Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    ama yaşa ve bölgeye göre sigorta fiatları değişiyor mesela ben 39 yaşındayım izmirin bir ilçesinde oturuyorum ALLAH a şükür hiç kazamda olmadı belki ondandır ama isteyen bu nodan sigorta fiatı alsın 0232 856 60 60

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    motosiklet sigortaları artık şahsa kesiliyor. yani nüfusa kayıtlı olduğunuz neresi ise ona göre fiyat çıkıyor. motorunuzun plakası buna bir tesiri yok.
    2009 model fz6 fazer s2 kullanıyorum 34 plaka ve ben 124 tl'ye ergo sigortadan yaptırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

68charger başlamış olduğun projeni tüm dikkatimle ve begenimle takip ediyorum, ellerine sağlık. İyi bir renkte de karar kılarsan eminim ki harika bir motor çıkacaktır.
    size bir link paylaşmak istedim. Kullanmış olduğumuz fzs600-fz6 ve fz6 s2 olmak üzere tüm 600 cc ailesinin geçmişten bugüne üretilen renkleri var burada.
    http://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/about-bikes/sport-touring/index.aspx?view=article&id=442642
    umarım işinize yarar.
    Benim bu güne kadar gördüğüm tek beyaz fz6 fazer Rahmi Barutçu sürüş eğitmeninin motoru idi.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Herkese merhaba,350 sayfayı inceleme için vaktim olsaydı inceleyecektim ama,bir soru sormak istiyorum izninizle. Bir yamaha fazer'ın yıllık masrafı ne kadardır ortalama olarak?

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet sigortaları artık şahsa kesiliyor. yani nüfusa kayıtlı olduğunuz neresi ise ona göre fiyat çıkıyor. motorunuzun plakası buna bir tesiri yok.
    2009 model fz6 fazer s2 kullanıyorum 34 plaka ve ben 124 tl'ye ergo sigortadan yaptırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

68charger başlamış olduğun projeni tüm dikkatimle ve begenimle takip ediyorum, ellerine sağlık. İyi bir renkte de karar kılarsan eminim ki harika bir motor çıkacaktır.
    size bir link paylaşmak istedim. Kullanmış olduğumuz fzs600-fz6 ve fz6 s2 olmak üzere tüm 600 cc ailesinin geçmişten bugüne üretilen renkleri var burada.
    http://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/about-bikes/sport-touring/index.aspx?view=article&id=442642
    umarım işinize yarar.
    Benim bu güne kadar gördüğüm tek beyaz fz6 fazer Rahmi Barutçu sürüş eğitmeninin motoru idi.
    Merhaba temperantia,verdiğin linki inceledim,benim motorda siyah bir kaş var.Motorun rengi Lava Red.Bunun kod numarası nerede yazar ona göre ufak
    bir boya işim olacaktı.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı efe2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba temperantia,verdiğin linki inceledim,benim motorda siyah bir kaş var.Motorun rengi Lava Red.Bunun kod numarası nerede yazar ona göre ufak
    bir boya işim olacaktı.
    şimdi otoparka in,brandayı kaldır, renk kodunu ara )))
    koltuk altında artçının tam altında çamurluk üzerinde yazıyordu diye hatırlıyorum ama bakıp haber veririm... yalan yanlış yazmak istemem.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    arkadaşım Fazerin yıllık masrafı şudur..Sigortasının bedeli + motorlu taşıtlar vegisi.. hepsi bu.. ciddiyim..
    manofsteel ve temperantia bunu beğendiler.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım Fazerin yıllık masrafı şudur..Sigortasının bedeli + motorlu taşıtlar vegisi.. hepsi bu.. ciddiyim..
    eyvallah çok teşekkür ederim

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi otoparka in,brandayı kaldır, renk kodunu ara )))
    koltuk altında artçının tam altında çamurluk üzerinde yazıyordu diye hatırlıyorum ama bakıp haber veririm... yalan yanlış yazmak istemem.
    Teşekkür ederim bende oraya bakarım o zaman hiç kendini yorma

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    selamlar herkese.

kış için motoru kapamadan önce yapmak istediğim şeylerin bir kısmını bugun hallettim

cok fazla diycek bişey yok ama altını çizmek istediğim; öncesinde motul 7100 e 'gereksiz masraf' şeklinde bakarken bugun denemem le fikirlerim değişti. Debriyaj artık cok başka çok daha düzgün calısıyo. Bu kadar mı farkeder ya :D

Haftayada bir aksilik olmazsa kaliperleri söküp temizlycem ve kapanış. Sonra artık Mart...

Buyrun 1-2- kare.

diğer Filtre ve extra yağ bir arkadaşın gs500 ü için.

temperantia bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ne temiz bir fazer

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Selam arkadaşlar VFR 800 almak istiyordum lakin okadar param çıkmayacak gibi :(
    Fazer fz6 alayım diyorum 35 bin de bir fazer var kullananlar olarak ne dersiniz alayım mı?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar VFR 800 almak istiyordum lakin okadar param çıkmayacak gibi :(
    Fazer fz6 alayım diyorum 35 bin de bir fazer var kullananlar olarak ne dersiniz alayım mı?
    VFR ye kas derim.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR ye kas derim.
    Nedenleri ile söyleyebilir misiniz?

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    vfr uzun yol yüksek sürat seyahat motorudur. fz6 fazer'a göre daha torklu daha süratlidir frenleri daha iyidir vs... Ama sen bu motorla avrupa otobanlarında mı kullanacaksın ona bir karar ver. fazer daha dik oturma konumu vardır ve bana göre uzun yol da ve şehir içinde daha konforludur. Şehir içinde ve kısada geniş gidonu ve daha hafif olması nedeniyle kullanıcısını yormayan bir motordur.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    vfr nin otobanlık bir olayı yok...evet oturuş pozisyonu fzerdan rahatsız ama fazern alt devir ölülüğünü düşünürsen şehir içinde ve düşük devirde canını sıkar...kombine abs bile vfr nin tercih edilebilitesi için bir neden...inanılmaz güzel frenleri var..abs ye ihtiyaç bile duymazsın..vtec sayesinde vfr üst devirlerde spor alt devirlerde ise güzel bir sürüş sunuyor, 4 silindir v motor ise zaten sağlamlığı kanıtlanmış bir motor.vfr denge olarak da fazerdan çok çok üstün bir alet. 15000 km fazer kullandım ve tercihim kesinlikle vfr olurdu.

fazerın yüksek süratlerde kafa altından aldığı rüzgarla kafanın hafiflemesi, arka amortisörün saçmalığı, arka frenajın berbatlığı fazerın öne çıkan problemleri

hep şehir için kullancam diyorsan zaten ikisine de bulaşma

Motosikleti
    Fazer
    Arkadaşlar elimde fazer için givi v46 topcase ve kappa taşıyıcısı var isteyene uygun fiyata satabilirim.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    2 motor arasında bende kalmıştım bir zamanlar maddi durum olsaydı vfr seçerdim. tabiki fakat bu motorlar aynı kategoride degil biri 600 biri 800 tork hp degerleri farklı oturuş posizyonları farklı. Vfr ne kadar sport tourıng densede benim gözümde gidonu hafif rahatlatışmış s.s'e benzetiyorum.

V4 olması kullanım amacına göre avantaj yada dezavantaj olabilir. Açıkca söyliyim fazeri şehir içinde kullanmak rahatsızlık veriyor.

Bu şehir içi ilçeler arası dolaşmak degil. Markete ugramak çarşıya gitmek insanların kalabalık oldugu ve dar sokaklarda dolaşmak kısacası eziyet. O yüzden fazera geçtigimden beri artık yürüyorum

haftada 1 pazarları cıkarıyorum o kadar. 2 motorda dar sokaklarda eziyet olur. V4 ustası bulmakda zor olur işçiligide pahalı olur daha oturdugum yerde V motordan anlıyan usta bulalmamıştım. Hyonun sente ayarını yapacak 3 usta dolaştım.

Fazer öyle degil . klasik 4 silindir. hangi ustaya götürsen yüzü gülüyor. Birde vfr'ye topcase yakışmayacagını düşünüyorum.

Arka amortisörü dert etme hissedemiyecegin bi eksiklik. Virajlarda limitlerede kullanırsan etkileyecek bi problem.

Arka fren gerçekten çabuk kitliyor. Parasının motoru fazer. Sorunsuzluk adına çok mutluyum desem yeridir.

Vfr'de güzel Fazerda hangisin alırsan al pişman olmazsın. Vfr:'de kardeş motordur çok severim

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Ben r1 amortisörü takayım diyorum arkaya. Yayını fazer ın amortisöründen r1 amortisörüne aktarıp damper olayını daha başarılı gerçekleştirebilen bi amortisör elde etmiş olurum. 600riders da yapan bir iki kişi var memnunlar :-)

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben r1 amortisörü takayım diyorum arkaya. Yayını fazer ın amortisöründen r1 amortisörüne aktarıp damper olayını daha başarılı gerçekleştirebilen bi amortisör elde etmiş olurum. 600riders da yapan bir iki kişi var memnunlar :-)
    Hayırlısı dostum beklıyoruz haberlerını Güzel fikir
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    merhaba arkadaşlar bende fazer alma arafesindeyim lakin fiyatlar çok uçuk 11-12000 de var ama onlarda ucuz etin yahnisi hesabı ben ocak şubat gibi almayı düşüyorum ne dersininz düşermi fiyatlar sonuçta neredeyse 10 yaşında makinalara 14-15000 vermek biraz sıkıntılı 17000 tl ye 2013 xj6 veriyorlar.xj6 alamam bütçe yükselmiyor o kadar fazer desen oda pahalı şaştım kaldım ne dersiniz.??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler