Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bu haftasonu gebze-bursa gezisi yaptık 3 motor. 2001 yamaha dragstar 650, 2006 fz6 ve benim 2009 fz6 fazer s2. 3 motorda aynı tempoda sürdük. 90-120 aralığında. 300 km de dragstar yolda kaldı benim 308 km de f-trip saymaya başladı ama 2006 fz6 nasıl oluyor anlam veremiyorum motor 87000 km de ama performansı vs herşeyiyle mükemmel kondisyonda, 411 km de yan ayakta olduğu için 2 kademeye yükseldi ama tek çizgiye yeni düştü. Ne diyorsunuz bu işe.

https://i.hizliresim.com/m2DEN2.jpg
    şaşırdım motoru satarsa arkadaş ben alayım bari

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaşırdım motoru satarsa arkadaş ben alayım bari
    Fazıl fakir karışım diyorum bende ama 2. viteste iki motoru roll denemesi yapıyoruz benim motora ilk gaz açmada 2-3 boy fark atıyor ve sonrasında da arayı açarak devam ediyor, ne kadar bassam kapatamıyorum arayı. bana 1 depo ile uzun yolda 463 km gördüm demişti inanmamıştım, haftasonu kendi gözlerimle gördüm deliricem valla. hem benim motordan daha iyi gidip daha az yakmasını aklım almıyor. Engin 100 bin görmeden satmam diye inadı var, 4 sene önce antalyada ilk sahibinden almış motoru
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    street triple rs
    eski fazerimden alimde kalan 1 takım ön balata var iade edemiyorum çünki faturası kayıp. ihtiyacı olan varsa 150 liraya verebilirim. kilerciden almıştım. güncel fiyatı 200 lira

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

o 100bini bir bende görebilsem keşke. hiçbir motorumda 50 bini bile göremedim.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    eski fazerimden alimde kalan 1 takım ön balata var iade edemiyorum çünki faturası kayıp. ihtiyacı olan varsa 150 liraya verebilirim. kilerciden almıştım. güncel fiyatı 200 lira

https://i.hizliresim.com/RnvDRY.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Genel olarak insanlar değer kaybı olacak korkusuna satıyor motorunu, ben 2013 yılında 17000 tl ye almıştım fazerı, satıp model yükseltmek istesem en az 20 bin tl üzerine para vermem gerekli aynı ayarda bir motor almak için, onu da gereksiz gördüğüme bu motora binmeye devam

Bu arada balatalar s2 uyumlu !!! Ben 3000 km önce değiştirdim fabrikanın taktıklarını olmasa ben alırdım.
    engin_deniz bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Bende de az kullanılmış s1 için orjinal ön ve arka balata ve bi kaç parça var. Onları letgo ya yükleyip buraya linkini atacağım

Motosikleti
    street triple rs
    Genel olarak insanlar değer kaybı olacak korkusuna satıyor motorunu, ben 2013 yılında 17000 tl ye almıştım fazerı, satıp model yükseltmek istesem en az 20 bin tl üzerine para vermem gerekli aynı ayarda bir motor almak için, onu da gereksiz gördüğüme bu motora binmeye devam

Bu arada balatalar s2 uyumlu !!! Ben 3000 km önce değiştirdim fabrikanın taktıklarını olmasa ben alırdım.
    valla serkan abi biliyorsun ben fazera aşıktım çokta seviyordum. sonra bir kaşıntı tuttu arkadaş kurbanı olduk sattık motoru güncel bir model aldık. yeni nesil birçok motordan daha kaliteli ve sağlamdır fazer serisi bana göre. heleki s2 versiyonları.
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Merhaba arkadaşlar, bu haftasonu havalarında bozuk olmasından sebep az motorla uğraşalım dedim. Geçen seneden bu seneye 4000 km yol yapmışım ve yağ yağ filtresi değişiminin zamanı gelmişti. motul 7100 10w40 yağ, yamaha orjinal yağ filtresi ve 4 adet ngk iridyum buji ile değişimlerimizi tamamladık. Hava filtresi k&n temizledik, zincir dişli temizliğimizi de tamamladık. km 36836 da tam bu işlemleri yaptık ve garaja geri kapattık. Umarım havaların güzel olduğu bir hafta sonu buluşur, gezme ve tanışma fırsatımız olur.

engin_deniz ve 68charger bunu beğendiler.

svastika94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx125>Xmax250>VstromDL650
    Merhaba, herkese iyi sürüşler dilerim.

481387370 numaralı ilan sahibini tanıyan veyahut motosikleti bilen var mıdır plakadan?
    Hayatını yaşa.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı svastika94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, herkese iyi sürüşler dilerim.

481387370 numaralı ilan sahibini tanıyan veyahut motosikleti bilen var mıdır plakadan?
    O motoru bilmiyorum ama istanbul avcılardaki siyah s2 yi bilirim,
    Temiz motor arkadaşımındır.
    Düşünürsen yardımcı olurum
    98 Beygir.....

svastika94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx125>Xmax250>VstromDL650
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motoru bilmiyorum ama istanbul avcılardaki siyah s2 yi bilirim,
    Temiz motor arkadaşımındır.
    Düşünürsen yardımcı olurum
    Teşekkür ederim ilginiz için, fakat aşıyor beni biraz.

Çantasız alsam, sonra kendim taktırmaya kalksam ne kadara mal olur bana?
    Hayatını yaşa.

Motosikleti
    street triple rs

https://i.hizliresim.com/RnvDRY.jpg

balatalar satılmıştır.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Merhaba arkadaşlar,

20 nisan cuma günü Engin arkadaşımızın benimle bir ilan paylaşması ile 2 saat içinde kredi vs işlemleri tamamlayarak imkansız bir motoru satın aldık. Motor ilk sahibinden fz6 fazer s2 2007 model ve 525 km de. Sahibi motoru alıp garaja çekiyor ve Fransaya gidiyor.Yazlık kışlık brandalarını mevsime göre buradaki yeğenlerine örttürüyor. Motorun bu haftasonu yağını, suyunu değiştirdik ve içinden rodaj yağı çıktı. İnanması çok zor biliyorum ama motoru sıfırdan ayırmak imkansız, fabrika lastikleri üzerinde ve lastiklerin ipleri duruyor Öndeki yeni aldığımız 525 kd deki motor, arkadaki de benimki.
    engin_deniz ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    street triple rs
    Merhaba arkadaşlar,

20 nisan cuma günü Engin arkadaşımızın benimle bir ilan paylaşması ile 2 saat içinde kredi vs işlemleri tamamlayarak imkansız bir motoru satın aldık. Motor ilk sahibinden fz6 fazer s2 2007 model ve 525 km de. Sahibi motoru alıp garaja çekiyor ve Fransaya gidiyor.Yazlık kışlık brandalarını mevsime göre buradaki yeğenlerine örttürüyor. Motorun bu haftasonu yağını, suyunu değiştirdik ve içinden rodaj yağı çıktı. İnanması çok zor biliyorum ama motoru sıfırdan ayırmak imkansız, fabrika lastikleri üzerinde ve lastiklerin ipleri duruyor Öndeki yeni aldığımız 525 kd deki motor, arkadaki de benimki.
    https://i.hizliresim.com/G9VQdv.jpg
    abi yok böyle bişey yahu inanması zor ama gerçek. bu motoru gördüğümde aklıma şu söz gelmişti.
    nasipse el getirir, yel getirir, sel getirir, nasip değil ise, el götürür, yel götürür, sel götürür alan arkadaşımıza hayırlı olsun. güzel günlerde kullansın. birde bana mutlaka görüşürsek bi tur versin

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    abi yok böyle bişey yahu inanması zor ama gerçek. bu motoru gördüğümde aklıma şu söz gelmişti.
    nasipse el getirir, yel getirir, sel getirir, nasip değil ise, el götürür, yel götürür, sel götürür alan arkadaşımıza hayırlı olsun. güzel günlerde kullansın. birde bana mutlaka görüşürsek bi tur versin
    Dün buluşup motorları temizledik, yakından inceleyip sürme şansım da oldu, Engin sıfır motor sürdüğünü direkt hissedebiliyorsun, vites geçişlerini, sessizliğini, o grenajların top gibi olmasını anlatamam. benim motorumu ülkede sayılı temiz motorlar arasında gösteririm ama bu çok farklı. her 1000 km de yağını değiştiricez ve 6000 devir üzerine basmayarak motorun yıllar sonra alışması için gayret edicez. Kısmet olur denk gelirsek kullanırsın.

Motosikleti
    street triple rs
    Dün buluşup motorları temizledik, yakından inceleyip sürme şansım da oldu, Engin sıfır motor sürdüğünü direkt hissedebiliyorsun, vites geçişlerini, sessizliğini, o grenajların top gibi olmasını anlatamam. benim motorumu ülkede sayılı temiz motorlar arasında gösteririm ama bu çok farklı. her 1000 km de yağını değiştiricez ve 6000 devir üzerine basmayarak motorun yıllar sonra alışması için gayret edicez. Kısmet olur denk gelirsek kullanırsın.
    okurken ben heyecanlandım sandalyeden düşecektim şaka bir yana ilk gördüğümde şartları zorlayıp alayım düye düşündüm sonra vazgeçtim malum sebeplerden en azından size nasip oldu sevindim. bu arada vstrom aldım bende scooter serüvenime ara verdim şimdilik.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar,

https://i.hizliresim.com/G9VQdv.jpg
    Kaça aldınız ?
    98 Beygir.....

emiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Selam Arkadaşlar,
    Ben de 2007 model fz6 n ile aranıza katılmış bulunmaktayım

Aldığım gibi bütün bakımlarını yaptım.Ön bilya seti ile bujiler kaldı değişmesi gereken. Ona cesaret edemedim şimdilik
    temperantia bunu beğendi.
    Live To Ride <-|-> Ride To Live

Motosikleti
    İstanbul sultangazide dükkanımız var.
    Genelde bakım elektrik sis xenon bağlantıları yapmakdayız, ön takım teker bilya değişimi rulman değişimi ziincir set değişimi yedek parça tedarigi konusundada yardımcı oluyoruz.
    Gelenleri bekleriz
    98 Beygir.....

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    iş yoğunluğundan dolayı uzun süredir paylaşılanları okuyor ancak yazamıyordum.
    Motorumu satıyorum dostlar...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3342874/detay/

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Merhaba arkadaşlar, 1 yıla yakın bir süre önce CBF 1000 aracımı sattıktan sonra kanım tekrar kaynamaya başladı. Derler ya "4 teker ruhu, 2 teker bedeni taşır" diye, işte o hesap bir S2 (mümkünse ABS) almak istiyorum.

560063524 ilan numaralı aracı buldum ama fiyatı biraz yüksek geldi. Bu Fazer' ı aranızda tanıyan var mı? Anlaşırsak Antalya' dan çıkacağım almak için ve hüsranla sonuçlanacak bir yolculuk yapmak istemem. Birde işin özü son birkaç yıldır motosiklet piyasasını da çok takip etmiyorum doğrusu. CBF 1000 / Fazer 8 arasında gittim geldim ve her ne kadar CBF 1000' i biliyor olsam da önceki motorlarım arasında 2006 Fazer' da olduğundan Fazer' ı da biliyorum. Fazer' ın tadı açıkçası bana CBF 1000' i çok aratmaz ama ABS firen sistemi özellikle son yıllarda olmazsa olmazım olduğundan, S2 ABS dışında bir Fazer almayı pek düşünmüyorum.

Aranızda illaki aradığım Fazer' ı bulabilmem konusunda bana yardımı dokunacak 2 teker sevdalıları vardır diye düşünerek eski evimi bir ziyaret edeyim dedim ...
    temperantia ve engin_deniz bunu beğendiler.
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler