Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha X-City 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 600 - Yamaha xmax 250i
    Arkadaşlar x city nin arka el tutamağını arıyorum, yukarıdaki üçüncü fotoğrafta olanından, nerde bulabilirim bir fikri olan varmı acaba.
    Erol Demirtaş
    O.M.M. Gold Member

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurnazdağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD2 200İ
    Selam arkadaşlar,

Hepimize kazasız belasız yolculuklar dilerim. X-City 250 benim de uzun zamandır hoşuma giden bir makina. Daha önce SYMHD200 kullandım, son iki senedir de CBF150 kullanmaktayım. Yeniden scooter düşünüyorum ve X-city 250 favorim. Beni tek korkutan Yamaha' nın distribitörlük sorununun hala devam edip etmemesi, parça sorunun beni biraz korkutuyor. Fakat tahminimce ileride tercih edeceğim motor x-city olacak.
    Hayırlı sürüşler ve açıklamalarınız için teşekkürler..

Dostum Merhaba,

Yaklaşık 1 senedir yamaha nın 2 modelini kullanmaktayım parça bekleme konusunda bekleme süren 3 ila 33 gün arasındadır.İstanbulda ikamet ettiğiniz için bu süre kanaatimce dahada kısalabilir.Standart bakım sarf malzemelerin için bekleme süreni bekleyeceğini zannetmiyorum.Korkun sanırım Beldeyama daki yaşanan sorunları yaşamak.Ek sorun olursa aklına takılan bilgim kapasitem doğrultusunda sana yardımcı olurum.Teşekkürler.

arkadaşlar xcıty 250 alarak aranıza katıldım. rodajı bitmedi daha. ancak kafamı kurcalayan bir konu var. 1,5 lt depoda benzin var iken 330 km yol yaptım demiş harbitürk arkadaşımız. benzinlikten depoyu doldurup şu ana kadar yaptığım km 200km ve neredeyse benzin bitmek. motor yeni o yüzden mi yoksa bir yanlışlık mı var bu rakamlarda.... cevaplar için şimideden teşekkürler...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yeni motor sıkışık olduğundan fazla yakması normal. Açıldıkça azalır, sakince rodaja devam et.

Alıntı mikaro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar xcıty 250 alarak aranıza katıldım. rodajı bitmedi daha. ancak kafamı kurcalayan bir konu var. 1,5 lt depoda benzin var iken 330 km yol yaptım demiş harbitürk arkadaşımız. benzinlikten depoyu doldurup şu ana kadar yaptığım km 200km ve neredeyse benzin bitmek. motor yeni o yüzden mi yoksa bir yanlışlık mı var bu rakamlarda.... cevaplar için şimideden teşekkürler...
    Motorum 7500 km'de şuana kadar minumum 100 km'de 3.40 litre gibi yakıt tüketimine şahit oldum.Her benzin aldığımdaki istemeden hesaplarım hesaplamak içinise fullerim..Sürücü dahil en az 240 kg makine için bahsedilen değerde hesaplama hatası var diye düşünüyorum..Arkadaş 9 litre benzinle 330 km yol yapmış..Yani 100 km'de 2.7 litre.Bu değer 2011 yamaha cygnus x 125cc yakıt tüketimi olabilir..Sen moralini bozma..
    Tolme bunu beğendi.

arkadaşlar sonunda yolda kaldım..bagajda 1 haftadır tuttuğum 1 ltlik benzini depoya atıp benzinliğin yolunu tuttum. ilk full depo ile 235 km yol yapmışım. km ye 0,19 kr 100 km de 4,46 lt yapıyor şu anda... bakalım ne olacak....

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bu sabah derinceye doğru giderken arkamda beyaz bi x-city 250 bi süre beraber gittik sonra solladı gitti beni..peşinden bi tenere devam ettiler..insan bi korna çalar aga burdan isen
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Merhabalar Yamaha XCity kullanıcı arkadaşlar,
    Neşeniz bol olsun.

Scarabeo 200 ie kullanıyorum, yakıt ve pratiklik açısından oldukça memnunum; malum Scarabeo oldukça ekonomik, atak ve sağlam bir scooter.

Ancak daha fazla konfor ve güç bulabilmek üzere Maxi Scootere geçmeyi düşünüyorum ve aklımda Yamaha XCity var.
    Yamaha XCity maxi scooter olarak konfor bulabileceğimi zannediyorum, acaba aradığım konfor ve gücü Yamaha Xcity'de bulamaz mıyım?

Kazasız, keyifli sürüşler.

lejyoner67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250İ 2013 SİYAH
    Arkadaşlar öncelikle selamlar..Konu pek güncel kalmamış ama bende kymco agility 125 imi artık değiştireyim diyorum.Dört yıldır sağolsun çok kahrımı çekti.Tık demedi,yaz kış tek marş sür git.Ne doğru dürüst bakım yaptım ne bir kez olsun yağına baktım.İnanın böyle ve kancası sayesinde araba bagajı gibi eşyamı taşıdım.Pazar, market, valiz vs.rahatlıkla taşıdım.Halada sorunsuz biniyorum makina saat gibi.Ok gibi maşallah ama takdir edersinizki insan belli bir noktadan sonra bir üst sınıfa geçmek istsyor.Kymco sağlam taş gibi ama konfor ögeleri maalesef zayıf ve artık daha keyifle sürüş yapıp tadını çıkaracağım bir motor istiyorum.Genellikle artçıyla biniyorum.Artçının rahat edebileceği,birazda şöyle bir daha dönüp bakılacak performansı daha yüksek bir makina olsun derken x city beni cezbetti.Honda sh 300 ü tipten ve fiyattan dolayı,scarebo 200 ü tipsizlikten,x evo 250 yi mersinde bayi/servis olmayışından,sym yi ise jant ebadı ve kymco ile aşağı yukarı aynı klasmanda olduğu için x max'ı da gidonu tarzım olmadığı için eledim.Tabii bunlar naçizane görüşlerim.Yani anlayacağınız x city kafama yatıyor.Ama eksileri (bana göre) yok değil.Mesela o fiyata kombine fren olabilirdi.4 valf olmayışı da eksi yanı.Ayak arası eşya taşımaya engel.Ama kullanıcı yorumları genelde olumlu o anlamda bazı eksileri görmezden gelmeye çalışıyorum.Sizden ricam bana fikir anlamında yardımcı olmanızdır.Görüşlerim yanlış olabilir veya olumsuz yanları pek konuşulmuyordur da bir donkişot çıkar.Bizim toplumumuzda bazen ekseri görüşün aksine fikir beyan edenleri linç ederler o yüzdende gerçekler saklı kalır.Yada yediğimiz kazığı inkar ederek kendimizi kandırırz.Bu sözlerimi de ukalalık olarak almayın lütfen.Takdir edersinizki orta halli bir araba parası bu makinalar.Tabii ki tercih meselesi sonuçta.Vakit ayırıp ilgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler diyor; herkese kazasız sürüşler diliyorum...
    İki tekerden başka kendimi özgür hissettiğim yer yok...free man

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    merhaba x city kullanıp izmir de oturanlardan bir ricam var 10000 bakımı yapılması gereken bir makine almayı düşünüyorum yakınlarda güvenilir ve hesaplı bir servis (cok ucuk rakamlar okudum formda) tanıdık bilen varmı birde yaptırdıysanız orada tahmini ne kadar tutuyor yardımcı olabilirmisiniz

Motosikleti
    SYM Allo
    Merhaba,

Şu an SYM Allo kullanıcısıyım. Tatlı bir scooter, ayakların sağlam yere basışı, izin verdiği hakimiyet ve yumuşak kullanış , süper bir scooter ve hiç bir şikayetimde yok aslında, cc düşük ve bundan dolayı motorumu değiştirme kararı aldım, aklımda tek bir marka vardı Vespa xl 150 ancak bir kaç kez deneme sürücü yaptımki hayalkırıklığı; karizma ve görünüşüne hiç bir şey diyemem ancak motordan gelen tipik ses, sert selesi, yüksekte oluşu, motorun üzerinde kendimi emanet gibi hissettim, tabiki birkaç sürmekle anlaşılmaz ama yine de sürüş keyfi bulamadım, sonrasında Scarabeo 200 dediler , onu da denedim, kazulet gibi motor, hiç bir zerafeti yok, sert ve üstünden atacak gibi, kafam karıştı. Son karar olarak xcity ve Piaggio xevo 250'ye bakıyorum, formları okuyorum v.s Hani bu kadar scooter ismi sıraladağıma bakmayın, önce tam bir kararla gidiyorum, tamamdır diyorum ama deneme sürüşü yaptıktan sonra görüyorum ki bana uygun değil buralara kadar geldim, şimdi deneyimlerinize ihtiyacım var ve objektif fikirlerinizi rica edeceğim. Yamaha Xcity mi Piaggio xevo 250 mi dersiniz, konforlu, atak ancak yumuşak, selesi yere daha yakın oturaklı ve diğer teknik özellikler açısından hangisi daha uygundur?.. Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.. Selamlar,

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ryan82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba x city kullanıp izmir de oturanlardan bir ricam var 10000 bakımı yapılması gereken bir makine almayı düşünüyorum yakınlarda güvenilir ve hesaplı bir servis (cok ucuk rakamlar okudum formda) tanıdık bilen varmı birde yaptırdıysanız orada tahmini ne kadar tutuyor yardımcı olabilirmisiniz
    İzmir deki servisleri tanımıyorum. Fakat XCITY nin 10000 bakımında önemli bir iş yok ciddi bir fatura çıkmaz(bir arıza yoksa)..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı devrim_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Şu an SYM Allo kullanıcısıyım. Tatlı bir scooter, ayakların sağlam yere basışı, izin verdiği hakimiyet ve yumuşak kullanış , süper bir scooter ve hiç bir şikayetimde yok aslında, cc düşük ve bundan dolayı motorumu değiştirme kararı aldım, aklımda tek bir marka vardı Vespa xl 150 ancak bir kaç kez deneme sürücü yaptımki hayalkırıklığı; karizma ve görünüşüne hiç bir şey diyemem ancak motordan gelen tipik ses, sert selesi, yüksekte oluşu, motorun üzerinde kendimi emanet gibi hissettim, tabiki birkaç sürmekle anlaşılmaz ama yine de sürüş keyfi bulamadım, sonrasında Scarabeo 200 dediler , onu da denedim, kazulet gibi motor, hiç bir zerafeti yok, sert ve üstünden atacak gibi, kafam karıştı. Son karar olarak xcity ve Piaggio xevo 250'ye bakıyorum, formları okuyorum v.s Hani bu kadar scooter ismi sıraladağıma bakmayın, önce tam bir kararla gidiyorum, tamamdır diyorum ama deneme sürüşü yaptıktan sonra görüyorum ki bana uygun değil buralara kadar geldim, şimdi deneyimlerinize ihtiyacım var ve objektif fikirlerinizi rica edeceğim. Yamaha Xcity mi Piaggio xevo 250 mi dersiniz, konforlu, atak ancak yumuşak, selesi yere daha yakın oturaklı ve diğer teknik özellikler açısından hangisi daha uygundur?.. Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.. Selamlar,
    Her iki motoru da kullanmış biri bu yorumu yapabilir. Deneme imkanı bulabilirsen kararı kendin verirsin. Her ikisi de iyi motordur.

offbeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. 2014 bir xcity aldım 0, ancak yakıt tüketimi düşündürdü; 90 km olmasına rağmen depo yarıladı, acaba rodaj döneminde normal midir? Zamanla düzene girer mi? Yorumlarınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar Merhaba,
    30000 km üzerinde bir Yamaha Xcity almayı düşünüyorum satan kişi tüm bakımlarının tam olduğunu söylüyor ve motor temiz görünüyor. fakat benim 30000 km üzeri olmasından kaynaklı kaygılarım var siz ne dersiniz 30000 km üzeri bir motor almak ne derece doğru.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deskjet77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    30000 km üzerinde bir Yamaha Xcity almayı düşünüyorum satan kişi tüm bakımlarının tam olduğunu söylüyor ve motor temiz görünüyor. fakat benim 30000 km üzeri olmasından kaynaklı kaygılarım var siz ne dersiniz 30000 km üzeri bir motor almak ne derece doğru.
    Xcity 250 için 30 bin km dert edilmez. Benim XCity de 30 bin km. yi aştı. Şehir dışında olduğum için 10 gündür yatıyordu. Bugün geldim. Tek marşta çalıştı. Yalnız, ikinci el motor Expertiz yapmadan alınmaz.

xcity'de trip-1 ve trip-2'yi sıfırlayamıyorum. Sorun var sanırım, her iki tuşa 5-10 saniye bastığımda oluyordu, şimdi olmuyor. motor 2015, 2.000km.de. benzer sorunu yaşayan oldu mu?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı agulec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xcity'de trip-1 ve trip-2'yi sıfırlayamıyorum. Sorun var sanırım, her iki tuşa 5-10 saniye bastığımda oluyordu, şimdi olmuyor. motor 2015, 2.000km.de. benzer sorunu yaşayan oldu mu?
    Sorunun cevabını aşağıdaki asıl xcity başlığında cevapladım. Moderatörler bu başlığı ya kilitleyip, yada asıl başlıkla birleştirsin lütfen.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3961132
    tbk_1980 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun cevabını aşağıdaki asıl xcity başlığında cevapladım. Moderatörler bu başlığı ya kilitleyip, yada asıl başlıkla birleştirsin lütfen.
    Ben de diyorum neden xcity hakkında yazılanlar bu kadar az

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    arkadaşlar konuyu neden güncellemiyorsunuz :D nasıl gidiyor x city ile yollar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)