Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Cümleten hayırlı akşamlar;
    Motoru satmaktan vazgeçtim,abuk subuk telefonlar,ölücüler canıma tak etti.Allah nasib ederse
    ilerde bayiye verip sıfır motor almaya karar verdim.
    Sele sorununu hallettim.Maslak sanayide jel sele yaptırarak baya bir rahatladım.
    Şimdi sıra tur camı ve gidon yükseltme aparatına geldi.Aşağıda linkini verdiğim,aparat
    bizim motorlara uyar mı?Gerçi fiyat çok yüksek.Farklı bir alternatif varsa onu da değerlendirebilirim.

http://www.motoruma.com/22-mm-gidon-icin-ayarlanabilir-geri-cekme-ve-yukseltme-gumus

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    REsimdeki gidon yukselticinin "Rox" marka olanindan kullaniyorum. Cok benziyor, bir de onu arastirin bence, daha ucuza bulunabilir belki.

Surada var:

http://www.revzilla.com/rox-risers

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı efe2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satmaktan vazgeçtim,abuk subuk telefonlar,ölücüler canıma tak etti.Allah nasib ederse
    Sele sorununu hallettim.Maslak sanayide jel sele yaptırarak baya bir rahatladım.
    Şimdi sıra tur camı ve gidon yükseltme aparatına geldi.Aşağıda linkini verdiğim,aparat
    bizim motorlara uyar mı?Gerçi fiyat çok yüksek.Farklı bir alternatif varsa onu da değerlendirebilirim.

http://www.motoruma.com/22-mm-gidon-icin-ayarlanabilir-geri-cekme-ve-yukseltme-gumus
    Sele sorununu bende yaşıyorum yaptırdığınız yerin daha detaylı adresini verebilir misiniz şehir dışından yaptırabilir miyim?

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    REsimdeki gidon yukselticinin "Rox" marka olanindan kullaniyorum. Cok benziyor, bir de onu arastirin bence, daha ucuza bulunabilir belki.

Surada var:

http://www.revzilla.com/rox-risers
    Teşekkür ederim bakıcam.

Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele sorununu bende yaşıyorum yaptırdığınız yerin daha detaylı adresini verebilir misiniz şehir dışından yaptırabilir miyim?
    Seleyi maslakta yaptırdım.Şehir dışından da yaptıranlar var.

Atatürk oto sanayi sitesi 52, sokak
    Maslak

0536 838 76 77

https://www.facebook.com/Motosiklet-sele-d%C3%B6%C5%9Feme-1444881079104721/?fref=ts

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Şirinevlerde motosay deri yapıyor, eskisine göre iyi
    Carcharoth bunu beğendi.

Hayırlı ramazanlar Fazer600 almayı düşünüyorum bütçe 16.000 Tl Bayadır araştırıyorum fakat Büyük makine tecrübem olmadığından patlak motor almak istemiyorum Antalya çevresinden yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim

Motosikleti
    Alıntı SaJen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı ramazanlar Fazer600 almayı düşünüyorum bütçe 16.000 Tl Bayadır araştırıyorum fakat Büyük makine tecrübem olmadığından patlak motor almak istemiyorum Antalya çevresinden yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim
    Motosikletten anlamıyorsanız kesinlikle yetkili servise gösteriniz, a dan z ye fabrika çıkışındam o anki.haline kadar herşeyi dökerler kagıda.

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Arkadaşlar hepinize merhaba.
    Fiyatı şişirilmemiş, çok fazla km yapmamış (45-50 bin ve altı), tercihen kırmızı motosikletini satan var mı?

TYvz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25, FZ6 Fazer
    Alıntı efe2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba, geçtiğimiz aylarda daha düz bir gidon ile değişim yapmıştım ama gidon uzaklaştı ve oturma pozisyonum daha yatık hale geldiği için uzun süreli kullanımda çok rahat edemedim. Araştırırken aşağıdaki arkadaşa denk geldim ve deneme amaçlı 1 takım aldım. Ortalama 2cm yukarı 1.5 cm'de öne yaklaştırıyor. İsterseniz inceleyebilirsiniz. Aşağıya 2 fotoğraf ekledim. Daha aydınlık ortamda foto çekmek aklıma gelmedi ama en azından fikir vermiş olur.
    https://www.facebook.com/waytake/photos/a.249571015200014.1073741828.237234126433703/562083967282049/?type=3&theater
    https://www.dropbox.com/s/at9lh3i2wmmlhqp/20160609_194050.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/w1lbnur49rua7on/20160609_194119.jpg?dl=0

Selenin fotoğrafları varsa gönderebilir misiniz ve maliyeti ne kadar oldu. Bende pek memnun değilim seleden.

Motosikleti
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba.
    Fiyatı şişirilmemiş, çok fazla km yapmamış (45-50 bin ve altı), tercihen kırmızı motosikletini satan var mı?
    Tanıdık bir arkadaşda gri 2005 43 bin kmde fz6 fazer var çanta var lastik var bakımlı
    Düşünürsen irtibata geçirebilirim

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıdık bir arkadaşda gri 2005 43 bin kmde fz6 fazer var çanta var lastik var bakımlı
    Düşünürsen irtibata geçirebilirim
    Kaç liraya satıyor. Uygunsa ben de ilgilenebilirim.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç liraya satıyor. Uygunsa ben de ilgilenebilirim.
    17750 ilanı var küçükçekmecede

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17750 ilanı var küçükçekmecede
    Fiyatın bi üç bin lira fazlalığı var benim için malesef
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bir degisiklik olsun diye, Fz1 gostergesi takmaya karar verdim. Ilk denemelerimde her sey yolunda gorunuyor. Fz1 gostergesi Fz6 ile uyumlu fakat ABS'si olan bir motordan cikma oldugu icin ABS isigi yanik kaliyor. Onerisi olan var mi? Nasil sondurebilirim acaba o isigi. Ufak bir kisa devreyle halledebilirim belki.

Bir de km saati biraz degisecek, orjinal km, 34k iken yeni taktigim gosterge 11k civarinda, ayarlayabilmenin bir yontemi olsa yapardim ama pek mumkun gorunmuyor. Motoru satmaya niyetim olmadigi icin sorun olmaz sanirim, ama muayenede sorun cikar mi onu bilmiyorum. Bu arada FZ1 gostergesinde mil/km arasinda gecis yapilabiliyor.

gursus, TYvz ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Km saatini topkapıdaki elektronikcilere.götürürsen 20-30 tl gibi istedgin rakama getirirler, bende 2012 de cf 150.nin saatini değiştirmiştim eski km yi yapmak.için oraya gittim yaptılar hemen,
    Abs ışıgını ise saatin camını söküp ampülün dibinden leyimi koparorsanız.söner sanırım, hatta.onuda topkapıdaki yere söylerseniz yaparlar adamlatın işi km saati.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Bir degisiklik olsun diye, Fz1 gostergesi takmaya karar verdim. Ilk denemelerimde her sey yolunda gorunuyor. Fz1 gostergesi Fz6 ile uyumlu fakat ABS'si olan bir motordan cikma oldugu icin ABS isigi yanik kaliyor. Onerisi olan var mi? Nasil sondurebilirim acaba o isigi. Ufak bir kisa devreyle halledebilirim belki.

Bir de km saati biraz degisecek, orjinal km, 34k iken yeni taktigim gosterge 11k civarinda, ayarlayabilmenin bir yontemi olsa yapardim ama pek mumkun gorunmuyor. Motoru satmaya niyetim olmadigi icin sorun olmaz sanirim, ama muayenede sorun cikar mi onu bilmiyorum. Bu arada FZ1 gostergesinde mil/km arasinda gecis yapilabiliyor.

http://i65.tinypic.com/11j50e1.jpg

http://i67.tinypic.com/30svgg8.jpg
    Abi ne yaptın sen:-)
    Devir 10.000 de :-)
    Bana kalırsa hiç bozma...

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bilgi icin tesekkurler Cihan, keske bilgisayardan falan baglayip kendim cozebilsem km meselesini.
    Bu arada devir 10.000 de, cunku tam anahtari cevirdigimde cektim o fotografi yani devir kontrolu yaparken bir gel git yapiyor ya hani motor calismadan, o safhada cektim iste. Yoksa problem yok

Motosikleti
    Şu an yok..
    Bilgi icin tesekkurler Cihan, keske bilgisayardan falan baglayip kendim cozebilsem km meselesini.
    Bu arada devir 10.000 de, cunku tam anahtari cevirdigimde cektim o fotografi yani devir kontrolu yaparken bir gel git yapiyor ya hani motor calismadan, o safhada cektim iste. Yoksa problem yok
    Neyse verimli olursa. İlerde düşünebilirm :-)

TYvz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25, FZ6 Fazer
    Devir saati eğer sorunsuz çalışıp yerine uydurulabilirse gerçekten güzel olur, devir saatinin analog olmasını istiyorum bazen, nereden aldınız ve montajı basit mi

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ebay'den almistim. FZ1'den cikma. Elektronik olarak sorun yok. Her ozellik calisiyor, sadece gostergenin soketi farkli, onu da kablolari kesip uydurabilirsiniz ya da benim gibi S2 far kablosu alip takabilirsiniz, o zaman kesip bicmeye gerek kalmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Bu da bitmis hali, bir de vites gostergesi ekledim, guzel oldu.
    bkaraca, Erkan344, gursus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler