Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alt sakal satan var mıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Smdcvk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer S2
    *68Charger*

Herkese merhaba,

Uzun bir aradan sonra yazıyorum.En son 31 Ocak 2016 Fz6 Fazer'im ile Silivri dönüşü kaza yapmıştım. Bileğim de bir kemik kırılmış 2 ay alçıda kalmıştı. Ucuz atlattığım bir kaza idi. Motosikletimi de yoğun baskılardan ötürü satmak zorunda kalmıştım.Bana kalsa yine toplayıp binecektim

Neredeyse 9 aydır ulaşım aracım yok ve bu durum artık can sıkmaya başladı. Kaç aydır Fazer piyasasını takip ediyorum ancak fiyatlar korkunç
    S2 ve ABS olmazsa olmazım ama istenen rakamlar 20 bin ve üzeri ve motosiklet 2006-2007 model

Bu yüzden galiba bu sefer Fazer olmayacak. Kawasaki Ninja 300 ABS bakmaya başladım. ABS'li en mantıklı motosiklet şu anda o gibi. Hem model yüksek 2015-2016.

Bugün forumda ki Ninja 300 sayfasını da okudum.Sıkıntısı yok.

Fazer ile mukayese edilemez ama bazen mecbur kalırsın ya öyle bir durum işte.

İçinizde Ninja 300 kullanan ve ya ABS'li S2 sini makul bir fiyata satmayı düşünen var mı?

Hocam iyileşmene sevindim, forum çok hareketli olmasa da takip ediyorum, senin paylaşımlarını da dikkatle takip etmiştim. Bende s2 var ama Abs yok, ilgileniyor olsaydınız makul birşey yapardım sizin için. Umarım yeni motorunuzda kazasız belasız güzel anılar yaşarsınız.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    HEPİNİZE SELAMLAR ARANIZA İSTANBULDAN KATILIYORUM 3 SENE ARADAN SONRA MOTORSİKLET HAYATIMA KALDIGIM YERDEN DEVAM EDEYİM DEDİM VE 2006 FZ6N ALDIM İNTERNETTE DOLAŞIRKEN SİZLERİ BULDUM VE SEVİNDİM EN KISA ZAMANDA BÜTÜN KONUYU OKUYACAGIM
    Hosgeldiniz. Biraz daha bilgi verseniz, kendi hakkinizda, Motorun fotografi varsa koysaniz. Restorasyon islerini de anlatabilirsiniz. Ulkede yapilan restorasyon durumlarindan bahsetseniz biraz. (Ben de mimarim da ondan ilgimi cekti)
    ersansahin bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı Smdcvk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *68Charger*

Herkese merhaba,

Uzun bir aradan sonra yazıyorum.En son 31 Ocak 2016 Fz6 Fazer'im ile Silivri dönüşü kaza yapmıştım. Bileğim de bir kemik kırılmış 2 ay alçıda kalmıştı. Ucuz atlattığım bir kaza idi. Motosikletimi de yoğun baskılardan ötürü satmak zorunda kalmıştım.Bana kalsa yine toplayıp binecektim

Neredeyse 9 aydır ulaşım aracım yok ve bu durum artık can sıkmaya başladı. Kaç aydır Fazer piyasasını takip ediyorum ancak fiyatlar korkunç
    S2 ve ABS olmazsa olmazım ama istenen rakamlar 20 bin ve üzeri ve motosiklet 2006-2007 model

Bu yüzden galiba bu sefer Fazer olmayacak. Kawasaki Ninja 300 ABS bakmaya başladım. ABS'li en mantıklı motosiklet şu anda o gibi. Hem model yüksek 2015-2016.

Bugün forumda ki Ninja 300 sayfasını da okudum.Sıkıntısı yok.

Fazer ile mukayese edilemez ama bazen mecbur kalırsın ya öyle bir durum işte.

İçinizde Ninja 300 kullanan ve ya ABS'li S2 sini makul bir fiyata satmayı düşünen var mı?

Hocam iyileşmene sevindim, forum çok hareketli olmasa da takip ediyorum, senin paylaşımlarını da dikkatle takip etmiştim. Bende s2 var ama Abs yok, ilgileniyor olsaydınız makul birşey yapardım sizin için. Umarım yeni motorunuzda kazasız belasız güzel anılar yaşarsınız.
    Teşekkürler Smdcvk, senin motosikletinin ilanını gördüm, biliyorum ve renkte en beğendiklerimden ancak ABS bende bir takıntı galiba
    Umarım sende satıp pişman olmazsın.
    Smdcvk bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Arkadaşlar fz6 fazer orjinal egzos satıyorum.
    İhtiyacı olan arkadaşa uygun verebilirim

Motosikleti
    YAMAHA FZ6N 2006
    Merhaba motorun tadına varamadan küçük bir kaza geçirdim sabah 7:30 civarlarında Üsküdar Altunizade yan yol e-5 bağlantı olan yerde sağ şeritte seyredirken kırmızı ışık yandıgında durmaya yakın vatandaşın teki arabanın sağ kapısını son surat açınca soldan aldığım darbe ansızın oldugu için moto yatarken sağ bacağımı kurtarmak için kendim attım motorun üstünden kapı ole elcik arasında kalan sol el yüzük parmağım kırıldı güzel fotoğrafını çekemeden kaza fotoğraflarını çektim o yüzdende geç yazdım buraya fotoğrafları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

orjinal egzozun fiyatı ve durumu nedir? benim fz6n de leo vince sbk carbon var tüv muayeneden geçer mi sorun olur mu ?
    Erkan344 bunu beğendi.
    MİMARİ RESTORATÖR

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Gecmis olsun, Istanbul trafiginde acilan kapilara cok dikkat etmek gerekiyor.
    Muayene konusunda, Akropovic ile 2 sefer gectim muayeneen, sorun olmuyor, ama susturuculari takmakta fayda var.
    ersansahin bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı ersansahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motorun tadına varamadan küçük bir kaza geçirdim sabah 7:30 civarlarında Üsküdar Altunizade yan yol e-5 bağlantı olan yerde sağ şeritte seyredirken kırmızı ışık yandıgında durmaya yakın vatandaşın teki arabanın sağ kapısını son surat açınca soldan aldığım darbe ansızın oldugu için moto yatarken sağ bacağımı kurtarmak için kendim attım motorun üstünden kapı ole elcik arasında kalan sol el yüzük parmağım kırıldı güzel fotoğrafını çekemeden kaza fotoğraflarını çektim o yüzdende geç yazdım buraya fotoğrafları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

orjinal egzozun fiyatı ve durumu nedir? benim fz6n de leo vince sbk carbon var tüv muayeneden geçer mi sorun olur mu ?
    Kendi motorumdan söktüm temiz hiçbir sorunu yok .
    250 tl ye veririm.
    Muayene için bilgim yok.
    ersansahin bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6N 2006
    teşekkür ederim ilginiz için ufak bir sorum daha var sizlere şimdi elimde ekspertize verilen liste ile dosya numarası var ben motorumun durumunu bu dosya numarası ile nasıl takıp ederim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

valla ustam ay başı gelsin o zaman size daha net bir cevap verebilirim orjınal egzoz için .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

valla ne kadar dikkatli olursak olalım bu araba kullananların motorluları fark etmek için hiçbir çaba harcamadıgı surece olan hep bizlere olacak
    MİMARİ RESTORATÖR

Motosikleti
    xv250 / fz6
    teşekkür ederim ilginiz için ufak bir sorum daha var sizlere şimdi elimde ekspertize verilen liste ile dosya numarası var ben motorumun durumunu bu dosya numarası ile nasıl takıp ederim ?
    Bunu forumun "genel" bolumune sorsaniz daha iyi olur herhalde, buraya bakan cok fazla insan yoktur.

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Cümleten merhabalar arkadaşlar,

Bugün itibariyle eyong 'un geçen sene yapmış olduğu elcik ısıtmaları aliexpress üzerinden alıp montajını yaptım.
    Toplam 1 saat sürdü.Kullanışlı olacak herhalde.Ben resim çekmedim.Çünkü eyong un linkinde olan ürürnün aynısı.
    Soğuklarda kullanan arkadaşlara tavsiye ederim.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/157480-elcik-isitma-montaji-%5Bekonomik-ve-universal%5D.html

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yakinda S1 salicagini, S2 salincagi ile degistirmeyi planliyorum.
    Malzemeler hazir. Salincak rulmanlarini da degistirebilirsem daha iyi olacak sanirim.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Fazil motor blok ve şasesi gümüş renk sırıtacak şimdi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Siyah sase olsa daha iyi olurdu bence de ama boyle de fena degil, Su alttaki fotograflardaki gibi bir sey olacak:

YasinC bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    @Fazıl neden salıncagı s2 ninki ile değiştirmek istiyorsun fark ne olacak ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Ön amörtisör yagını değiştirmeyi düşünüyorum, ve farın içini açıp iç kısımda olan lekelenmeyi temizleyeceğim, bunun için fartasından far camı ayırmam lazım,

Motosikleti
    xv250 / fz6
    neden salıncagı s2 ninki ile değiştirmek istiyorsun fark ne olacak ?
    Hobi diyebilirim cevap olarak. Isin dogrusu, motoru degistirmeyi sevmedigim icin arada sirada degisiklik olsun diye motorda bazi degisiklikler yapiyorum. Bu salincagin 20.000km'de bir sokulup rulmanlarinin yaglanmasi gerekiyor servis kitabina gore. Ben de hazir sokmusken salincagi bir sonraki versiyonla degistireyim dedim. Estetik olarak eskisine gore daha iyi bence. Bir de daha once bu degisikligi yapanlarin yorumlarindan S2 salincaginin virajda daha iyi oldugunu yazmisti birisi. Bir de zincir ayarini yapmak daha kolay olacak bununla.

Ön amörtisör yagını değiştirmeyi düşünüyorum, ve farın içini açıp iç kısımda olan lekelenmeyi temizleyeceğim, bunun için fartasından far camı ayırmam lazım
    Farin icini acmak icin fari firina koymak gerekiyor sanirim 40 derece falan herhalde. Degil mi?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farin icini acmak icin fari firina koymak gerekiyor sanirim 40 derece falan herhalde. Degil mi?
    180-200° 6 7 dk gerekli. 40° olsa zaten açılır kendi kendine

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bir keresinde öndeki grenajin yan parcalarindan birini boyamiştim. Boyadiktan sonra firinlayayim dedim. Tam hatirlamiyorum ama 100-150 derecede 10 dakika falan tuttum sonra bir cikarttim, parca yamuk yumuk olmustu. Onun icin 40 derece yazmisim Dikkat etmek lazim, sure onemli sanirim.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Biryerde görmüştüm farı bir kutunun içine koyup bir delik açıp sıcak hava makinası ile içini ısıtıpda çıkaran vardı, fırına sokmam erir felen mercekli farım heba olur sonra işin yoksa uğraş ama kutunun içine hava üflemesi ile ısıtıp açılırmı acaba.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Hocam iyi akşamlar kardeşimin fazerine yan sehpa bakıyoruz komple olarak yamahada 280tl başka temin edebileceğimiz bir yer var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler