Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda NX 250 Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    FREEBLADE_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ 400;yamaha ybr 125,aprilla rs 50 cross
    Selam arkadaşlar 90 model honda nx 250 almayı düşünüyorum motoru sorunlu eksantrik gersigisi boşalmış eksantrik ayarı kaymış ve piston ve sübab ları hasar görmüş parça tedarik edebilcemiz biyer varmıdır model düşük olmasından dolayı bıraz sıkıntılı gibi geldi bütçem buna yetiyor çin malı almaktansa japon olsun taştan olsun yapıldımı on numara olucak diyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Valla eski falan ama NX 250 taş gibi motordur.Yani piyasada gezen eski - yeni tüm 250'liklerden iyidir.Parça sorununu ucuz yoldan halledebilecekseniz alın derim ben.Honda ile görüştükten sonra farklı motosiklet veya markalardan uyumlu parçaları kontrol edebilirsiniz.

Kolay gelsin...

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    ebay ve sahibinden de parça bulabilirsin. yalnız sorunlu motor alırken maliyeti iyi hesapla toplanınca yeniden pahalıya gelebiliyor.
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sıfır çinli alacağına eski japon al derdim ama şu tarif ettiğin motoru göz önüne getirince sıfır çinli almak galiba daha iyi olacak diye düşünüyorum.

Motosikleti
    ne kadar iş yerimi kapamış olsam da mesleğim dereğince kendim uğraşıcam önemli olan parçaları uygun hesaplı bulmak bir kaç yerde parça olarak satılık olanları var fakat bu makınların genel olarak sıkıntısı üst kapaktan yapıyor

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Eminim sizde araştırmışsınızdır ama bu iki arama sonucu sanırım biraz fikir verecektir.

http://www.sahibinden.com/search.php..._text%5D=nx250
    http://www.motosikletpazari.com/sear...archterm=nx250
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    başka bilgisi olan yokmu

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Konuyu güncellesem kızarmısınız ?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben de güncelliyorum...

NX250 hakkındaki bilgisi olanlar paylaşsın diye
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    konu eski ama bu nasıl bi kafa anlayamadım...o özellikte bi motoru sıfır çinliye tercih ediyosun...ben ikinci el temiz bir çinliye bile tercih etmem

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Allah allah, nereden vardın bu kanıya?
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    2 aydır kullanıyorum mutluyum

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kayasertac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 aydır kullanıyorum mutluyum

2 ay önce nereden aldınız, nereden buldunuz, motorun durumu nasıl(km-yıl-genel durum) ?? "Mutluyum" sizce de biraz kısa bir yorum değil mi?

+ / - 'lerinden biraz bahsedebilir misiniz? Ayrıca özellikle yakıt tüketimini de çok merak ediyorum...
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Yakıt tüketimi ortalama 3 lt diyelim, 2 aydır toplam 1000 km kadar kullandım, 91 model ama 2008 trafiğe çıkışlı NX'im, aradaki 17 sene öğrenebildiğim kadarıyla gümrükte yatmış, şu an 15000 mil civarında, boyasında solmalar çizikler olduğundan dolayı boyanmış durumda...

Üzerinde hala orjinal dunlop k 460 lastikler duruyor, yakın zamanda IRC lastik takmayı planlıyorum...

Ben de NX hakkında pek bir şey bilmiyordum, iskenderundan bir arkadaşım 4 senedir kullanıyor, onda görüp tanıdım, yurt içi-dışı bir çok uzun soluklu gezi yaptı NX ile bahsettiğim arkadaş.

Başka sorun varsa cevaplayabilirim,

Detaylı bilgiyi http://www.facebook.com/groups/HondaNX250/ facebook grubunda da bulabilirsin

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kayasertac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi ortalama 3 lt diyelim, 2 aydır toplam 1000 km kadar kullandım, 91 model ama 2008 trafiğe çıkışlı NX'im, aradaki 17 sene öğrenebildiğim kadarıyla gümrükte yatmış, şu an 15000 mil civarında, boyasında solmalar çizikler olduğundan dolayı boyanmış durumda...

Üzerinde hala orjinal dunlop k 460 lastikler duruyor, yakın zamanda IRC lastik takmayı planlıyorum...

Ben de NX hakkında pek bir şey bilmiyordum, iskenderundan bir arkadaşım 4 senedir kullanıyor, onda görüp tanıdım, yurt içi-dışı bir çok uzun soluklu gezi yaptı NX ile bahsettiğim arkadaş.

Başka sorun varsa cevaplayabilirim,

Detaylı bilgiyi http://www.facebook.com/groups/HondaNX250/ facebook grubunda da bulabilirsin
    Üstadım çok şanslısın. Bizim de bir arabamız var şimdi 72 model passat. ~93 yılına kadar felan gümrükte yatmış, biz de '96 da felan almıştık. O geldi aklıma çok sağlamdı yaşına göre

Motorun öncelikle birkaç resmini koyarsanız çok çok sevinirim. Mümkünse yakın çekim, olursa... lastikler felan mesela, orjinallerini bir görelim Bağlantı yerleri, motoru felan da resimlerini koymanız mümkünse çok güzel olur. Hem konu da canlanmış olur.

Genel durumu nasıl motorun, yani zıngırtı, tıkırtı felan var mı?(boyası hiç önemli değil bence) Yani gümrükte iyi korunmuşsa bir sorunu yoktur diye tahmin ediyorum. Genel olarak aletin yaşı itibari ile biraz parçalarınıdan(özellikle grenajlarından) ses geldiğini duymuştum da.
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CRF 250 L

Benimki lacivert olan 91 model , arkadaki beyaz bahsettiğim arkadaşın 89 model NX'i...

Yarın ilk defa servise götüreceğim bakım için, bide ne olduğunu bilemediğim bir tıkırtı var, sebebini öğrenince yazarım,

Grenaj kaynaklı bir ses değil, bu arada gaga sonradan takıldı, arazide çamur buz vs tıkayabiliyor orjinal çamurluğu.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Allah kaza bela vermesin iyi bulmuşssunuz motoru satmayı düşünmüyormusunuz acaba
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çamurluğun yüksek olanı makbuldür zaten Böyle daha iyi, benim motorda da aynı sorunu yaşıyorum.

Sesten önemli bişey çıkmaz umarım, önceki sahibini bilmiyorsanız, amortisör yağlarının değişmesi gerekir diye düşünüyorum. Aynı şekilde ön fren hidroliği de değişmeli. Keza benzin hortumu da değişse fena olmaz. Gaz-debrj telleri de kontrol edilmeli. Yani bunlar bekledikçe çürüyebilecek kısımlar aklıma ilk olarak gelen. Tabi sizden önceki kullananlar bunlara bakmadıysa. Özellikle amortisör yağına öğrenseniz iyi olurdu. Biz daha geçen gün arkadaşın F650 sinin değiştirdik. Kendisi söylediği kadarıyla "gayet farketti" diyor.
    #sürenadam

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2 ay önce nereden aldınız, nereden buldunuz, motorun durumu nasıl(km-yıl-genel durum) ?? "Mutluyum" sizce de biraz kısa bir yorum değil mi?

+ / - 'lerinden biraz bahsedebilir misiniz? Ayrıca özellikle yakıt tüketimini de çok merak ediyorum...
    Dün ölçtüğümle 20 liralık benzinle 85 mil gidiyor....yarısından fazlası da 120 km üzeri....
    Vallaha bende çok memnunum....
    Mutluyum... )
    Syanur ve gs500inanc bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ölçtüğümle 20 liralık benzinle 85 mil gidiyor....yarısından fazlası da 120 km üzeri....
    Vallaha bende çok memnunum....
    Mutluyum... )
    Ölçüyon biçiyon hala lira hesabı yapıyon...hem de mil üzerinden

Resim paylaşsana sende, biraz yerli malı NX görelim Gerçekten, resim felan paylaşabilirseniz iyi olur.

Bir de nezamandır alet sizde? Yedek parça ihtiyacı felan oldu mu, nereden temin ettiniz??
    #sürenadam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)