Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    2014 model fazer 800 abs ile tekrar aranızdayım. orjinal egsoz ve arka çanta demirine ihtiyacım var. etrafınız da satan biri varsa yazarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

bu sene vakit ne nakit ikilisini aynı anda yakalayabilirsem. fazer 800 ile güzel bir güneydoğu iç anadolu yolculugu yapacağım. nasip diyelim şimdilik...
    temperantia bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    yine mi motor değiştirdin sen yavvv, piyasada düşük km motor bırakmadın alıp km lerini yükseltip satıyorsun.

Benim de bir sorunum var, dün akşam aküyü değiştirdim, motor 2 defa arıza lambası yaktı kısa süreliğine, birde kill swichten kaynaklı kesinti yaptı. Yatmaktan motor arıza çıkarmaya başladı, sorun ne olabilir ?
    engin_deniz bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine mi motor değiştirdin sen yavvv, piyasada düşük km motor bırakmadın alıp km lerini yükseltip satıyorsun.

Benim de bir sorunum var, dün akşam aküyü değiştirdim, motor 2 defa arıza lambası yaktı kısa süreliğine, birde kill swichten kaynaklı kesinti yaptı. Yatmaktan motor arıza çıkarmaya başladı, sorun ne olabilir ?
    pekte az km li sayılmaz. 63k km ama maşallahı var makinenin saat gibi. senin motoru arıza cihazına bağlaman lazım gibi görünüyor en yakın serviste.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model fazer 800 abs ile tekrar aranızdayım. orjinal egsoz ve arka çanta demirine ihtiyacım var. etrafınız da satan biri varsa yazarsanız sevinirim.

https://i.hizliresim.com/qb6h6sx.jpg

https://i.hizliresim.com/rt3kje4.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

bu sene vakit ne nakit ikilisini aynı anda yakalayabilirsem. fazer 800 ile güzel bir güneydoğu iç anadolu yolculugu yapacağım. nasip diyelim şimdilik...
    Egzoz sorun yaratmıyor mu hocam? Polislerle aran iyi sanırım

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz sorun yaratmıyor mu hocam? Polislerle aran iyi sanırım
    aldıgımda üzerindeydi. susturucu varken tatlı bir ses veriyor sadece baş agrıtmıyor. orjinal egsozu maalesef yok. arayışa başladım 2.el bulursam alacağım orjinalini. polisler ile aram iyi sayılmaz. ama henüz durdurmadılar. bu şekilde geçen ay muayenedende geçti. birde geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak 2600 km yaptım geldim. kimse durdurmadı. bir yerde çevrildim sadece onda da polis arkadaş bayramını kutlamak için durdurdum dedi biraz motosiklet muhabbeti yapıp yola devam ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

pekte az km li sayılmaz. 63k km ama maşallahı var makinenin saat gibi. senin motoru arıza cihazına bağlaman lazım gibi görünüyor en yakın serviste.
    serkan abi km güncelliyorum 66500 oldu
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    benim motorun derdi her fazer da olduğu gibi kill switch ten imiş. hiç kullanmadığımdan oksit yapmış, söküp temizledik, sorun kalmadı.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun derdi her fazer da olduğu gibi kill switch ten imiş. hiç kullanmadığımdan oksit yapmış, söküp temizledik, sorun kalmadı.
    sorunun basit olmasına sevindim. benimde söküp temizlemem lazım. arada sanki marşı geç alacak gibi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

istanbuldan hareket edip. sırasıyla ankara aksaray nevşehir kayseri sivas divriği üzerinden kemaliye taş yolu geçtim. sonrasından bir gece konaklayıp ertesi gün 1150 km çevirip akşama evime vardım sağ salim. toplamda 2560 km yol yapıp. ortalama tüketim 4.3 ve 5.0 lt arasın da yakıt sarfiyatım oldu. fazer her nekadar bu yollar için uygun olmasa da sabırla ilerleyip yolu bitirdik. ara ara dinlendik serinledik ve tekrar yola devam ettik

bu yol maalesef yaklaşık 40 km kadar stabilize idi.

ve kemaliye girişi.

temperantia ve kujumax bunu beğendiler.

Herkese selamlar, fz6 fazer abs arıyorum. Satan olursa lütfen haber versin.

herkese keyili surusler.
    dag bayir gezerken bugun on amortisor kecesini patlattik.
    istanbul anadolu yakasinda parca + iscilik icin onerebileceginiz usta var midir?

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Herkese selamlar, fz6 diagnostik kodları elinde olan var mı ?
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    herkese iyi akşamlar, fz6 n/s servis manualini buldum. isteyen olursa özelden yazabilir, yada buraya nasıl yüklenir bilgi verirseniz paylaşmak isterim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Vaybe anılarım kıpraştı kaldımı hala temizi ..

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    niye olmasın vardır elbet saklı bir yerlerde
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    sorunun basit olmasına sevindim. benimde söküp temizlemem lazım. arada sanki marşı geç alacak gibi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

istanbuldan hareket edip. sırasıyla ankara aksaray nevşehir kayseri sivas divriği üzerinden kemaliye taş yolu geçtim. sonrasından bir gece konaklayıp ertesi gün 1150 km çevirip akşama evime vardım sağ salim. toplamda 2560 km yol yapıp. ortalama tüketim 4.3 ve 5.0 lt arasın da yakıt sarfiyatım oldu. fazer her nekadar bu yollar için uygun olmasa da sabırla ilerleyip yolu bitirdik. ara ara dinlendik serinledik ve tekrar yola devam ettik

https://i.hizliresim.com/6iz1rix.jpg

bu yol maalesef yaklaşık 40 km kadar stabilize idi.

https://i.hizliresim.com/hrcvh0g.jpg

ve kemaliye girişi.

https://i.hizliresim.com/7ps4q32.jpg

https://i.hizliresim.com/snma1sd.jpg

https://i.hizliresim.com/85d6t0j.jpg
    böyle gezerken ayı'ydı, kurt'tu, çakal'dı korkmuyor musunuz hiç? yada yanınızda birşey mi taşıyorsunuz onları iten?

bilmediğimden soruyorum. şurada bir ayı gelse kaçmak çok zor olmaz mı?

tekeriniz düz bassın.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    iyi akşamlar arkadaşlar. motorunda statör (şarj dinamosu) sorunu yaşayanınız çoktur sanırım. Sorunu nasıl çözdünüz. Yamaha Türkiyenin elinde parça yok, 30 gün veriyor ve fiyat 5200 tl. Sargı yaptıranınız var mı, kime nerede yaptırdınız? yardımcı olursanız sevinirim.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Surada epey bir konusulmus bu konu:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ir-ucreti.html

Bu arada sardırılmazsa, ebay'den de alınabilir. 2000TL civarina malolur sanirim.

https://www.ebay.co.uk/itm/165148338...temCondition=4

https://www.ebay.co.uk/itm/284830357...temCondition=4

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    görüm onu Fazıl saolasın, benim tercihim sardırmak yönünde, 2. el almayı düşünmüyorum, zaten kronik sorunlu olan bir parça, alsam ne zaman geri bozulacağı belli değil. iyi bir usta bulmak tercihim.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sonuçtan haberdar edebilirseniz işimize yarar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu motoruda bu yakıt fiyatlarında hala sürenler varya helal olsun ortalama 7 litre civarı bir yakarı vardır…

Motosikleti
    xv250 / fz6
    ortalama 100km'de 5.5 litre yakıyor. 7lt herhalde fazla devirli kullanilirsa yakabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler