Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kac km'de su anda? Asiri ses gelmiyorsa cok sorun olmaz bence. Bir sure daha bekleyebilir. Zinciri su altta yazdigim siteden ismralayabilirsiniz, bir bakin isterseniz.

http://www.megazip.net/
    Zincir ve gergi otomatiğini buldum.
    2 adet plastik gergisini bulamadım.
    Yamaha türkiyede bile yok.
    Yetkili servisten siparis verdim
    Japonyadan gelicekmiş 25 gün sonra
    Basit bir parça maalesef yok
    Bu arada motor 40.000 kmde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Zincir ve gergi otomatiğini buldum.
    2 adet plastik gergisini bulamadım.
    Yamaha türkiyede bile yok.
    Yetkili servisten siparis verdim
    Japonyadan gelicekmiş 25 gün sonra
    Basit bir parça maalesef yok
    Bu arada motor 40.000 kmde
    O Plastik iticileri almaya gerek olmayabilir de, motoru acip baktiniz mi, plastik parcalarda yipranma var mi yok mu, ancak oyle anlasilir.
    Guncel fiyatlari da yazar misiniz, hangi parca ne kadara geliyormus merak ettim.

Motosikleti
    Şu an yok..
    İzmitte yetkili servis var tanıdık.
    Zincir değişince gergilerde değişmesi gerek dedi.
    Zincir :120 tl
    Gergi otomatiği (küçük aleminyum parça):416 tl
    Gergi paleti :170tl
    Diğer gergi paleti :270 tl
    Gergiler 2 adet oluyor
    Olmayan parçalar gergiler..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sadece parca maliyeti yaklasik 1000TL tutuyor demek ki. 2 tane ufacik plastik parca 440TL, Japon dostlarimiz bizi iyi kazikliyor. Cikan paletleri isteyin bari, cunku buyuk ihtimal fazla yipranmamis olacaklardir. Sonucu buradan bildirirseniz de isimize yarar, mumkunse fotografli olarak.

DoğanKartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Motorunuzun şuanki sesini gönderebilir misiniz hocam? Egzantrik gergi sorunu olan motorun sesini duymak istiyorum, merak ediyorum çıkan sesi.
    Parça fiyatları bi hayli fazla.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı DoğanKartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun şuanki sesini gönderebilir misiniz hocam? Egzantrik gergi sorunu olan motorun sesini duymak istiyorum, merak ediyorum çıkan sesi.
    Parça fiyatları bi hayli fazla.
    Valla sesini duysan anlaman çok zor.
    Yani buraya koysam farkedilmez.
    Derinden geliyor.
    Değiştirmek aklıma bile gelmiyordu
    Geçen edirneye gittim orada bir motor tamircisiyle tanıştım.
    Motorun km sini falan sordu.
    Sonra anlık biraz gaz verip bıraktı.
    Egzantrik zincirinden hafif ses geliyor değiştir dedi
    Biraz gaz verip bırakınca hafif çok hafif şırıltı şeklinde geliyor.
    Kısaca çok fark edilen bir ses değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece parca maliyeti yaklasik 1000TL tutuyor demek ki. 2 tane ufacik plastik parca 440TL, Japon dostlarimiz bizi iyi kazikliyor. Cikan paletleri isteyin bari, cunku buyuk ihtimal fazla yipranmamis olacaklardir. Sonucu buradan bildirirseniz de isimize yarar, mumkunse fotografli olarak.
    Aynen öyle ..
    Millet o paraya motor alıyor.
    Parçalar gelip takılınca bilgilendiririm.
    20 gün veya 30 gün dedi servis.
    Beklemek zor olacak
    Hayırlısı artık..

Motosikleti
    CBR 250R
    19 mayıs kortejinde değerli bir abiyle tanıştım. 100 binden önce değiştirilmez bunlar dedi. O da bir fazerci
    Açıkçası ses şu şekilde olmadıkça değiştirmem sanırım: https://www.youtube.com/watch?v=DjahuRUVBys

Motosikleti
    2014 NC 750 S
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-5eb-12252-00-yamaha-yzf-r6-fz6-fazer-gergi-palet-gerginin-ittigi-286761126/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-5eb-12251-00-yamaha-yzf-r6-fz6-fazer-gergi-palet-karsi-taraf-286761221/detay/

2 parçayı buradan isteyebilirsin erkan
    Erkan344 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı fatih kayalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-5eb-12252-00-yamaha-yzf-r6-fz6-fazer-gergi-palet-gerginin-ittigi-286761126/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-5eb-12251-00-yamaha-yzf-r6-fz6-fazer-gergi-palet-karsi-taraf-286761221/detay/

2 parçayı buradan isteyebilirsin erkan
    Fatih bey çok teşekkür ederim.
    Linkini verdiğiniz yere bizzat kendim gittim parçalar maalesef yok.
    Netteki ilanların çoğu güncel değil.
    İlana koymuşlar ama parça yok
    Hepsini tek tek telefonla aramak lazım aradımda
    Düşünün yamaha türkiyede bile yok
    Son çare sipariş verdim yetkili servise yurt dışından.

Motosikleti
    2014 NC 750 S
    Ben de motorum için eksantrik zinciri ve otomatik gergi getirtmiştim. Tamirci de arkadaşım. Abi açalım da yan gergiler eski ise siparişi verirsin değişiriz şimdi alma demişti. Açtığında yan gergilerin ve hatta zincirin de değişmesine gerek olmadığını gördü, sadece otomatik gergiyi değiştirdi. Yamaha servisi Şişman geri almadı. Zincir elimde kaldı. O yan gergiler çok uzun kilometreler dayanıyormuş. Eğer tamirci arkadaşınsa benim yaptığım gibi yap. Açsın belkide yan gergileri değişmene gerek kalmayacak.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı fatih kayalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motorum için eksantrik zinciri ve otomatik gergi getirtmiştim. Tamirci de arkadaşım. Abi açalım da yan gergiler eski ise siparişi verirsin değişiriz şimdi alma demişti. Açtığında yan gergilerin ve hatta zincirin de değişmesine gerek olmadığını gördü, sadece otomatik gergiyi değiştirdi. Yamaha servisi Şişman geri almadı. Zincir elimde kaldı. O yan gergiler çok uzun kilometreler dayanıyormuş. Eğer tamirci arkadaşınsa benim yaptığım gibi yap. Açsın belkide yan gergileri değişmene gerek kalmayacak.
    Tamirci tanıdığım yok maalesef
    Yetkili servis yakınımda.
    Yapıcak bişey yok gerek olmasada parçaları geri iade etmek gibi bir şansım yok.
    Aldığım yer hem uzakta hemde kredi kartıyla aldım.
    Şu an için yetkili servise gergilerin gelmesini bekleyip hepsini verip değiştirtcem.
    En azından kafamdan atarım egzantrik olayını.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    Alıntı orhanay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydınlar...

2008 model fz6 fazer sahibiyim. her zamanki gibi işe motosikletle gittim ancak akşama motorun başına gittiğimde kontağı cevirmeme ragmen göstergede hiçbir ışık yanmadı, saati bile göstermiyordu. motoru vurdurdum çalıştırdım ama bu sefer de kısa uzmeli zenon farım çalışmadı. 10 km kadar uzun farlarla yol aldıktan sonra birden "motor kontrol ışığı" yandı. hemen "acil stop düğmesi" ile motoru durdurdum kenara çektim. ekranda hata kodu "46" yazıyordu. "diagnostic" ten akü voltajına baktığımda "10.0" okudum. açıklamasında 2 ihtimal üzerinde duruluyor. 1)yakıt enjeksiyon sisteminde arıza. 2)motorun kendi kendini şarj etme düzeneğinde arıza.

soru1)motoru sallayınca hala içinden benzin sesi geliyordu ama depoda ki benzinim az kaldığı için olabilir mi?
    soru2)yeni aküyü 3000km ve 6 ay önce takmıştım. aküden olabilir mi?
    soru3)şarj dinamosunda v.s. bir sıkıntı olabilir mi?
    soru4)tekrar vurdurarak çalıştırıp ustaya kadar 40km sürsem yok yere motora zarar verir miyim?
    herkese ilgisi için teşekkür ediyorum...
    kasko firmasını aradım. çekici yönelendirdiler. maslak'a gittik çekici ile...
    sonuç olarak akü şarj edildi ve kısmen eski haline döndü...

kısmen dedim çünkü... yakıt göstergesi sıkıntılı şimdi de. benzin deposu ağzına kadar dolu olmasına rağmen 5/6 dolu gösteriyor. sürüş sırasında da aniden 1/6 doluluk gösteriyor. sonra "f trip" saymaya başlıyor. misal "f trip" ile 150km geçtim 19 mayıs ta...

birkaç kere daha dfepoyu boşaltıp doldurduktan sonra ustaya gideceğim. nasıl düzeltildiğini sizlere bildireceğim...

saygılar
    Carcharoth ve parolakan bunu beğendiler.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı orhanay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese ilgisi için teşekkür ediyorum...
    kasko firmasını aradım. çekici yönelendirdiler. maslak'a gittik çekici ile...
    sonuç olarak akü şarj edildi ve kısmen eski haline döndü...

kısmen dedim çünkü... yakıt göstergesi sıkıntılı şimdi de. benzin deposu ağzına kadar dolu olmasına rağmen 5/6 dolu gösteriyor. sürüş sırasında da aniden 1/6 doluluk gösteriyor. sonra "f trip" saymaya başlıyor. misal "f trip" ile 150km geçtim 19 mayıs ta...

birkaç kere daha dfepoyu boşaltıp doldurduktan sonra ustaya gideceğim. nasıl düzeltildiğini sizlere bildireceğim...

saygılar
    Bu problem bendede var. Alternatör arızası düzeldikten sonra bu şekilde kaldı. Bende tamir için bırakacağım. Sonuç alırsanız lütfen burdan bildirin.
    orhanay06 bunu beğendi.
    Okan ACAR

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Merhaba Beyler;

Yeni sezona yeniliklerle girmek ümidi ile,motorumu satışa çıkardım.Alan kesinlikle memnun kalacaktır.
    Hayırlısı olsun.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-orj.33-binde-304167998/detay/

Motosikleti
    CBR 250R
    Egzantrik gergisi şu sesi çıkarmaya başladığında mı değişiyor? https://www.youtube.com/watch?v=DjahuRUVBys

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı DoğanKartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzantrik gergisi şu sesi çıkarmaya başladığında mı değişiyor? https://www.youtube.com/watch?v=DjahuRUVBys
    Linkteki ses çok çok fazla ...
    Benimki çok az hatta farkedilmeyecek kadar az ses geliyor..

Motosikleti
    2009 yamaha x-city250
    Değişmesi acil olan bir parça değildi aslında ama yeni yenidir. Bir kaç fotoğraf ta paylasirsaniz memnun olurum ��
    Subap ayarlarina da baktiracak misiniz ?

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı aydin100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişmesi acil olan bir parça değildi aslında ama yeni yenidir. Bir kaç fotoğraf ta paylasirsaniz memnun olurum ��
    Subap ayarlarina da baktiracak misiniz ?
    Baktırıyım mı sence:-)
    Abi eski sahibi sensin :-)

Motosikleti
    2009 yamaha x-city250
    Geçen yıl yapılmıştı subap ayarları 32bin km de. Kendimiz yapmıştık hatta gerekli şimleri temin edip. Zincir değişirken kam milleri 'nin olduğu kapak (külbütördü galiba ismi) da açılıyor olmalı. Açılmışken sentil çıkışıyla boşlukları bir kontrol etmekte fayda var. O kadar açmışken ben kontrol ederdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Çıkan parçaları alın bence, 8bin km de çok şey değişmez durumları iyiydi gerginin falan

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı aydin100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl yapılmıştı subap ayarları 32bin km de. Kendimiz yapmıştık hatta gerekli şimleri temin edip. Zincir değişirken kam milleri 'nin olduğu kapak (külbütördü galiba ismi) da açılıyor olmalı. Açılmışken sentil çıkışıyla boşlukları bir kontrol etmekte fayda var. O kadar açmışken ben kontrol ederdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Çıkan parçaları alın bence, 8bin km de çok şey değişmez durumları iyiydi gerginin falan
    Anladım.Sağolasın aynen söylicem ustaya..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler