Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıyıde kardesım 311 sayfa olmus fzr sayfasında sence kac sayfası bılgı paylasımı olabılırkı ? tek sosyal aktıvıtemız burası kaldı bunudamı bırakalım sımdı ? surda arkadaslarla muhabbet edıyoruz. neyse .
    ybr 125 sayfasına bi bakın, sırf muhabbet dönüyor kimse teknik yazıp çizmiyor diye çıkmıştım. geyik muhabbetinden başka bişey yoktu. gelen herkes aynı şeyleri sorup duruyordu çünkü var olan bilgiler de dönen boş muhabbetler yüzünden altlarda kalmıştı ve 1000 küsür sayfa yazıyı kimse okumak istemiyordu. tabi ki arkadaşlarınızla görüşmelisiniz ama burada değil, aslında arada dokundurmalar vs ler iyi oluyor ama ben bi kerede kesip atalım hepsini demedim. agresif davranmanıza gerek yok... aslında bunu bile yazmayacaktım sırf dediğim gibi ikili muhabbete dönmesin diye ama kendimi yazmak zorunda hissettim.

yakında nasipse güzel ve uzunca bir teknik döküman paylaşıcam fazer ile ilgili dostlar. konu ise süpriz cihan belki tahmmin ediyordur.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 sayfasına bi bakın, sırf muhabbet dönüyor kimse teknik yazıp çizmiyor diye çıkmıştım. geyik muhabbetinden başka bişey yoktu. gelen herkes aynı şeyleri sorup duruyordu çünkü var olan bilgiler de dönen boş muhabbetler yüzünden altlarda kalmıştı ve 1000 küsür sayfa yazıyı kimse okumak istemiyordu. tabi ki arkadaşlarınızla görüşmelisiniz ama burada değil, aslında arada dokundurmalar vs ler iyi oluyor ama ben bi kerede kesip atalım hepsini demedim. agresif davranmanıza gerek yok... aslında bunu bile yazmayacaktım sırf dediğim gibi ikili muhabbete dönmesin diye ama kendimi yazmak zorunda hissettim.

yakında nasipse güzel ve uzunca bir teknik döküman paylaşıcam fazer ile ilgili dostlar. konu ise süpriz cihan belki tahmmin ediyordur.
    kardesım sen haklısın sana bırsey demıyorum . fakat ısın acıgı bız ankaradan 2 kısıyız bırı fabrısıo bırısıde ben. belkı ankara sayfasında muhabbet edebılrısın dıyedebılırsın sana hakda verırım bu konuda fakat orasıda bızı sarmıyo. belkı ankara mt den bu yazıyı okuyanlarda olacakdır. o acıdan bızde burda takılıyoruz.

sen teknık dokumanını yaz bızlerde okuyalım bılgımıze bılgı tecrubemıze tecrube katalım aynı zamnada karsılıklı fıkır alıs verısıde yapmıs oluruz. ortam bır nebze degısmıs olur.
    ozgurakman bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yarın Kısmet Olursa Eksantrik zincirini ve genel Bakımını Yaptıracağım. Yağ Olarak Bundan Önce Shell 10-50w ve castrol 10-50 koymuştum. Şimdi I phone denicem Umarım memnun kalırım.

Sizin Eklemek İstediğiniz ve bakım konusunda ekstra ne yaptırmam gerektiğini söylerseniz sevinirim

http://i.hizliresim.com/emy8J0.jpg
    imkanın varsa gergiyi de değiştirebilirsin...kronik olarak gergideki yay işlevini kaybediyor...

bu arada headersları sökecekseniz yabancı forumlarda yazılana göre contaları yenilemeniz gerekiyor...eskileri takınca randıman vermeme ihtimali yüksekmiş...
    _pLay_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkanın varsa gergiyi de değiştirebilirsin...kronik olarak gergideki yay işlevini kaybediyor...

bu arada headersları sökecekseniz yabancı forumlarda yazılana göre contaları yenilemeniz gerekiyor...eskileri takınca randıman vermeme ihtimali yüksekmiş...
    contayı temın etme sansımız varmı ? o benımde aklıma gelmısdı ? bır kremden bahsedıyorlardı conta ıcın.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Özgür çok bekletme Bildim ben onu
    "CaRPe DieM"

arkadaşlar merhaba. uzun amandır fazer bakıyordum hatta tam almak üzereydim bitane sonra motor pert çıktı neyse fuarda altın elbiseli adama sordum 2004-2008 arası fazer düşünüyorum önerirmisiniz dedim. sakın alma berbat aldıysanda hemen sat dedi. bu tarzda ne önerirsiniz dedim fazer almada ne alıyorsan al dedi bende o gazla gittim mt07 için kaparo verdim ancak fazerda aklımda kalmadı değil. motorun teslim zamanı nisan 15 gibi açıkçası ozamana kadar temiz bi fazer bulabilirsem kaparoyu yakabilirim. benim merak ettiğim bukadar satmış herkesin bindiği bir motoru neden bukadar kötülüyor bu adam. motoru almamdaki amaç mayıs ayında senelik izinimde eşimle beraber bir tura çıkıcaz fazer a artçı olarak bindim çantalı olduğunda arkası rahat bence birde airhawk düşünüyorum. bunun haricinde genellikle şehir içi tek ve izin günlerinde istanbul çevresine kısa gezilerde kullanıcam gene artçılı şekilde. siz ne önerirsiniz mt07 ye devammı ediyim yoksa fazer mı düşüneyim.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Fazercılara Fazer mı düşüneyim diye sormak... Ya da sormamak. İşte bütün mesele bu MT07 hayırlı olsun güle güle kullan Kaporoyu vermişsin nasılsa, dönüş olmaz ki. Ama MT07'de artçı konforu aramamanı öneririm... Hoş, Fazer da da artçı sıkıntı da..
    MNS-FZ6 ve fabrisio bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    2004-2008 arası temiz fazer bulamazsın diye öyle demiştir diye düşünüyorum. Yoksa fazer çok güzel ve tutulan bir modeldir. MT-07 alırsan yeni teknoloji ama çift silindirli bir motor. Genellikle şehir içi bineceğim ara sıra yakın civarlara artçılı olarak çıkarım demişsin, bence senin için uygun bir motor MT-07.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Tyranttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. uzun amandır fazer bakıyordum hatta tam almak üzereydim bitane sonra motor pert çıktı neyse fuarda altın elbiseli adama sordum 2004-2008 arası fazer düşünüyorum önerirmisiniz dedim. sakın alma berbat aldıysanda hemen sat dedi. bu tarzda ne önerirsiniz dedim fazer almada ne alıyorsan al dedi bende o gazla gittim mt07 için kaparo verdim ancak fazerda aklımda kalmadı değil. motorun teslim zamanı nisan 15 gibi açıkçası ozamana kadar temiz bi fazer bulabilirsem kaparoyu yakabilirim. benim merak ettiğim bukadar satmış herkesin bindiği bir motoru neden bukadar kötülüyor bu adam. motoru almamdaki amaç mayıs ayında senelik izinimde eşimle beraber bir tura çıkıcaz fazer a artçı olarak bindim çantalı olduğunda arkası rahat bence birde airhawk düşünüyorum. bunun haricinde genellikle şehir içi tek ve izin günlerinde istanbul çevresine kısa gezilerde kullanıcam gene artçılı şekilde. siz ne önerirsiniz mt07 ye devammı ediyim yoksa fazer mı düşüneyim.
    söz konusu şahsı severim sayarım ancak bu konuda biraz üzüntülüyüm.
    kendisi önceden belirtmişti, benim beğenmediğimi siz beğenebilirsiniz diye. ancak ayvalık'a geldiğinde yanına gidip "fz6 fazer aldım, motor için bir önerin/uyarın var mı?" dedim. hemen sat dedi...
    oysa sürdükçe keyfini aldım motorumun. evet ön frenleri dünyanın en güçlü frenleri değil ya da ön amortisörü yumuşak, ayrıca alt devirleri çıldırmıyor ama tüm bunlar yağ gibi akıcı bir sürüş sağlıyor. 7000 den sonra racing gibi gidebiliyor oluşu da işin bonusu...

frenleri ve amortisörü kafaya çok takanlar 1500 liraya r6s ön amortisörü ve fren kaliperlerini takıyorlar fazer'larına.
    misler gibi oluyor ben de nasipse paramı biriktirince alıp takacağım.
    MT-07'niz hayırlı olsun. Artık fazer'a bakmayın, koç gibi motor almışsınız...sadece koruma demiri, tur camı ve çantayı takın ve keyfinize bakın
    fz6_fazer bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    değerli dostlar 2006 fz6 Naked kulanıyorum rüzgarlık cam takmak istiyorum şöyle 2 tane buldum daha güzelini ve başka fikri olan varmı?

http://www.ebay.co.uk/itm/MRA-SMOKE-...item43bcf42afc

http://www.ebay.co.uk/itm/MRA-Vario-...item461844a3fb

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Puig camlara da bak..
    "CaRPe DieM"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    contayı temın etme sansımız varmı ? o benımde aklıma gelmısdı ? bır kremden bahsedıyorlardı conta ıcın.
    o konuda hiç bi bilgim yok...headers gasget diye geçiyo olabilir ismi..hatta metal bile olabilir o parça tam olarak hatırlamıyorum..ben sökmedim hiç..

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Merhaba arkadaşlar..Bugün bujileri çıkarıp temizleyeyim dedim..aldığımdan beri aklımdaydı..üç tanesini sökebildim..temizledim ve geri taktım..ama bir tanesini nasıl hayvani bir güçle sıkmışlarsa..sökemedim..kırılır diye de korktum fazla üstelemedim..bujiler temiz ve tırnak aralıkları da olması gerektiği kadar açıktı..o bujiyi nasıl çıkarabileceğime dair fikri olan varmıdır...? çıkmayan buji...3.buji..yani motorun üzerinde olduğunuz düşünürseniz sol baştan ikinci..

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o konuda hiç bi bilgim yok...headers gasget diye geçiyo olabilir ismi..hatta metal bile olabilir o parça tam olarak hatırlamıyorum..ben sökmedim hiç..
    conta plastık. con ta degıstırmeden bır krem varmıs kremı surup gerı tak sorun olmaz dıyorlar.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Barkının fazerı sevmemesinin birkaç sebebi var.

Barkın pist klasmanındaki bir adam onun için motor virajda en iyi onun için motor frenlemede en iyi ve amortisörleri en iyisi olacak.

barkın gazcı adam öyle artçı konforu kendi konforu vs vs düşünmez.

Ona bmw gs dersin hindistanda börtlü böcekle foto çekilmeler der

Ha barkını sevmedigimdenmi kesinlikle barkın abiyi çok seviyorum fakat o onun tarzı . herkesin zevkleri ve renkleri uyuşmak zorunda degilki.

Şimdi Fazerı sevmemesinin birkaç sebebini söyliyim.

1- barkın gazcı oldugu için düşük devirlerdeki torkunu sevmiyor buna 98hp demek yakışmaz gibi.

2- arka amortisör için ölüm diyor o denle

3- frenleri sevmiyor.

4- 7bin devirden sonraki gaz tepkisini sevmiyor on-off

Şimdi frenler konusunda haklı olabilir ha fazerın frenleri bana göre kötüde degil hatta çok iyi fakat iyileştirilebilir.

arka amortisör eger pistte diz vermiceksen sorun yok kontrayla girdigin her virajta rahatça çıkabiliyorsun. haa dersen hang off çalışcam ozaman sallantı olacak aga Onu bende yaşıyorum fakat problem etmıyorum.

7bin devirden sonraki gaz tepkisi ve önceki gaz tepkisi resmen benim için biçilmiş bir özelliik.

Şehir içi yüksek torku ne yapayım aga ? ufacık gaz açıp önümdekinemi patlıyım. torku düşük olsun ama uzun yoldada gitsin isterim al sana tam fazer.

Madem sevmıyorsun gaz tepkisini vfr'ye ne demeli abi 2 ayrı motor diyorlar.

Bende bazı görüşlerine katılmıyorum barkının fakat adam dobra abi sevmemizin başka sebebleri var fazerı sevmek zorunda degil tabiki ben hergün fazer düşmanlarıyla karşılaşıyorum yok viraja girmıyomuşta yok kıc atıyomuşta saçma saçma cahil insanlar

Herkesi dinle fakat KENDİN karar ver.

otur üstüne sür kendin sür kendin karar ver. bu böyle dedi hımm almıyım yapma kendin sür yahu memnunum güzelmiş de al gitsin senin zevkin senin hobin senin motorun.

Ben neden fazer aldım ?

1- görüntüsü benim için inanılmaz büyüleyici. fakat sadece 2 rengini seviyorum siyah lacivert. siyah bordo. digerleride güzel tabi.

2- kendi konforum.. uzun yolada gelir şehir içinede 2 büklüm oturmak yok.

3- top speed hızı hiçte küçümsenecek gibi degil kendi akranları arasında en iyisi.

4- şehir içindeki düşük torku sayesinde kullanım kolaylıgı.

5- artçı konforu.

6- yakıt..

seçim senin.
    canYOLDAS, fabrisio, efsane88 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..Bugün bujileri çıkarıp temizleyeyim dedim..aldığımdan beri aklımdaydı..üç tanesini sökebildim..temizledim ve geri taktım..ama bir tanesini nasıl hayvani bir güçle sıkmışlarsa..sökemedim..kırılır diye de korktum fazla üstelemedim..bujiler temiz ve tırnak aralıkları da olması gerektiği kadar açıktı..o bujiyi nasıl çıkarabileceğime dair fikri olan varmıdır...? çıkmayan buji...3.buji..yani motorun üzerinde olduğunuz düşünürseniz sol baştan ikinci..
    Normal şekilde takılıp sıkılan buji belli bir kullanımdan sonra gevşetme Newtonu çok düşük çıkar.Tatlı sıkı haldedir. Başıma R6 geldiği için yazıyorum aynı bu şekilde çıkmayan bujıyi zorlayarak bir şekilde çıkardım. Benden önceki sahibinin tamirci bozuntusu arkadaşı başıma bir dünya iş açtı. Bujilerin 2'sini diş kaptırarak takmış,haliyle buji yatakları bozulmuştu.Yeni bujilerde yerine olmuyordu. Makineyi aşağı indirip tezgah üzerinde üst kapak sökülüp tornacıya (üst kapakçıya) gitti ve iyi bir paraya yapıldı.Bujinin içerideki duruş açısı değiştiği için yandan ateşleme sonucu buji tırnağını eritmiş buda sibop yataklarını dahi bozmasına neden olmuş. Buji yuvaları ve sibop yatakları yeniden yapıldı. Yağı ve orjinal üst kapak contası ile birlikte toplayıp taktık ama ne uğraştırmıştı. Yamahadan ayrılma bir arkadaş ile birlikte bu işi yaptık. Dışarıda bir ustaya yaptırmaya kalksak bir dünya para vermemiz gerekirdi. Ucuz yollu en iyi şekilde halletmiştik.

İnşallah seninkinin böyle bir durumu yoktur diyelim

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Aman hocam..ne uğraşmışsınızdır cidden.okurken gözümde canlandırdım da..cidden trajikomik bir durum olmuş seninki..benim çıkarabildiğim bujilerde sıkıntı yoktu..tamileyipte yerlerine taktığımda sıkıntısız gidip oturdular yerlerine..ama işte 3 nolu bujiyi gevşetemedim bile..şimdi beni bir korku aldı senin anlattıklarını okudukça..
    umarım bende böyle bir sıkıntı olmaz..yoksa dediğin gibi..motor inecek demektir bu..

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı Tyranttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende senin aşamandayım şuan. ikinci el şans ve yaz gildiği için millet motoruna 2-3 lira zam yaptı. kafam ağrımasın 3 sene rahat bineyim diye mt 07 bakacağım ara sıra 350 km'lik yolculuklara çıkacağım onada tur camı gibi bişey uydururum diye düşünüyorum. barkının bir kaç programında fazeri sevmediğini bende duydum aslında kendisininde fazer s i vardı kaza geçirince wunderwaffe yaptı attı . onu tüp şase frenleri ve süspansiyonu için sevdiğini yeni modelin bu tür olaylardan münezzeh olduğunu söylemişti. hatta bir kaç yaşlı arkadaşıda hayatlarındaki en berbat deneyiminini fazerde yaşadığını felan söyledi. şu gazayarsızlığı muhabbetleri vs vs. ne yazıktırki bu kararı iki motoruda denemeden vereceğim . inşallah pişman olmam ilk motorumuda hiç denemeden motor kullanmayı bilmeden aldım sürdüm gitti.
    bu efe mut'lu

Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende senin aşamandayım şuan. ikinci el şans ve yaz gildiği için millet motoruna 2-3 lira zam yaptı. kafam ağrımasın 3 sene rahat bineyim diye mt 07 bakacağım ara sıra 350 km'lik yolculuklara çıkacağım onada tur camı gibi bişey uydururum diye düşünüyorum. barkının bir kaç programında fazeri sevmediğini bende duydum aslında kendisininde fazer s i vardı kaza geçirince wunderwaffe yaptı attı . onu tüp şase frenleri ve süspansiyonu için sevdiğini yeni modelin bu tür olaylardan münezzeh olduğunu söylemişti. hatta bir kaç yaşlı arkadaşıda hayatlarındaki en berbat deneyiminini fazerde yaşadığını felan söyledi. şu gazayarsızlığı muhabbetleri vs vs. ne yazıktırki bu kararı iki motoruda denemeden vereceğim . inşallah pişman olmam ilk motorumuda hiç denemeden motor kullanmayı bilmeden aldım sürdüm gitti.

Valla bende acayip kararsızım 12-13 e fazer bakıyordum şimdi mt ile çanta çanta demiri koruma demiri ön cam derken 20 ye dayanıcak olay bide egzoz koyim dersen alsana 21500-22000 dediğim gibi nisan 15 e kadar sürem var temiz fazer bulursam alıcam sanırım

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Arkadaşlar bu hafta sonu baktım birkaçına istanbul içindeki ve size büyük uyarımı yapayım ilandakiler ile arasında rakam farkları bile var yani 50bin diyip göstergede 62 63 bin çıkan bile var. kazasız yazıp sağ tarafı komple patlamış grenajları oynayanmı istersiniz. ön kadlırayım derken taklaya gelip arka egzozun ucunu yiyenmi söliyim. ? lastikleri hepsinin 2011 yapım. ayrıca vidalardaki pasları hiç saymak bile istemiyorum. Kapalı garaj motoru diyip bütünhafta sonu yağmur altında yatan motorlar var ilanda !!..
    yani bu fazer sıradan bi motor değil tutkudur. ve bunun bilincinde olmadan almıış bu ilandaki sahipleri.. bisiklet gibi diyorlar. AGA ! sen 2011 kabak lastikle tabi bisiklet gibi dersin. kendi motrunun bakımından bi haber ama iddialı fiyatlar

o arkadaşlar şunun bilincinde olsunlarki o yazdıgınız fiyatlarda 1000tl pazarlıkla inmeden satamazsınız.. alan kendi yapar o masrafı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler