sirkeci aksesuar cenneti arkadaşlar...

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı choppersile adlı üyeden alıntı
    Arkaya anten güzel durmuş sanki dimi...
    Anten dikkatimi çekti, ben zaten dün taktım bir anten, sıra flamaya geliyor. Ne dersiniz aranızda flama tasarlayacak cevherler varmı ?flamamız olsun MCT ciler olarak arka antene asarız Antenin resimlerini çeker yollarım nasıl oldu derseniz anten gibi oldu işte Anten takacam diyenler mutlaka yaylısından alın

Bu arada Metemen, sisleri bağlarken dediklerinin aynısını bizde yaptık. Röle şart, ve çok iyi bir meblağa bitirmişsin işi güle güle kullan. Sosis çantada nasılsa yarın Sevpaya gideceksin oradan alabilirsin.

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Aynen abi...

Benim en çok istediğim aksesuarlar bunlar...uzun yolda çok rahat olacağını tahmin ediyorum...

Güle güle kullan şimdiden...

Tekno ;

Aynalar desem hani ;)
    Selam;

İşlerimin yoğunluğundan ancak bugün fırsat bulabildim.kusura bakma.Ayna satın almak için gittim ancak ellerinde kalmamış,önümüzdeki hafta gelecekmiş.Senin için 2 adet satın alacağım.

Saygılar

Alıntı hakanz adlı üyeden alıntı
    Journeyman ön cam olayının şekline takılmıştım ben işin açığı dersenki ruzgarı engelliyomu bence çokta kesmez ama önce gözünü doyur demiş atalar

Koruma demirine çok farklı fiyatlar var, ben servisinde taktırdım 85 e. 45 e farklı model takanda var. Sis farıda siyah bebeye yakışır senin,

Bu arada ön cam bulamayan ve isteyen arkadaş varsa kargolarım istanbuldan istediği bişi olan varsa yazsın.
    Selam Hakanz

Siteye dolayısı ile bizler everdiğin bilgi için teşekkürler.Ayrıca motorun çok güzel olmuş,güle güle kazasız belasız kullanman dileği ile.

Saygılar

Selam Arkadaşlar

Bizim motorların kornaları çok kötü görünüyor .Yada ben çok taktım.Yerine takabileceğimiz nikelaj kaplamalı korna varmı,gördünüzmü?Bugün İzmirde aradım ancak bulamadım.Zaten inanılmaz yağmur yağıyordu.

Bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılar

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Bizim motorların kornaları çok kötü görünüyor .Yada ben çok taktım.Yerine takabileceğimiz nikelaj kaplamalı korna varmı,gördünüzmü?
    Dün Journeyman ile aynı şeyi konuştuk, korna çok basit duruyor. Korna kapakları var krom veya nikelaj, ilk işim bunlardan bulmak olacak bu işi üzerime alıyorum. Olmadı teknelerde kullanılan krom süzgeçlerden birşey uydurur en kısa sürede haber veririm.

Anten resimleri:

Yandaki sticker için lütfen ne düşünüyorsanız söyleyin arkadaşlar. Kalabilirmi yoksa çıkmalımı?

Hepinizin nezdinde stickerleri yapıştıran ve anteni sissybar kromuna uydurmak için 2 saat uğraşıp 10 defa vida somun kesip, aparat yapmaya uğraşan ve bundan zevk alıp 1 kuruş para almayan Bostancı sanayi girişinde sağda 3. dükkanın sahibi Hacı abiye teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F650
    Yandaki sticker için lütfen ne düşünüyorsanız söyleyin arkadaşlar. Kalabilirmi yoksa çıkmalımı?
    Yok abi...bence güzel olmuş...çıkarma derim....
    Yaw her fotoda şu sisleri yakmasan olmaz di mi

Çok güzel yaw....

Ama ilk olarak koruma demiri derim başka bişi demem...

Keyifli ve güvenli sürüşler olsun...

Bu arada deli gibi yağmur vardı bugün İzmir ve Manisa da ...ama yağmur fln demedim, getirdim oğlumu evine...

Çok keyifli oluyor bu arada şehirlerarası yağmurda kullanmak....bu kadar güzel ve temiz havayı sanmam hiç bir yerde bulamazsınız....

Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Selam;

İşlerimin yoğunluğundan ancak bugün fırsat bulabildim.kusura bakma.Ayna satın almak için gittim ancak ellerinde kalmamış,önümüzdeki hafta gelecekmiş.Senin için 2 adet satın alacağım.

Saygılar
    Dostum merhaba....ilgin için gerçekten çok teşekkürler...senden haber bekliyorum o zaman....bu vesile ile de turlarız abi beraber...MCT ler çoğalıyor İzmir de...

gogo; sen aynaları görmüş müydün tekno'daki? gerçekten çok havası değişiyor makinenin...

Saygılar, selamlar...

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Bu arada deli gibi yağmur vardı bugün İzmir ve Manisa da ...ama yağmur fln demedim, getirdim oğlumu evine...

Çok keyifli oluyor bu arada şehirlerarası yağmurda kullanmak...
    Journeyman, yağmurda şehirlerarası mortor kullanan adam bilgisayarını, mimarlığını konuşturur şöyle üçgen ve yaratıcı bir flama tasarlar dimi ama?

Tabi bizde o flamayı makinamıza gururla asarız. Hatta flamayı nerede bastıracam, nereden bulacam diyen arkadaşlarada hediye olarak ben bastırır kargolarım. Şehirlerimiz ayrıda olsa gönüllerimiz bir olsun derim. Kıyın 10 YTL ye yapın arkaya bir anten, journeyman çizsin flamamızı asalım sancağımıza flamamızı efsaneleşelim. (Heytt be Journeyman bu gazla değil flama kıta sancağı bile tasarlarsın sen Bizde onurla taşırız.

Ayrıca Tagalar Buji sorunun çözüldümü nasıl işliyor makina???

Malcomx ses seda yok senden 2 gündür hadi ulaş bana yakınız nasıl olsa arkalı önlü gezelim hocam...

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    hakanz cım

sakın çıkarma stikırı aslanlar gibi olmuş çok dolgun gözüküyor

sancak dersen nasıl bir şekil ve desen de yapalım bi tartışalım konuyu anten işini nerde yaptıracaz

resim atmayı beceremedim ana şu linke bir bakın bu sancak için nasıl olur acaba

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    haftaya sınavlarım biticek istanbula gelicem benim bildiğim bi bayrak flama yapan bi yer var yardımcı olurum haftaya cumartesi ordayım ozamana kadar bi sonuc cıkmazsa ben hallederim yani

metemen
    yaptıgın yada buldugun resim bana uyar valla. benim soyadım:kılıc hemde cok da guzel olur yani .
    arkadaşlar önce flmanın şeklini belirlememiz lazım bence şu telsiminkinin boyu ve 3 gen olması iyi gibi geliyo

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    kkhakankk

sana aynen katılıyorum çok iyi olur hatta filamaya motosikletçnet diye bir ibarede yerleştirebiliriz

gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Stikerlar çok güzel olmuş.Ben de bugün kahramanlarda mavi alevli
    birşey aradım ama bulamadım.
    Tekno nun aynaları da pek afilli hani.
    Benim için şu an en önemli şey koruma demiri.
    Sanırım sonrasında da sis farları gelecek. Hakikaten çok hoş duruyorlar. Özellikler gece sürüşünde de faydalı olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW F650
    Journeyman, yağmurda şehirlerarası mortor kullanan adam bilgisayarını, mimarlığını konuşturur şöyle üçgen ve yaratıcı bir flama tasarlar dimi ama?

Tabi bizde o flamayı makinamıza gururla asarız. Hatta flamayı nerede bastıracam, nereden bulacam diyen arkadaşlarada hediye olarak ben bastırır kargolarım. Şehirlerimiz ayrıda olsa gönüllerimiz bir olsun derim. Kıyın 10 YTL ye yapın arkaya bir anten, journeyman çizsin flamamızı asalım sancağımıza flamamızı efsaneleşelim. (Heytt be Journeyman bu gazla değil flama kıta sancağı bile tasarlarsın sen Bizde onurla taşırız.
    Tamamdır....bu akşam çalışayım biraz...
    Gerçekten güzel olur...Slogan ne olucak yanlız?
    " MCT Riders" çok sade oldu be...ama kulağa hoş geliyor...
    "Angels Of City" fena diil...
    "Professionals" bu da uyar...hani motorla uğraş uğraş prof olucaz yakında
    " Wind Commanders" güzel....bi oyun vardı böyle wing commander diye...

Sizin aklınıza ne gelir? ya da oylar mısınız bu alternatifleri?

Bu arada, ben de minicik bir eksiltme yaptım motorumda...
    Arkada kedi gözü olan ve muhtemelen çanta koymak için yapılan metal konsolu çıkardım...
    Arka stop gerçekten çok güzel bizim makinelerde...ayrıca o bölgenin temizliği de çok kolaylaştı ve sanki daha sexy oldu...

Düşünceleriniz nelerdir ?

Sevgiler, saygılar...kazadan uzak, keyifli sürüşler herkese....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler