Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Kuba CG100 - CG100 Sport - CG150 Sport Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kuba 150 cc motorumun yağ değişimi için Castrol / magnetik 10 /40 sentetik teknoloji diye bir yağ aldım üzerinde A3, B4 , ACEA ,API , SL / CF diye performans seviyeleri yazılı , bu yağ bu motora uygunmudur ? üzerinde motorsiklet yağı diye bir yazı yok !!.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kuba 150 cc motorumun yağ değişimi için Castrol / magnetik 10 /40 sentetik teknoloji diye bir yağ aldım üzerinde A3, B4 , ACEA ,API , SL / CF diye performans seviyeleri yazılı , bu yağ bu motora uygunmudur ? üzerinde motorsiklet yağı diye bir yazı yok !!.
    Değildir magnetec yağ vitesli motora konulmaz.

Niçin forumda koyanlar var ama !

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    O onların cahilliği. hem koymayanlar çoğunlukla. Debriyajın kaçırmasına yol açan bir yağ debriyajı zamanından önce yıprandırır.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Forumda bim le yağ kullanan bile var, millet utanmasa kum koyacak. Bence de motosiklet yağı olması dikkat etmen gereken en öncelikli hususlardan biri.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Magnetec yağ vitesli motora konulmaz.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Tamam koymayalım o zaman benim arabanın 15 / 40 castrol var , sentetik değil , bir teneke , ondan koysam olurmu ? , bu motorun üzerinde 20 / 50 yoğ kullanılmasını öneren bir etiket var

BİLGİ GÜÇTÜR

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cg tiplerinin orjinal yağı 20w50 dir. 10w40 ince gelir. 20w50 kullanın.

Kuba nın kullanma kılavuzunun olmaması büyük eksiklik , 150 cc sport un , sübap ayar değerlerini net bilen bir arkadaş paylaşabilir mi ?

BİLGİ GÜÇTÜR

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    0.08 veya en düşük 0.06 mm olacaktı arkadaşım.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaşlar egzos deldirme niyetim var. Artı ve eksilerini değerlendirir misiniz? Amacım motorun rahatlamasını sağlamak. Ayrıca katalizörü kapatmayı düşünüyorum amacım aynı. Benim yorumum şu katalizör egzostan çıkan sıcak havayı tekrar motor içine gönderdiği için motor yaz aylarında daha fazla ısınıyor, sonra da kasılıyor, ölüyor. Egzos konusunda ise içindeki kirli ve sıcak dumanı ne kadar kolay ve çabuk bırakırsa motor için daha iyi olacağı kanısındayım. Bu arada ben CG 100'ümü 125'lik yaptım da... cevaplarınızı bekliyorum, Ancak arkadaşlar lütfen deneyerek görerek gördüklerinizi paylaşın. Çünkü ben de bir çok site karıştırdım ve bir çok bilgi okudum ancak sadece okumaya dayalı olduğu için bunlar teori olarak kalıyor. Bize ayrıca teknik bilgi lazım. Haydin kalın sağlıcakla... Güzel yorumlar yazın ha....... haydin kalin sağlıcakla

Kuba cg 150cc sport ' un kullanma klavuzuna nasıl ulaşabilirim (servis haricinde ) ?

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    KUBA CG100 SPORT 2012
    s.a kardeş cg100 üm war ve senin dedigin gibi olmuyor bu işler bi titanım war diye hawa atma yani...
    bnm cg 100üm ile iki kişi 120i görüyorum yokuş aşşagı rüzgar falan filan deil 110 net yapıyorum tek başıma 120yi rahat görürüm

___---***CG100ÜBAŞKA MOTORLARLA KARIŞTIRMAYIN**--__
    [B]Senin Ne Oldugun Hiç Önemli Degil Benim [U]Gözlerimin Sana[/U] Baktığı Kadarsın
    ve ben ;
    O Gözleri Senden [U]Çektigim An[/U] Hoş Bir Anı olarak KalırsıN [/B]

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    arkadaşlar Cg150 bakmayı dusunuyorum ama daha detaylı gorusler gormek ıstıyorum.. cg100 110 zorlanır olur fakat 120.. bilmiyorum km saati sorunlu bence ama tabi o yokusa baglı. cg 100 110 basıyosa 125 kac basıyodur ve 150lık cg150 herhalde 140-150 basıyodur ve bı sıtede max hız 150 yazmıslar.. arkadasım bu Racing mi CBR degıl YBR degıl ama tabı 150cc sonucta ezmemek lazım tabi bilmiyorum yanı aklımda Mondial MG100 Superboy ve Yine Mondial 125 MH Drift var fakat bu CG150'yi gorunce aklımdakı hersey gıttı ve http://www.camgoz.com.tr/asp/product...BA-CG150-SPORT bu sıtede gorunce bu fıyatı cıdden aklımdakı hersey gıttı dırek buna odaklandım 150cc, balancer ve tipi de güzel. diğer cgler gibi klasik değil. yanı demeye calıstıgım cıdden guzel bı motor gıbı duruyor. Kullanmıs ve kullanan arkadaslarımız motorunun ılk ve son hallerının yorumlarını buraya yazabılırse benı guzelce bılgılendırebılırse cıdden cok sevınırım cok yararıma olur.. motorun ıyı yanlarını ve tabıkıde kotu yanlarını ogrenmek ıstıyorum ve ufak çaplı modıfıye yapan varsa bu motora şerit beyaz yanak jant boyama gibi.. buraya da aktarabılırlerse fotografla vb.. sevınırım.. Şimdiden çok teşekkür ederim gelicek yorumlar için
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    kuba cg 150 sport(siyah)
    kuba motorun bana kıyağını sizlerle paylaşıyorum iyi okuyun.bu kuba motora atmış olduğm bir mail.

Sayın Üretici;
    Öncelikle iyi günler. 22/04/2011 tarihinde Muğla Fethiye'den KUBA MOTOR bayii ÇAĞLAR TİCARET / FARUK ÇAĞLAR’dan KUBA CG 150 SPORT motosiklet aldım. aldığım gün hissettiğim ve anlam veremediğim bir olay başıma bela oldu resmen.viteslerden atacak gibi yapıyor ama atmıyor debriyajı sıkıp bırakmış gibi motorda bir sekme meydana geliyor ve yola devam ediyordu. ilk etapta anlayamadım daha sonra bu sekmeler dahada arttı daha çok olmaya başladı ve aşırı rahatsız edici derecedeydi. bende bulunduğum yerdeki Kuba motor servisi KAŞLI MOTOR Gürol KAŞLI 'nın servisine başvurdum. problemin bir kaç motorda daha olduğunu ve bana sorunun halledilebileceğini söylediler. motorumu bıraktım yaklaşık 1 hafta içinde yapıldığını söyleyip beni aradılar gittim motorumu aldım. ilk defa sökülmüştü sıfır aldığım motor ve benden motor yağı parası(normal olarak ödüyorum zaten) + ekstradan conta vs ücreti olarak 20 tl daha alındı(bana fabrikanın karşılayıp karşılamayacağını bilmiyoruz diyerek o parayı aldılar). bende motorum yapılsında üç beş kuruş önemli değil diyerekten ödedim geçtim. evim servise 50 km uzaklıkta ve eve gelene kadar aynı hatayı tekrar yapmaya başladı. bi süre kullandım baktım hala aynı hata düzelmedi. servise ikinci kez başvurdum yine motor sökülecek bakmamız lazım motoru servise bırakman lazım dediler. bende doğal olarak motorumun yapılması için tekrar bıraktım üzerinden 1 hafta 10 gün gibi süre geçti motorumun yapıldığını ve gelip alabileceğimi söylediler. tekrar gittim motorumu aldım kullanıyorum ilk etapta sorun çıkmadı ama 1 ay geçmeden benim motorum yine aynı sorunu yapmaya başladı ve ben çıldırmak üzereyim başım ağrımasın diyerek gidip sıfır motor alıyorum daha ilk 6 ay içinde 2 defa motor kısmı komple dağıtıldı !! motorumda yine aynı şikayetten gidip aynı servise bıraktım yine sökülecek dediler ve söktüler yaptıklarını söylediler tabi bu arada benim motor en az bir hafta daha serviste kaldı. tekrar gidip motorumu teslim aldım ama bıktım artık yine aynı problem problem problem !! motorumun sorununu bir türlü çözemediler ve motorda sorun olmadığını iddia ediyorlar 1 yıl içinde 4. kez aynı sorundan servise bıraktım motorumu, o gün yoğun oldukları için ilgilenemediler.cumartesi günü bıraktım pazartesi aradılar senin motorunda bir sorun göremiyoruz diye gel kendin göster ne sorunu varsa dediler. gittim motora elemanın biriyle bindik baktık ben kullanırken 5 - 6 defa yaptı ve her seferinde elemana gösterdim sorunu. eleman kendi sürmek istedi 2 defada onda yaptı dükkana döndük geldik gürol bey soruyor nesi var motorun varmı hatası diye.. ve bu halde eleman ben bişey anlayamadım birde daha iyi bi usta var o usta yani necmi abi binsin baksın dedi birde o ustayla bindik baktık sorunu o ustayada gösterdim yine ağzından çıkan söz bu motor sökülecek oldu dükkana döndük motoru yine bıraktım. ve en son servise bırakışımdı artık. motorum tam tamına 25 gün serviste kaldı. bu süre zarfında şanzumanın içindeki vites dişlilerinin komple değiştiğini sorunun halledildiğini söylediler ayrıca debriyajımda sorun olduğundan debriyaj setinide değiştirdiklerini ve debriyajın garantiye girmediğini söylediler.ve benden 80 tl debriyaj için ücret aldılar. ben şaşakaldım garanti kapsamında motorumu yaptırmaya çalışırken banada güzel bi hesap çıktı. debriyajımdaki sorunuda gösterdiler debriyaj tasında bir çatlak oluşmuş ve komple set olarak değiştirmişler. şimdi soruyorum size debriyaj tası tek parça olarak satılmıyormuyduda benim motoruma komple set takıldı ??!! ve debriyajın sadece balatalarını değiştirseler anlarım garantiye girmesin, mekanik ve aşınmayan motorun içindeki bir parça çatlamış veya kırılmışsa neden garanti kapsamında olmuyor anlamıyorum!! debriyajım değişti artık kakışlarda vites geçişlerinde dişliler vuruyor motoru sarsıyor ses yapıyor sıfır deriyaj seti taktılar ve eski debriyajımdan daha kötü halde. servise viteslerde atlama devam ediyor diyerek ve bu debriyaj sorunuyla ayar için gittiğimde artık uğraşmak istemiyorlar bu motorun olacağı en iyi bu şekilde daha iyi yapabilecek varsa oraya götür diyebiliyorlar bana ! bir müşteriye nasıl bu şekilde davranıyorlar anlamıyorum müşteri memnuniyetiniz harikaymış !! ve bu süre zarfında satış sonrası müşteri temsilcileriyle telefon görüşmesi yapıyorum motorum serviste sorunum çözülmüyor diye, fabrika servisi arıyor haliyle ve servis benim fabrikayı aradığımı öğrenince bana karşı hep tavırlı davranmaya başladı ve en sonunda da daha iyi yapacak varsa oraya götür kimi arayacaksanda ara dedi bende garanti belgemi alıp servisten ayrıldım. motorumda halen sorunlar devam ediyor sıfır aldığım motor 4 defa söküldü takıldı ve ilk performansınıda hiç bir zaman tekrar yakalayamadı. servisinizdeen hizmetinizden kuba motordan şikayetçiyim. yetkili birisi lütfen bana ulaşsın ne yapmamız gerektiğine karar verelim kuba motorun sağlamlığından tercih etmiştim ama burnumdan getirdiniz ve ara zamanlarda motorsuz kaldığımda cabası. bu maduriyete göz yummazsınız umarım.isterseniz bu maili görmezden gelebilirsiniz de ben hakkımı yasal yollarla aramaya karar verdim.
    daha sonrada işi çözemeyince garanti kapsamı dışı bıraktılar. neden garanti kapsamı dışı bıraktılar diye sorarsanızda şöyle anlatayım. küçük bir kaza yaptım sonrasında motorumu servise götürmedim parçaları kendim netten temin edip toparladım. motoruma taktığım parçalarda şunlar; 2011 model ybr'nin km saati ,ybr 125 yuvarlak far , ön çamurluk. kazadan sonra bu parçaları kendi emeğimle motoruma monte ettim. ayağım kırılmıştı iyileşince ilk iş servisin yolunu tuttum. servise vardım motorumda hala aynı sorunlar olduğunu söyledim ve yağ değişimi gelmişti onu söyledim ve ayrıca kafayı değiştrdiimi belirttim eski km saatini kaç km de söktüğümü söyledim tamam dediler hele hele çin malı yerine ybr parçaları taktığımı duyunca sorun çıkarmadılar. bu süre zarfında motorum garanti kapsamında tamir edildi bakımlar yapıldı ben sadece yağ için ücret ödedim. motoru yine söktüler garantiden şanzıman dişli grubu gelecek dediler maildede yazmıştım hani o zaman. uzunca bi süre motorsuz kaldım. yapıldı dediler aldım yine aynı sorun ve sonra yukarıdaki maili fabrikaya attım fabrika servisi arıyor servis bunu duyunca bana kızıyor şikayet ettiğim için. dahasonra fabrikaya motorda parça değişikliği olduğunu söylüyor. fabrika beni aradı ısrarla tekrar servise git dediler ben güvenmiyorum götürmem dedim ama ısrar ettiler bu sefer çözüme bağlıyoruz dediler. son kez dedim gittim servise vardığım zaman hemen bir fotoğraf makinası çıkardılar benim motorun 4 bir yanından fotolar çekildi. bu ne dedim. fabrika istiyor dediler ben o zman uyandım meğer garanti iptali için fabrikada izinsiz parça değiştirmemi bahane ediyor. ve o gün motorun mecburi bakımını yaptırdım daha sonra fabrikayı aradığım zaman benim garanti kapsamı dışında kaldığımı söylediler.garantiden faydalanamazmışım. şimdi size soruyorum madem garanti dışı kalıyodu önce neden benim motorun dişli grubu garantiden değişti ?? neden o zaman iptal edilmedi.. iş uzadı sorun çözülemedi baktılar müşterinin sorunu bitmiyor daha fazla uğraşmak istemediler ve fabrikayla böyle bir anlaşma yoluna gittiler. sadece helal olsun diyorum müşteriye çok iyi davranıyorlar.

ve garanti belgesinde yazanı size aktarıyorum bu yazıya göre motorumun garanti dışı kalması mümkünse siz söyleyin;
    kuba motorun yazılı izni olmadan motor üzerinde değiştirilen parçalardan kaynaklanabilecek sorunlarda garanti kapsamı dışı kalır.

şimdi ben motorun farını gösterge km saatini ve çamurluğunu değiştirdim , benim motor kısmındaki arıza bunlardan kaynaklı olabilirmi de garanti dışı bırakılıyorum ??

ayrıca fabrika kayıtlarında beni motrum iin parça gönderimi söz konusu değil sadece bakım onarım hakkı kullanılmış. ben dişli grubu değişti diye biliyorum ve sırf bu yüzden 1 aya yakın bekledim. sonuç bu takdir sizin. hala bir yetkilinin umrunda değil bu konu.

Kuba Motor Almayın !!

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaşlar egzosa iki delik açtım ya arkadaş pır pır ses öle mi güzel olur ya iki delik daha açmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar egzosa iki delik açtım ya arkadaş pır pır ses öle mi güzel olur ya iki delik daha açmayı düşünüyorum.
    Azı karar çoğu zarar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yeni cgx modelleri cıkmış arkadaslar. Led farlı 150 cc modeli 2150 TL. Burda henuz konu acılmamış. Biri adminlere mesaj yollarsa iyi olur konu açılsın. Bu sene cok satar cok modern bir goruntusu var. Ayrıca 100 cc modeli de mevcut. Ben internette gordum 180 ibre var cok sık ve led farlı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kuba'nın 100'luk modelleri genelde 6,4 bg yazıyor sitesinde. Mondial'de ise 9 beygirden fazla. Hiç mondial ve kuba kullanan ve bu konuda yanı beygir gucu ustunlugu konusunda karşılaştırma yapabilecek tecrube sahibi arkadaslar var mı?

Valla ben aldım, arkadaş gayette memnunum yedek parçasını heryerde hiç zorlanmadan bulabiliyorsun

KUBA'dan memnumum..

Alıntı actıon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben aldım, arkadaş gayette memnunum yedek parçasını heryerde hiç zorlanmadan bulabiliyorsun

KUBA'dan memnumum..
    nereden buluyorsunuz yedek parçasını .

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler