Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Aynı durum bende de oluştu.

Motosiklet tamirde olduğu sürede çalışmadı, doğal olarak akü boşaldı. Herkes bitti yenisi gerek derken bir iki gezindim doldu yani şarj tuttu

Şimdilik sıkıntı yok gibi.

Ancak su doldurmak olmamış! Bosch iyidir bende ondan almayı planlıyordum. Gülle gülle kullan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bu şekil ne kadar kullandın? Demek ki memnun kalmadın ki USD geçtin?
    Bu sekilde 3 yil 10k kilometre kadar kullandim. Epey memnundum ama ters amortisoru de merak ettigimden onu da denedim. Bence yapilabilecek en optimum calisma R6S amortisoru. Daha otesine gitmeye gerek yok. Kullanis olarak gayet yeterli. Yani notlamak gerekirse soyle not verirdim:

Orjinal Fz6 Amortisor: 6/10
    R6S Amortisor: 8/10
    R6R Amortisır: 9/10

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Fazerın Karda performansı

68charger, brkpls ve ozgurakman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Valla helal olsun da. Karda hadi neyse ama öyle buzda filan zart diye kayar altından.

AMA TECRÜBE TECRÜBEDİR!!!

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    vites göstergesini ebay dan aldım Fazil, linki:ebay vites göstergesi

montajını havalar birazcık daha güzelleştiğinde yayınlamayı düşünüyorum elimde henüz hiç fotoğraf yok.
    kabaca özetlemem gerekirse, boş vites müşüründen, devir ve hız kablolarından bilgi alıyor. Kabloları kesmeden montaj ettim, dışlarını sıyırıp lehimleyip bir de yalıtım yaptım.

Gayet memnunum ama iki sıkıntı var:
    1-debriyaja basınca boş ışığı yanıyor (motor viteste olduğu halde)
    2-debriyaja basınca hangi viteste olduğu sapıtıyor.

çözüm:
    boş ışığı için boş ışığı müşüründen vites göstergesine giden kabloya diyot koymak.
    debriyaja basınca sapıtmayı engellemek için debriyaj müşürüne bağlı bir role bağlayıp, debriyaja basıldığında hız ve devir kablolarını role ile kontrol ederek vites göstergesine gitmesini engellemek.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun da. Karda hadi neyse ama öyle buzda filan zart diye kayar altından.

AMA TECRÜBE TECRÜBEDİR!!!
    Fazerla olacak iş degil aslen karlı zeminde sürmek. Benimki maceraydı çok bunalmıştım düşmeyi göze aldım fakat birşey olmadı

Altımda hafif ve güçlü bir cross olsaydı o karlı zeminde topraga ulaşana kadar yanlardım acısını çıkaramadıgım için üzülüyorum
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

brkpls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    bugun 250 km yol yaptım hava cok guzeldı , depoyu tamamen doldurup yola cıktım ,100-140 km arası hızlarda seyrettım bazen daha yukzek hızlara cıktıgım oldu cok ekonomık kullanmadım yakıt şuan 2 çizgiye düştü , bu arada dış sıcaklık göstergesı bıraz fazla gösterıyor sankı, 26 derecelerı gosterıyordu , yakıt göstergesı yanıp sönmeye basladıgında kac km daha yol alır ?

bugunku gezıden bırkac resım

fazil, CEM. ve Bab Hunk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Harika bir gezi olmuş.Bugün hava gerçekten güzeldi ama şimdi an itibari ile yağıyor:(
    Ben ışık yanıp sönmeye başladıktan sonra 30 km gibi bir yol yapmıştım bitmişti. Öyle hatırlıyorum ama kesin bilgi değildir.

Motosikleti
    yamaha fz6
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir gezi olmuş.Bugün hava gerçekten güzeldi ama şimdi an itibari ile yağıyor:(
    Ben ışık yanıp sönmeye başladıktan sonra 30 km gibi bir yol yapmıştım bitmişti. Öyle hatırlıyorum ama kesin bilgi değildir.
    tesekkur ederım , önumuzdekı 1 hafta boyunca yıne yagmur var ülke genelınde .
    bu arada sıyah şaselı fazerlarda neden gri renkler kullanmış yamaha anlamıyorum , ön amortisorler gidon falan cok sırıtıyor yakında plasti-dip ile kaplamayı dusunuyorum

Motosikleti
    Alıntı brkpls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederım , önumuzdekı 1 hafta boyunca yıne yagmur var ülke genelınde .
    bu arada sıyah şaselı fazerlarda neden gri renkler kullanmış yamaha anlamıyorum , ön amortisorler gidon falan cok sırıtıyor yakında plasti-dip ile kaplamayı dusunuyorum
    işte bende ondan boyadım ne var ne yoksathumleft:

Motosikleti
    Hafta sonu güzel havanın; yıkama- parlatma yaparak, yağ bakımını aradan çıkararak ve arkadaşlarım ile bo bol gezip, sohbet ederek tadını çıkardım.

yeni kaskım patronun oğullarından birinden neredeyse bedavaya geldi(hediye gibi)
    ozgurakman bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fz6
    68charger siz yazmasanız fz6 bölümü kaybolacaktı , bu arada motor nasıl oldu ? tekrar yag degısımını kac km sonra yapmıs oldunuz ? kaskınızda hayırlı olsun .

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    68charger siz yazmasanız fz6 bölümü kaybolacaktı , bu arada motor nasıl oldu ? tekrar yag degısımını kac km sonra yapmıs oldunuz ? kaskınızda hayırlı olsun .
    Merhabalar. Sordugunuz soruların hepsi inanın daha önce belkide 20-30 defa sorulup cevaplandı

Fazer kullanıcıları belkide okuyup bu yüzden yazmıyor olabilir herkes burada sessizce okuyor olabilirler

368 sayfanın hepsini okuyun tabiki demiyorum ama 2-3 gün göz gezdirerek kısım kısım atlayarak okursanız inanın yamaha servisinin bile bilmedigi bilgilere ulaşabilirsiniz

Fazer çıktıgından bu yana reklamsız yalansız dolansız tamamen kullanıcı bilgileriyle dolu.

Sorularınıza gelirsek yanıp sönmeye başladıgı an yedek depoya geçtigine işarettir. Fazer konusunun başındada yazdıgı gibi yanlış hatırlamıyorsam yedek depoya 3,5 lt de geçiyordu.
    Yakıt kapasitesi: 19 litre (3.5 litre yedek)
    Bu tamamen sizin kullanım tarzınıza baglıdır. Eger gazlar agresif kullanırsanız arkadaşın dedigi gibi 30 km gitmektedir. Fakat ben stabil 80-90 50 km gittigimi hatırlıyorum.

Yag degişimini 2bin yada 3bin km'de bir yapıyoruz. Kitapçıkta daha uzun km'ler vadedebilir.

Kışları 10-40. Yazları biraz daha kalın olmasından ötürü 15-50 koyuyoruz.
    jackal_64 ve ozgurakman bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha fz6
    sordugum soru fz 6 ların yag degısım aralıgı degıldı 68charger arkadasın motorunda cıkan arıza ve tamırtaından sonraki yagı kac km de degıstırdıgıydı 368 sayfanın tamamına yakınını okudum hatta yabancı forumlardanda bılgı topluyorum motor hakkında ,
    CEM. bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Motul 7100 10w40 kullandım, yazın biraz ince geldi ve 3000 km de vitesler sertleşti.
    Şu anda 7100 10w50 var, 4300 km de ve ne vitesler sertleşti ne henüz motor sesleri arttı ne eksilme ne kararma var.
    Motul 5100 ya da başka yarı sentetik yağlar için 3000 km de bir değişim uygundur ama tam sentetik yağın 3 binde bir değişimi henüz eskimeden değişmesi demek, israf geliyor bana (her sentetik, tam sentetik olmayabiliyor ve ester katkısı olmalı).

Tabi ki her yağın ömrü, üretim amacına göre oluyor örneğin 300v nin uzun vadede hızlıca eskidiğini söyledi bi kaç kullanan kişi. Malum yarış yağı... Ama charger in yorumları da bize yol gösterir :-)
    Ben şu anki yağı, orjinal filtresi ile 5 binde bir değiştiririm diye düşünüyorum.

Cem haklısın, aynı şeyler tekrar tekrar sorulunca herkes bakıp çıkıyor gibi geliyor bana da
    CEM. bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09

2005 mode maviş fazerim ile aranızdayım arkadaşlar
    ozgurakman bunu beğendi.

Motosikleti
    sordugum soru fz 6 ların yag degısım aralıgı degıldı 68charger arkadasın motorunda cıkan arıza ve tamırtaından sonraki yagı kac km de degıstırdıgıydı 368 sayfanın tamamına yakınını okudum hatta yabancı forumlardanda bılgı topluyorum motor hakkında ,
    Selam brkpls,

1000km de değişmem lazımdı ama 1700km de eski Motul 5100 yağı boşalttım ve yeni filtre ile V300 ekledim.7100 bulabilseydim ondan kullanacaktım çünkü bence V300 e gerek yok. En ideali 7100

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 7100 10w40 kullandım, yazın biraz ince geldi ve 3000 km de vitesler sertleşti.
    Şu anda 7100 10w50 var, 4300 km de ve ne vitesler sertleşti ne henüz motor sesleri arttı ne eksilme ne kararma var.
    Motul 5100 ya da başka yarı sentetik yağlar için 3000 km de bir değişim uygundur ama tam sentetik yağın 3 binde bir değişimi henüz eskimeden değişmesi demek, israf geliyor bana (her sentetik, tam sentetik olmayabiliyor ve ester katkısı olmalı).

Tabi ki her yağın ömrü, üretim amacına göre oluyor örneğin 300v nin uzun vadede hızlıca eskidiğini söyledi bi kaç kullanan kişi. Malum yarış yağı... Ama charger in yorumları da bize yol gösterir :-)
    Ben şu anki yağı, orjinal filtresi ile 5 binde bir değiştiririm diye düşünüyorum.

Cem haklısın, aynı şeyler tekrar tekrar sorulunca herkes bakıp çıkıyor gibi geliyor bana da

Aynen tam sentetik yağın aslında en büyük özelliklerinden biri ömrü ama bu V300 de bir garip olay var. Yarış yağ diye geçiyor ama hiç bir kaynakta işte 3000km -5000km gider diye yazmıyor. Ben bulamadım yani

5 bin km sonra değişir zaten. Vites de ses de çalışmada ve ya performans da değişiklik olmadı. Yani hala 250km/saat gidemedim

Motosikleti
    yamaha fz6
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/zAvDWB.jpg

http://i.hizliresim.com/yM8Dy0.jpg

hayırlı olsun gule gule kullanın bende 2 ay once aldım ama cok fazla kullanamadım havalardan dolayı . ekzoz cıkıslarının temızlıge ıhtıyacı var sizinde. kazasız belasız kullanmanız dılegıyle
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/zAvDWB.jpg

http://i.hizliresim.com/yM8Dy0.jpg

Toygar ustacım yinemi fazer

Tekrardan hayırlısı olsun izmire yolun düşerse beklerim..
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toygar ustacım yinemi fazer

Tekrardan hayırlısı olsun izmire yolun düşerse beklerim..
    karıştırdın sanırım kardeşim caner ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler