Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    1998 den 2009 a kadar üretilen tüm yamaha fzs600 fz6 ve fz6 fazer modelleri var bu linkte. incelerseniz motorunuzun kaç model kaç hp olduğunu görürsünüz. Cihan 2000 li yıllarda belki hatırlarsın motor araba hepsinde vardı 6, aydan sonra bir sonraki yıl yazılırdı model yılına. yani 2006 10. ayda motor ülkeye girdiyse model yılına 2007 yazılırdı. Demem o ki 98 hp ise motorun kesinlikle 2007 değil.

https://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/index.aspx?view=article&id=442642&page=5

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar. fazer arıyorum satan arkadaş varsa benimle iletişime geçerse sevinirim

Motosikleti
    2008 GSR 600A MAVİ
    mantıklı bi açıklama dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

ben satıyorum dostum 5544170549 sahibindende yok ama ilanım sevdiğim biri olursa satarım

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,5 senedir sahibi olduğum motorum nihayet 30k oldu Hedefim 100k görmek
    http://i.hizliresim.com/G3nLDZ.jpg
    Benimki 77 binde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sellektör düğmesi oksitlenme yapmış olabilir, geçenlerde benimde acil stop düğmesi normalde motor çalışırken açık olan düğmeye açık tarafından basında stop ediyordu, söktüm içini küf pas olmuş, yıkadıkdan sonra genelde wd 40 sıkarım ben, çok sıkmışım demekki metal iletişimin temasını kesmiş küf pas, temizledim kuruladım, şimdi.açıkken ne kadar basarsan bas stop etmiyor, seninde sellektör düğmen aynı şekilde olmuş olabilir sök bak bi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Arkadaşım yanlış.bilgi veriyorsun benimde motorum 2007 model ve 98 hp
    Sellekör düğmesine wd40 sıkarım temizlerim sorun o değilmiş ya sol patnozda farlara giden soketlerde temazsızlık varmış ondan yapıyormuş.Hallettim

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşlar motorumdan söktüğüm çanta demirini satıyorum, ilgilenen varsa ilanı aşagıda,

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-fz6-fazer-canta-demiri-335955938/detay

Motosikleti
    Fz6 fazer.çanta.demiri ve tablası 250 tl

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    herkese merhaba bende geçen hafta içinde fz6 fazer 2007 model almış bulunmaktayım bundan önceki motorum suzuki freewind di. tabiki ondan sonra çok farklı geliyo hiç sonu yokmuş gibi uzuyor makine heyacan verici ve korkutucu kısaca şimdilik çok mutluyuz 50000 km de makina bu kilometrelerde nelere dikkat etmek gerekir herkese kazasız sürüşler...

Motosikleti
    2008 GSR 600A MAVİ
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba bende geçen hafta içinde fz6 fazer 2007 model almış bulunmaktayım bundan önceki motorum suzuki freewind di. tabiki ondan sonra çok farklı geliyo hiç sonu yokmuş gibi uzuyor makine heyacan verici ve korkutucu kısaca şimdilik çok mutluyuz 50000 km de makina bu kilometrelerde nelere dikkat etmek gerekir herkese kazasız sürüşler...
    hayırlı olsun arkadaşım. bence herşeyine dikkat etmen lazım. götür bir ustaya civatasına kadar baksın güzel bakımını yaptır sonra uzun yıllar binersin kazasız belasız.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Hayirli olsun.

Butun sivilarini degistirmek faydali olur oncelikle. Radyator sivisini, fren hidrolik sivilarini. On amortisor yagini.
    Bunlar normalde 2 yilda bir degismesi gereken seyler oldugu halde, kimse degistirmiyor. Ayrica yag ve yag filtresini degistirmek lazim tabi. Bujiler hava filtresi, eger on gobekte tikirti varsa alt gobek rulmaninin degismesi iyi olur. (Ön gobek alt rulmani su aldigi icin kronik olarak paslanir ve konik rulmanla degistirilse iyi olur.)
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıldı...

Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun.

Butun sivilarini degistirmek faydali olur oncelikle. Radyator sivisini, fren hidrolik sivilarini. On amortisor yagini.
    Bunlar normalde 2 yilda bir degismesi gereken seyler oldugu halde, kimse degistirmiyor. Ayrica yag ve yag filtresini degistirmek lazim tabi. Bujiler hava filtresi, eger on gobekte tikirti varsa alt gobek rulmaninin degismesi iyi olur. (Ön gobek alt rulmani su aldigi icin kronik olarak paslanir ve konik rulmanla degistirilse iyi olur.)
    arkadaşın tavsiyesi ile sıvı değişimlerine başklayacağım oncelikle sogutma sıvısından başlayayım dedim yamalube nin 1 litre soğutma sıvısını satın aldım fakat fazer kullanma kılavuzunda 1:1 oranla su karıştırın yazıyor. ama aldığım antifirizde su eklemeyin yazıyor ne yapmamız gerekiyor
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Su eklemeyin. Yamalube'un antifiriz sivisina su eklenmiyor, onceden su eklenmis gibi dusunmek lazim herhalde

Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Evet sogutma sivisini degistirdim cikan sivi mavi renkti ve oldukca kotu durumdaydi koyuydu rengi kara gibi yeni yamalube coolant koydum 2 litre sunu soyleyebilirim motorum 10 km agir fethiye bayram trafigi ve 37 derece fan bile acmadi hararet 3 cizgi ve 2 cizgi arasindaydi artik korktum havami yaptirdim neden artmiyo diye zorladim 4 de cikti fan actin eve geldim kontrol ettim eksilme veya hava cikisi olmadi gercekten farkediyor arkadaslar orjinal malzeme tavsiye ediyorum litresi 28 lira n11 de
    fazil ve CraCheR bunu beğendiler.

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    selamlar hepinize

bu yaz tura cıktım benim makinayla, fotoları paylaşmaya anca fırsat oldu. buyrun semeri vurulmuş fazer

hepinize iyi bayramlar.

fazil, fazer_isa, temperantia ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Arkadaşlar merhabalar amortisör yağlarını değiştiricem kaç No yağ koymam gerektiği servis kitapçığında bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı RODOSTO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar amortisör yağlarını değiştiricem kaç No yağ koymam gerektiği servis kitapçığında bulamadım yardımcı olabilirmisiniz
    merhaba
    YAMAHA 2007 FZ6 (N/S,NA/SA,NHG(W),SHW(W),NAHG/SAHG) Servis manueli sayfa 4-69
    "suspension oil 01 or equivalent"

Yabancı forumlardan anladığım kadarıyla bu ürünün direk karşılığı mevcut değil. 5W kullanan bir çok kişi var, teknik analize göre MOTUL 2.5W orjinale bayagı yakın. Ben ön takıma önümüzeki sezon el atıcam, ucuz Yamaha 'ya yakın ne varsa cok düşünmeden koyarım, farkını anlayacak kadar iyi sürdüğüm söylenemez.

Buyrunuz viskozite test sonuçları, yorum size kalmış.
    http://www.peterverdone.com/archive/files/suspension%20oils.pdf
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Çok teşekkürler

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Fazer'cılar neredesiniz?Son güzel günleri değerlendiriyor herhalde herkes

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Bir tarih belirleyelim istanbulda bir bulusma ayarlayalim.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tarih belirleyelim istanbulda bir bulusma ayarlayalim.
    Herhangi bir pazar küçük bir gezinti şeklinde olursa daha güzel olur.
    temperantia bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler