Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki KLX 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Merhabalar
    Hakan ÖCAL Adanada ikamet etmekteyim ve mersinde çalışmaktayım
    irt. no 0542 638 11 00

Dün sabah itibari ile Kawasaki KLX250s 2010 model 27000 km de bir canavar sahibi oldum 8000 tl ye yanındada zincir, ön-arka pirelli enduro lastik(yumuşaklıkları gayet iyi), yağ filitresi, ucu yamulmu debriyaj kolu(iş görür), ön-arka dişli seti(orjinal dişlileri sanırım).

İlk izlenimlerim

sabah motoru teslim aldım noter satışından sonra
    Adana'dan Mersine gittim iş yerime motorun uzun yol deneyimi mükemmel geldi bana resimlerde küçücük görünen KLX canlı olarak baya iri geldi bana
    motorda azıcık yağ yakma sorunu var sanırım çünkü boşta dip gaz yaptığımda egsozdan azıcık siyah duman atıyor dip gazda sadece.
    dişlilerinin değiştiğini söyledi satan abimiz şuan arkada 45 dişli var ön dişliye bakamadım henüz.
    1 ve 2. viteslerde kesiciye giriyor 3. viteste 9 bin devire kadar çıkıyor belki biraz daha zorlasam kesiciye girebilir(bu arada kesici 10-11 bin devirde)4-5-6. viteslerde 8 bindevirden yukarısına çıkamıyor makina ve son hız olarak 110-115 km yapabildim. bu dişli farklarındanmıdır bilemiyorum ama dişlileri orjinal haline getirip birde böyle deneyeceğim umarım son hızı sizlerinde ölçtüğünüz hızlara çıkarabilirim inşallah. bende takıntı bu hız konusu malesef
    süspansiyonu mükemmel bana göre lastik havalarının 32 bar olmasına rağmen.
    bu arada yakıt ölçümünüde yaptım shell den aldım 2 defa ilk depoyu fullettim ekranda fuel yazısını görünce 29 tl aldı
    mersine gittim dönüşte tekrar aldım 98 km de bu sefer 19 tl aldı litreye çevirecek olursak 100km/3.7 lt gibi bi rakam çıkıyor ortaya
    Dip Not: bu 98 km'nin 50 km'si kadarını dip gazda gitti (: malum makinanın son hızını ölçeceğiz ya...
    dockerengin, cenkito, Ahmanamra ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Hayırlı olsun Hakan abi. X-treme max ile süper arazi fotoğrafların vardı. Klx ile kim bilir neler gelecek. Bekliyoruz
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Hakan abi. X-treme max ile süper arazi fotoğrafların vardı. Klx ile kim bilir neler gelecek. Bekliyoruz
    Eyvallah kardeşim saolasın Mondial X-treme MAX'da acemiliğimizi attık KLX dede ustalık dönemine başladık hadi hayırlısı bakalım.
    cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.
    (:

Motosikleti
    x-treme max 150
    merhabalar
    dün bir ustayla görüştüm motorda bir fişi sökünce devirde 1000 devir kadar artma oluyormuş kendi motorunda denemiş (KLX250s i var) hızlanması artmış. bununla ilgili bilgisi olan varmıdır acaba.

Motosikleti
    kuba garfield
    devirkesici iptali motorunuzu seviyorsanız yapmayın.
    hayırlı uğulu ola. lastiğin modeli ne acaba mt60 mı?

Motosikleti
    kawasaki klx250
    hayırlı olsun aynı yolu 1 ay önce yapmıştım. benim memleket adana ev mersinde olunca daha çok giderim diye hesaplamaya çalışmıştım. tam 100 km. etmişti benzin sarfiyatı tam hesaplamadım ama bende daha az sanırım. 15 tl yaktı diye hesaplamıştım 130 km gördüm. 70-75 dakika civarı sürdü. 2012 klx bendeki 5000 km yi bulmadı henüz

[QUOTE=kaanaca;3266796]Oohoo başlık tamamen durmuş. KTM 640 Lc4 Enduro aldım. İstanbul'dan Hüseyin Abi sağolsun çok yardımcı oldu bana.

Klx i ve üzerindeki ekstraları satıyorum. Şunları ayrı vereceğim. İsteyen varsa fiyatları makul tutuyorum.

DİD marka 48 arka dişli ve zincir, iyi durumda. Daha çok götürür. Sıfırı 350 lira, 150 liraya vereceğim. Orjinali 42 dişli.

Fmf egsoz 400 lira,

Bering Yan Çanta ve Demirleri. Demirler bering çantalara birebir uyumlu. Çanta kozmetik olarak pek düzgün değil, normalde su geçirmez ama şu an su geçirir biraz. Takıp çıkarması baya pratik bişey. Herhangi bir yeri delmeye bişey yapmaya gerek yok. Bunuda 200 lira dedim.

Buradan birileri olursa fiyatları daha makul kaa
    Kaanaca eksoz ile dişliler ne olur. Ben aranıza yeni katıldım 2012 yeşil 14000 km de

2011 klx im var ve bu aralar egsoz bakınıyorum telefon numaranızı verirseniz egsoz için konuşalım

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Merhaba, bayadır foruma girmiyordum. Klx'imi ve diğer aksesuarlarını sattım. Ama egsoz olarak FMF'i şiddetle tavsiye ediyorum. Güç olarak ufak tefek bi faydası oluyordu. Ses olarak tartışılmaz çok iyiydi. Klx'ten sonra Husaberg, Apachi 27, KTM, Honda CRF 450R kullandım, Honda ve KTM'de FMF var yine. Klx'in sesi hepsinden çok iyiydi.

Klx'teki egsozun tam olarak modelini bilmiyorum ama Q4 olmaması lazım. Diğerlerine nazaran daha küçük bi tüptü çünkü.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar sizin egzantrik zincirinin kodunu vs, bilen var mı? ebay'den aratıyorum hep 2000 öncesi KLX modellerinin çıkıyor. Gerçi 128 bakla gibi görünüyor hem yeni hem eski klx ler. O yüzden uyar mı bilemedim, sorayım dedim.

Kısaca egzantrik zinciri lazım, DID veya Wiseco gibi markalar düşünüyoruz. Çin malı düşünmüyoruz. Yardımcı olabilecek olan var mı ??

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizin egzantrik zincirinin kodunu vs, bilen var mı? ebay'den aratıyorum hep 2000 öncesi KLX modellerinin çıkıyor. Gerçi 128 bakla gibi görünüyor hem yeni hem eski klx ler. O yüzden uyar mı bilemedim, sorayım dedim.

Kısaca egzantrik zinciri lazım, DID veya Wiseco gibi markalar düşünüyoruz. Çin malı düşünmüyoruz. Yardımcı olabilecek olan var mı ??
    http://www.kawasaki.com/kawasakinew/...Code=KLX250TEF

-> Parts Diagrams
    -> KLX250TEF

Bu ABD modeli gerçi ama çok farklılık olduğunu sanmıyorum. Umarım işine yarar.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Klx kullanan arkadaşlardan ses çıkmıyor nicedir ? Araziden fırsatınız olmuyor herhalde
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Atılgan'ın Selçuk'la imtihanı (endurocuların yüzkarası)
    Üstteki foto alıntı alttaki gerçektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Kısa gezintiler Anadolu Kavağı ...

Alemdağ ormanını ilk keşif

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Artık araziye ısınmanın zamanı geldi.
    Uydu görüntülerinden bizim oralarda gezebileceğim parkurların araştırmalarını yaptım biraz.
    Orman yoluna girişler hep kapatılmıştı ama mesire alanından bir çıkış bulabildim. Bisiklet parkuru demişler bisikletin girebileceği bir aralık bırakmamışlar

Yağmurun sürüklediği taşlar toprak yolu iyice kayganlaştırmış. Su kanallarına takılmadan ilerlemek mümkün değil. Yokuşu çıkmaya çalışırken atılgan patinaja düşüyor, benim de acemiliğim sayesinde ikimiz de yere yatmaktan kurtulamıyoruz Neymiş : Çamura, kanala yaklaşmayacaksın, önceden görüp kaçacaksın. Arazi acımasızdır, herkes yapamaz adamım

Debriyaj maneti ağırlık nedeniyle dışa büküldü (kırılmaması için böyle yapıldığını da bu sayede öğrenmiş oldum) ve elcik korumanın gerekliliğini daha iyi anladım.

Hişş yolunu mu kaybettin birader ?

Orman genel müdürlüğü girişleri çıkışları kapatmış olması nedeniyle ilginç giriş çıkışlar keşfettim. Baya dolaşılır buralarda
    Bu gidişle ara toprak yollardan Karadeniz'e kadar çıkarım ben.

dockerengin, cenkito, blamir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Mümkün değil diye bir şey söz konusu değil. Bizim efsana babek vardı. Bir de onun kardeşi var adam klx nerelere çıkmadı nerelerden uçmadı :D Fotoğraflara bakıyorumda gezdiğiniz yerler Level 1 bile değil henüz. Zamanla iyileştikçe sizde anlayacaksınız
    Selçuk Keleş ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkün değil diye bir şey söz konusu değil. Bizim efsana babek vardı. Bir de onun kardeşi var adam klx nerelere çıkmadı nerelerden uçmadı :D Fotoğraflara bakıyorumda gezdiğiniz yerler Level 1 bile değil henüz. Zamanla iyileştikçe sizde anlayacaksınız
    Kesinlikle. KLX sağlam, her yerine özenmişler, kullandıkça hiç bir şeyin boşuna yapılmadığını ve iyi düşünüldüğünü farkediyorum. Zamanla ...

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Bu sefer de Taşdelen ormanındayım.

Şurdan aşağı dümdüz kaptırsam FSM'deyim

Mangalcılar burada olmalıydı

Rotaya bak hizaya gel (34 km)

dockerengin, cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorumun 10.000 bakımı geldi. Yağ filtresini hava filtresini ve bujiyi kendim almak istiyorum. Ama klx olarak internette bulamadım. Acaba hangi motorların filtreleri ve bujileri klxe uyar veya standart mıdır bilgisi olan daha önce yapan var mı?

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Çıkarıp üzerindeki kodlara göre nette arayabilirsiniz. Yahut manuelini indirip ordan bakabilirsiniz.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumun 10.000 bakımı geldi. Yağ filtresini hava filtresini ve bujiyi kendim almak istiyorum. Ama klx olarak internette bulamadım. Acaba hangi motorların filtreleri ve bujileri klxe uyar veya standart mıdır bilgisi olan daha önce yapan var mı?
    Klx'in bakım periyodu 12.000 km'de bir. Hava filtresini senede bir temizleyin, ikinci senede değiştirin yazıyor. Kendim hiç değiştirmedim hava filtresinin hangisi uyar bilmiyorum. Bujisi NGK CR8E diye geçiyor.

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)