Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DoğanKartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba herkese, çoğu sayfayı okudum motor hakkında inanılmaz bilgiler edindim herkese teşekkürler. Bende önümüzdeki günlerde almayı planlıyorum . Fiyatlar çok uçuk düzeyde. Şu ilandaki motora bakacağım yarın. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-cok-soze-gerek-yok-temiz-bu-km-yok-297238245/detay
    Bakımları yapılmış egzantirik zinciri, vs. diğer durumları iyiymiş. KM de az duruyor. Sizce daha başka nelere dikkat etmeliyim? İlanı inceleyip gözünüze takılanları yazabilir misiniz bu fiyata alınır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Boyada sorun var galiba kötü boyanmış.gibi laf atmış adam boyacıya, plaka yok isterseniz bakmadan önce plakayı isteyip trameri sorgulayın.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yine ukalalik olacak belki ama, bazi seyler dikkatimi cekiyor ilanlarda, bir ilan ne kadar notr ise benim icin o kadar degerli oluyor.
    Bazi kaliplar var, onlari kullananlardan uzak durmakta fayda var, bunlar eksi sozlukte yazilmisti zamaninda, katilmamak elde degil.
    Mesela:
    -Bilen bilir (Bilen bilir de bilmeyen ne yapsin anlamadim gitti sunu)
    -Cok soze gerek yok (Acayip bi paradoks bu, soze gerek yoksa, farkli bir ifadeyle mi anlatilmali motorun durumunu nedir?)
    -Şimdiden hayırlı olsun (Dogmamis cocuga don bicmek mi derler ne derler)
    -Ölücüler aramasin (Bu konunda emin degilim, ölücülerle tecrubem olmadigi icin, bir gun ilan verdigimde ben de yazabilirim bunu belki, eger ölücüler musallat olursa)
    -Sadece bir kere yana yatmasi vardir (Motorun dusmesine ilk kim yatmak dediyse, sonradan bu gelenek olmus sanki)
    -Keyfe keder satiliktir (Olabilir de bize ne, ölücüler aramasin gibi bisey mi demek istiyor acaba?)

Gibi seyler yazanlardan uzak durun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Daha detayli bilgi icin:

https://eksisozluk.com/sahibinden-co...eleri--2583694
    anka_06 bunu beğendi.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal Yamaha parcalari icin ben baska bir siteyi kullaniyorum, ozellikle kucuk parcalar icin posta ucretleri daha ekonomik bu sitede.
    Tavsiye ederim.

www.megazip.net
    Bu gün teslim aldığım ürünleri kotnrol ettim. Alternatörü özellikle Amerikadan aldığım fiyat 828 lira. Burada 512$ .
    Çok araştırdım ama benim bulabildiğim en uygun site motosport %20 indirim olması ve dhl express gümrük işlemleri dahil olması çok cazip kılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

Alıntı DoğanKartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese, çoğu sayfayı okudum motor hakkında inanılmaz bilgiler edindim herkese teşekkürler. Bende önümüzdeki günlerde almayı planlıyorum . Fiyatlar çok uçuk düzeyde. Şu ilandaki motora bakacağım yarın. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-cok-soze-gerek-yok-temiz-bu-km-yok-297238245/detay
    Bakımları yapılmış egzantirik zinciri, vs. diğer durumları iyiymiş. KM de az duruyor. Sizce daha başka nelere dikkat etmeliyim? İlanı inceleyip gözünüze takılanları yazabilir misiniz bu fiyata alınır mı?
    Piyasaya oranla fiyatına bakıldığında beni biraz tedirgin etti. Aman servise göstermeden heyecanla el sıkışma.
    fazil ve DoğanKartal bunu beğendiler.
    Okan ACAR

Motosikleti
    Istanbulda yamaha alacaklar motorunuzu normal bir motorcuya değil servse gösterip alınız, zira ben birkaç arkadaşın fazrrini kardeşler motora götürdüm ekpertiz için adamlar depoyu söküp aküye bile bakıyor,
    Artı birde tanıdık arkadaş var orda, baktıracaklar benimle irtibata geçebilir, beraberde gidebiliriz.
    DoğanKartal bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Kucuk parcalar lazim oldugunda kullanisli bu "megazip" sitesi, mesela bana S2 gösterge kapagi (speedo cover) lazim oldu, partzilla ya da Amerikan herhangi bir siteden minimum postalama ucreti $30-40 idi, zaten parcanin fiyati $10 gibi bir sey oldugu icin, bu siteyi arayip buldum. $8 gibi bir shippingle sorunsuz gonderdiler. 2 haftada geldi.
    Carcharoth bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbulda yamaha alacaklar motorunuzu normal bir motorcuya değil servse gösterip alınız, zira ben birkaç arkadaşın fazrrini kardeşler motora götürdüm ekpertiz için adamlar depoyu söküp aküye bile bakıyor,
    Artı birde tanıdık arkadaş var orda, baktıracaklar benimle irtibata geçebilir, beraberde gidebiliriz.
    Herkese cevapları için teşekkürler.
    Şuan kullandığım yamaha scooterı götürdüğüm yamah servisini aradım 2 ayrı servisi 150 TL ekspertiz dediler. Sizce değer mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Birde yağ değişim aralıkları 6-7 bin kilometre mi

Motosikleti
    normal bir.motorcuya götürseniz 100 tl alır ama servisşn baktıgının 10 da 3 ünü bakmaz, bence deger. Heleki fazer için, sonuçda 10 senelik motor alıyorsunuz ne çıkacagı belli değil ama servise götürdügünüz zaman fabrika çıkışından sonra ne eksik ne fazla hepsinin dökümanını çıkarıyorlar. 150 tl param gidecek diye üzülmeyin.

Motosikleti
    2014 NC 750 S
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-memurdan-temiz-masrafsiz-kirmizi-fz6-297342684/detay

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Birde yağ değişim aralıkları 6-7 bin kilometre mi
    eğer motul 7100, ipone katana gibi çok üst düzey bir yağ koyarsanız 6-7 bin km kullanılabilir. normalde ucuz tam sentetik yağlarla yada kaliteli yarısentetik yağlarla 3-5 bin aralığında değişimi yapılmalı bence.

motul 5100 kullansam 4 bin km de indrirdim yağı. 7100 ile 5-6 binde bir değiştiriyorum, yağın durumuna bağlı biraz da.
    Erkan344 ve fazil bunu beğendiler.

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motul 7100, ipone katana gibi çok üst düzey bir yağ koyarsanız 6-7 bin km kullanılabilir. normalde ucuz tam sentetik yağlarla yada kaliteli yarısentetik yağlarla 3-5 bin aralığında değişimi yapılmalı bence.

motul 5100 kullansam 4 bin km de indrirdim yağı. 7100 ile 5-6 binde bir değiştiriyorum, yağın durumuna bağlı biraz da.
    Motul 5100 kullanıyorudm bu seferde 7100 deneyim dedim motor fan açıyor uzun yolda bir sıkıntı yok ama şehir için hararet 50 dereceye kadar çıkıyor daha sonrasında fan açıyor tabi ama anlayamadım

Motosikleti
    fz6 fazer s2
    Teşekkür ederim Carcharoth, beni de cezbeden ilk sahibinden oluşu zaten, dediğim çatlakların biri sağda diğeri solda olmak üzere iki yerde çatlak var boyada herhangi bir kazınma olmamış zaten, kendisi bir tarafın nasıl olduğunu biliyor ama diğer tarafın nasıl çatladığını kendisi de bilmiyor. Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz ben piyasası nedir ne değildir bilmiyorum o yüzdende absurt bir rakama da satın almak istemiyorum 2008 model s2 33.000 de 19,000 tl fikirlerinizle, bilginizle yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba tekrardan Geçen gösterdiğim motoru fazla tutmadınız bende beğenememiştim. Ancak bugün şu ilana gidip baktım fiyatta anlaştım. Yarın ekspere gösterip alacağım içime sinerse. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tertemiz-kazasiz-aksesuarli-ozel-plaka-35-fz-296384747/detay/ siz ne dersiniz? temiz duruyor benim gözümde.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba tekrardan Geçen gösterdiğim motoru fazla tutmadınız bende beğenememiştim. Ancak bugün şu ilana gidip baktım fiyatta anlaştım. Yarın ekspere gösterip alacağım içime sinerse. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tertemiz-kazasiz-aksesuarli-ozel-plaka-35-fz-296384747/detay/ siz ne dersiniz? temiz duruyor benim gözümde.
    Guzel gorunuyor bence.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı anka_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Carcharoth, beni de cezbeden ilk sahibinden oluşu zaten, dediğim çatlakların biri sağda diğeri solda olmak üzere iki yerde çatlak var boyada herhangi bir kazınma olmamış zaten, kendisi bir tarafın nasıl olduğunu biliyor ama diğer tarafın nasıl çatladığını kendisi de bilmiyor. Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz ben piyasası nedir ne değildir bilmiyorum o yüzdende absurt bir rakama da satın almak istemiyorum 2008 model s2 33.000 de 19,000 tl fikirlerinizle, bilginizle yardımcı olursanız sevinirim
    Bence gayet uygun. Sanırım aydındaki siyah S2 den bahsediyorsunuz. Bir ara bende görüşmüştüm onunla
    Okan ACAR

Motosikleti
    fz6 fazer s2
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gayet uygun. Sanırım aydındaki siyah S2 den bahsediyorsunuz. Bir ara bende görüşmüştüm onunla
    Motor alma işi bilmeyen biri için gerçekten zormuş her geçen gün teknik olarak fiyat olarak birşey daha öğreniyorsun, kararım kesinlikle fazer ama dediğim gibi gidipte ölü bir motora para bağlamak yada değerinin üstünde fazla bir rakama satın almak istemiyorum. teknik olarak ABS sistemli olanınımı almalıyım onuda bilemedim
    (lütfen biriniz özelden ulaşıp satın alma işlerini detaylıca nelere dikkat etmem gerektiğini anlatsa, yol gösterse çok iyi olacak)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

DoğanKartal motoru satın almış anlaşılan ilan yayından kalkmış, hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullan darısı bana artık.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    http://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/index.aspx?view=article&id=442642&page=5
    en son 2009.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    fz6 fazer s2
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/index.aspx?view=article&id=442642&page=5
    en son 2009.
    Bu nedir ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Arkadaşlar siteyi bıraktınız sanırım? Dün motorsiklet kullanan bi abimizle istişare ettik ben fz6 s2 alacağımı söyledim (daha önce binip test etmedim açıkçası) srnin boyuna göre ufak kalir dedi boyum 1.89, v-strom dl650 yada nc700x bak dedi ve abs li al diyor, aranizda uzun boylu kullanici ve absli fazer kullanan var ise tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi almak isterim

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar kısa ve ortak farları birleştiren var mı hiç ? Uzunlardan feragat etmeden tabi, böyle bir uygulama yapıldığını duydum.

Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba,

Evet bahsettiğim ilandaki motoru yamaha servisinde ekspertiz yaptırarak satın aldım. Debriyaj %50 kalmış lastiklerde aynı şekilde. Birde balata değişimi yapacağım. Bunun dışında sorunumuz yok. Belki yüzlerce defa sorulmuş olan soruları tekrar sorma gereği duyuyorum, çok sayfa gezdim ama bulamadım.

- Benzin göstergesi 1 çizgiden daha aşağı düşüyor mu? (Yedek depoya geçtiğini nasıl anlıyorum?)
    - Şehir içi düşük devirlerde kullanarak 4 litreye düşürebilir miyim?
    - Soğuk havalarda ilk çalıştırmada rolanti çizginin yanıp sönmesini beklemememiz gerekiyor mu? Çünkü ısınması 10 dakikadan fazla sürüyor. Sonra sadece düz kalıyor. Yanıp sönmüyor.
    - Fren balatası olarak fiyat oranında en iyisi hangisidir?

Herkese iyi sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler