Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki KLX 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha abi ben mayısta klr'yi aldığımda 23500km deydi, aldığım kişi kışın hiç motora binmiyormuş; çamuru, araziyi bırak yağmur bile görmemiş
    http://img515.imageshack.us/img515/4610/fotoraf0261.jpg
    bu aldıktan sonra ilk fotosu kimse 2005 model olduğuna inanmıyordu. şuanda 29000km ye yaklaştım. ve aldıktan sonra, önceki 200-250cc motorlarımla girdiğim araziye, dağlara, yaylalara, kamplara vs. girdim, düşütüm kalktım, hatta orjinal gidonu yamuldu ve ramzey gidonu takılı durumda üzerinde
    yani demek istediğim bu motorlar arazi motoru, racing yada chopper değil hergün yıkayalım cilalıyalım parlatalım. kaldıkı ilk motorum olan 250MCT yi bile kışın 1-2ayda bir yıkardım, çamuru chopper motor olmasına rağmen motoruma yakıştığını düşünürdüm taaa ozmandan endurorocu ruhu taşıyormuşum demekki
    aldığım hiç bir motoru yarın öbürgün satıcam diye düşünerek yapmak istediklerimi yapmamazlık, girmek istediğim yollara girmemezlik yapmadan kullandım.
    ha şunuda belirteyim bu şu demek değildir : motorumu hiç önemsemedim, hor kullandım. düşülür kalkılır ama yağını bakımını hiç aksatmadım hep zamanından önce değişikliklerini yaptırdım. hem MCT'mi hemde Skygo motorumu anahtar değmeden 50000 km lerde sattım.
    yani demek istediğim hiç bir araç, taşıt vs bizimle yaşlanmıyor hakkı neyse verelim, hem o hemde biz mutlu olalım )
    Emre herkesin bakış açısı bir değil ki,
    Ben biraz kolleksiyoncu ruhluyum,malımı önemserim,hakkını vererek kullanırım ama iki şahin parası verdiğim motoru da catır çatır çamura sokup,ezmem,ben kolay kazanmıyorum.
    Ha olsa 2.000 Tl.lık motor eze eze kullanayım,Skygo,Ramzey gibi parçası sebil ,motoru üç otuz paraya toplanan motor kullansam üç günde canına okur,dördüncü gün söker dağıtır toplarım,ne değerinden kaybeder,ne suçluluk duyarım.
    Sırf bu yüzden hurdası çıkmış bir ramzey,zongshen alacağım.ne grenajını,ne düşüp kalkmasını önemsemeden kullanacağım,çamura,batağa gireceğim,aklıma eserse modifiye edeceğim,keyfini süreceğim Onda yapılır ama yepyeni motorda yapılmaz yazıktır.Bunda olsa olsa soft kros yapılır,tozlu ,çamurlu yollarda kullanılır ama dize kadar çamura girilmez,20 derece eğimli tepelerde bakalım çıkacak mı?diye motorun canı çıkarılmaz.
    35emre35 ve flame1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun motorunuz.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yeni motorumun yeni fotoğrafları

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela göstermesin
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Forumdan Uzaklaştırıldı
    topiği canlandıralım biraz

35emre35, VIA ve ferad bunu beğendiler.

Savaş bey klx ile ilgili yorum ve izlenimlerinizi yazabilirmisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Kaskınızın yanındaki cihaz gps mi?

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Nasıl Savaş Hocam memnunmusunuz Klx ten gerçi resimlerden memnuniyet okunuyor. 250cc çok tatlı bir alet tam keyif makinası izlenimi verdi bana Kazasız sürüşler dilerim.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    uçmakdere değil mi orası ?
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı atmaca1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş bey klx ile ilgili yorum ve izlenimlerinizi yazabilirmisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Kaskınızın yanındaki cihaz gps mi?
    kaskın yanındaki cihaz kamera,
    KLX güzel motor,
    Gösterişli,
    torklu,
    malzeme kalitesi daha önce kullandığım küçük endurolarla(Yamaha XT 125-Honda XL 200 ) kıyaslanmayacak kadar çok iyi,hatta diyebilirim ki büyük enduroların kalite ve titizliği ile yapılmış.
    arazide ve yolda yeterli bir motor,şehir icinde de ciddi olarak iş görüyor.
    XL 200 den sonra çok daha keyif verici bir motor,tek kusuru deposunun kücük oluşu,
    benim gibi yoldan çıkıp 200-300 km gezmeye alışan için yeterli olmuyor o depo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uçmakdere değil mi orası ?
    Evet uçmakdere

Savaş Bey güle güle kullanın. Klx250'yi resimleri haricinde görme ve deneme imkanım olmadı. Sıkılmazsanız motor hakkında bir sorum daha olacak.
    Daha önce sele yüksekliği 93 cm olan yamaha wr125'i denemiştim.Sadece tek ayağımın, oda dik oturuşta parmak uçlarıyla yere basabiliyordum. Bu nedenle kendimi dur-kalklarda güvende hissedemedim.En üstten 3. resimde gördüğüm kadarıyla ayaklarınız yere tam basıyor. KLX250 nin ise yüksekliği katalogta 89cm gözüküyor.Benim boyum 179cm sizce klx250 de iki ayağımda yere basabilir mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı atmaca1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş Bey güle güle kullanın. Klx250'yi resimleri haricinde görme ve deneme imkanım olmadı. Sıkılmazsanız motor hakkında bir sorum daha olacak.
    Daha önce sele yüksekliği 93 cm olan yamaha wr125'i denemiştim.Sadece tek ayağımın, oda dik oturuşta parmak uçlarıyla yere basabiliyordum. Bu nedenle kendimi dur-kalklarda güvende hissedemedim.En üstten 3. resimde gördüğüm kadarıyla ayaklarınız yere tam basıyor. KLX250 nin ise yüksekliği katalogta 89cm gözüküyor.Benim boyum 179cm sizce klx250 de iki ayağımda yere basabilir mi?
    Ben de 1,79 boyundayım,şehir icinde KLX 250 ,uzun yolda 1150 ADV kullanıyorum.hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    arkadaşlar son hız ne yapıyor bende merak sardım buna ama 120 diye okudum sanki dgrumudur 140 falan olması lazım diye düşünüyorum yani 110 km sabit hızla rahat bi yolcululuk yapılab,lirmi bu aletle
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar son hız ne yapıyor bende merak sardım buna ama 120 diye okudum sanki dgrumudur 140 falan olması lazım diye düşünüyorum yani 110 km sabit hızla rahat bi yolcululuk yapılab,lirmi bu aletle
    son hız 120.bir ara 129 bile gördüm ibrede ancak anlık bir durum.
    kurcalanırsa 150 bile görebilir belki ama gereksiz,lastikler bu hıza müsait değil.
    off road lastiği ile şehirlerarası yolda 250 km yi 110-120 ile geçtik.Sorun yaşanmadı.

Motosikleti
    CRF 250L
    Savaş bey iyi akşamlar motorunuz hayırlı olsun;
    ben 40 yaşında 183 boyunda ve 100 kg ağırlında hiç motor tecrübesi olmayan kullanmayı da bu motorda öğrenecek zaman zaman köy yollarında biraz tecrübeden sonra 400-500 km.lik turlara çıkmak isteyen biriyim klx bunun için ne kadar uygundur malum ısparta ve eğirdirde servis yok ancak antalya yakın bu motor üzer mi beni? şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    CRF 250L
    Savaş bey cevabınız için teşekkür ederim. Değerli bilgilerinizi bizimle paylaştınız...!!!!!!!!!!!!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cem5106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş bey cevabınız için teşekkür ederim. Değerli bilgilerinizi bizimle paylaştınız...!!!!!!!!!!!!!!
    bu mesajla ne demek istediğinizi daha anlaşılır bir şekilde söyler misiniz?

Motosikleti
    CRF 250L
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mesajla ne demek istediğinizi daha anlaşılır bir şekilde söyler misiniz?
    diyorum ki: 4-5 gün geçti defaten foruma girip çıkmışsınız cevap yazma nezaketinde bulunmamışsınız. çok gereksiz sorular mı sormuşum acaba size.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    diyorum ki: 4-5 gün geçti defaten foruma girip çıkmışsınız cevap yazma nezaketinde bulunmamışsınız. çok gereksiz sorular mı sormuşum acaba size.
    [/QUOTE]
    Kusura bakmayın ama sizinki gereksiz bir alınganlık olmuş .
    foruma her girdiğimde saatlerce burada olduğumu,her başlığı tek tek incelediğimi hiç hatırlamıyorum.Üstelik mesleğim foruma sürekli ve düzenli katkı ya da bazı markaların halkla ilişkileri değil, kendime ait sorumluluklarım ve zaman ayırmam gereken insanlar var,tüm zamanımı burada harcamıyorum,sadece boş kalabildiğim zamanlarda,fırsat olursa elimden geleni yazıyorum.Bu yüzden kimsenin gücenme ya da alınganlık gösterme hakkı olduğunu zannetmiyorum.Hem acil bir durumda özel mesaj seceneği var bu forumun.daha acil durumlarda cep telefonuma ulaşan yüzlerce arkadaş oldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Savaş bey iyi akşamlar motorunuz hayırlı olsun;
    ben 40 yaşında 183 boyunda ve 100 kg ağırlında hiç motor tecrübesi olmayan kullanmayı da bu motorda öğrenecek zaman zaman köy yollarında biraz tecrübeden sonra 400-500 km.lik turlara çıkmak isteyen biriyim klx bunun için ne kadar uygundur malum ısparta ve eğirdirde servis yok ancak antalya yakın bu motor üzer mi beni? şimdiden teşekkür ederim
    Hiç tecrübesi olmayan insan için KLX 250 fazladır,
    Çünkü yüksektir,yüksek motor uzun boylu değil,tecrübeli motorcu ister
    Düşünce kırılacak grenajları ve dijital göstergeleri pahalıdır
    Ancak tecrübeli sürücü için de 4000-5000 km yi uzun yolda sorunsuz çıkaracak motordur.
    Nitekim ADVrider.com daki örneklerde olduğu gibi Kuzey Amerika-Güney Amerika turu yapanlar arasında tercih edilen bir motordur.ABD satış rakamları da açık ara yüksektir.

Motosikleti
    CRF 250L
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama sizinki gereksiz bir alınganlık olmuş .
    foruma her girdiğimde saatlerce burada olduğumu,her başlığı tek tek incelediğimi hiç hatırlamıyorum.Üstelik mesleğim foruma sürekli ve düzenli katkı ya da bazı markaların halkla ilişkileri değil, kendime ait sorumluluklarım ve zaman ayırmam gereken insanlar var,tüm zamanımı burada harcamıyorum,sadece boş kalabildiğim zamanlarda,fırsat olursa elimden geleni yazıyorum.Bu yüzden kimsenin gücenme ya da alınganlık gösterme hakkı olduğunu zannetmiyorum.Hem acil bir durumda özel mesaj seceneği var bu forumun.daha acil durumlarda cep telefonuma ulaşan yüzlerce arkadaş oldu.Hiç tecrübesi olmayan insan için KLX 250 fazladır,
    Çünkü yüksektir,yüksek motor uzun boylu değil,tecrübeli motorcu ister
    Düşünce kırılacak grenajları ve dijital göstergeleri pahalıdır
    Ancak tecrübeli sürücü için de 4000-5000 km yi uzun yolda sorunsuz çıkaracak motordur.
    Nitekim ADVrider.com daki örneklerde olduğu gibi Kuzey Amerika-Güney Amerika turu yapanlar arasında tercih edilen bir motordur.ABD satış rakamları da açık ara yüksektir.
    Evet haklısınız gereksiz bir alınganlık olmuş olabiilir. İnsan işte sanki yarın gidip alacakmış gibi sabırsızlanıp cevap bekledim kusura bakmayın. Bu motor beni heyecanlandırdı bu bölgede toprak yol çok özellikle bunun için düşündüm bu motoru. teşekkür ederim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)