Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Honda NX 250 Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

tekrar merhabalar, 3-4 ay güzel kullandım motorumu, tabii eksikleri var o yüzden biraz toplamaya başlamak istiyorum. Hangi makinelerin parçaları uyumlu oluyor yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şu şekilde sıralayayım,

zincir kaydırağımı oluyor arka zincirin altındaki plastikler, onların değişmesi gerek,

km, debriyaj ve gaz teli ve redüktör(activanın ki oluyor diye duydum)

Lastik! önemli lastikler zor bulunuyor sanırım, buldum 1 tane fakat 1-2 ay kullanılmış pek içim elvermedi.

debriyaj plakaları(dişli ya da?)

bunları bulabileceğim yerler veya başka motorlardan uyan varsa paylaşırsanız sevinirim

teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Selam,

IRC'de uygun lastik vardı, facebook'da NX250 grubu var, orada da faydalı bilgiler bulabilirsiniz

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı kayasertac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

IRC'de uygun lastik vardı, facebook'da NX250 grubu var, orada da faydalı bilgiler bulabilirsiniz
    link alsam... Bulamadım gurubu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    https://www.facebook.com/groups/HondaNX250

https://www.facebook.com/login.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgr oups%2FHondaNX250%2F%3Fref%3Dts%26fref%3Dts

bazı ülkelerde ax1 ismiyle satılıyor
    alp_tunay bunu beğendi.

dostlar... hikaye uzun.. 40 yaşını geçtim.. hayatta her şeyi çok geç yaptım.. okulu geç bitirdim.. askere geç gittim.. geç evlendim.. araba sürmeyi bile 35 yaşımda öğrendim., falan filan.. ama öbür tarafa erken giderim gibi geliyor.. neyse.. bizim mahallede görüşüp konuştuğun bütün yaşıtlarım motorcu.. benim de aklımı çeldiler sonunda.. başladılar bana motor göstermeye.. hayat tarzı analizinden motor bulma taktiklerimi dersiniz.. boy kilo analizlerimi dersiniz.. fotoşopla beni garip garip motorların üstüne yapıştırmalarmı dersiniz., neler neler denediler.. bi gece akşam yemeğinden kalan makarnayı imha için aşağı indim gizlice.. şeytan dürttü malum satış sitesine girdin ne bar ne yok diye.. o zaman gördüm bu nx250 zımbırtısını.. o gün bu gündür hastası oldum.. satan abiye gittim., gezdik.. bi ufak terslik yüzünden alamadım o an.. şimdi.. gelecek ay arabalardan birini satıp bi nx250 alıyorum.. sizde bana bulmamda seçmemde yardımcı oluyorsunuz... saygılar sevgiler.. Dede İnan.. üyelik ismimi dedeinan yerine dedesinin yapan sistemi buradan kınıyorum..

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı dedesinin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar... hikaye uzun.. 40 yaşını geçtim.. hayatta her şeyi çok geç yaptım.. okulu geç bitirdim.. askere geç gittim.. geç evlendim.. araba sürmeyi bile 35 yaşımda öğrendim., falan filan.. ama öbür tarafa erken giderim gibi geliyor.. neyse.. bizim mahallede görüşüp konuştuğun bütün yaşıtlarım motorcu.. benim de aklımı çeldiler sonunda.. başladılar bana motor göstermeye.. hayat tarzı analizinden motor bulma taktiklerimi dersiniz.. boy kilo analizlerimi dersiniz.. fotoşopla beni garip garip motorların üstüne yapıştırmalarmı dersiniz., neler neler denediler.. bi gece akşam yemeğinden kalan makarnayı imha için aşağı indim gizlice.. şeytan dürttü malum satış sitesine girdin ne bar ne yok diye.. o zaman gördüm bu nx250 zımbırtısını.. o gün bu gündür hastası oldum.. satan abiye gittim., gezdik.. bi ufak terslik yüzünden alamadım o an.. şimdi.. gelecek ay arabalardan birini satıp bi nx250 alıyorum.. sizde bana bulmamda seçmemde yardımcı oluyorsunuz... saygılar sevgiler.. Dede İnan.. üyelik ismimi dedeinan yerine dedesinin yapan sistemi buradan kınıyorum..
    İzmirdeysen benim motora bakabilirsin... Tamamen orjinal ve hiç bir sorunu yok..

İzmirde değilim ama bu nx belasına Vladivostok a bile giderim.. uyutmuyor yahu.. k

Motosikleti
    cbf1000
    İzmirde değilim ama bu nx belasına Vladivostok a bile giderim.. uyutmuyor yahu.. k
    Sevdalısıysan bir bak derim

Seviyorsan git konuş bence

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seviyorsan git konuş bence
    Konuşmasına gerek yok.. Görsün bence

yaa hadi meraklandırmayında bi resim paylaşın yahu.. Bursada bir abide 5 tane var.. o da sır gibi saklıyor..

Motosikleti
    Kuba RX9 50
    Başlangıç için önerir misiniz? Piyasası nedir? Ankarada bi tane var niyetlenip baktıracak olsam kime baktırmalıyım?

Merhabalar,

Bu motoru çok araştırdım, taş gibi bir makine, retro tasarım, keyifli sürüş, her şey on numara.. Şimdi almaya niyetlendim ve buldum bir tane, yarın bakmaya gideceğim.. Ama yıl olmuş 2019, motor nerdeyse 30 yaşında, bu makine hala alınır mı dersiniz? yedek parçası bakımı yürütmesi derken bir NX parası da havaya gider mi? Yoksa yaşa bakmadan alınacak bir motor mu hala?

Siz kullanıcıların ve üstadların değerli yorumlarını almak isterim.. teşekkürler..

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı onurdincel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç için önerir misiniz? Piyasası nedir? Ankarada bi tane var niyetlenip baktıracak olsam kime baktırmalıyım?
    Alıntı yamancs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu motoru çok araştırdım, taş gibi bir makine, retro tasarım, keyifli sürüş, her şey on numara.. Şimdi almaya niyetlendim ve buldum bir tane, yarın bakmaya gideceğim.. Ama yıl olmuş 2019, motor nerdeyse 30 yaşında, bu makine hala alınır mı dersiniz? yedek parçası bakımı yürütmesi derken bir NX parası da havaya gider mi? Yoksa yaşa bakmadan alınacak bir motor mu hala?

Siz kullanıcıların ve üstadların değerli yorumlarını almak isterim.. teşekkürler..
    Niyetlendiğiniz motorun resmi , satılık ilan linki falan varsa paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hipnozlu gibi izledim
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hipnozlu gibi izledim
    Çok güzel çalışma yapmışlar

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    yanlız restorasyon sonunda motorun egzozdundan yağ dumanı çıktığını bir ben görmüş olamam sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız restorasyon sonunda motorun egzozdundan yağ dumanı çıktığını bir ben görmüş olamam sanırım
    Görmemek mümkün değil

Motosikleti
    Honda NX250
    Herkese merhabalar. Bende artık bir NX250 sahibiyim. motorsikletimi yerli yabancı tüm forumları gezerek seçtim. benim ihtiyacım ve beğenimi karşılayan motor buydu. 2. el 95 model 30555 milde kilometresi bozulmuş ufak tefek sıkıntısı olan genel olarak orijinal bir motor. henüz ehliyetim olmadığı(1 haftaya çıkacak inşallah) ve egzozumdan çok ses geldiği için pek çalıştırıp binemiyorum. motoruma bir takım yapılacaklar listesi oluşuturup yaptıklarımı youtube üzerinden paylaşmayı düşünüyorum.
    -yağ ve yağ filtresi değişimi
    -egzoz imal edip takma
    -karbüratör temizliği ve ayarı
    -egzantirik mili gerginliğimi ayarlama
    -motoru söküp iç aksamlarda değişime ihtiyaç olan kısımları yenileme
    -radyatör temizliği
    -lastik değişimi
    -fren balataları değişimi
    -koruma demiri imalatı
    -çanta demiri ve 3lü çanta seti imalatı
    vb şeyler umarım hepsini başarırım.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)