Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    h4 kısa h7 uzun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h4 kısa h7 uzun
    Merak edip baktim simdi h7 kisa yaniyor uzunda h4 yaniyor yanlis baglantimi var benimkinde acaba on taraftan baktigimda soldaki far yaniyor kisada

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Çok sevdiğim fazer'ımı hanımın selesine alışamaması ve çok süratli olması sebebiyle satmıştım.
    Ekim ayından beri yana yakıla aradığım V-stromuma nihayet kavuştum.
    Kuşadasından ilk sahibinden 2008 model 30 bin km de kız gibi bakılmış bir motora sahip olduk.
    Allah hepimize istediği şeyleri tez zamanda nasip etsin inşallah.
    Birazda Foto atalım

cihan54, ozgurakman, gokocan92 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Her yerden kutladık burdan da kutlayalım.. Yeni traktörün hayırlı olsun kazasız nazarsız kullan inşallah kardeşim

Semih, H7 uzun yav o kadar da uyandım yani
    ozgurakman bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yerden kutladık burdan da kutlayalım.. Yeni traktörün hayırlı olsun kazasız nazarsız kullan inşallah kardeşim

Semih, H7 uzun yav o kadar da uyandım yani
    Valla ozellikle baktim h7 kisa yaniyor uzun h4 yaniyor benimkini yanlis mi takmislatmr acaba =/

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sprey yok bulabilirsem onunla hallederim bulamazsamda sadece kompresorle temizlerim lastikcide :D kisa h7 uzun h4 galiba o zaman h7 xenon ampul almam lazim.
    K&N temizleme kiti alabilirsin. Kutunun üstünde yapman gerekenler yazıyor. Eğer filtreye basınçlı hava tutarsan çöp haline gelir, filtrelere hava tutulmaz... :-)

Bu arada fz6 fazer ın kısa farı h7, uzun farı h4 dür. Bir de Cihan noldu bizim hilaller???

Mustafa yeni motosikletin hayırlı olsun. DeLi candır, ancak tez zamanda çelik fren hortumu tak önlere :-) :-)
    cihan54 bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    Çok sevdiğim fazer'ımı hanımın selesine alışamaması ve çok süratli olması sebebiyle satmıştım.
    Kuşadasından ilk sahibinden 2008 model 30 bin km de kız gibi bakılmış bir motora sahip olduk.
    2008 vstrom kaça aldın satan yerine ne almış?
    gelişmiş ülkeler makine üretir teknoloji üretir, gelişmemiş ülkeler insan üretir
    2013 YAMAHA YBR125-NIKON D7000
    Elinde çekiç olan herşeyi çivi zanneder, insan yediğine dönüşür, yaşadığı yer gibi düşünür

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K&N temizleme kiti alabilirsin. Kutunun üstünde yapman gerekenler yazıyor. Eğer filtreye basınçlı hava tutarsan çöp haline gelir, filtrelere hava tutulmaz... :-)

Bu arada fz6 fazer ın kısa farı h7, uzun farı h4 dür. Bir de Cihan noldu bizim hilaller???

Mustafa yeni motosikletin hayırlı olsun. DeLi candır, ancak tez zamanda çelik fren hortumu tak önlere :-) :-)
    Vay arkadaş adam yine yerden yere vurdu bizi.. hava tutulmamasının sebebi nedir? filtredeki birikmiş ve sıkışmış tozları nasıl çıkarırsın?

Farların ters olduğunu sende duydum valla biz baktık H1 mi H4 mü diye, nedense bendekiler (Anam Fazer 8'e baktım ya!) kısa H4'tü
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Filtreye icten disa dogru hafifce hava tuttum sakincasi olmaz sanirim. Bide h7 kisa ozaman dogru bendeki sistem h7 xenon ampul alip baglayim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Vay arkadaş adam yine yerden yere vurdu bizi.. hava tutulmamasının sebebi nedir? filtredeki birikmiş ve sıkışmış tozları nasıl çıkarırsın?

Farların ters olduğunu sende duydum valla biz baktık H1 mi H4 mü diye, nedense bendekiler (Anam Fazer 8'e baktım ya!) kısa H4'tü
    Ah be abi sende bizi yaniltiyorsun he fz 8 le fz 6 bir olmaz tabi

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    k&n de zaten tozlar hiç bi zaman sıkışmıyor çünkü zaten geniş delikli olduğundan çok ta toz tuttuğu söylenemez kendi kiti ile çok etkili bir temizlik yapabiliyorsun, K&N ciler temizlik sırasında suyu tazyikli tutmayın yazmışlar, kaldı ki hava tabancasından bilmem kaç mBar ile çıkan basınçlı hava filtre porlarını kocaman yapar. k&n yi kırılgan yapan şey pamuktan üretilmiş olması.
    Kağıt filtrelerde temizlikten bahsediyorsak, vurarak kaba tozunu almak yeterli. süper kirlenmedikçe çöpe atılmıyor zaten kağıt filtre de zaten hava tutulunca gözle görülmeyecek zararlar görüyor. yani hava tutulan filtre çöp... en kötü filtre bile 30 mikron tozları %95 in üzerinde tutabilirken, en kaliteli filtreler 10 mikronluk tozlardan söz ederler. basınçlı hava tutulursa filtre porları büyür ve sağlıklı filtrasyon yapılamaz.
    sırf k&n ile etkili bir filtrasyon olmadığından ve motor içi nispeten düşürdüğünden basıncı düşürdüğünden k&n yi söküp orjinal filtresini satın aldım. tabi CO ayarlarını da yeniden ellemek gerekti çünkü k&n ye göre ayarlıydı. şimdi yakıt da rolanti de çok güzel

(Anam Fazer 8'e baktım ya!) kısa H4'tü
    işte yanıldığın nokta bu

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadaşlar yamaha fazer fz6 r6 r1 için immo anahtar ihtiyacı olan varsa msj yoluyla ulaşabilir. anahtar yamahanın siyah anahtarı olup içinde immo bulunmaktadır ve ağzı çekilmemiştir. fiyatı ise çok uygundur yedek anahtar ihtiyacı olan arkadaşların tek yapması gereken sadece anahtarı kendi orjinal anahtarıyla beraber bir anahtarcıda 2,5 tl ye çektirmek olacakdır.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Birazda Foto atalım
    http://imageshack.com/a/img706/9280/zhsz.jpg
    http://imageshack.com/a/img577/9218/adve.jpg
    Hayırlı olsun mustafa kaptan

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Selamlar,
    Tüketim değerlerim bana biraz fazla geldi. 6,5 - 6,8 arası yakıyorum 100 km'de şehir içi. Sizce normal midir bu değer? Detaylandırmak gerekirse, 110 km/s maksimum anlık hızlar ile ortalama 50-60km/s hız ile 4. vitesi geç(e)meden.

Egzos standart. Bütün filtreler, sıvılar, bujiler değişmiş durumda. Çok emin olmamakla beraber, sanki motora ait, karışım oranları gibi ayarlanabilecek bazı parametreler vardı. Sayfalara bakındım ama bulamadım...
    Çekilebilecek bir ayar var mıdır ECU'ya ait?

Bir de 4 senede bir fren hortumlarının değişmesi gerektiğinden bahsedilmiş. Değiştiren oldu mu hiç aramızda? Maliyeti ne oldu?

Teşekkürler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Sadece sehir ici bir gram anayola cikmadan bende 6.5 7lt arasi yakiyorum.. 1lt benzin ile 15km gidiyorum. Veya 18km. Hyo gtr ile bile sehir icinde 1lt benzin ile 20km gittigim zamanlar oluyordu şehir icinde böyle yakmasi normal fakat uzun yolda 4.2ltye dustugumde oldu

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece sehir ici bir gram anayola cikmadan bende 6.5 7.5 arasi yakiyorum.. 1lt benzin ile 15km gidiyorum. Veya 18km. Hyo gtr ile bile sehir icinde 1lt benzin ile 20km gittigim zamanlar oluyordu şehir icinde böyle yakmasi normal fakat uzun yolda 4.2ltye dustugumde oldu
    Uzun yolda da düşüremiyorum hocam ben. Yol düz ve boş olunca da açıyorum gazı iyicene. Yine 7 litreye yakın

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Sehir ici sakin kullansamda en az 6lt. Uzun yolda stabil 80km hiz ile 4.2 4.5lt arasi gidiyor.yani 4.5lt her istedigimde dusurebiliyorumda artik bunlarinda onemi yok secimler bitsin aradan 1 yil gecsin benzin 6tl olacak. Ben 5tl olmasini yok artik o halede gelmeyiz umuduyla bakarken artik hersey olabilir benzin hesabida yapmıyorum

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Ben radyatör suyu ile antifirizi degistirmek istiyorum motorun.antifiriz lowda duruyor kutuda karisimini ne kadar yapmam lazim icine bide hangi derece aralığında koymak gerekir ?

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben radyatör suyu ile antifirizi degistirmek istiyorum motorun.antifiriz lowda duruyor kutuda karisimini ne kadar yapmam lazim icine bide hangi derece aralığında koymak gerekir ?
    Millet nerde yaa ...
    Gidon rulmanindan sıkıntım var direksiyon sanki ağır ve bosluk var rulmanlarin degismesi lazim diyorlar servis 350tl fiyat verdi.internette 100 tl buldum
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-yamaha-fz6-fazer-furs-rulman-takim-on-masa-bilya-157917347/detay
    Burdan alip kendim degistirebilme ihtimalim var mi elimiz anahtar tutuyor herturlu zincir degisimi falan yapabiliyorum bunuda yaparmiyim yoksa ustayami dsgistirteyim fiyat ne ister ?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet gidon rulmanı 100tl.. hayır, serviste yaptırma ve hayır kendin yapamazsın. iyi bir usta bul. al rulmanı ona götür, kaça değiştirirsin diye sor. 100 liradan fazla işçilik verme...
    "CaRPe DieM"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    selamlar;

motorum satılıktır arkadaşlar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8384196/detay/
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler