Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni 150cc Cross Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet benzin göstergesi yok fakat benzin öle bir anda bitmez. bunların benzin muslukları iki farklı konumda calısır, 1.si normal konumdan emiş yapar, 2.si yani rezerv deponun tam dibinden emiş yapar. muslugun iki konumu arasında da yaklasık 2 litre oynar pek yolda bırakmaz bence.
    centiko kardeşim sana tek kelimeyle söyluyorum ben bukadarını beklemiyrdum kardeşim 5 aydır kullanıyorum 6000 kılometre oldu cok memnunum 1lıte benzınle 40 km gidiyor yedek rezervle de 30 km gidiyor korkma yolda kalmazsın bence parasına göre muhteşem hemşeriymişiz madem sana bir kıyagım olsun müsait olursam eger alacagın zaman ara beni 150 200 lira aşagı alırım sana.
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    abi siz kafamısınız ya 150 cc 100 km de 3.3l birazda yorarsan 3.5 l 250 cc motorlar okadar yakmıyor ya beniznmi daynaır buna sizce _??

Motosikleti
    HONDA ANF 125 INNOVA + CRF 250 L
    1 litre benzinle 40 km gidiyorsa, 100 km de 2,5 lt benzin yakar nasıl hesaplıyorsunuz ?
    3,3 lt yi nasıl buldunuz?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    ya hayır motorun teknik özelliğinde yazıyor zaten 3.3 yaktığı ki daha fazla yakar aslında bana çokda saçma geldi zaten honda yamaha bile okadar az yakmıyor zaten 1 litrede 40 km yaş iş bunlar

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    ne yakmasını bekliyosun eren 1litre ile 40 km gidiyor 6 aydan beli şahzımca test edildi onaylandı cgl 125 hondam vardı onu satıp bunu aldım zaten 125 honda ise 50 km gidiyodu yamaha fazerim var oda 1 litre ile 20 gidiyor kapişşşş
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya hayır motorun teknik özelliğinde yazıyor zaten 3.3 yaktığı ki daha fazla yakar aslında bana çokda saçma geldi zaten honda yamaha bile okadar az yakmıyor zaten 1 litrede 40 km yaş iş bunlar
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yakmasını bekliyosun eren 1litre ile 40 km gidiyor 6 aydan beli şahzımca test edildi onaylandı cgl 125 hondam vardı onu satıp bunu aldım zaten 125 honda ise 50 km gidiyodu yamaha fazerim var oda 1 litre ile 20 gidiyor kapişşşş
    kardeşş normalde insanlar abartır motor az yaksada burada biizat firma yazmış 3.3 daha aşşasını beklemek çok zor diye düşünüyorum akk bide beni çarşıya kadar atı ver diyen arakaşlarınıza deseniz bu kadar az yakıyo diyo 10 numara olcak ben demiyorum çünkü benim zaten mobilet var

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    centiko kardeşim sana tek kelimeyle söyluyorum ben bukadarını beklemiyrdum kardeşim 5 aydır kullanıyorum 6000 kılometre oldu cok memnunum 1lıte benzınle 40 km gidiyor yedek rezervle de 30 km gidiyor korkma yolda kalmazsın bence parasına göre muhteşem hemşeriymişiz madem sana bir kıyagım olsun müsait olursam eger alacagın zaman ara beni 150 200 lira aşagı alırım sana.
    insallah adanalı01 zammıda yedik zaten alamaya yakın ilk sizi arayacagım gün sayıyorum lakin hep sorun cıkıyor maddiyatta :( ilginize tesekkürler

asdsee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp xl650
    arkadaşlar kanunui cross 150 cc truuncu bir motorum var

yazın sonundan beridir kullanıyorum, skınıtısı yok,asfaltta o kadar titreşim yapmıyor özellikle 150 cc olduğu için. tarafikte rahat yokuşta çıkışta inişte hafi olduğu çin bisiklet gibi sanki (yani bana öyle geliyor)
    alınması gereken bir motorsiklet. elektrik aksamında da bir sorun görmedim ben düzenli bir şekilde motora bindiğim iin motoru vs si de bi sorun çıkarmadı çıkaracak gibi de değil sapasağlam.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Arkadaşlar neye niyet neye kısmet, az önce Mondial CROSS X-TREME MAX 150 satın aldım,
    Pazartesi günü teslim alacam.

user39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    asya motor rx 250 6 bin lira orion motor fiyatına göre iyi

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    arkadaşlar mondial extreme max ile kanuni cross 150 arasında kaldım, kanuniyi almak daha mantıklı geliyor bana ama karar veremiyorum bi türlü.. siz olsanız hangisini tercih edersiniz??

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    gumus.sahibinden.com GÜMÜŞ GRUP KANUNİ MOTOSİKLET BAYİ İSTANBUL ESENYURT TA AÇILDIK servis yedek parça herhangi bir problemi olana yardımcı oluruz

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denizliden 2011 model cross 150 satılıktır.
    6770 km de evrak problemi motor problemi vs yok.
    fiyat 2750 tl sondur.

ibrahimdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    herkese selam formu pek okumadım ama yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bu motoru size deneyimlerimi motorun artılarını eksilerini yazayım

önce artılarını yazayım:

- Kullanımı rahat ama 86 cm sele yüksekliği yeni başlayanlar için sıkıntı yaratabilir.
    - Havalı bir motor her park yerine girdiğinizde " Abi bu yarış motorumu , abi dağ motoru mu bu?" sorularıyla trafikte arabaların içindeki meraklı bakışlara alışmak lazım
    - Trafik demişken ince şasisi sayesinde kıvrak ve akıcı ama gidona dikkat etmek lazım şasenin dışında kalıyor aynalara dikkat
    - Yokuşlarda gidişi iyi Ankara'nın meşhur dik yokuşlarında vites yükselttiğim oldu arazide de iyi tırmanıyor kedi gibi.
    - Yakıt tüketimi fena değil gidşine göre iyi pek fazla değil 100 km de 3 litre yakıyor ( tabi bir ybr 125 den fazla) bir depoyla 12lt 360-370 km gidiyor tabi ben fazla gazlıyorum düşürmek mümkün olabilir
    - Bazıları için eksi yön olabilir ama benim için ve yeni başlayanlar için çok iyi bir yönü ön kaldırmıyor, tabiri caizse alet şaha kalkmıyor
    - Her türlü yedek parçayı kuralkanın web sitesinden temin edebilir hatta komple aleti toplayabilirsiniz tabi size pahalıya gelir ama en ufak parçasına kadar var
    - Mekanik (ayak pedalı ile) çalıştırması var akü bitse bile çalıştırmak mümkün.

Şimdide eksi (olumsuz) yönlerine bakalım

- Elektrik aksamı tırt. Ben Elk. Teknisyenim iyi anlarım ayıptır söylemesi. Marşı fazla zorlayınca kablolardan koku geliyor. Akü bir senede zayıfladı ama halen çalışıyor.
    - Parçaları kaltesine nazaran pahalı ve çoğu tamircide yok anca internetten temin edilebilir firma sitesinde var ama hiç denemedim.
    - Malum cross motor adamın hoplayası zıplayası geliyor yani başlayanlar için tehlikeli bir durum
    - Çekişi iyi olmasına rağmen fala hız yapmıyo 110 bilemedin en fazla 120 km/h
    - Uzun soluklu kullanımda kaba etinizde muazzam ağrıya hazır olunda yada minder falan ayarlamak lazım
    - Servise dikkat edin benim gibi garantiden düşmeyin.
    - İkinci elde para etmez elinizde kalma ihtimali var ya öldüm parasına satar yada trafikten düşürüp arazide parçalayana kadar kullanırsın
    - Sadece km, km/h sinyal far hüzme odometre göstergesi var. Yakıt göstergesi, devir saati, hararet falan filan yok acemiler sıkıntı yaşayabilir.

Bu aleti düşünenler bir de mondial'a baksınlar onu incelesinler onun da var aynı fiyat ve motor hacminde

Ben bu aleti sıfır aldım şimdi 5000 km civarında bakalım ömrü ne kadarmış. Herhalde daha fazla söze gerek yok.

herkese merhaba arkadaslar yaklasık 1-2 haftadır kesin olarak karar verdim ve arastırmaya basladım tabi goruntu olarak crosslar cok hosuma gitti acemiyim bu arada deneyim yok :D neyse sıfır alacak param yoktu 2. el arastırmaya basladım bana ii gelen bi kac kanuni buldum hosumada gitti turuncusu ozellikle biri modifiye yapmıs cok guzel duruodu tam karar verdim vericem burada motor ustası biri kanuni alma mondial al dedi kanuninin parcası pahalı olur dedi baskada bisey demedi simdi ben universiteye gidis gelis icin kullanıcam asfalt yol köyüm felan yok dag bayır HİÇ cıkmayacagım mondialinde bole bir sayfası var oraya 56 sayfa yazılmıs ayrıca simdi icime bir kurt dustu bana yardımcı olacak arkadaslar var mı acıkcası aklım hala kanunide benim mondialin ne gibi bir artısı varda onu daha cok tercih ediyorlar yada bana mı oyle geliyor onu cok merak ediyorum yardımlarınızı bekliyorum...Bu arada tokatta cross bi tane var oda kanuninin 250liligi baska marka felan hic görmedim :D biraz bakım yaparsam az havam olur diyede heycanlamadı degilim hani :D

ibrahimdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    Alıntı ACIMASIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaslar yaklasık 1-2 haftadır kesin olarak karar verdim ve arastırmaya basladım tabi goruntu olarak crosslar cok hosuma gitti acemiyim bu arada deneyim yok :D neyse sıfır alacak param yoktu 2. el arastırmaya basladım bana ii gelen bi kac kanuni buldum hosumada gitti turuncusu ozellikle biri modifiye yapmıs cok guzel duruodu tam karar verdim vericem burada motor ustası biri kanuni alma mondial al dedi kanuninin parcası pahalı olur dedi baskada bisey demedi simdi ben universiteye gidis gelis icin kullanıcam asfalt yol köyüm felan yok dag bayır HİÇ cıkmayacagım mondialinde bole bir sayfası var oraya 56 sayfa yazılmıs ayrıca simdi icime bir kurt dustu bana yardımcı olacak arkadaslar var mı acıkcası aklım hala kanunide benim mondialin ne gibi bir artısı varda onu daha cok tercih ediyorlar yada bana mı oyle geliyor onu cok merak ediyorum yardımlarınızı bekliyorum...Bu arada tokatta cross bi tane var oda kanuninin 250liligi baska marka felan hic görmedim :D biraz bakım yaparsam az havam olur diyede heycanlamadı degilim hani :D
    vallahi kardeşim aşşağı yukarı benzer motorlar hani derlerya aynısının laciverti bende kanuni var benim işimi görüyo fazla kaçmasada fazlada yakmıyo ben yüksek devirde kullanıyom max 110 felan yaptım 100 km de 2,7 lt benzin yakıyo Mondiale gelince biraz daha parçası uygun diyolar ama o parçayıda bulabiliyolarmı bilmem kanuninin kendi sitesinde benim motorun a dan z ye parçasını satıyolar ama pahalı kardeşim değerinden çok pahalı .... geri kalan herşey aynı isim değişik

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı OKTAY TINAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende işin gerçegi bu Kanuni Cross 150 ile mondial 150 Mc arasında kararsızım bu motor görsel olarak güzel zaten öyle arazi falan işlerinede girmicem asfalt olarak güzel gider gibi görünüyor şunuda farkettim umarım yanlış farketmişimdir benzin depo göstergesi yada ikaz lambası varmı bu çok önemli ben biraz böyle acemi gibi yada temkinli gibi yazıyorum ama bu kadar motor cc sine düşmek biraz acı yoksa net 20 yıldır motor kullanırım bu sınıfta zongshen 200 cc motorumda vardı ve taş gibi idi bir gün yolda bırakmadı sürüş olarak jigle hemen sol gidonda idi çek hemen çalışırdı sadece tabi lastikler full arazi içindi yağmurda çok tehlikeli idi bizde inatla degiştirmedik neyse 8000 km yol yapmıştım onunla ve sıfır almıştım karaköy deki zongshen mağazasından hiç bir sorun yaşatmadı bana bu da acaba onun gibi çıkarmı yoksa ne bilim yok stop etti yok yollarda kalmak istemem ön lastik ve arka Michelim aneka gurubu ile degiştirildiginde 110/90 arkada 130/80 veya 90 süper kaslı durur makine birde 35 litrelik topcase çanta elcik falan birde 12 volt 10 amper tam kuru ve bakımsız akü de iyi olur sağlam basar marş isterimki bunu alan ve kullanan varsa bilgilerini deneyimlerini paylaşsın bizimle ben olayın yakıt falan gibi durumlarında degilim sadece start yapınca hemen çalışsın frenlerde güzel zaten arka fren disk hastasıyım ve çok degerli arkadaşlar yakında bir iş kuruyorum aslında Endüstriyel Tasarım Mühendisiyim ve Bilim adamı yönümde var artık yepyeni bir kaplama teknolojisi var Amerikada onu ülkemize getirtmek istiyorum olursa bu gerçekleşme anlamında tüm arkadaşlarımızın motorları gövde şase depo grenajlar aynalar jantlar aklınıza neresi gelirse hepsi 650 yakın desenle kaplanacak ve bu bir boya stikır Airbrush püskürtme yada folyo yapıştırma degil çok bambaşka bir şey en güzel tarafı işlemler sırasında 3 kat özel carbon nano polimer özel bir karuyucu film Tabakasıda atılıyorki dünyada bunu uygulayan firma sayısı 20 yi geçmiyor koruyucu bu filim olmadan ABD ve Avrupada yapan çok ama bu madde çok özel bu firmayıda ikna ettim zorda olsa sadece biraz daha finansal olarak biriktirme gerekiyor ama bu yaz placak gibi isim hakkınıda aldım ve eminim çok çok begeneceksiniz bu sistemi tabi arabalar ATV ler tekne yat yelkenli Uçak Helikopter her şey kaplanabiliyor evinizdeki sehpa dan zippo çakmagınıza kadar sınır sadece sizin hayalleriniz olacak ve esas amacım para kazanmak degil havacılık ve uzay çalışamalrıma bir miktar finans havuzu oluşturmak hepsi bu ve gayey makul fiyatlar olacak ve bu kaplama ile her ürün en az 10 yıl ömür uzayacak tabi silahlarda kaplanabilir tüm tüfekler ve tabancalar dediğim gibi hayal sınırı yok her şey kafanızdaki kasklar eskidimi boya için ugraşmayın bana getireceksiniz siz bile kaskınızı tanıyamayacaksınız şimdilik bu kadar burdan ticari sır olduğu için olayın ismini şimdilik veremiyorum ama çok begeneceginize eminim zaten bizler gurup olarak yurt içi ve dışı 20 kişillik bir ileri seviye mühendis Gurubuyuz amacımız ve oratak zevkimiz Havacılık ve Uzay Teknolojileri Üzerine bir çok zaten TV Programımda var bakabilirsiniz Facebook ta ise UUBAM olarak geçer oranında Başkanıyım işte böyle arkadaşlar iyi ve güzel şeyler yapmak ve başarmak arzusundayız
    Sitem ise www.uzayshop.com tekrar sizlerle görüşmek dilegi ile hepiniz sağlıcakla kalın iki tekerlekli güzel dünyamızın insanları

www.uzayshop.com
    bir de nokta yada virgul kullanabilseydin , daha cok seyler anliyabilecektim.

güncellesek kullananlar yorumlarını yazsa fotoğraflar eklese ve kronik problemi var mı sorunları neler vs.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Arkadaşlar konu benim konum ancak hiçbir şekilde müdahale edemiyorum fotoğraflar için.. Neyse geçenlerde ikinci el olarak aldım cross 150.. Aktarmada sıkıntım var şuan büyük ihtimal vites dişlilerinden diye düşünüyorum yakın zamanda ustaya göstereceğim.. Onun dışında herkeste olan elektrik aksam bende problemsiz.. Arkadaşın xl 200 ü ile karşılaştıracak olursam ondan tork olarak daha düşük ancak arasındaki fark aşırı gelmedi bana.. Tabi daha arazi denemesi yapamadım.. Frenler xl 200 den daha iyi tutuyor(arkadaşın motorunkiler iyi olmayabilir).. Şuan için başka bir sıkıntım yok.. Performansı beni tatmin etti açıkcası..

Şimdilik tek bir foto var şu bakım işlerinden sonra en kısa zamanda ekleyeceğim..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Merhaba arkadaşlar.. Motosiklete biraz alıştıktan sonra bugün arkadaş ile biraz arazi pratiği yaptık.. Üzerindeki lastikler yeter diye düşünüyordum ancak yolda tutmaya çalışmakla geçti tüm pratik..

Aynamı görmeyin 3 gündür sorun çıkartıyordu rüzgardan gevşeyip durdu.. En son öyle bir sıktım ki taş gelse oynamaz artık..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)