Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar bu motor da bildiğim kadarıyla en büyük sorun on/off gibi çalışan gaz açma olayı ? ayşe şule nin yaptığı s2 testinde okuduğum kadarıyla bu sorun yeni fazer dede düzelmemiş , fazer kullanan arkadaşlarda bu sorunu yapşıyor mu , motor çok mu ani tepki veriyor bunu merak etmiştim ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettigin motor satılmış sen mi aldın ?

Hayır, ben araştırma yaparken satılmış, şimdi gördüm ben de.
    Kısmet değilmiş ne yapalım, alana hayırlı olsun

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    yeni fazer alacak olanlar yok bu motor nasıl yok tavsiye edermisiniz filan gibilerinden sorular sormayın bence. bunu ilk sayfalardan itibaren okuyarak çözebilirsiniz.
    ben de fazer almak istediğimden fazer kullanıcılarına soruyorum;

yarın yani 08.12.2007 cumartesi günü bulunduğum kntten 320 km ileri giderek bir fazer bakacağım. telefonla görüştük,fiyatta anlaştık sayılır.2006 model 2500 km civarı 12000ytl peşin.
    buraya kadar herşey güzel.lakin bende fazer deneyimi yok.demek istediğim bu motorun temiz olup olmadığını nasıl anlamam gerekir.fazer alırken nelere dikkat etmek gerekir çok ince detaylara ihtiyacım var. en çok ta kazalı motorların yenilenerek(?) temiz gibi piysada satılıyor olması.
    böyle birşeyi motosikleti kullanan ya da yapan kişinin bilmediği hangi ayrıntılarla anlayabilirim?
    gerçekten yardıma ihtiyacım var.
    şimdiden teşekkür ederim.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    2004 yzf r1
    slm bn de fz600 naked kullanıyorum izmir otabanında 270 dedim gerçekten de yapıomuş bnde alırkenn inanmamıştımm.teşekürrler ...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni fazer alacak olanlar yok bu motor nasıl yok tavsiye edermisiniz filan gibilerinden sorular sormayın bence. bunu ilk sayfalardan itibaren okuyarak çözebilirsiniz.
    ben de fazer almak istediğimden fazer kullanıcılarına soruyorum;

yarın yani 08.12.2007 cumartesi günü bulunduğum kntten 320 km ileri giderek bir fazer bakacağım. telefonla görüştük,fiyatta anlaştık sayılır.2006 model 2500 km civarı 12000ytl peşin.
    buraya kadar herşey güzel.lakin bende fazer deneyimi yok.demek istediğim bu motorun temiz olup olmadığını nasıl anlamam gerekir.fazer alırken nelere dikkat etmek gerekir çok ince detaylara ihtiyacım var. en çok ta kazalı motorların yenilenerek(?) temiz gibi piysada satılıyor olması.
    böyle birşeyi motosikleti kullanan ya da yapan kişinin bilmediği hangi ayrıntılarla anlayabilirim?
    gerçekten yardıma ihtiyacım var.
    şimdiden teşekkür ederim.
    2006 2500km biraz düşündürücü Hiçbiryere gitmemişmi bu adam Eğer doğruysa güzel fiyat ve motor.Bir servise göster bence.Gerçi servis bile anlıyamıyormuş Sen genede göster tedbiri elden bırakma.

Alıntı mustafa_Fz6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm bn de fz600 naked kullanıyorum izmir otabanında 270 dedim gerçekten de yapıomuş bnde alırkenn inanmamıştımm.teşekürrler ...
    YOK artok daha neler 270 mi Pek inandırıcı gelmedi bana bu rakam Yokuş aşşşağı falanmı
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    gönül istre bitane bundan olsn ama mali imkanların gözü kör olsn
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapmaz arkadaşım o kadar,sen yanlış görmüşsündür

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    230 u gördüm ama 270 mi biraz zor
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    2004 yzf r1
    tabi canım otobanda eğim vardı izmir otobanını bilirsiniz die bahsetmiştim ama o kaadar da büyük yokuşş deil 270 yaptım haftaya bidaha gideceğim kameraya çekip koycamm foruma o zmn belki inanılır teşekürler...

Motosikleti
    tabi canım otobanda eğim vardı izmir otobanını bilirsiniz die bahsetmiştim ama o kaadar da büyük yokuşş deil 270 yaptım haftaya bidaha gideceğim kameraya çekip koycamm foruma o zmn belki inanılır teşekürler...
    aman hocam dikkatli ol.Biliyorsun hız felakettir Birde toplumsal mesaj verelim

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    270 yapan fazermı?standartmı..
    inanın bole bısı duymadım
    sanmıyorum bende 230 km hadı 240 km dıe duydum..
    daha fazlası ılgınc..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

27bin kmdir biniyorum fazere.
    Düz yolda kadranda 235, hadi 240 diyelim. Sonrası zorrrr
    O da gps ile gerçek 220lere denk geliyor.
    2006 FZ6 Fazer

Motosikleti
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    270 yapan fazermı?standartmı..
    inanın bole bısı duymadım
    sanmıyorum bende 230 km hadı 240 km dıe duydum..
    daha fazlası ılgınc..
    yani 600luğu değilde 1000lik olan bir arkadaş yaptığını idda ediyordu.Hadi o 1000lik 600luk nasıl yapıcak

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    270km hız düz yolda gelinmez hocam senin peşine o zaman
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mustafa polemik yarattın dostum,attın ortaya bi iddia darmadağın ettin bizi,ben 240 yapan şanslı fazercilerdenim,250'ye kadar yaptım diyenlere inanırım tabiki kadrana göre,çek video paylaş bizimle,ama dikkat et son videon olmasın dostum

Adamın motoru birde naked
    270 hızla adam uçar üstünden
    plajda güneşlenir gibi uzanmak lazım üstüne

Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 2500km biraz düşündürücü Hiçbiryere gitmemişmi bu adam Eğer doğruysa güzel fiyat ve motor.Bir servise göster bence.Gerçi servis bile anlıyamıyormuş Sen genede göster tedbiri elden bırakma.

YOK artok daha neler 270 mi Pek inandırıcı gelmedi bana bu rakam Yokuş aşşşağı falanmı
    motora gittim baktım, önce ilk sahibi abimizle tanıştım; başkentte bir ilaç firmasında genel müdür olarak çalışıyor.evi ayrı işi ayrı kentte.ev bulunduğu semtin en gözde muhiti/sitesi diyebilirim. uzun lafın kısası maksisukuter den geçmiş canımız çiçeğimiz fazere. fakat hafta sonları eve geldiğinden pek binememiş.paraya pula hiç sıkıntısı olmadığından pek para pul mevzusu gütmüyor.bir de 17 yaşında bir oğlu var.çocuk ta isteyip duruyor diyor.elbette çocuğa da vermediği için, motorun durup huzursuzluk çıkarmasını da istemiyor.gerçekten orjinal bi makina.çok temiz.çok silinip yıkanmadığından boyada yıkanma silinme çizikleri bie yok.özellikle ince ince kontrol ettim.her boruda bulunan kelepçelerdeki, depo altındaki, ön maşa bağlantılarındaki,frenlerdeki, disk tutucularındaki, eksoz bağlantılarındaki, sele altı civataları.... nereye bakarsanız bakın civata başlarındaki sabitleme ojeleri bozulmamış, makina üzerindeki hiçbir vidaya ya da civataya anahtar/tornavida değmemiş.orta ayak ve yan ayağın altındaki boya bile çizilmemiş henüz.yurt dışına sık sık çıktığından fransadan koruma takozları ve yanmayan yırtılmayan motor kılıfı (sıcakken örtebiliyorsunuz, eksoz yakamıyor) özel bir disk kilidi almış.bunları bana hediye etti zaten.akılda şüphe olacak bi durum yok.emin olun belki de Türkiye sınırları içindeki en temiz 2006 fazer.anlayacağınız ilk sahibini tanısanız şüphe götğrmez bir şekilde alırdınız. ben de öyle yaptım zaten.

gelelim daha önce fazer kullanmayan biri olarak ilk sürüş izlenimlerime; iki kişi turladık.makinanın sınırlarını tam zorlamadım. ama gerçek şu ki fazer iki kişi ile bile mükemmel dengeli bir makina. gidon ancak bu kadar yumuşak, konfroru olabilirdi. yerenlerin aksine ki (yeren arkadaşların ss sınıfındaki makinalarla kıyasladıklarına eminim) frenleri harika(arka disk dahil). 6000-7000 devrin altında gaz koluna gayet hızlı reaksiyonlar gösteriyor. oturuş posizyonu mükemmel. makinanın japonyada üretilmesi, motor sesinin her devirdeki disiplini, dengesi, görselliği, gerektiğinde agresifliği...

buna aşık olunmaz mı arkadaşlar. zaten aşıktım, Allah'a şükür kavuşturdu.Allah almak isteyenlere nasip etsin diyelim.

en son sözüm: canımız çiçeğimiz fazer'e zaten aşıktım ama fazer aşık olunacak en doğru makinadır, bunu anladım.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Yıllardır kafasını motosiklet modellerine yormus kisi olarak.
    Gerek performans,
    Gerek oturus pozisyonundaki rahatlık açısından
    En rahat motor budur, aksini kimse söyleyemez.

Zaten dünyada satış rakamlarında ilk 3 dedir.

Motosikleti
    2004 yzf r1
    bn bu motordan alırken 99 r1 mi verdim takasta aldım öle 3 günlük sürücü deiliim öncelikle bnm motorumda perfonmans için eksoz haricinde herşey mevcut şuan 115 ps eğer çok inanmayanlar varsa anahtarına koşturulurr....

Motosikleti
    Made in Japan!
    arkadaşlar hız konusunda ben de birşeyler eklemek istedim. 270 değil ama burada 257 gören fazer'ci var. vfr 800 ile kapışma esnasında görmüş bu hızı. vfr 800 kullanıcısı da olaya şahittir.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler