Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı inspire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içi 90-95
    benim fanın sadece kitli trafikte devreye girdiğini dikkate alarak, sogutma sisteminiz düzgün çalışıyo ( su seviyesi ok ) , radyatörün üstünde ölü sinek katmanı yok ve petekler düzgün se kanımca sorun olmaz. tabi burda hava da az serin ama 5-10 derece çok farketmez 90 dereceden sogmaya calısan su için

r6 motor blogu var ama r6 motoru değil. alt devirler torksuz evet. makina devamlı hep yüksek devir mi ister bilemiyorum, bu bence daha cok sizin ne istediğinize kalmış.
    sizi bilmem ama ben 7000 km lik fazer tecrübemde bu zamana kadar çok fazla farklı iklim koşulunda sürdüm ve farkettim ki 10 dereceyi bırakın 5 derecelik hava sıcaklığı farkı bayağı etkiliyor motoru. yazın 10 derece fark ise tiril tiril çalışmasını sağlıyor.

34-35 derece üzerinde uzun yolda bile normale göre biraz sıcakça çalışıyor fazer.
    30 derecede normal çalışıyor, 25 derecede serin çalışıyor.
    bunlar benim gözlemlerim, iki ayrı fazer da gözlemledim. tabi ki kişiye göre değişebilir şeyler

bir de ricam olacak, rolantide çalışırken ekranı devir gösterecek şekilde ayarlayıp videoya çeker misiniz? sizin motorun rolantisini referans almak açışından iyi olur yani açıkçası benim motorun rolantisi bana pek stabil gelmiyor ama 100 devirlik bi oynamanın da normal olduğunu düşünüyorum.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    bu kötü
    https://www.youtube.com/watch?v=7EgrUrt6Fvg

bunlar ok
    https://www.youtube.com/watch?v=YcOuDcIP-ZY
    https://www.youtube.com/watch?v=r6qRAJgAzfY

benmki de %100 dümdüz değil, bunlar gibi işte, gerçi sonuncusunun biraz düşük rolanti. kitapta 1250-1350 arası diyo. düşük rolanti 1den 2 ye geçerken can sıkıcı olabilir. hatta ben 1350 ye çıkarcam galiba 1250 de şuanda çünkü saah soguk motorla cıkmam gerekiyosa 1-2 arası cuk cuk geçiyo ısınınca hızlı atmazsam vitesi cok hoşlanmıyorum durumdan

bi 50-100rpm bende de var oynama galiba

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    bu kötü
    https://www.youtube.com/watch?v=7EgrUrt6Fvg

bunlar ok
    https://www.youtube.com/watch?v=YcOuDcIP-ZY
    https://www.youtube.com/watch?v=r6qRAJgAzfY

benmki de %100 dümdüz değil, bunlar gibi işte, gerçi sonuncusunun biraz düşük rolanti. kitapta 1250-1350 arası diyo. düşük rolanti 1den 2 ye geçerken can sıkıcı olabilir. hatta ben 1350 ye çıkarcam galiba 1250 de şuanda çünkü saah soguk motorla cıkmam gerekiyosa 1-2 arası cuk cuk geçiyo ısınınca hızlı atmazsam vitesi cok hoşlanmıyorum durumdan

bi 50-100rpm bende de var oynama galiba
    bu rolanti olayı sapıtması bujıdende kaynaklabilir mi ? bide egsozda çiğ benzin kokusu gelmesi gibi :S bu yüzden bugün 4 tane buji aldım orjınal ngk değişim yapcam kime sorsam bujiden kaynaklanıyordur diyor.değişimden önce bi video cekip ekliyim buraya.

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu rolanti olayı sapıtması bujıdende kaynaklabilir mi ? bide egsozda çiğ benzin kokusu gelmesi gibi :S bu yüzden bugün 4 tane buji aldım orjınal ngk değişim yapcam kime sorsam bujiden kaynaklanıyordur diyor.değişimden önce bi video cekip ekliyim buraya.
    cok tecrübem olmadı benim bozuk bujiyle ama bence bujide sıkıntı varsa 'acaba bujiden mi' yerine 'bujinin biri gitti tıkır tıkır oynuyo abi motor' dedirtir.

ilk video da dikkat ederseniz rolantide ~20 zıplama / 5.9 saniyede. eger tek silindirde sıkıntı var olsaydı 1000 devir makinada o sürede yaklaşık 40-50 zıplama olmalıydı. ( saniyede yaklaşık 8 patlama silidir başına ) bu daha cok rolantiyi düzenlemeye calısan bilgisayarın yanlış bilimum sebeplerden yanlış hesaplaması gibi bişey sanki çünkü silindirlerin frekansıyla uymuyo oynaklıktaki frekans.. buda muhtemelen orjinal egzoz u sökünce ordaki basınç tepkisi değişti, bilgisayar rolantiyi sabitliycem derken oynatıyo olabilir. o bilgsayarın servis mauelinden düzeltme frekansına bakmak lazım eger bu zıplama frekansı o frekansla aynıysa evet ondandır denebilir. sportbikeriders ta okumuştum bunla karşı karşıya kalanlar vardı galiba egzoz u değiştirince...

gerçi şimdi düşününce belkide silindirin biri dengesiz yükte, (throttle body sync. problemi gibi) ilk patlamada fazla patlıyo rolanti yükseliyo o süreçte rolanti yükseldi diye bilgisayar az yakıt gönderiyo, sonraki patlama düşük oluyo haliyle rolantiyi zıplatmıyo ama rolanti düştü diye bilgsayar tekrar eski yakıtı gönderince tekrar yine aynı silindir diger 3ü ne göre fazla patlıyo.. bu da olabilir.. kurcalamak lazım =) nasıl zevkli bir iştir şunlarla uğraşmak

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    rolanti sanırım senkron ayarsızlığından dalgalanır..en önemli faktör bu olsa gerek..tabi bujiler iyiyse..bende de 1260-1340 arası gidip geliyor..
    benim sormak istediğim şu..ben hep 10*40 yağ koyuyorum alete..Ve fakat biraz önce ingilizce klavuzunda yamalube 20*40 yazdığını gördüm..
    içinizde hiç 20*40 koyan var mı? makine buna nasıl bir tepki verir acep? bu konuda tecrübeli olanlardan fikir alabilirsek..?
    kazasız sürüşler..

Motosikleti
    fz6sa
    bugun tam okuldan cıkıyorum off nasıl tatlı göründü gözüme makina gelde bayılma bu alete

buyrunuz bu da benim rolanti

efe2007 bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Slm, bende daha önce Almanya'da yaşamış biri olarak oradaki araçların hatta herşeyin temizliğine ve bakımlı olmasına hayranım. Işi bilmezler yok motosikletin orasını burasını söküp takamayanlarda.

Motosikletin çok güzel gülle gülle bin. Umarım ABS li dir...

Bir kaç günlüğüne Almanya'daydım o fırsat açma kapama şalteri varya gidonun sağ tarafındaki onu aldım. Benimkisi dediğim gibi işi bilmezler ustalar ve sorumsuz sürücüler tarafından bi zaman tamir edilememiş ve ya değiştirilmemiş.

Motosikleti
    Fazer
    Rölanti ayarınıza dikkat edin arkadaşlar benim rölantim düşükmüş stop etme yapıyordu.
    Kitapçık yoktu benim okuyamamıştım ama doğru ayar videodaki gibiymiş,bende o ayara getirttim.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Benim rolanti motor ısınınca 1080-1120 arasinda devamli oynuyor arada 970 falanda yaziyor.simdi video baktim ona gore cok düşük suan orjinal ayari kac acaba.

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm, bende daha önce Almanya'da yaşamış biri olarak oradaki araçların hatta herşeyin temizliğine ve bakımlı olmasına hayranım. Işi bilmezler yok motosikletin orasını burasını söküp takamayanlarda.

Motosikletin çok güzel gülle gülle bin. Umarım ABS li dir...

Bir kaç günlüğüne Almanya'daydım o fırsat açma kapama şalteri varya gidonun sağ tarafındaki onu aldım. Benimkisi dediğim gibi işi bilmezler ustalar ve sorumsuz sürücüler tarafından bi zaman tamir edilememiş ve ya değiştirilmemiş.
    evet abs cihazımızda mevcut

Benim rolanti motor ısınınca 1080-1120 arasinda devamli oynuyor arada 970 falanda yaziyor.simdi video baktim ona gore cok düşük suan orjinal ayari kac acaba.
    orjinali 1250-1350. rolantinizi yükseltin, 1-2 geçişi rahatlar ;)
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    evet abs cihazımızda mevcut

orjinali 1250-1350. rolantinizi yükseltin, 1-2 geçişi rahatlar ;)
    Ayari nerden yapicaz

Motosikleti
    fz6sa
    Ayari nerden yapicaz

depoyu kaldırmanıza hatta herhangi birşey sökmenize dahi gerek yok, yan tarafta şasinin arasından yıldız tornavidayla bu vidaya erişmek mümkün. saat yönünde rolanti yükseliyodu yanlış değilsem. *yaparken motor sıcak olmalı

bu arada yeni karşılaştığım üzücü ama bir o kadar da ders verici video... olay yeni yaşanmış. aman abiler...

https://www.youtube.com/watch?v=xq2xStb0R-c

Motosikleti
    Şimdilik İNAZUMA
    bu arada yeni karşılaştığım üzücü ama bir o kadar da ders verici video... olay yeni yaşanmış. aman abiler...

https://www.youtube.com/watch?v=xq2xStb0R-c[/QUOTE]

Fena olmuş :(

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Fazer s2 ye uygun tur camı var mı?Sizce görüntüyü çok bozar mı?

Motosikleti
    Günaydın Beyler, dün boş zamanımı fırsat bilip Fazer'in ön fren balatalarını, motor yağını değiştim ve bağlantı yerlerinden kırk olan ön çamurluğu tamir ettim. Balata olarak EBC'nin HH full sinter serisini seçtim.Yağı bu sefer Motul 7100 10W40 tam sentetik olanı tercih ettim.

Resimler ekledim...

Daha önceki sahibi gitmiş en dandik fren balatalarından birini takmış:Brent

Ön fren şahane oldu, manete ilk temasa motosikletin yavaşladığını yani disk-balata sürtünmesinin arttığı bariz belli! Kesinlikle tavsiye ederim.

Ve motorun kanını dökerken.Bu arada yağın rengi de öyle. Vites geçişi kesinlikle fark etti. Bakalım zaman ile nasıl olacak.(Yağ filtresini değişmedim çünkü 3bin km önce değişmişti.
    hrnasy ve inspire bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    177696851 ilan nolu fazer6 satılıktır arkadaşlar motorum orjinaldir inanın sitede bu temizlikte çok nadirdir ilgilenen arkadaşlar ilandan numarama ulaşabilirler motora binmiyorum sırf km yapmasın diye araba alacağım için satıyorum herkese saygılar

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    abi dün aea konuşmalarından sonra iyice bu motordan soğudum başta vazgeçilmezimdi ama şimdi resmen gözümde bitti. dedikleri doğrumudur denemedim ama ona güvenerek vazgeçtim. herkeze hayırlı satışlar.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar, bu motoruda sahibinide tanıyor ve güveniyorum. Kaça alınır bu motor?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...eferences=true
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Yavvvv AEA Fazer'ın ilk çıktığı yıllarda test etse idi, kusur bulamazdı ya da çok az bulurdu ve çok beğenip tavsiye ederdi. Yıl olmuş 2014 yerden yere vuruyor bu çok trajikomik!

Yıl 2014 tabi ki teknoloji ilerledi ve daha iyi motosikletler çıktı ama fiyatlara bakın bugün bir MT07 22 bin lira ve Fazer'dan çok mu iyi? Bence tabi ki de cevap: HAYIR!

Yani kendi mantığınızı-araştırmanızı yürütün, inceleyin,kullanan kişilerden bilgi alın hatta kendiniz kullanın ve öyle karar verin!

Bugün o paralara alınabilecek en harika motosiklet tabi temizini ve özellikle ABS'li almak kaydı ile. Ufak düzeltmeler örneğin EBC HH serisi balata kullanarak ve çelik fren hortumu ile kötü fren mevzusunu azda olsa düzeltebilirsiniz. İyi lastik ve doğru süspansiyon ayarı ile yol tutuşu çok iyi olabiliyor. Özellikle arka süspansiyonu sert konuma getirmenizi öneririm!

Kaldı ki parçası bol, her ustanın anladığı, piyasada bilinen bir motosiklet.Görüntüsü hala çok çekici ve performansı çok iyi! Ortalama yakıt tüketimi 5-6 litre.

Ben kullanıyorum ve çok memnunum: örneğin şimdi S2'nin arka maşasını aldım İtalya'dan ve inşallah 10 güne gelir. Sırada yine S2'nin ön fren kaliperlerini takmak ve fren hortumlarını çelik olanı ile değişmek ve ya R6'nın ön çatalını ve fren kaliper/disk takımını takmak.
    Tabi bunlar zamanla olacak ve bir hobi gibi insana keyif verecek şeyler. Herkes uğraşmaz ve ya anlamaz o ayrı.

Ama şu bu motor çöp demek için sağlam/mantıklı ve ilmi gerekçeler sunmak lazım eğer ki bir yığın insan AEA ağızına bakıyorsa!

Yani fren kötü demekle olmuyor.Neye göre kötü ney ile karşılaştırdın R6 ile mi CBR1000RR la mı? Kaç metrede durdu, ıslak zemin kuru- zemin deneyi, lastik faktörü, zemin faktörü, fren balatası cinsi gibi detaylı test edip bunları camia ile paylaşmak lazım diye düşünüyorum.

Çok yazdım kusura bakmayın...
    ozgurakman bunu beğendi.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bu motoruda sahibinide tanıyor ve güveniyorum. Kaça alınır bu motor?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...eferences=true
    12,000-13,000 araı bir fiyat bence normal. Ama yazan rakama 2007 siyah şase 30,000 km yi devirmemiş motorlar havada karada alınabilir.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler