Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cheronimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağladıktan sonra tekrar ayrıca koyu bir yağla(gres) da yağlayın, ses azalacaktır. ama çok abartmayın ses gider kiri kalır

motorumu çok seviyorum...
    [B(+)]M.ÇEKİÇ
    Profesyonel F650GS ve TA hastası...
    [MCT]06BE996

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    gres sürdünmü cantlar pacalar falan komple batıyo ama
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    gres diil zincir spreyi sürün gece boyunca bekleyin. iyicene işlesin içine sabah da binmeye devam.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    kardeşlerim kaç gündür giremedim nete çünki başıma pişmiş tavuktan daha çok işler geldi anlatayım görüşlerinizi alayım dedim.

bu pazartesi izin günümdü ve bir arkadaşımla sözleşip Eskişehire gitmeye karar verdik bu arada benim macit 700 km de idi neyse sabah saat 8 de bismillah diyerek koyulduk yolatabii bir heyecanla tam Eskişehire 40 km kala benzin aldım marş bastığımda gığğğğğğt diye bi ses karbüratör taraflarından telaşlandık fakat mecburen yola devam etmek zorunda kaldık gığtt gığtttt diye diye vardık şehre hemen bir mondial servis bulup gösterdik usta yağın çok kötü olduğunu söyledi değiştirelim dedim değiştirdik arızaya baktı bişi anlamadı neyse bu arada motor soğudu tabi marş basıp biraz şehri gezelim dediğimizde o marşı bi türlü basamadık çok bilmiş usta aaaa bunun marş motoru yanmış demezmi tabiii bu arada bayaa bi inceledikten ya bu şase falan yapıyo dedikten sonra keşfetti olayı siz gidin gezin 2 saat sonra gelin halletmiş oluruz dedi sonra biz geldik motor çalışıyor marş motorunu değiştirmiş ama yağ kaçırıyo makina keçelerden ne olacak baba dedik bu sizi ankaraya götürür orada tekrar baktırırsınız dedi biz bu arada marş motoru+yağ+el emeği = 180 ytl bayıldık neyse gece yorucu bir yolculuktan sonra saat 10:30 gibi ankaradaydık ertesi gün kendi servisime götürdüm baktılar ve o ustanın taaaaaaa ............ dediler ve söktüler baktılarki marş motorunu döndüren dişli ve keçeleri yanmış kavrulmuş değişecek dendi uzun lafın kısası motor şimdi serviste daha ilk taksidini bile ödemeden bu sorunu yaşamak fazlasıyla yaraladı beni bu Cuma alıcam inşallah motorumu çoooooooooook seviyorum ama şükürler olsunki bi şekilde atlattık allah daha kötülerinden cümle motor kullanan arkadaşlarımızı korusun.

bu arada edindiğim bir uzun yol tecrübesi artçı için ayrılan sele mutlaka değişmeli ve genişletilmeli çünki bir zaman sonra insanın kıçı nasır tutmaya başlıyo inanılmaz derecede yoruyor.

ayrıca otobüslerden uzak durun ne olur felaket derecede rüzgarından etkileniyor insan kullanıcıyı resmen savuruyor.

Tatung kardeş e mail ini aldım haberleri bekliyorum .

herkese kazasız belasız tatlı rüzgarlar dilerim.

Taner KESEN
    ANKARA

Motosikleti
    Bu aralar 4 teker takılıyorum...
    Nihayet bende bugün zinciri değiştirdim. Artık her an kopacak seviyeye gelmişti. 5.500 km deyim. Ayrıca ön dişliyide değiştirdim, aşınmıştı biraz. Vibrasyon baya azaldı. 100 kmh a kadar neredeyse hissetmedim eskiye göre. Zincir kaynaklı seslerde kesildi. Epeydir bu kadar keyif almamıştım motoru sürmekten.
    Sevpa da yaptırdım işlemleri, sabahtan aradım geliyorum diye. Motoru götürür götürmez aldılar, gayet özenli bir işçilikle hallettiler. Gayet nazik bir şekilde tüm sorularıma cevap verdiler, beklediğimden daha ucuz bir fiyatada çıktım servisten. Anadolu yakasında oturanlara tavsiye ederim ben memnun kaldım
    I finally found my way, say goodbye to yesterday... Hit the gas there ain't no brakes on this lost highway

Motosikleti
    @tanerkesen
    İşte senin macitin fotoları;

kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    resimlri koyduğun için teşekkürler nasıl koruma demirini beğendinmi kardeşim.

herkese hayırlı ve kazasız belasız günler.

Taner KESEN
    ANKARA

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    tanerkesen arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. macitin başına böyle bişey gelmesine tamam eskişehirdeki usta usta değilmiş ama sende keşke yagını değiştirip gitseydin.. ilk bakım 500 de değilmiydi? 200kmde yagmı kirlenir yaw

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Buuu MOTORA Hastayımmmmmmm Yaaaaa AŞIĞIMMMM Resmennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Bu Motor a sahıb olan arkadaslarrrrrrrr Çok şanslısınız yatın kalkın dua edın bu motor hayaliyle yasayanlar var (ben)
    ALLAHIM BANA BU MOTORU ALMAYI NASIP EYLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE [aminnn]
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cdd

bu motoru sevenler çok yaratıcı, yetenekli, tamirden anlayan tamir etmeyi seven, yolda kalmayı seven insanlar kesin, yoksa bu kadar sorunlu bir motor başka sebepten kullanılmaz, tipi şahane ama... servise uğramadan biraz yol yaptırabilse...
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru sevenler çok yaratıcı, yetenekli, tamirden anlayan tamir etmeyi seven, yolda kalmayı seven insanlar kesin, yoksa bu kadar sorunlu bir motor başka sebepten kullanılmaz, tipi şahane ama... servise uğramadan biraz yol yaptırabilse...
    bakımları zamanında yaptırman ve yolda giderken biraz kulagının açık olması yeterli..

sen motoru al hiç bakma deli gibi sıkıştır.. orasından burasından ses gelsin.. sonra yolda kaldım kalırsın tabi...

at sahibine göre kişner bunu unutma

haydi saglıcakla ..

cdd

bu motoru çok iyi tanıyorum (topicin büyük bölümünü okudum) ancak kanuni caracal sahibi bir arkadaşım var, 2200 km ye gelmiş tek sorunu gösterge su almış onuda halletmişler, caracal topicini okudum bundan farklı problemleri yok, ben başta bu motoru alacaktım ama caracalı da görünce onu alacağım 10 gün sonra, açıkçası bunun tipi daha güzel, ben sadece sorun seven biri değilim, uzun yola çıkacağım, uşak-zonguldak, elbetteki motoru açınca ama mct yolda bırakacak gibi görünüyor, hem ben bu mesafeyi sadece bir defa gitmeyeceğim...

Motosikleti
    @solmyr kardeş,
    öncelikle bi motra binmeden önce şunu aklının bir köşesine yerleştir. her motor yolda kalır. kalmaz değil. öenmli olan kalmaması için gerekli önlemleri baştan alacaksın. caracal piyasaya yeni girdi. tamam estetik açıdan güzel ama unutmaki eğre söylendiği gibi racer 200 motoru varsa üzerinde racerda yaşanan aksilikler belli. bu motor hakkında referans istiyorsan git google de jc250-6 oalrak aratmanı öneririm Avrupada bir çok kullanıcısı var. Kanuni alacaksan Kanuni topicine gieceksin. Biz bu motorun, caracalın bize ne vereceğini çok iyi biliyoruz. bugün göstergesine su alan yarın kimbilir ne yapar. bu caracal çıkalı kaç ay olmuş? 250 mct çıkalı kaç yıl olmuş. topicin eski sayfalarını okuyosan artık o sorunlar biteli yıllar oldu. 21000 kmde caracal sahibi var mı bana gösterir misin? yada 15000? istersen al caracalını gel 15000 e ondan sonra konuşalım. bir problemi yok diyorsun millet dişli küçültmeye başlamış daha motorun kmsi ne ki değiştiriyosunuz dişlileri. biz bile 7000 den sonra falan değiştirmeye başladık dişlileri. daha geçen mart ayındaki fuarda tanıtıldı caracal, şimdi yollarda bırakda bir sene falan dolaşsın piyasada ondan sonra gel mct den az sorun çıkarıyor bilmem ne de.
    diyosun ki arkadaşın caracalı 2200 de gösterge su almış 2200 de. Ben 8000 deyim. özer 21000 de metemen 16000 deydi en son benim motorum dişli takozunu bitirip stoperi kırdığında bile hık demeden eve kadar getirdi beni.
    macit sahipleri haksızsam söyleyin. tanerin en büyük hatası marş motoruna garantiden işelm yaptırmaması 200 kmde arıza veriyorsa bu garanti kapsamında olan bir olaydır bence. bu sayfada mct si ile izmir çanakkale ankara yozgat daha bir çok coğrafyaya giden insan var. motora biniyosan elin anahtar tutacak. kural bu. binmediğin kullanmadığın motor hakkında binmiş kullanmış gibi yorum yaparsan kimse seni kaale almaz arkadaşım.

tanercim demir güzel fakat bu tip demirler bana pek güven vermiyor. üsten kelepçeyle falan tutturduysan hafif yan yatmalarda kayabiliyor. dikkatli ol.
    sağlıcakla.

binenlerden öğrendiğim kadarıyla kararım caracal, hem binmeden bi motor hakkında konuşmayın diyen çok insan var, mct hakkında yorum yapmış olmak için 10000 km yapmak mı lazım, ben deyim mct daha şık, ama sorunlu açık net, bunu motora binmeden ama bilerek sölüyorum, kazasız kmler mct de ilk başlarda bu motoru alacağım için topici okudum, tel kopması, jant sorunu sorun değilde, yolda kaldım lafı beni tırstırdı. ben kalmak istemem haa caracal ahım şahım motor değil ama sorununu henüz duymadım sonuçta çinli hepsi, okul bitsinde suzuki cruiser alacağım, okulun bitmesinede en az 5 yıl var bu sürede 2 motoru da kesin kullanacağım, arbetüs 5 yıl sonra burda olursan o zaman konuşalım. kazasın km ler...

Motosikleti
    ben her zaman burdayım dostum. tel kopması artık yok çünkü fabrika çelik jant getirtti tercihen onu takabiliyosun ayrıca teller esikisi kadar dandik değil artık ayrıca nickim arbetus yani ü yok yazıldığı gibi sen al caracalını okulunu bitirene kadar bin yap km ni sonra sat al ne alacaksan o zaman seninle konuşuruz istediğin motoru al biz de o zamana kadar boş durmayız merak etme. her çin mlaı motorunda olduğu gibi mct de de sorun var ama üstesinden gelinebiliyor kimin motoru kullanılamaz hale gelecek kadar arıza yapmış söyler misin. daha geçen güne kadar fabrikaya boykoy edecekti racer kullanıcıları fabrika aynı fabrika değil mi? bana yazsana mctlerin yolda bırakan sorunu neymiş istatistik yaptın mı?. benim son diyeceğim budur.
    sağlıcakla.

solmir kardeş motora eşek gibi binersen yani sadece yemini verip deh dersen o motor sana sürekli arıza verir. o yüzden hangi motora binersen bin gerekli bakımı yaptıktan sonra kullanım hatası dışında bir arıza vereceğini sanmıyorum. ben şu an 7000 km yi geçtim. dün 1 tane jant telim kırıldı sadece. marmaris ankara arasını 11 saatte hiç arıza çıkarmadan katetmiş biri olarak da uzun yolda bırakıyor lafına katılamıyorum.sana caracal üzerinde servis kapısında iyi sürüşler dilerim.

Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    8150 km deyim zincirim hala aslan gibi 2 kere debriyaj telini değiştirdim kopma falan yapmadı tamamen kendi insiyatifimde idi yagını degistirdim vidalarını sıktım ve arıza yapmadan bi bu kadar daha yol yapıcak gibi duruyo bu arada 100 den sonra vibrasyon var ama 130 u falan cok rahat görüorum bu paralara alınacak en güzel motor bu bence hiç motor almamıs olsam ve bu kadar param olsa yine alıcagım motor budur keyifli sürüşler ....

cdd

böyle diyorsunuz, çünkü siz motoru seviyorsunuz, bu motor mondial olarak değil, mct olarak marka olmuş, inata gerek yok, jantları çelik olsaydı bunu alırdım malum jantlar oldukça pahalı.

Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    ya sen bizi yanlıs anladın heralde biz sana git illa bundan al sundan al demioruz ki keyif senin keyfin gönlün hangisine yatıosa sana hangisi güzel geliosa onu al mesela ben motorumu telli jantlıda seviorum ayrıca harleyinde kimi modelleri telli jant o yüzden motoru kullanıcak olanda sen kahrını cekicek olanda sen ...

Motosikleti
    solmyr sen jantın çifti 265 ytl iken pahalı diyosan bırak bu işi bak bakalım sen araalın jantını alabiliyomusun 265 ytl ye keeway supershadowun jantı bile 300 usd+kdv regalinki 400 lira civarında ben motorumun partizanı değilim aç bak ne arıza verdiğini tek tek yazmışız bura oku tamamını oku forumun daha rodeaj dolmadan vibrasyon dolayısıyla dişli büyütüyosunuz göstergelere su giriyo diyorsunuz kışın hiç mi motora binmeyeceksin konu o dandik şu değil gidip o topcte mctyi yerip burda caracalı översen dost değil düşman kazanırsın git istediğin motoru al ama bırakta bu motorlar hakkında üstüne binenler olarak biz yorum yapalım anlaştık değil mi?

Bu arada dostlar ben cumartesi öğlen gemlik e geçicem sevgili dostum çakabey fıstıklı sahiline gündoğumunu izlemeye davet etti büyük ihtimalle bursa ahalisindende sayıca kişi olacak katılmak isteyen tüm arkadaşların bana msn yoluyla ulaşmalarını bekliyorum cumartesi öğlen Gebse eskihisardan yola çıkıcam.
    sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler