Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.
    Bir ilan gördüm motoru bilen varmı acaba? Bilgi verecek olan olursa memnun olurum.
    Sahibinden ilan no: 296300968
    Motoru tanımıyorum ancak nacizane fikrim başka motor almanız. Cahil insanlar malın canını çıkarıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Özgür'e katiliyorum. Motorun agir bakimlari yapildi yazmis, ama bunlarin ne oldugunu yazmamis. Bu motorun agir bakimi ne olabilir acaba, debriyaj balatasi mi, egzantrik zinciri degisimi mi, subap ayari mi, nedir yani? Yalniz sunu da itiraf etmek lazim ki, bu bizim motorlari Turkiye'de kullanan insanlarin %80'i cahil insanlar. Diger %20'ye denk gelirseniz kacirmayin zaten motoru, ama zor.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    fazıl sana kesinlikle katılıyorum... fz6 ve cbr600f ler ülkemizde ne kadar apaçi varsa hep onların sezonluk motoru oldu. Geçmişini bilmiyorsanız eğer fz6 saatli bir bombadır benim gözümde. "motosiklet yağı da ne" diyen 4 silindir motor kullanan adam gördüm. Fazer sahibi olabilmek için tam 1 sene motor aradım, hangisine gidip baktıysam pertti, çoğunu telefonda satıcısı yüzünden eledim
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben de motoruma modifiye yaptigim icin artan parcalari satiyorum, arayanlar veya parcalari almaya gelenler genelde (%80) gorgusuz, cahil, bir de kendini bir sey sanan garip insanlar cikiyor. Sanki motoru kendisi uretmis gibi kasilanlar, motordan cok anliyormus gibi konusanlar, serseri kiliklilar vs, ne ararsan var. Pek akilli birilerine rastlayamadim.

Motosikleti
    fz6 fazer s2
    Herkese merhaba, aranıza yeni katıldım, sizlerin bilgilerinden faydalanmak istiyorum, kendime yeni bir motor almayı düşünüyorum lakin motorlar hakkında çok fazla teknik bilgiye sahip değilim o yüzden bu süreçte bana yardımcı olursanız sevinirim, yamaha fz6 fazer s2 2008 model bir motor baktım km olarak 38.000 de sizce motorun km olarak ömrü nasıldır? km'nin fazla olması bir şey ifade eder mi acaba? bu arada motora 19.500 diyor ama bana biraz fazla gibi geldi. siz değerli ustalarımın fikirlerini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    38.000km'de duzgun kullanilmis, bakimlari iyi yapilmis bir motor 10.000km'de kotu kullanilmis, bakimlari yapilmamis motordan daha iyidir. Yurtdisi forumunda 100.000 mil (160.000km) Fz6'lar var. Fiyat biraz fazla gibi gene de.

kaynak:http://www.600riders.com/forum/fz6-g...mile-club.html
    anka_06 ve ozgurakman bunu beğendiler.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    insan gibi kullandiktan sonra fazer 300 bin km sorun cikarmaz. Yamaha bu motor blogunu 1996 thundercat ten beri kullaniyor, saglamligi ile efsane bir makinadir. O yuzden iyi kullanilmis bakimlari yapilmus bir fazer da kilometreye pek takilmayin derim.
    anka_06 bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    2014 NC 750 S
    Selam arkadaşlar. 2006 model, 53000 km de kırmızı renkli ve siyah şase ABS li fazer ımı ailevi sebeplerden satmaya karar verdim. Yarın sahibinden.com a koyacağım. Eksantrik otomatik gergisini, eksantrik zincirini, yağını, bujilerini, ön ve arka fren balatalarını yeni değiştirdim. Üzerinde angel çakarlı sis farı, Givi arka çanta, ön motor koruyucu, yan motor takozu mevcuttur. Şu an tek sorunu abs nin çalışmamasıdır. O yüzden normal fazer fiyatına veriyorum. Kazası yoktur. Trameri temizdir. Ufak tefek çizikler vardır. Almayı düşünenler 0535 5587044 nolu telefonumdan ulaşabilirler.

Motosikleti
    fz6 fazer s2
    Teşekkür ederim fazıl ve temperantia, haklısınız temiz kullanım olduktan sonra motor ömrüde uzamış oluyor, ayrı bir konuda bu fz6 fazer ların son üretim yılı 2009 diye biliyorum lakin bir yerde denk geldi motor için 2010 model diyodu ama pek itimat etmedim sizce böyle bir şey olabilir mi.
    Ben ankara da ikamet ediyorum bu motor alım işinde yardımcı olabilecek, fikirleriyle bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa gerçekten çok sevinirim

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Trafiğe çıkış tarihi 2010 olabilir.
    anka_06 bunu beğendi.
    Okan ACAR

Motosikleti
    fz6 fazer s2
    doğrudur trafiğe çıkışın olabilir, birtane denk geldi ama elimizi çabuk tutmadığımız için satıldı gitti malesef
    şimdi birtane daha var temiz ilk sahibinden lakin artçı tutunma kolunun teki çatlamış birde ön grenajın depo kısmına doğru olan son vidanın oradan çatlama olmuş, bunların değişimi mümkünmü? mümkünse nereden temin ederim ve ne kadar tutar, mağlum ilk motor olunca kusursuz olsun istiyorsun

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Merhaba arkadaşlar benim makinenin headers ı söktüm.Parlatmayla ugrasmıyıp nikelaj yaptırsam olur mu?Kalıcı olur mu sonuçta çok yüksek sıcaklık altında çalışıyor?

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba arkadaşlar benim makinenin headers ı söktüm.Parlatmayla ugrasmıyıp nikelaj yaptırsam olur mu?Kalıcı olur mu sonuçta çok yüksek sıcaklık altında çalışıyor?
    Nikelaj pek dayanikli olmayabilir, seramik kaplama yaptiranlar vardi yurtdisi forumunda ama Turkiye'de yapan var mi bilmiyorum.

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Biraz temizledim şu an bu durumda

[/COLOR]

Motosikleti
    2014 NC 750 S
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-memurdan-temiz-masrafsiz-kirmizi-fz6-297342684/detay/

Motorumu satılığa çıkarttım arkadaşlar. İlgilenenler bakabilirler.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Headersleri parlatmadan önce bulaşık.süngerinin yeşil tarafı ile.temizlersen daha kolay parlar

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Benim Fazer 72 binde yaklaşık bakımlarını yaptıktan sonra aksatmadığınız şekilde çok güzel bir makina arıza kolay kolay çıkarmayan parçası diğer makianalara göre uygun heryerde var.Benzin 4.44 iken konya drag yarışlarına gittim km de 19 kuruş yaktı 4 silindir bir makina için çok güzel bir yakıt.Geçmişini bilmek lazım ben 55 yaşında bir abimizden almıştım km ye takılmayın fazla mekaniği güzelse alın.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı anka_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur trafiğe çıkışın olabilir, birtane denk geldi ama elimizi çabuk tutmadığımız için satıldı gitti malesef
    şimdi birtane daha var temiz ilk sahibinden lakin artçı tutunma kolunun teki çatlamış birde ön grenajın depo kısmına doğru olan son vidanın oradan çatlama olmuş, bunların değişimi mümkünmü? mümkünse nereden temin ederim ve ne kadar tutar, mağlum ilk motor olunca kusursuz olsun istiyorsun
    Bahsettiğin yerlerin ikisi de aynı taraftaysa muhtemelen motor durduğu yerde yatmış. Peglerin altına ve ön maşanın (amortisörün) altına bakmanı tavsiye ederim taşlanmış gibi bir iz var mı ? Yani sürüklenmiş mi.
    Muhtemelen koltuğun yanında bulunan grenaj da alt taraftan çatlamıştır. Ama bunlar ufak şeyler dediklerinin hepsi yapılır. Benim grenajım da alt taraftan çatlak. Sıfır parça almak istersen motosport.com sitesine girip oradan bakabilirsin. Orjinal parçalarda şu an %20 indirim var. DHL express ile kargo ve gümrük (harç, gümrükleme vb.) bedelleri dahil gönderim yapıyorlar. Çıkma dersen ebay'den bak derim.
    Arka demir komple döküm. Orjinal fiyatı 963.45 TL %20 indirimli hali Kargo ve gümrük hariç.

http://www.motosport.com/motorcycle/oem-parts/yamaha/2008/fz6/fender

İlk sahibinden böyle bir motor bulduysan mekaniğide sağlamsa, kontrol ettir yürü derim.
    anka_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Orjinal Yamaha parcalari icin ben baska bir siteyi kullaniyorum, ozellikle kucuk parcalar icin posta ucretleri daha ekonomik bu sitede.
    Tavsiye ederim.

www.megazip.net
    Carcharoth bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı orhanay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06066832/detay

benim ilanımdır. ilgilenirseniz konuşalım. ulaşamazsanız mesaj yazın ben dönüş yaparım.
    bu arkadaşın ilanda açıklama kısmında verdiği bilgilere bir sağlıkçı olarak tam anlamıyla "epikriz" yazmış diyebilirim. tebrikler
    sedat_57 ve orhanay06 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler