Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Herkese selam, yok mu düzgün bir fazer satan?
    temperantia bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    merhaba arkadaslar bu fazer 6 nin iki modeli var ya cift isikli r6 gibi olan birde yuvarlak isikli grenajsiz hali bu iki motor arasinda fark varmi 98 hp olan bakiyorum sehir ici ve uzun yolda hangisi daha iyi ve mu motorlarin uretimi ne zaman bitti piyasata kac model bula biliriz

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Biri naked (Fz6N) biri de grenajli (FZ6S) motor, onun dışında pek bir fark yok. Ben kendi motorumun grenajlarini sokup naked yaptim, 5-6 sene once, memununum da.

Motordaki plastik orani azalmis oldu. Grenajli olan yuksek hizlarda ve uzun yolda biraz daha kullanisli oluyor ruzgar sorununa karsi, naked olana da cam takilabiliyor, ben taktim, ruzgari azaltiyor epey. Naked olanda, tamirat yapmak da daha kolay, grenajlari sokmek gerekmiyor.

Motor en son 2009'da cikti sanirim. 98 beygir ve 78 beygir aslinda ayni motor, gaz kelebegine kisitlayici bir tirnak ekleyip 78 beygir haline getirmisler bildigim kadariyla. Yani 78 beygir olani alinip kolayca 98 beygire cevrilebilir sanirim.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Zincir ve dişli seti değişeceğim de bildiğim kadarıyla temelde üç ayrı kaliteli seçenek var; Yamaha'dan alınmış orijinal set, Did marka set ve Rk marka olmak üzere.
    Did'in sahtesinin piyasada çok olduğunu duyar olduğumdan, ikinci seçeneği eliyorum ve geriye Yamaha'dan alınmış orijinal set veya Rk seti kalıyor. Rk seti 1200 lira civarındaymış ve kalite açısından da az önceki sözkonusu setleri aratmayacağını söylediler. Kaliteli ve -mümkün olduğunca- uygun fiyatlı bir şey alayım diyorum. Zira malum 98hp, hem sete yük bindirdiğim de çok oluyor. Tecrübeniz açısından siz hangisini tavsiye edersiniz?
    Ek olarak, 2005 Fz6 Fazer için fabrikasyon zincir dişli değerleri nedir? Kullanıcı kılavuzunda bulamadım.

Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Orjinal zincir de Did marka, Oring tipinde. Did 530 - 118. Dişliler Sunstar marka Ön 16, arka 46 dişli.
    Orjinal zincir, eksiz (surekli) olarak satıldıgi icin, salincagi sokmeden takamazsiniz. Yani biraz iscilik gerekecek.
    Alternatif bir zincir alirsaniz, ek parcayla, salincagi sokmeden takabilirsiniz. Bir tehlikesi olacagini da sanmam.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkürler Hocam

Motosikleti
    Merhaba,

Zincir dişli konusunda ebat değeri dışında biraz araştırma yaptım. Buna neden durum ise aynı marka içinde, örneğin Rk'da birbirinden 3-5 farklı fiyatta ama aynı ebat-değerde zincir modeli olmasıydı. Kısaca anladığım motorun kullanım tarzı ve gücünün uygun zincir modelini de etkilediği ve bunun doğru tercihinin önemli olduğu. Yani diyelim 190-200hplik Gsx1300r gibi bir motora ebat olarak uygun ve aynı markada 600 e de zincir bulunabiliyormuş 1700 e de. Ucuzunu takarsak, böyle bir motorda zincir habire uzar ve germek zorunda kalırız iyi ihtimalle. Bu da tabi zincirin normalden çabuk değişimi demek olur ve tasarruf edelim derken daha çok masraf etmek olur en azından orta ve uzun vadede. Uygun olmayan zincir kullanırsak Allah korusun, diğer ihtimal de zincirin kopması demek olabilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken de ekli zincirlerdeki, zincire ek baklasının takılması. Bu doğru yapılmadığından zinciri motordan fırlayıp gidenler duydum. Alınan zincirin kutusunda, muhtemelen ecnebi dilinde bunun doğru tatbiki anlatılıyordur. Doğru sabitlenmeli ki zincir istemediğimiz zamanda yerinden çıkmasın.

Motosikleti
    Elimde ihtiyaç fazlası ve ambalajını bile açmadığım ön ve arka dişli var. 2005'ten itibaren çıkan s1 model fazerıma almıştım. Forumdakilere, normalde bulunabilecekten uyguna bırakırım. Ön dişli Rk C6186 (16T), arka dişli Motomaster (46T)

Kazasız sürüşler.

Merhaba, kısa süre önce fazer 600 kullanmaya başladım. Arka tekeri ayağımla çevirdiğimde zincir kısmından(tam olarak yerini bulamadım sanki küçük dişli gibi) değişik bir ses geliyor. Eski motor tecrübelerimden sesin normal olduğunu düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=O6bhsjO0hG0

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    2. EL Motosiklet Rehberi.. Yamaha FZ6 Fazer 600 İnceleme Videosu..

fazil ve temperantia bunu beğendiler.
    Atına Atla Yüreğinin Götürdüğü Yere Git... Hadi Go!!!!!!!

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    selam arkadaşlar,
    mart 2013 yılından bugüne kadar kullandığım motorumun aküsü bitti, bugüne kadar da hiç değiştirmemiştim. akü bakım çihazı ile kurtarılır mı, kurtarılamaz ise akü tavsiyeniz ne olurdu, yuasa, varta, bosch vs ?

Motosikleti
    xv250 / fz6
    üçü de iyi markalar, en ucuzu hangisiyse onu alın bunların içinden.

Denimoto yazın google'a. Kendisine de danışın derim, google map te iletişim bilgileri var. En doğru yorumu yapacaktır.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    En uygunu şuan bosch gibi görünüyor, 370 tl'ye buldum. varta ve yuasa 600-700 tl bandında. teşekkür ederim cevaplar için.
    fazil bunu beğendi.

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Vaybe eski motorlarımdan, yaklaşık 40bin km yol arkadaşım olmuştu..

Özlüyormuyum hayır. Kullanırken memnunmuydum evet.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    zamanın da severek kullandıgım fazerim. kendisiyle güzel anılar biriktirmiştik.

fotograflar güneydoğudan siirt kurtalan arası. memleketimin yolları.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    ne gezdin valla ağzımız sulanarak takip etmiştim fotoğraflarını. 8 sene bitti, 9. seneye girdim motorumla, hala senin gibi 1 tura çıkamadım :(
    engin_deniz bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gezdin valla ağzımız sulanarak takip etmiştim fotoğraflarını. 8 sene bitti, 9. seneye girdim motorumla, hala senin gibi 1 tura çıkamadım :(
    https://i.hizliresim.com/rqykyqx.jpg
    eskisi kadar paylaşım yapamıyorum abi. hem gezen hem detaylı paylaşım yapan arkadaşlara özeniyorum bazen senin motoru verde biraz gezdireyim üzerindeki tozlarından arındırayım garibimi
    elit motogaraj

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    2 motorda garajda yatıyor, üzülüyorum valla, şirket arac verdi, 6-7 aydır elimi süremiyorum motorlara, işlerinde yoğun olmasından haftasonları dinlenmeyle geçiyor. yaşlanıyorum galiba
    engin_deniz bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 motorda garajda yatıyor, üzülüyorum valla, şirket arac verdi, 6-7 aydır elimi süremiyorum motorlara, işlerinde yoğun olmasından haftasonları dinlenmeyle geçiyor. yaşlanıyorum galiba
    valla ne yalan söyleyeyim bende yaşlandıgımı düşünüyorum artık. geçenler de k6000 gtl bakmaya başladım. :D iyice konformist olduk
    elit motogaraj

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler