Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Selamlar,

Fikirlerin için teşekkür ederim ozgurakman tabi ki R6 amortisörler daha yerinde olacaktır ama biliyorsun o zaman diskleri de değiştirmem gerekecek ve ayrıca mesnet rulmanlarını da bakalım daha araştırma içerisindeyim.Bütçe de önemli tabi. Arka süspansiyon da bunlardan bakıyorum.

Far konusuna gelince; dün bende aynısı düşündüm hatta araştırdım ve şunu buldum zira orjinal farın fiyatını öğrenince, bunu seçmem olası olacak.Sadece arka kısmındaki ayaklar vs düşündürüyor beni.Olmuşken adam gibi bir şey olsun istiyorum. Bakalım çıkma far vs peşindeyim...

Motor bloğunu boyama kısmına gelince, öyle rastgele boyanmayacak tabi. Motor kapakları ayrı, gövde ayrı boyanacak.Arasında conta ve bazı O-ringler o arada değişecek zaten.Tabi ki ısıya dayanıklı boya ile.

Tork anahtarım yok ancak seninde dediğin gibi gerek olacak ayrıca Loctite da

Gelişmeleri elbette resimler ve yazılarım ile paylaşacağım. Bu hafta sonu ikinci söküm işlerine geçerim diye düşünüyorum ama bayramda iş kalacak şekilde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Arkadaşlar Burdurdaki 15 plakalı siyahdı sanırım fazer sahibi buralarda mı? Biraz eğleneyim

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    herkese hayırlı cumalar

comet-666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -----------
    Arkadaşlar merhaba 2006 model 67 binde siyah şasi naked Fz6 'ım satılıktır.

İlgilenenler için ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78386966/detay

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    fatihten bişey alma. gerçekten.

r6 amortisörü için rulman ve diske ihtiyacın yok ancak bence o kadar sökmüşken 100 tl verilip allballs konik tip makaralı rulman takmakta fayda var. bilyeli orjinal rulmanlar pek dayanmıyor. makaralı tip ise çok daha dayanıklı. r6 amortisör değişimi için:
    http://www.600riders.com/forum/fz6-m...6-r6-fork.html

Motosikleti
    Selam Arkadaşlar,

Projem için ilk parçamı almış bulunmaktayım, bugün ayrıca ön kafa karenajı, iç pandizotlar, gidon ve S2 arka maşa gelecek.

Boyacı ile anlaşmış bulunmaktayım, bayram ufaktan sökme işlerine başlayacağım. Ancak renk konusunda hala kararsızım. Aşağıda ki renklere birde siz bakın. Mor renge ayrı bir tutkum var ondan ki bir zamanlar topladığım Charger' ımı o renge boyatmıştım.Şimdilik Fazer'i bu renge benzer renklere boyatma fikrim var.

http://www.crdesigns.com/color-samples.aspx

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatihten bişey alma. gerçekten.

r6 amortisörü için rulman ve diske ihtiyacın yok ancak bence o kadar sökmüşken 100 tl verilip allballs konik tip makaralı rulman takmakta fayda var. bilyeli orjinal rulmanlar pek dayanmıyor. makaralı tip ise çok daha dayanıklı. r6 amortisör değişimi için:
    http://www.600riders.com/forum/fz6-m...6-r6-fork.html
    Maalesef mesnet rulmanlar yeni değişmiştim tekrar o masrafa para yeter mi göreceğiz. Ama gerçekten sahibini bilmediğim kimseden ön amortisör gibi çıkma parça almak istemiyorum. Ebay'dan ve 600riders' den avlanıyorum bakalım...
    ozgurakman bunu beğendi.

hocam bu renk bir şahane bence kesin sanırım bu olmalı diyorum
    KBC17
    Violette

Motosikleti
    Günaydın Beyler,

Beklediğim parçalarda geldi...

CEM. bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    herkese selamlar.
    2 ay kadar önce canım fz6 mı msn-fz6 ahmet lere satmıştım.
    arbaya ihtiyacım oldu, neyse aldık, o konu kapandı.
    sıra tekrar motora geldi. maddi meseleyi halledebilirsem amacım fazer 8 alabilmek ama çok kolay gibi gözükmüyor. çokta zorlamak istemiyorum açıkçası.
    iki alternatif arasında gidip geliyorum. yine fz6 fazer veya xj6 diversion...
    malum istanbul trafiğinde hangisini tavsiye edersiniz?
    performans benim için çok önemli değil. artçılı kullanacağım. ve yoğun trafikte, u dönüşlerinde vs... hangisi tavsiye edilir.
    gönlüm fazer dan yana ama daha yeni teknolojiye sahip xj6 da neden olmasın diyorum...
    noolur yardım...
    bu arada izmir den favorilerime aldığım motorlar var. ahmet senden yardım isteyecğim, haberin olsun. bana sözün var

Motosikleti
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar.
    sıra tekrar motora geldi. maddi meseleyi halledebilirsem amacım fazer 8 alabilmek ama çok kolay gibi gözükmüyor. çokta zorlamak istemiyorum açıkçası.
    performans benim için çok önemli değil. artçılı kullanacağım. ve yoğun trafikte, u dönüşlerinde vs... hangisi tavsiye edilir.
    gönlüm fazer dan yana ama daha yeni teknolojiye sahip xj6 da neden olmasın diyorum...
    noolur yardım...
    bu arada izmir den favorilerime aldığım motorlar var. ahmet senden yardım isteyecğim, haberin olsun. bana sözün var
    eğer fz6 fazer düşünüyorsanız arkadaşımın motoru satılık ancak sanırım ilanda değil (balıkesir).

istanbul trafiğinde fazer da xj6 da iyi iş yapar. ancak ben olsam xj6 alırım eğer çok yoğun şehir içi kullanacaksam. fazer sanki bir tık daha şehir dışına göre dizayn edilmiş gibi geliyor bana. ancak şehir içinde de zorlanmıyorum gayet rahat akıyor...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar.
    noolur yardım...
    Dikkatli inceler isen XJ6 nın teknloji bakımından Fz6 ya göre hiç bir artısı yoktur. Ön amortisör aynı, fren kaliperleri-diskler aynı, arka maşa neredeyse aynı, gidon, düğmeler,eksoz monifoldu ve neredeyse motor bloğu bile aynı.

Gösterge yine FZ6 S2 lerin göstergesi vs.

Yani FZ6 biraz daha güçlü ve agresiftir. Tork eğrilerine bakmadım ama ağırlıklı şehir içi kullanacaksan ve XJ6 ı torku daha erken ve fazla veriyorsa ve yine daha az yakıyorsa ve tipi de hoşuna gidiyorsa tercih edebilirsin.

AMA DAHA İLERİ TEKNOLOJİ DEĞİL! Bunu bil. MT7, MT9 deseydin o başka.

Motosikleti
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatli inceler isen XJ6 nın teknloji bakımından Fz6 ya göre hiç bir artısı yoktur. Ön amortisör aynı, fren kaliperleri-diskler aynı, arka maşa neredeyse aynı, gidon, düğmeler,eksoz monifoldu ve neredeyse motor bloğu bile aynı.

Gösterge yine FZ6 S2 lerin göstergesi vs.

Yani FZ6 biraz daha güçlü ve agresiftir. Tork eğrilerine bakmadım ama ağırlıklı şehir içi kullanacaksan ve XJ6 ı torku daha erken ve fazla veriyorsa ve yine daha az yakıyorsa ve tipi de hoşuna gidiyorsa tercih edebilirsin.

AMA DAHA İLERİ TEKNOLOJİ DEĞİL! Bunu bil. MT7, MT9 deseydin o başka.
    bu konuda söylemek istediğim şudur, xj6 da daha gelişmiş bir enjeksiyon ile revize edilmiş ön arka amortisör var. haricinde bir de bildiğim kadarı ile alternatör kapağını daraltıp motorun enini azaltmayı başarmışlar ve debriyaj tası farklı. yani çok bi değişiklik yok, birebir aynı motorlar değil teknoloji olarak haliyle
    bence tercih meselesi. mt07 ve 09 u sürdüm, ikisi de karakter olarak çok farklı motorlar fazer ve xj6 dan... özellikle mt07 nin tork eğrisi ve 09 un sesi/malzeme kalitesi beni mest etti. ama yine de konfor olarak bi fazer değiller bence

Motosikleti
    Selam Arkadaşlar, Fazerin söküm işlerine başladım. Resimler zaten her şeyi anlatıyor...

Çiğeri çıkmış hali.

Çiğeri çıkmış hali.

Motor kısmı da ayrıldı...

Parçalar birikiyor...

Arkadaş çok eğleniyor

Şasi çıktı meydana.

Kablo ağacı.

Fren tesisatı.
    ozgurakman, CEM. ve temperantia bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    orjinalinde beyaz renk yok ama sahibinden.com da bir tane beyaz fazer vardı balıkesirde bu o motormu acaba

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Motorun cigeri inmis hakikaten. Butun bunlar sadece arka salincak degisimi ve on taraftaki catlak tamiri icin mi? Yoksa baska bir degisiklikler daha mi olacak?

Motosikleti
    Alıntı fiyakalim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinalinde beyaz renk yok ama sahibinden.com da bir tane beyaz fazer vardı balıkesirde bu o motormu acaba
    evet balıkesir de bi tane beyaz var satılık. orjinal olarak abs li versiyonlarda beyaz opsiyonu var diye biliyorum ben ancak burdaki orjinal beyaz mı bilmiyorum.
    -boya orjinal mi diye sormak yerine önce abs li mi diye sormak daha makul olur sanki telefonda-
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Tüm fazercı Dostlarıma iyi haftalar dilerim. Pazartesinin moral bozuluklugunu haftaya pazar gezecegimiz yerleri düşünerek atlatalım

Ah çalışma hayatı ah Dünki sıkı bir pazardan

temperantia bunu beğendi.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Yuh be kardeşim.. 200 tl ye sigorta yaptırdım..geçen sene 140 tl idi..
    kazasız belasız sürüşler herkese..

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    bende 3 ay önce yaptırdım 77 tl ödedim

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Çok sessiz kaldık Fazercı arkadaşlar.
    Ayrıca hangi sigorta o yahu 77 tl ? Sampo japandan yaptık. 190 tl tuttu benim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler