Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Honda NX 250 Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NX 250 DOMİNATÖR
    Ess Selamün Aleyküm.. Tüm Motorcu Arkadaşlara Çok Selamlar.. Birilerinin NX ler hakkında olumsuz yorumlarını gördüm. Çok Şükür Bende NX 250 Dominatör Kullanıcısıyım. Ama Benimkisi Amerikan Versiyonu.. Paris Dakar Yarışları İçin, Özel olarak Amarikada Üretilenlerinden. Daha güçlü, daha sağlam, daha keyifli ve daha ekonmiğini, onca araştırmalarıma rağmen bulamadığım için, satarsam ilerde motorumu çok arayacağımı anladığım için, bir nevii vazgeçtim satmaktan. Biyerlerde birileri, Temiz bir Çin motrunu dahi, Dominatöre tercih edeceğini söyleyerek, bence halt etmiş.. Bence düzgün bir NX Birkaç adet daha, YBR ve CBF 250 eskitir kesinlikle.. Falkonlarla bile, Kesinlikle kıyaslanamaz.. Geçenlerde bizim Ortaca'dan Almancı birinden İstanbula bir NX gitmiş.. Alan arkadaşla tanışma ve sohbet etme şansım oldu. Ben bu güne kadar, 106 adet Motor değiştirdim ve Bindim diyor.. Bunun kadar keyiflisine aslaaa rastlamadım diyor.. Aldığı motorda, a dan z ye orjinal.. sadece 11 binde.. 2 Kişiyle 1000 km de sadece 130 TL yaktı diyor. Artık 10 binde verseler, aslaaa vermem diyor.. Benim burdan tüm NX sahiplerine söyleyeceğim tek şey.. Arkadaşlar Motorlarımızın kıymetini daha iyi bilmeli ve Pek uğramadığımız sanayiye giddiğimizde, herkesi usta sanmamalıyız.. Bende daha önceki 97 model, 4 zamanlı Sport Kanuniyi ustalar yediği için, amman diyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @kaysertaç Çok güzel geziler olmuş. Paylaşımlarınız için teşekkür ederiz, devamını bekleriz Dağ bayır arazi geziyorsunuz, sonra gelsin köfteler sucuklar

@Akarsu Motorunuz eminim çok güzeldir. Hernekadar ilanınızdaki resimler bulanık olsa da... Buarada satmayı düşünmüyorum demişsiniz ama ilanınız hala duruyor, dikkatimi çekti... Geçenlerde de bir satış aşamasına gelmişti motor ama sonra fiyatı yükselerek geri dönmüş sayfaya Galiba gerçekten çok seviyorsunuz motorunuzu
    #sürenadam

Motosikleti
    NX 250 DOMİNATÖR
    Evet çook haklısınız Syanur gardeşş... O zamanlar bende Pek iyi bilmiyordum motorumun özelliklerinii... Aldığım Fiyatında altında verip, XT 600 E almayı düşünüyordum. Snrasında bizim Motoru, başkası adına bakmaya gelen, İzmirde 20 Yıllık gurup lideri Cengiz abi olunca ve motorumun hiç bilmediğim yön ve özelliklerini öğrenip ve yine Cengiz abinin, Mecbur değilsen bu motru satmanı tavsiye etmem demesi ve bir hafta boyunca, gece gündüz yaptığım araştırmalardan sonra, bii nevii vazgeçtim satmaktan. Artık Sadece F 650 GS ler içimi gıcıklıyr ama, bugün akşam üzeri, 107.ci motoru tekrar NX 250 olan, Mustafa abiyle tekrar konuştum. F 650 GS lerin Parçaları çok aşırı yüksek, Hiçbir işe yaramayan tek bir boruya 370 euro demişlerdi, bende zamanında o yüzden sattım diyor. Hemde vibrasyon olayı, NX ten daha fazladır F 650 de dedi.. Bence NX in kıymetini bil dedi.. :(( İlanımı Kaldırmamamın nedenlerinin en önemlisi, Falkn kullananların okumaları için.. bir arkadaşımda vardı Falkon.. Kullandıkça bu nebiçim odun gibi bir motor böyle diye söyleniyordum. Mustafa abiyle'de konuştum bu konuyu.. Çok haklısın kamilcim, bende almıştım bi zamanlar, Sadece 200 km. kullandım ve ilk müşteriye 5500 e satmıştım dedi. Bence'de bi üretim hatası Falkn dedi.. Aslında benim motorun müşterisi'de hazır ama, çok uygun F 650 gs bulmadıkça satmıycam. 3-4 gün önce, eskişehirde satıldı bir tane.. Keşke Dminatörümü satmış olsaydım diye bir iç geçirdim ama, şimdide iyiki satmamşım diyorum. Satarsam ilerde çok arayacağıma emin olduğum için, İyisimi Dominatörümü elden çıkartmadan bi BMW alıp deneyeyim diye düşünüyrum. Bakalım nasip inşallah.. İnşallah Tlf. u da bi değiştirsem, Görün o zaman siz resimleri.. ) Her ne kadar buradaki NX ci arkadaşlar kadar gidemesekte, Bizde kendi çapımızda gideriz inşallah.. Arka lastik bekliyrum :( Bu arada arkadaşlar Allah tekerinize çivi tosturmasın ve hata kaza vermesin inşallah..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Akarsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çook haklısınız Syanur gardeşş... O zamanlar bende Pek iyi bilmiyordum motorumun özelliklerinii... Aldığım Fiyatında altında verip, XT 600 E almayı düşünüyordum. Snrasında bizim Motoru, başkası adına bakmaya gelen, İzmirde 20 Yıllık gurup lideri Cengiz abi olunca ve motorumun hiç bilmediğim yön ve özelliklerini öğrenip ve yine Cengiz abinin, Mecbur değilsen bu motru satmanı tavsiye etmem demesi ve bir hafta boyunca, gece gündüz yaptığım araştırmalardan sonra, bii nevii vazgeçtim satmaktan. Artık Sadece F 650 GS ler içimi gıcıklıyr ama, bugün akşam üzeri, 107.ci motoru tekrar NX 250 olan, Mustafa abiyle tekrar konuştum. F 650 GS lerin Parçaları çok aşırı yüksek, Hiçbir işe yaramayan tek bir boruya 370 euro demişlerdi, bende zamanında o yüzden sattım diyor. Hemde vibrasyon olayı, NX ten daha fazladır F 650 de dedi.. Bence NX in kıymetini bil dedi.. :(( İlanımı Kaldırmamamın nedenlerinin en önemlisi, Falkn kullananların okumaları için.. bir arkadaşımda vardı Falkon.. Kullandıkça bu nebiçim odun gibi bir motor böyle diye söyleniyordum. Mustafa abiyle'de konuştum bu konuyu.. Çok haklısın kamilcim, bende almıştım bi zamanlar, Sadece 200 km. kullandım ve ilk müşteriye 5500 e satmıştım dedi. Bence'de bi üretim hatası Falkn dedi.. Aslında benim motorun müşterisi'de hazır ama, çok uygun F 650 gs bulmadıkça satmıycam. 3-4 gün önce, eskişehirde satıldı bir tane.. Keşke Dminatörümü satmış olsaydım diye bir iç geçirdim ama, şimdide iyiki satmamşım diyorum. Satarsam ilerde çok arayacağıma emin olduğum için, İyisimi Dominatörümü elden çıkartmadan bi BMW alıp deneyeyim diye düşünüyrum. Bakalım nasip inşallah.. İnşallah Tlf. u da bi değiştirsem, Görün o zaman siz resimleri.. ) Her ne kadar buradaki NX ci arkadaşlar kadar gidemesekte, Bizde kendi çapımızda gideriz inşallah.. Arka lastik bekliyrum :( Bu arada arkadaşlar Allah tekerinize çivi tosturmasın ve hata kaza vermesin inşallah..
    O izmirden gelen arkadaş kandırmış seni )
    Sonuçta motor...
    Bu kadar övme yahu..
    Gel benimkini satayım sana ...
    2 tane olur elinde..
    Hoplaya zıplaya binersin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sizin NX'lerin soyunmuş halini yükleyeyim bari

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    650 sınıfında alacağım tek motor...
    Çok güzel..
    Güle güle bin...
    İlk defa hayırlı bişey yapmışssın...
    Tebrikler...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 sınıfında alacağım tek motor...
    Çok güzel..
    Güle güle bin...
    İlk defa hayırlı bişey yapmışssın...
    Tebrikler...
    Ben alalı 6 ay oldu Alp'im Paşam. Aldığımda kırmızıydı hatta

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Eh sen motoru canavar etmişsin be abi Gerçekten güzel olmuş. Cingirlop gibi olmuş motürün

Ön çamurluk markası nedir, nerden nekadara buldun ?!?! Acil ihtiyacım var da

Bir de sen bu motora 17" tel jant + asfalt lastiği uydurumazsan yazık olur cidden. Gel biz o konuyu derinleştirelim...
    #sürenadam

Syanur'um, teşekkür ederim, en son hali bu, daha ne kadar değiştiririm bilmiyorum. Çok araştırdım ama, ne jant bulabildim ne tel. Dediğim gibi Yalova'da imkanlar kısıtlı.
    Ön çamurluğu sahibinden nokta komdan aldım, orjinal acerbis. Çin çakmaları 45 TL falan, orjinali 75 TL. Orjinal diye aldım ama, Made in İtaly yazıyor, garantisi etiketleri falan hepsi içindeydi herhalde orjinaldir. Motosiklet modelleri kısmında benim motorla ilgili konu açıcam müsait bir zamanda. Orada tüm detayları anlatırım.
    Çok istedim SM yapayım ama, şimdilik bu hali de çok iyi oldu bence

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Başlık canlanıyor ne güzel

Lastik ne kullanıyorsunuz bu arada, bildiğim kadarıyla ön 19 arka 16 inç ve öğrenebildiğim kadarıyla 16 inç sadece IRC'de var

Alıntı kayasertac adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Lastik ne kullanıyorsunuz bu arada, bildiğim kadarıyla ön 19 arka 16 inç ve öğrenebildiğim kadarıyla 16 inç sadece IRC'de var
    Benimkiler 19 ön 17 arka. Sanirim asya gy200 vb. modellerin arka lastikleri 16. Onlari bir arastir istersen, kullanicilariyla konus. Gaccal nickli arkadasa danis, kendisi lastik uzmanidir :p

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkiler 19 ön 17 arka. Sanirim asya gy200 vb. modellerin arka lastikleri 16. Onlari bir arastir istersen, kullanicilariyla konus. Gaccal nickli arkadasa danis, kendisi lastik uzmanidir :p
    Görür gelir diye bekleyelim o zaman ön lastik ne marka kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Bu arada motorunuz NX 650'mi? grenajı sökünce fena durmamış, söküp kurtulsammı ben de

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yok arkadaşın motoru SLR 650.
    #sürenadam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Bu arada motorunuz NX 650'mi? grenajı sökünce fena durmamış, söküp kurtulsammı ben de
    Syanur'un de dedigi gibi SLR 650. Nx 650 dominator ile ayni, sadece grenaji yok. Grenaj olaydi Enduro olurdu, boyle olunca Cross Enduro hatta Naked karisimi ne oldugu belirsiz ama eglenceli bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Lastik konusuna gelince, GaCCaL ile beraber sava alacaktik, o aldi ben hala alamadim Ön arka takim olarak cok cok uygun fiyata aldi. Soyledigine gore lastikler de umdugundan daha iyiymis. Yankiz 16 inch lastik var mi Sava'da bilmiyorum. Lastikleri cross mu alacaksin, asfalt lastigi mi?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250

Dediği gibi onun arka 17" ön 19" benim f650 ile aynı kendileri 16" lastik bildiğim kadarıyla piaggio skuterlerde var asyanınkiler 15" idi ve hakkaten lastik yok heleki dişli falan arıyorsanız direk yurtdışından falan bakmanız lazım...

Ondaki Metzeller sahara idi sanki yamulmuyorsam adam daha motorun ilk lastiklerini değiştirmemiş sonra geliyo bize vay şöyle drift yaptıydımdı vay böyle bir gazladım arkamdaki araba benim lastik dumanından bariyerlere girdiydi yok sonracıma "Back it in" yaptıydımdılar filan

Syanur'um, teşekkür ederim, en son hali bu, daha ne kadar değiştiririm bilmiyorum. Çok araştırdım ama, ne jant bulabildim ne tel. Dediğim gibi Yalova'da imkanlar kısıtlı.
    Ön çamurluğu sahibinden nokta komdan aldım, orjinal acerbis. Çin çakmaları 45 TL falan, orjinali 75 TL. Orjinal diye aldım ama, Made in İtaly yazıyor, garantisi etiketleri falan hepsi içindeydi herhalde orjinaldir. Motosiklet modelleri kısmında benim motorla ilgili konu açıcam müsait bir zamanda. Orada tüm detayları anlatırım.
    Çok istedim SM yapayım ama, şimdilik bu hali de çok iyi oldu bence
    Syanur'un de dedigi gibi SLR 650. Nx 650 dominator ile ayni, sadece grenaji yok. Grenaj olaydi Enduro olurdu, boyle olunca Cross Enduro hatta Naked karisimi ne oldugu belirsiz ama eglenceli bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Lastik konusuna gelince, GaCCaL ile beraber sava alacaktik, o aldi ben hala alamadim Ön arka takim olarak cok cok uygun fiyata aldi. Soyledigine gore lastikler de umdugundan daha iyiymis. Yankiz 16 inch lastik var mi Sava'da bilmiyorum. Lastikleri cross mu alacaksin, asfalt lastigi mi?

Abi ben bi değişiklik göremedim ya senin şu motorda canavar dediğin hali buysa artık bakhele seninkinin yakıtı ne kadar yahu? olmadı benim motörü satıp seninkini alayım jantları falan değiştireyim ne bileyim sen beceremedin ben bari bişiler yapayım o makineynen

Ve hakkaten sen daha lastik almamışın olmazsa benim çıkmaları göndereyim sana bak seninkilerin tarihi neydi bu arada benimkiler 2006 yapımı..

Savalar hakkaten çok güzel geldi bana Polatın deyimiyle "cingirlop" yani 16" varmı savanın sitesinden bi arayıp sormak lazım Harun ATALAY'ın numarası var sitelerinde yardımcıda olur bi problem yaşayacağınızı sanmıyorum...
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Kaysertaç zevk sizin tabi, ben karışmak istemem ama NX650 nin yabancı sitelerdeki resimlerinden esinlenerek sizin çamurluğun yüksek modeli ile nasıl olacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Çok değişiyor aletin duruşu. Şuanda memur gibi bakıyor, şöyle acerbis tarzı çamurluklar ile çok farklı oluyor bence görüntü.

16" jant muhabbeti nerden çıktı anlamadım?? Bu arada jawalara baktım, jant olarak 18" ancak galiba o jantlara misal 130/70 gibi lastikler takmak mümkün değil. En fazla 110 genişlik uygun gibi. Zorlasan 120 olur. Bunu da bir sitede gördüydüm;

http://www.cb450stuff.com/tires/

Lucas efendi, sen bakma bu balığın söylediğine... Gayet de canavar gibin olmuş senin alet. Herkes kendi 650 liğine baksın hem.......
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    IRC'de 16" lastik var

http://www.anlas.com.tr/urun.asp?kon...anan=mt&sayfa=

Sava'da ve bir çok markada yok malesef, şimdilik arka tekere IRC!yi takalım bakalım

Syanur, arkadasta teneke biseyler var ya kiskaniyo. Modifiye edicem dese, anca aynalarini degistirebilir :p
    GaCCaL nickli Biemwi sahibi, sen yap motorunda biseyler de aha da neguzel olmus diyelim. Anca lastik al tak :p

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Syanur, arkadasta teneke biseyler var ya kiskaniyo. Modifiye edicem dese, anca aynalarini degistirebilir :p
    GaCCaL nickli Biemwi sahibi, sen yap motorunda biseyler de aha da neguzel olmus diyelim. Anca lastik al tak :p
    Benimkisikine yapılabilecek en fazla modifikasyon sis farı sayın temsilcim Elin alamanı herbişeysini ayarlamışda sürmüş piyasaya

ayrıcana bendeki teneke değilki laylon(Bknz:Nylon)
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya hiç sorma zaten, ben anlamadım bizimkindeki sendromu... Diyorum kendi motoruma devir saati takacam, "boşver olum, boş iş", ayna değiştircem, "ya al şunu tak gitsin", seleyi mi doldurtsam? "lan olum kaşınma..." diyor..hep bir bahane hep bir engel...

Kendi motoruna hiçbir parça uymuyor demiyor da, yok efendim herbişeyi tammış....

Şaka bir yana, sen bir de lastik ayarladın mı...çok iyi olur bence. arka ön, 17" jant, çok iyi gider bak... Araştırmak lazım tabi...

O IRC lastik de nasıl bişey ki.. Jantı karavan tekerini andırıyor
    #sürenadam

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)