Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Evet ön fren hoş oldu.
    Arkayı da vidalı ayar yerinden en üste getirip biraz pedalı düşürdüm. Ayar yerinden en yukarı getirince pedal yayı açıldı ve fren hisli bi hale geldi. Tavsiye ederim. Fren müşürünü de yeni konuma göre ayarlamayı unutmayın.
    Bi kaç fotoğraf:

Ön çamurluk gerçek karbon fiber :-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende yamaha kullanıyorum...
    SORULARA CEVAP:
    1. fz6 daha çok tutulur.
    2. 600f çok daha kaliteli ama piyasası yavaş
    3. fz6 bana göre ölü makina (fz8 kullanıyorum fz6 ya göre hatalar giderilmiş bir makina ama yine viraj berbat)
    4. piyasası hareketli olup da kalitenin geldiği nokta GSR..
    tabiki yamahacı isen fz6 ya devam :D

Motosikleti
    Alıntı yaamaaahaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SORULARA CEVAP:
    1. fz6 daha çok tutulur.
    3. fz6 bana göre ölü makina (fz8 kullanıyorum fz6 ya göre hatalar giderilmiş bir makina ama yine viraj berbat)
    fz6 nın ölü olup (neye göre ve ne açıdan) fz8 in virajlarının berbat olduğunu düşünüyorsan bence viraj eğitimi almalısın. tabi ki bir racing gibi az açıyla çok dönmeyecek, ama yatırmaktan korkmazsan koç gibi dönüyor.

fotoğraf konusunda sıkıntı yaşadım, link veriyorum.

https://flic.kr/p/q65LQ6
    https://flic.kr/p/q5V9yc
    https://flic.kr/p/pNEoF4
    https://flic.kr/p/q6dPTm
    https://flic.kr/p/q6dPFh
    https://flic.kr/p/q5V8ji
    CEM. bunu beğendi.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bende fazeri mi almış bulunmaktayım

ozgurakman ve temperantia bunu beğendiler.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Hayırlı olsun, gülle gülle kullan.

Gelişmeler...

hrnasy, MNS-FZ6 ve temperantia bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Maşallah fotolar çok güzel olmuş jantlara bayıldım..

Özgür dostum hayırlısı olsun.Fotolar ufak tam göremedım ama çelik fren hortumu alıcaktın onlarımı taktın yoksa arka freni yayındanmı ayarladın

SORULARA CEVAP:
    1. fz6 daha çok tutulur.
    Bazı maddelere pek katılmıyoruz

Motosikleti
    Dün ufaktan fren sistemini takmaya başladım.ABS merkezi nasıl yeri montajı vs aklım karıştı ama çözerim evelallah

Paslanmaz çelik civatalar kullanıyorum.
    MNS-FZ6, leokaplann ve temperantia bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah fotolar çok güzel olmuş jantlara bayıldım..

Özgür dostum hayırlısı olsun.Fotolar ufak tam göremedım ama çelik fren hortumu alıcaktın onlarımı taktın yoksa arka freni yayındanmı ayarladın

Bazı maddelere pek katılmıyoruz
    Çelik fren hortumu taktım ön ve arkaya, arka acayip güçlü olup kilitleme meyili gösterince bi ayar çekmem gerekti :-)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Bazı parçaları kumlama şansı buldum. Çalıştım şirketim sağ olsun. Böylece çok daha iyi bir boya tutunması ve yüzey görünümü olacak.

MNS-FZ6, leokaplann ve 106GT! bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı parçaları kumlama şansı buldum. Çalıştım şirketim sağ olsun. Böylece çok daha iyi bir boya tutunması ve yüzey görünümü olacak.

http://i.hizliresim.com/ozDDqX.jpg
    son foto çok iyi, keşke benim de böyle bi şansım olsa.

Motosikleti
    Günaydın Beyler, belli ki Fazer sayfalarına ve bu tür işlere pek fazla meraklı yok. Biz millet olarak zaten; satın almayı -canını çıkarmayı ve sonra bakımsız bir şekilde elimizden çıkarmayı alışkanlık edinmişiz... Bunu her alanda görmek mümkün!

ardacik, leokaplann, fazil ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Takip ediyoruz. Cok iyi gidiyor. Abs borularini takmak kolay oldu mu?
    Ön lastik yeni mi? Lastik takildiginda tekrardan balans yapilsa iyi olur sanirim.
    Arka salincak da guzel gorunuyor. Hazir baslamisken aslinda motoru naked yapmak guzel olurdu. Ondeki plastiklerden kurtulmak iyi oluyor, cok gicirdardi eskiden cukura girince falan hatirliyorum da.
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastik yeni mi? Lastik takildiginda tekrardan balans yapilsa iyi olur sanirim.
    Arka salincak da guzel gorunuyor. Hazir baslamisken aslinda motoru naked yapmak guzel olurdu. Ondeki plastiklerden kurtulmak iyi oluyor, cok gicirdardi eskiden cukura girince falan hatirliyorum da.
    Benim karenajlar gıcırtı yapmıyor, belki gergin takılınca falan gıcırtı yapıyor olabilir

Motosikleti
    ABS ile ilgili bir sıkıntı olmadı, hatta Burak ile (şirkette çalışan Honda fanatiği arkadaşım)ön fren hortumlarını şirkette kendimiz, çelik ile değişelim/yapalım diyoruz. Ancak ABS'li olduğu için çelik hortum miktarı ve bağlantı noktası fazla.Bakalım vazgeçmiş değilim ki önemli ve faydalı olur!

Tabi ön janta balans yapıldı, arkaya yapılacak hafta sonu(Mil ve civata kaplamadan bugün geldi). Lastikleri yeni sayılır, 3bin km ancak gitmişimdir.

Naked güzel ancak rüzgar yememek daha güzel

Gıcık sesler umarım gelmez, bence her şey düzgün yerli yerinde olursa gelmemesi lazım ancak gelirse de bazı keçe, conta ve izolasyon/vibrasyon emen yapışkanlı folyolar/parçalar var, onları uygulayacağım.Karenajın içine yapıştırınca tok ses gelecek.

Bütün braketler kumlandı-kaplandı ve boyandı, civata ve somunlar ya paslanmaz ile değişti ya da yeniden çinko nikel ve ya kobalt kaplandı.

Bakalım... Tek aklımda kalan ön süspansiyon modifikasyonu oda bahara kaldı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Bazı resimler:

kaplanan bazı parçalar...

Karter, yağ pompası süzgeci temizlendi vs...

Subap ayarlı, 6 adet shim kullanıldı.

çino-nikel kaplanan bazı parçlar siyaha boyanacak daha
    erro ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yag pompasi suzgecinden pislik cikti mi? Yag filtresi zaten pislikleri topluyordur diye biliyorum ama emin degilim.
    Bir de merak ettigim, shimleri nereden aldiniz? Subaplarin ayari cok bozuk muydu? Genelde egzoz subaplarinin ayari bozuluyormus cogunlukla.
    Boya islerini kim yapiyor hala cevap belkliyoruz. Toz boya mi normal boya mi nedir?

Motosikleti
    Guzel gorunuyor. Bu boya islerini kime yaptiriyorsunuz? Boyanin cinsi (Mat siyah toz boya gibi gorunuyor), fiyatlar ve kimin yaptigiyal ilgili fikir alabilirsek isimize yarar. Mesela bir salincaği kaça boyuyorlar? Bir de fotografta manifold da temiz gorunuyor, ona ne yaptiniz?
    Günaydın herkese. Boya işini Motoboya'dan Şeref Usta adına bir ustaya yaptırıyorum.İstanbul Optimum AVM nin oralarda. Ne tesadüf ki daha öncede benim motosikletin renk değişimini o usta yapmış.Galerilerde kendi Fazerimi görünce öğrendim.Kendisi zaten unutmuş

Şasi, arka salıncak ve kuyruk iskeleti hafif pütürümsü ve özellikle şasilerde kullanılan örtücülüğü yüksek mat hafif metal simli siyah boya ile boyandı. Kömürümsü rengi var.
    Maalesef toz boya ile boyayacak adam gibi tesis bulamadım.TR de inanın herkes burun kıvırıyor böyle işlere.Esnaf alışmış dolap direk boyamaya.

Ben komple motosikletin boyama işini bin liraya anlaştım.Parça başı kaça boyar bilemem. Ancak motosiklet boyamak, özellikle şası kısımlarını, kendinizde gayet iyi boyarsınız onu anladım.Zemini kumladıktan sonra mis gibi sprey boy ile boyanır...

Egsoz monifoldunu önce hafif kalın zımpara sonra git gide ince ve su ile beraber temizledim en son ise metal parlatıcı ile ovala ovala o hale geldi.Toplamda 2 saatimi almıştır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Yag pompasi suzgecinden pislik cikti mi? Yag filtresi zaten pislikleri topluyordur diye biliyorum ama emin degilim.
    Bir de merak ettigim, shimleri nereden aldiniz? Subaplarin ayari cok bozuk muydu? Genelde egzoz subaplarinin ayari bozuluyormus cogunlukla.
    Boya islerini kim yapiyor hala cevap belkliyoruz. Toz boya mi normal boya mi nedir?
    Süzgeci bizzat görmedim işimden dolayı ustaya gidip gelmeye vakit bulamıyorum maalesef.Ancak süzgeç ilk emişi yapıyor yani oraya takılan tıkayan bir şey filtreye gidemiyor ve hali ile yağ akışını engelleyebiliyor.
    Cumartesi bloğu almaya gideceğim o zaman subap ayarı, değişen eksantrik zinciri ve işlemler ile ilgili daha daha net bilgi veririm resim paylaşırım.

Bu arada Fazıl senin nakedi bir gün Hasanpaşada inceleme şansı buldum, ön takıma hastayım! Aklımda var ancak bütçe zorluyor yaza erteledim bakalım.Yine bu nedenden hortumları çeliğe çevirmeyeceğim.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    valla helal olsun..ilgiyle takip ediyorum..

Motosikleti

Egsozda tamam

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bilgiler icin tesekkurler.
    Bu azimle sizin motor benimkini sollar bu gidisle. Salonda montaj gibisi de yok.
    R6R amortisoru konusunda ABS'li motora olur mu acaba bir arastirmak lazim. Bence en temizi R6S amortisoru takmak. O zaman ön mesnetleri degistirmeye de gerek kalmiyor.

Motosikleti
    Selam Fazıl,

R6R 2003-2004 modellerin amortisörleri oluyor tabi fren kaliperleri ile beraber.

Bunu düşünmüştüm ancak şimdi aklıma bir detay geldi. Benim sağ amortisörde ABS halkasının kapağı var ve onun üzerinde ki kanal amortisör kovanındaki kanala geçiyor ve böylelikle sabitleniyor. Ancak çok önemli bir fonksiyonu yok orada. Yani ben yine her türlü o kapağı sabitlerim diye düşünüyorum.

Resimde ki amortisörün pazarlığını 350euroya yapmıştım ama çıkışmadı Yaza inşallah. Aslında senin ön maşa modifikasyonun en iyisi, ancak şimdilik yemiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Herkese günaydınlar...

..Carmentality.. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler