Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Kuba CG100 - CG100 Sport - CG150 Sport Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Merhaba arkadaşlar, en son bu konuya yazı yazalı baya zaman olmuş bu motor ile ilgili yeterince tecrübe edinilmiştir düşüncesindeyim. KB 150 - 25 almayı düşünüyorum ama alternatif olarakta mondial mcx road racer düşünüyorum sizce hangisi ?
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    küba cg 100
    benim de aynıydı farın arka tarafında bi ayar vidası var solda far kafasının alt arkasında oradan ayarlanıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı zztrsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki aya yakın zamandır kuba action 100 kullanıyorum gayet güzel tek sorunum uzun farın cok yukarıyor olması nasıl cozecegım bılmıyorum herhalde servısle halledecegız...
    benimde aynı sorunum vardı farın arkasında ayar vidası var oradan ayarlanıyor

Motosikleti
    küba cg 100

cg 100

selam arkadaşlar bende cg 100 var 2011 ekimde aldım. balansör ne demek analatabilir misiniz. bu motorla kaç km yapılır sizce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:17 ----------

selam arkadaşlar bende cg 100 var. üstünde sport yazmıyor ama satıcı sport diyor beş vites. balansör ne demek bilen varmı? ben bu motorla kaç km giderim sizce yani mesafe olarak

Beyazkefen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG-100 SPORT
    Öncelikle herkese merhaba Kuba Cg-100 Sport kullanıcısıyım geçen gün motosikletimi 500 km bakımına götürdüm ve serviste motora yağ olarak Castrol power1 10-40 scooter adında bir yağ koydular.Yağda scooter yazması beni şüphelendirdi acaba bu yağ motorum için uygunmudur.uygun değilse sizlerin tavsiyesi nedir amacım eğer sakıncalı ise bu yağ yol yakınken motora zarar vermeden hemen yağı değiştirmek.Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum..Değerli görüşlerinizi bekliyorum...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Beyazkefen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba Kuba Cg-100 Sport kullanıcısıyım geçen gün motosikletimi 500 km bakımına götürdüm ve serviste motora yağ olarak Castrol power1 10-40 scooter adında bir yağ koydular.Yağda scooter yazması beni şüphelendirdi acaba bu yağ motorum için uygunmudur.uygun değilse sizlerin tavsiyesi nedir amacım eğer sakıncalı ise bu yağ yol yakınken motora zarar vermeden hemen yağı değiştirmek.Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum..Değerli görüşlerinizi bekliyorum...
    o yağ eğer altın sarısı bidondaysa yarı sentetiktir ve gayet iyi bir yağdır. scooter yazması önemli değil. enduro resimlisi de aynı yağdır. bir de racing resimlisi var, o tam sentetiktir. sen motorunun yağını 1500 kmde bir değiştirip hava filtreni temiz tutup bujini kitapçıkta yazdığı gibi değişirsen motoruna büyük ihtimalle sorun çıkarmadan senelerce binersin. sadece devir çizgisini kırmızıya sokma, 8000 deviri geçme. tek teker de yapma .

Beyazkefen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG-100 SPORT
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yağ eğer altın sarısı bidondaysa yarı sentetiktir ve gayet iyi bir yağdır. scooter yazması önemli değil. enduro resimlisi de aynı yağdır. bir de racing resimlisi var, o tam sentetiktir. sen motorunun yağını 1500 kmde bir değiştirip hava filtreni temiz tutup bujini kitapçıkta yazdığı gibi değişirsen motoruna büyük ihtimalle sorun çıkarmadan senelerce binersin. sadece devir çizgisini kırmızıya sokma, 8000 deviri geçme. tek teker de yapma .
    Evet maxi97 altın sarısı bidondaydı birkaç arkadaşım bu yağ çok ince scooter yağı bu motora iyi gelmez deyince şüphelerim iyice artmıştı Cevabın için çok teşekkür ederim bu arada sen hangi yağı kullanıyorsun motorunda...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Beyazkefen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet maxi97 altın sarısı bidondaydı birkaç arkadaşım bu yağ çok ince scooter yağı bu motora iyi gelmez deyince şüphelerim iyice artmıştı Cevabın için çok teşekkür ederim bu arada sen hangi yağı kullanıyorsun motorunda...
    aynı yağı kullanıyorum. bulursam aynı yağın 10w50 racing olanını kullanıyorum. "power1 racing" diye geçiyor. bu yağ da iyidir ama.

Küba cg-100 motorum var dik moturlu bunu 125 liğe cevirtebilirmiyim 4 vitesli saygıalr

cevap vercek bir arkadaş yok herhalde

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı kınık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap vercek bir arkadaş yok herhalde
    denemeden bişey denilmezki. Krank kaldıracakmı bakalım? Ben 150 lik yaptırdım 125 liği ama benimki honda. Titanyum alaşımlı krank var. Şimdi olur desem yarın kol çıkartsa kulaklarımı çınlatırsın. Olmasına olur ama krank kaldırırmı orasına garanti veremem.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denemeden bişey denilmezki. Krank kaldıracakmı bakalım? Ben 150 lik yaptırdım 125 liği ama benimki honda. Titanyum alaşımlı krank var. Şimdi olur desem yarın kol çıkartsa kulaklarımı çınlatırsın. Olmasına olur ama krank kaldırırmı orasına garanti veremem.
    verdiğin bilgi icin tşk peki krankın değişme imkanı varmı

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    uyarsa, varsa küba cg 125 krangı uydurabilirsin. Ama krank yatakları uyuşması lazım. O zaman olur. Pahalı değildir kübanın krangı. Taş çatlasa 100 tl. Veya başka çinlilerede bak mesela 125 uag, agk gibi. Cg tiplerini araştır. Bunu yapmak için iyi bi ustaya ihtiyacın var. Ama önce orjinali bi nevi kaldırma umudu var. Motoru çok sıkmadığın sürece.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyarsa, varsa küba cg 125 krangı uydurabilirsin. Ama krank yatakları uyuşması lazım. O zaman olur. Pahalı değildir kübanın krangı. Taş çatlasa 100 tl. Veya başka çinlilerede bak mesela 125 uag, agk gibi. Cg tiplerini araştır. Bunu yapmak için iyi bi ustaya ihtiyacın var. Ama önce orjinali bi nevi kaldırma umudu var. Motoru çok sıkmadığın sürece.
    verdiğn bilgiler icin cok teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    valla benden bilgi fışkırıyor

MERHABA ARKDAŞLAR BEN 1 AY ÖNCE KÜBA 100 CİTA ALDIM MOTORUM ŞU AN 1133 KM DE SİLİNDİRİN ÜST KISMINDAN SUBABLARDAN SES GELİYOR BU ALIŞIYOR OLDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİ MİDİR YOKSA SUBAB AYARI MI BOZULDU SİZCE NEDİR NE YAPMALIYIM

arkadaşlar ben de motorsiklet almayı düşünüorum honda cbf 150 ve yamaha ybr 125 yada kuba 150 mi alsam nedersiniz yardım cı olucak arkadaşlar varmı. acaba...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı maSum32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARKDAŞLAR BEN 1 AY ÖNCE KÜBA 100 CİTA ALDIM MOTORUM ŞU AN 1133 KM DE SİLİNDİRİN ÜST KISMINDAN SUBABLARDAN SES GELİYOR BU ALIŞIYOR OLDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİ MİDİR YOKSA SUBAB AYARI MI BOZULDU SİZCE NEDİR NE YAPMALIYIM
    Sübaplar yerine oturdu,boşluk oluştu. Bi sübap ayarı zamanı gelmiş.bi yaptır.
    maSum32 bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı termikolikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de motorsiklet almayı düşünüorum honda cbf 150 ve yamaha ybr 125 yada kuba 150 mi alsam nedersiniz yardım cı olucak arkadaşlar varmı. acaba...
    Sıralama aynen yaptığın gibi. Öncelik cbf, sonra ybr en son kuba 150... Çünkü aralarında sınıf farkı var. Benim şahsi görüşüm bir çinli ile bir japon asla kıyaslanamaz. Tabi japon kullanmak biraz da bütçeye bağlı. Varsa durumun al bir japon. Yoksa çinli de iyidir. Yeter ki iyi bak.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı termikolikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba Cg150 ile Ybr yada CBF arasında sınıf farkından fazlası var, kuba'nın bisiklet frenleriyle 150cc'nin gücünü güvenle kullanamazsın bi kere. 125cc ve üzerine disk fren şart.

merhaba arkadaslar ben 1 seneden beri kuba cg 100 sport kullamıyorum çok memnumum düz yolda 130 yokus asağı 135 görüyorum tek kişi ayrıca çekişi çok iyi titreşim 0 yakıt basmadığım sürece sorun yok

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler