Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Herkese selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 6 aydan beri Fazer6 kullanıyorum daha önce cbr xx kullanıyordum o motordan sonra bu biraz yavaş geldi ancak kendi sekmentindeki en ideal motorlardan birisi diyebilirim. Arka tekerleğin yüksek hızlarda özellikle virajlardan çıktından sonra kaydırma sorunu bende de oluyor. Kullandığım lastik oldukça kaliteli reklam olmasın diye onu belirtmiyorum. Genelde ön arka frenlemesi güzel. Boyu kısa olanlar için biraz sorun olabilecek bir durumu var. Yakıt olarak uysal kullanımda bir 600 lük motorun yakması gereken tüketimi var ancak gazı asılınca depodaki benzini çölde kıçında boza pişen arabın suyu çektiği gibi çekiyor. Eski motorum olan cbf 500 e geçmek için uygun bir fiyata verme niyetim var. Bütün arkadaşlara kazasız belasız sürüşleri dilerim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-aradiginiz-fazer-6-burda-satilmazsa-sorun-degil-768225378/detay/
    engin_deniz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 6 aydan beri Fazer6 kullanıyorum daha önce cbr xx kullanıyordum o motordan sonra bu biraz yavaş geldi ancak kendi sekmentindeki en ideal motorlardan birisi diyebilirim. Arka tekerleğin yüksek hızlarda özellikle virajlardan çıktından sonra kaydırma sorunu bende de oluyor. Kullandığım lastik oldukça kaliteli reklam olmasın diye onu belirtmiyorum. Genelde ön arka frenlemesi güzel. Boyu kısa olanlar için biraz sorun olabilecek bir durumu var. Yakıt olarak uysal kullanımda bir 600 lük motorun yakması gereken tüketimi var ancak gazı asılınca depodaki benzini çölde kıçında boza pişen arabın suyu çektiği gibi çekiyor. Eski motorum olan cbf 500 e geçmek için uygun bir fiyata verme niyetim var. Bütün arkadaşlara kazasız belasız sürüşleri dilerim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-aradiginiz-fazer-6-burda-satilmazsa-sorun-degil-768225378/detay/
    hayırlı olsun. hocam ilan açıklamanız biraz abartılı değilmi sizce de ? açık konuşayım yıllardır motosiklet alır satarım. sizin motorunuzu piyasa fiyatının yarısını yazsanız sırf açıklamadan dolayı ilgilenmem ilandan çıkar uzaklaşırım.
    sakirdonmez bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Eski bir Fazer kullanıcısı olarak tavsiye rica ediyorum.
    Yaklaşık 3 yıldır Honda Silverwing 600 kullanıyorum ve memnunum açıkçası. Ama aşağıdaki Fazer S2 için takas teklif ettim.
    Motorum 2004, 63k, kazasız, belasız ve full bakımlı. yeni lastikler, debriyaj, kayış, furş vs... 10.000 TL fark ödemeye değer mi emin olamadım.
    Fazer ımı doyamadan satmıştım :( ne dersiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tertemiz-hasar-kayitsiz-fazer-600-s2-788256481/detay/

aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Merhaba fz6 için ngk cr9eix İridyum buji taksam sorun cikarmi kullanan varmı

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    ben kullanıyorum, niye sorun olsun ki anlamadım. daha verimli bir yanma sağlıyor sonuçta. orjinal ürün almaya dikkat edin yeter, sahtesi çok.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    uzun yillardır kullanıyorum, sorun yok.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Merhaba,

2005 fazer'a, fabrika çıkışı değerlerinde klasik halojen ampul alacağım ama orijinal olan tipleri hakkında net bilgim yok. Kullanım kılavuzuna baktım; voltaj ve watt niteliği dışında, aradığım bilgi yazmıyor.
    Sanırım uzun farı h4. Kısa farı bilmiyorum; ki halihazırda olanda değil h bilmem kaç, voltaj ve watt değeri dahi yazmıyor.

Cümleten kazasız sürüşler.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    h4 - uzun (55/65W) ve h7 kısa(55W) ampul kullanılıyor. Hepsi 12 volt
    Orjinali sanirim Stanley marka, ama herhangi bir marka alinabilir bence pek fark etmez.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Aslında tamamen bahsettiğiniz değerlerde h4 ve h7 osram aldım ancak, h7 nin soketi uymadı. Eski olanın yani motosiklete tekrar geri taktığım ampulün iki tırnağı arasındaki mesafe, yenisinden bir kaç mm daha fazla. Acaba daha önce soketi mi değişmiştir motorun? Ya da h7 nin de kendi içinde bir çeşidi mi var?

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bendeki Stanley h7 ampulun (orjinal olma ihtimali yuksek) soketine baktim, 18mm aralik var ki tirnak arasinda.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yarın kontrol edip foruma yazacağım. Bu arada egzantrik zincir ve gergisinin değişmesi için ortalama bir km varsa nedir acaba? Araç yaklaşık 35k da.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    35-40 bin diye biliyorum. Ama kullanim tarzina gore degisir, sert kullanilmadiysa, daha da uzun gidebilir sanirim.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    kısa h7 uzun h4. ben philips x-treme %130 kullanıyorum uzun ve kısada. gayet iyi aydınlatıyor. motorum 40505 km oldu bu sabah, egsantrikten gelen ses yok. soft kullanan biriyim 120 km hızı pek geçmem. zincirin ömrü kullanımla alakalı. 10 bin de gider 60 bin de.
    BlackBaron bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    MT-07
    Abi siz böyle az kullanılmış makineleri nereden buldunuz?
    temperantia ve Murat_Kara bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bugün h4'ü de, h7'yi de değiştim. H7 de standart h7 imiş; dönüştürücü bir adaptör bağlı olduğundan h7 tek olarak uymuyormuş. merak ettiğim her fazer'ın h7'sinde bir dönüştürücü adaptör var mı yoksa bundaki sonradan bir icat mı? Adaptörde stanley ibaresi var bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

@Angrypower bu durum bence biraz da aracın kullanıldığı iklime ve yer şekillerine de bağlı. Mesela Ege, Akdeniz ve Marmara'da her yer yol; viraj olsa da düzlük de çok ve sıcaklık ve yağış itibariyle 8-10 ay motosiklet kullanılabilir bence. Ama Karadeniz, İç-Doğu Anadolu çok farklı.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bendeki ampul de adaptorlu, bu konuyu acikliga kavusturmaniz iyi oldu.
    Stanley belki de sadece orjinal adaptor, ampulun markasini bilmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer-2007
    Herkese selamlar,

Daha önce başka yerlerde de benzer şeyler yazılmış ama tekrar sormak istedim bilgi güncellemesi açısından. Debriyaj setinin değişmesi gerektiğini nasıl anlarız ? Bir de EBC SRK 051 set almak mantıklı mı ? Orijinali ile EBC arasında 450 TL kadar bir fark var.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    1. vitese tak ve arka frene sertce bas. deviri 4-5 bin devire getir ve debriyaji aniden birak. motor aniden stop ederse debriyajin iyidir. yok motor birden stop etmezse debriyajin kacirmaya baslamistir yakin zamanda degistirmen gerekir.
    Murat_Kara bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer-2007
    arkadaşlar bir sorum daha olacak, 6.viteste 100-110 km hızla giderken gazı açınca biraz geç tepki alıyorum, sanki 1-2 sn sonra devirlenip hızlanıyor gibi geliyor, bu durumun sebebi ne olabilir?

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Merhabalar, temiz bir lazer arıyorum. Satmayı düşünürseniz mesaj atın lütfen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler