Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    O kadar fark olacaksa arada fiyat bazında, hem gezmiş oluruz hemde egzantrik yaptırmış :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Parça fiyatı değişmez sanırım. İşçilik fiyatlarını öğrenin, buradaki ile karşılaştıralım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Napsak napsak 2013 beyaz abs'li Fazer 8'e mi geçiş yapsak napsak

"CaRPe DieM"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Abi senini usta 150 lira işçilik alırken izmirde 400tl isteyenler oluyor hatta daha bile fazla olabilir

Benim tanıdıgım biri var goktug Şahin ustanın bölgesinden ibrahım diye biri.

Flame ( alper ) önerdi iyi bir ustaymış işçilikte çok istemez herhalde.

Eger 25bin tl olsaydı fz8 yerine Sx 1000 seçerim yeni hedefim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Biz Fazer'cıyız deliğanlı
    mkaptan, gokocan92 ve headhunter251 bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

trlioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    herkese çok teşekkürler canyoldaş arkadaşla tanışmak isterim sizleride herzaman beklerim yolunuz düşerse haberleşelim burdada bi fazer kapısı var aklınızda olsun.
    cihan54 ve gokocan92 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça fiyatı değişmez sanırım. İşçilik fiyatlarını öğrenin, buradaki ile karşılaştıralım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Napsak napsak 2013 beyaz abs'li Fazer 8'e mi geçiş yapsak napsak

http://images.clickedit.co.uk/1713/car_id_8102_2.jpg

İşin ucunda İz moto varken fiyat bile değişir sağolsunlar kazıklarıyla meşhurlar İzmirde :D

İşçilik fiyatını karşılaştırıcağız aynen

Fz8 değilde aklımda z800 var açıkçası benim

jewath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    arkadaşlar duyduğum hırsızlık olaylarından dolayı kendime gps takip cihazı almayı düşünüyorum. internette http://www.axutech.com/kurumsal/prod...haz%C4%B1.html minisentry adındaki cihazı gördüm. ciddi şekilde satın almayı düşünüyorum.
    sanırım cihaz bedelinden başka yılda 100 tl civarı bir para ve gsm takıldığı içinde hatta para veriyoruz. ürün güzel ama bildiğiniz başka sistem yada korunma yöntemleri var mıdır

Motosikleti
    Alıntı jewath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar duyduğum hırsızlık olaylarından dolayı kendime gps takip cihazı almayı düşünüyorum. internette http://www.axutech.com/kurumsal/prod...haz%C4%B1.html minisentry adındaki cihazı gördüm. ciddi şekilde satın almayı düşünüyorum.
    sanırım cihaz bedelinden başka yılda 100 tl civarı bir para ve gsm takıldığı içinde hatta para veriyoruz. ürün güzel ama bildiğiniz başka sistem yada korunma yöntemleri var mıdır

1 adet 3310 ve Avea Hat

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Camiaya yeni bir fazer daha geldi

cihan54, gokocan92, Malibu1773 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı olsun. kazasız belasız inşallah. Ekip de güzelmiş. Hadi keyifli sürüşler sizlere de arkadaşlar
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Hayırlısı olsun Kazasız belasız

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yarın izmirden yakın bir arkadaşımla fazer almaya gidecegiz.

Arkadaşta 600f var adamdada 4 adet fazer mevcutmuş. kahramanlarda yıldız motor.

Bu daha evel 600fi ordan aldıgı için adam gözü kapalı getir istedigin fazerla kafa kafaya takas yapalım demiş.

600fin piyasası dahamı yüksek acaba.

Arkadaşın 600fde bana öyle çok çok temiz gelmedi adamın sattıgı fazerlarmı patlak bakıcam yarın.

Fazerların fotolarınıda buraya koyarım.

Bu arada hayırlısı olsun..

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın izmirden yakın bir arkadaşımla fazer almaya gidecegiz.

Arkadaşta 600f var adamdada 4 adet fazer mevcutmuş. kahramanlarda yıldız motor.

Bu daha evel 600fi ordan aldıgı için adam gözü kapalı getir istedigin fazerla kafa kafaya takas yapalım demiş.

600fin piyasası dahamı yüksek acaba.

Arkadaşın 600fde bana öyle çok çok temiz gelmedi adamın sattıgı fazerlarmı patlak bakıcam yarın.

Fazerların fotolarınıda buraya koyarım.

Bu arada hayırlısı olsun..

Tanıyor muyuz o yakın arkadaşı bizden biri mi Cem

Bekliyoruz fotoları hayırlısıyla alıp gelin bakalım

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yok dostum bu arkadaş karşıyakada.

600f'i var şuan bilek agrısı bel agrısı v e artçı konforundan şikayetçi bende fazer önerdim.

Bakacaz yarın..

12-13e fazerin temizini bulmak mümkün olurlar bu rakamlara 600fin temizini bulmak çok zor.

orjinal egsozlu 1 tane 600f bulamazsınız.

hep grenajlarda sag ve sol lokal boya mevcut. bu yüzden temizi pahalı.

Çogununda pagleri erimiş millet yatırıyorda yatırıyor yahu.

Takasa girmeden bende bi viraj calışması yapacagım

600fle fazeri kıyaslarım belki.

Malibu1773 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    cekokk hayırlı olsun. Tekerin düz bassın...

Arkadaşlar bir süre bir şeyler paylaşamadım ancak bu arada tüm 262 sayfayı da okudum ))

2 hafta kadar önce nöbet çıkışında motoruma atladım, o da ne marş iki bastı sonra yokkkk!
    Bir iki denedim. Olmadı. Sonra vurdurmak zorunda kaldım. Eve giderken hep ara gazı istedi, rolantiye gelince stop edecek gibi oluyordu. Gaz da stabil değildi, biraz veriyorsun almıyor, sonra aniden alıp fırlayıveriyor. Velhasıl ışıklarda iki kere stop etti. Vurdurdum yine... Kan ter içinde kaldım... Eve varır varmaz hemen Metin ustayı arayarak durumu anlattım. Aküdendir getir hallederiz dedi. Benim de sinirim bozuldu biliyorsunuz Eskişehirden alıp getirmiştim, getirirken de ara ara stop edip, gaz sorunu yaşamıştım. Tamam dedim sıra bende, bu TPS arızası... Tüm emareleri veriyordu. Ancak korktuğum gibi olmadı. Metin usta benzin deposunu kaldırdı, meğerse akü başı o kadar bollamış ki neredeyse çıkmak üzere. Hemen sıktı, başka aküyü paralel bağlayarak çalıştırdı. Bir kerede aldı. Senin hiçbir sorunun yok dedi. Akün boşalmış ve kendini şarj edememiş. Gaz koluna gitmesi gereken 6 v da temassızlık yüzünden muhtemelen 3 v civarlarında gidiyordur dedi Metin usta. Bu da benim sorunu yaşatırmış. Bu modellerde TPS arızası olmaz dedi (2006 model_forumdan okuduğum kadarıyla olabiliyordu, ancak böyle dedi.) 1-1,5 saat kadar aküyü şarj ettiler sonra usta debriyaj ve fren pedallarına ince ayar yaptı. (Eskişehirden gelirken rahat vites değiştirememiştim.) Sonra bir tur attı ve benim denememi istedi. Bindiğimde sanki başka motora binmiş gibiydim. Bütün vitesler bir kerede ve çok rahat geçiyordu. Gaz kolu inanılmaz iyi olmuştu (eskiye nazaran). Eskiden mesela 60-70 km sabit hızla gidemiyordu. Sürekli benzine pislik kaçmış gibi öksürme ve kasma vardı, oysa şimdi 20-30 km de bile sabit bir hızla hiç zorlanmadan gidebiliyordu. Çok mutlu oldum. Metin ustaya teşekkür ettim, bundan sonra bu motor senden sorulur dedim. Değişik bir insan Erro bahsetmişti, herkesin motoruna bakmıyor adam. Kendine göre kuralları var. Değişik bir ancak motor bilgisi ve el işçiliği ve muhabbeti gerçekten görülmeye değer.

Bir de C1C2 ayarlarına baktı ve bu ayarlar Ankaraya göre çok yanlış, düzeltelim mi dedi . Tabii usta dedim ve yeniden ayar yaptı. Bilgi vereyim dedim.

Bu arada herkese iyi hafta sonları. Yine nöbetçiyim. Ankara'da halen motorumu işe gidip gelirken (sabah akşam) kullanmaya devam ediyorum. Havalar idare ediyor. Dün eve giderken ani frenlemede ön biraz kaydı (yanladı), hemen freni bıraktım, ama ilginçtir hiç korkmadım, eski cBR250R olsaydı herhalde eve kadar dizlerim titrerdi. Uzun lafın kısası yerler gerçekten jilet gibi, sanırım bu hafta sonu motoru kapatırım. Zaten benden başkasını da görmüyorum trafikte...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Malibu1773 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de C1C2 ayarlarına baktı ve bu ayarlar Ankaraya göre çok yanlış, düzeltelim mi dedi . Tabii usta dedim ve yeniden ayar yaptı. Bilgi vereyim dedim.
    hadi bakalım ince ayarları da yaptırdın doyamazsın fazer'a rica etsem müsait bi zamanda bakabilir misin c1 ve c2 yi kaça ayarlamış? teşekkürler...
    Malibu1773 bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Ankara da özellikle sabah erken ve gece geç saatlerde, yoğun sis olan yerlerde, yollar çok kaygan oluyor, buna göre daha dikkatli sürmek lazım, ilginçtir ki, bunu çok iyi bilmeme rağmen, motoru Ankaraya getirirken girdiğim siste motor hiç kaymadı, yani kayar diye çok tedirgindim, birkaç kez arka fren ile asfaltı yokladım ama kaymadı. Velhasıl yol kayganlığından ziyade, görüş mesafesinden dolayı yavaş bir şekilde sisi bitirene kadar gittim.

Metin usta geçen sene 5-6 bin km civarlarında bir fazer satmıştı bizim arkadaşlardan birine. Alet fabrikadan çıkmış gibi duruyordu valla, çok temizdi. Aynen Erhanın dediği gibi enteresan bir adam, müşteri seçiyor falan ama servisine gidip de memnun olmayan bir kişi duymadım.
    Malibu1773 bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok dostum bu arkadaş karşıyakada.

600f'i var şuan bilek agrısı bel agrısı v e artçı konforundan şikayetçi bende fazer önerdim.

Bakacaz yarın..
    haddimi aşıyorsam özür dilerim ancak bel ağrısı ve bilek ağrısı sanki bana çokk tanıdık geldi... acaba arkadaşınız oturmayı bilmiyor ve gidonu sıkıyor olabilir mi ayrıca doğru oturduğu halde beli ağrıyorsa direksiyon yükseltilmesi ile halledilebilir, gidonu sıkmaması için de tanka gripster yapıştırırsa bacaklarıyla kavraması kolay olacaktır. artçı konforu için de ebay de ayarlı pag ler var, şunun gibi bişey:

CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Estafullah hocamda Super sport bir motosiklette ne kadar dogru oturursanız oturun bir sport tourıng yada fazer kadar rahat olamaz.

600f'i bende denedim bir fazer rahatlıgı yok.

Uzun yolda yorması normal bişi şahsen yarım saat kadar sürdüm rahatsız edici.

600f fazer kıyaslamasını çok güzel yapardım fakat 600fcileri kendime düşman edinmek istemıyorum tek sevdigim yanı virajları.. pagleri eritmemek elde degil .

gidon turu çok dar sürekli aslfata bakıyorsunuz alçak olmasını dahi sevmedim.

Hyosung'da ne kadar rahatsız oluyorsam hemen hemen aynısını 600f'dede yaşadım.

Depoyla aranızda boşluk bırakıp depoya dizlerle tutunup kollarınızıda gidona yüklenmemek için ne kadarda kırsanız yok hocam fazer rahatlıgı yok

600f ile fazerini takas etmek isteyen varsa izmir içi görüşebiliriz

bugun izmirde 3 fazere baktım hepside kötüydü.

3 fazerda 600f'le kafa kafaya takas önerdi..
    ozgurakman bunu beğendi.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm arkadaşlar . tekrardan sizleri rahatsız edeceğim .birkaç sorum olacak fazerin 98 hp leri kaç senesinden sonra çıkmaya başladı yada ikisi ayrı katagoridemi satılmaya başladı, birde uzak şehirden motor alanlar motorlarını nasıl getiriyor bu mevsimde otobüse koyanları duydum ama gözümün önünde bir motor koydular otobüse ben o eziyeti yaşatmam hiçbir motora.biliyorum çok oluyorum ama bu motorların kronik sorunu varmıdır yada bilmenin püf noktaları nelerdir..nerelerine bakmalıyım alırken. saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler