Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ooo gece ortalık karışmış Yetişememişim beyaaa.. Hoşgeldin adrenalin Akrep egsoz bir arkadaşta var. Bende Yoshi var. Motorları yanyana getirip rölantide gaz verdik, benim motoru duyan oldu mu diye sorar oldum millete Akrep gerçekten ben burdayım diyo, yıkıyo ortalığı! Ama zevkler ve renkler tabi. Yıkıyo ortalığı derken biraz serzeniş var söylemimde. Çünkü bir yerden sonra davul gibi kafayla gezersin bence, özellikle uzun yolda. İnsanlar o homurtulu sesi çığlık atan sesten daha çok seviyorlar (Twobro'yu kastediyorum), kafa ütülememesi de cabası. Ama iki egsozun sesi de hoş, tercih meselesi. Benim merak ettiğim "Devil ve Akrep karşılaştırması" hangisi daha korkunç sese sahiptir acaba Fazer'da çünkü Devil da hatrı sayılır bir gür sese sahip.. Cem, sen de takma kafana lambda sensörünü falan stock egsozunla sakin sakin git boşver

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj baskı balatayı yedim ama kırıldığını duymamıştım. Kullanımdan kaynaklanıyor olabilir mi dersin. Sert kullanım sonucunda yorulmuş balatalarda bu oluşabilir, sonuçta bunların da miyadı doluyor zamanla ortalama kaç bin km'lerde bu hadise oluştuğunu da öğrenebilseydik iyi olurdu..
    fotoğraf bana ait, facebook a ben yükledim. motosikletim 32 binde.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğraf bana ait, facebook a ben yükledim. motosikletim 32 binde.
    Evet senin olduğunu biliyorum , o yüzden ortaya sordum ya, soru yerini bulsun dedim
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    93 Planet 5'te bende kırmıştım. Debriyaj kullanmadan vites değiştirmekten kaynaklanıyor.
    lütfen element uydurmayalım, belki debriyajsız vites değiştirince kırılıyordur ancak fz6 larda bu olay biraz kroniksel.

Ayrıca pahalı diyen arkadaşlara da sesleniyorum, tek değiştirirseniz yani set olarak değişmezse ucuz bişey

Motosikleti
    Honda VFR 1200F

Ayrıca pahalı diyen arkadaşlara da sesleniyorum, tek değiştirirseniz yani set olarak değişmezse ucuz bişey
    Bana diyo insan pimpirikli olunca hepsini değiştiriyo, o zamanda maliyetli oluyo tabi
    "CaRPe DieM"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Böyle tamamen egsozt karşıtı biri olarakta gözüksem seneye two bro almayı düşünüyorum

Akrapovıc benim hoşuma gıtmedı nedense sesi az cıkıyor yüksek devirlerde güzel ancak, yani güzelll ama bi two bro kadar degıl.

Two bro egsozlu bı tanıdıgımla fazer rolantı seklınde calışırken bırbırımızı duyamıyorduk

Egsozt aslına bakıldıgında %90 psıkolojık zevk ise ben two'dan oyumu kullanırım .
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    Bana diyo insan pimpirikli olunca hepsini değiştiriyo, o zamanda maliyetli oluyo tabi
    ben benim balataları ölçtüm, servis manüeli üst sınır 3.08 demiş benimkiler 3.05-3.03 aralığında iyi durumdalar yani. o kadar ince elemeye gerek yok Cihan sonuçta balata ha diyince bırakmaz yolda, önceden muhakkak hissettirir

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Doğrudur tabi haklısın

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    Ooo gece ortalık karışmış Yetişememişim beyaaa.. Hoşgeldin adrenalin Akrep egsoz bir arkadaşta var. Bende Yoshi var. Motorları yanyana getirip rölantide gaz verdik, benim motoru duyan oldu mu diye sorar oldum millete Akrep gerçekten ben burdayım diyo, yıkıyo ortalığı! Ama zevkler ve renkler tabi. Yıkıyo ortalığı derken biraz serzeniş var söylemimde. Çünkü bir yerden sonra davul gibi kafayla gezersin bence, özellikle uzun yolda. İnsanlar o homurtulu sesi çığlık atan sesten daha çok seviyorlar (Twobro'yu kastediyorum), kafa ütülememesi de cabası. Ama iki egsozun sesi de hoş, tercih meselesi. Benim merak ettiğim "Devil ve Akrep karşılaştırması" hangisi daha korkunç sese sahiptir acaba Fazer'da çünkü Devil da hatrı sayılır bir gür sese sahip.. Cem, sen de takma kafana lambda sensörünü falan stock egsozunla sakin sakin git boşver
    hosbulduk cıhancım ben senın motoruda bılıyorum ebubekırın yanına geldıgınde ucumuz oturup yemek yemıstık hatırlıyorsan.senın bahsettıgın boştayken gaz verınce çıkan ses alt devirlerle alakalı bısı olmadığından,aksıne ust devırlrde cıglık attığının ıspatıdır o yüzden akrap dıyorum.bskada bısı demeyecegım bazı arkadaşlarda alıntı yapıp ,benım anlattıklarımı ıspatlamıs zaten.eywallah kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle tamamen egsozt karşıtı biri olarakta gözüksem seneye two bro almayı düşünüyorum

Akrapovıc benim hoşuma gıtmedı nedense sesi az cıkıyor yüksek devirlerde güzel ancak, yani güzelll ama bi two bro kadar degıl.

Two bro egsozlu bı tanıdıgımla fazer rolantı seklınde calışırken bırbırımızı duyamıyorduk

Egsozt aslına bakıldıgında %90 psıkolojık zevk ise ben two'dan oyumu kullanırım .
    dostum paylaştığın bılgılerı anlayarak okumanı tavsıye ederım,cunkı kendı agzınalada dıyorsun two rolantıde calsıırken bırbırımız duyamıyoruz dıye.benım bı arkadasımd fazerınde two kullanıyor rolantıde blegurul gurul hırıltı vede 2 bın 4 bın devır arası motor gazı yemek ıstemıor sankı ,neden cunkı tork azalıyr delıkler buyuk,sıkıstırma az.v.sbenden bukadar keyıf senın tercıh senın...
    -unnamed- bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı aadrenalin16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hosbulduk cıhancım ben senın motoruda bılıyorum ebubekırın yanına geldıgınde ucumuz oturup yemek yemıstık hatırlıyorsan
    O melemen bize fazlaydı hacım
    -unnamed- bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Cihan'ım bu sefer geldiğinde mangal yakarız beyav (:
    normalde FazeRr'da eksozu sevmeme rağmen akrep beni cezbetmedi değil, hatta diyorum alayım bir fazer, Kuzenimin eksozu bir gecede çenç edeyim (:

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Epey bir egzoz muhabbeti var burda Two bro akrapoviçler biraz pahalı.Aldığımda motorumda tiger vardı carbon olanlarda gayet şık düşünürseniz.Kendi çekimim bu video 600f te böyle bir ses veriyor.

600F Tiger
    ozgurakman bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epey bir egzoz muhabbeti var burda Two bro akrapoviçler biraz pahalı.Aldığımda motorumda tiger vardı carbon olanlarda gayet şık düşünürseniz.Kendi çekimim bu video 600f te böyle bir ses veriyor.

600F Tiger
    Yıllar sonra seni forumda görmek ilginç oldu Unique önceden seninle ybr125 forumunda takılırdık. 600F'ini güle güle kullan, ben Yamaha'dan kopamadım
    Unique693 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Yıllar sonra seni forumda görmek ilginç oldu Unique önceden seninle ybr125 forumunda takılırdık. 600F'ini güle güle kullan, ben Yamaha'dan kopamadım
    sizleri burda görmek güzel.....
    ozgurakman ve Unique693 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskilerden kaç kişi kaldık abi. şöyle bir düşünüyorum da çoğumuz ya foruma girmez olduk ya da sessizce bakıp çıkıyoruz
    Unique693 bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Evet epey bir ara vermiştim aslında çok oldu geri döndüğüm.Seninde yeni motorun hayırlı olsun.Az bilgi paylaşımı yapmamıştık Ramazan abide epey dedi fazer al diyede F e kaydı gönlümüz

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efsane burdaymış.
    HONDA

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı aadrenalin16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hosbulduk cıhancım ben senın motoruda bılıyorum ebubekırın yanına geldıgınde ucumuz oturup yemek yemıstık hatırlıyorsan.senın bahsettıgın boştayken gaz verınce çıkan ses alt devirlerle alakalı bısı olmadığından,aksıne ust devırlrde cıglık attığının ıspatıdır o yüzden akrap dıyorum.bskada bısı demeyecegım bazı arkadaşlarda alıntı yapıp ,benım anlattıklarımı ıspatlamıs zaten.eywallah kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

dostum paylaştığın bılgılerı anlayarak okumanı tavsıye ederım,cunkı kendı agzınalada dıyorsun two rolantıde calsıırken bırbırımız duyamıyoruz dıye.benım bı arkadasımd fazerınde two kullanıyor rolantıde blegurul gurul hırıltı vede 2 bın 4 bın devır arası motor gazı yemek ıstemıor sankı ,neden cunkı tork azalıyr delıkler buyuk,sıkıstırma az.v.sbenden bukadar keyıf senın tercıh senın...

paylaştıgım şeyleri anlamadan paylaşacak biri degilim böyle düşünmeniz beni üzdü.

benim paylaştıgım şeylerin tamamında two bro ve akrapovıc egsoz kıyaslamasıyla yada two broyla 1 gram alakası olmıyan stock ( orjinal ) egsoz ile performans egsozun farkları etkileri eskileri ve exup açıklaması fazerın karekterigiyle exup açıklamasının uyuşması ve size yönelttigim 3-4 sorudan ibarettir.

orjinal egsoz ile performans egsozun farklarını kıyaslayan ve anlatan bir görüş paylaştım.yani sizin anlattıklarınız dışında bir konu.. tamamen farklı..

two bronun düşük devirlerde tork kaybettgini bana dyno testlerinde verilerle kanıtlarsanız ikna olup akrapovıc düşünebilrim.

aksi taktirde psıkolojık ve egsoz önyargısı olarak görüyorum.

ben orjinalciyim orjinal egsoz severim bu tarz egsozlarada pek sıcak bakmasamda yavaştan kanım kaynamaya başladı.

two bronun sesi bana tatlı gelir size kötü gelir bunlar zevktir zevkler ve renkler tartışılmaz saygı duyarım tabiki akrapovıcin yeride sizin için bambaşkadır.

o yüzden akrapovıc yada başka diger marka egsozları kesinlikle kötülemiyorum.

herkesin kendi tercihi.. saygı duyarım..

---------- Post added at 04:25 ---------- Previous post was at 03:33 ----------

Arkadaşlar son olarak şunuda ekliyim yeni fazer alıcak yada almayı düşünenler mutlaka bu videoyu izlesinler.

barkının 2nci el fazerde tanıtımı ve nelere dikkat edilmesi gerektigini söylüyor gayet yararlı olmuşş..

Bu arada 5.20 saniyesinede performans egsozlu arkadaşlar izlesinler barkından nasihat

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar son olarak şunuda ekliyim yeni fazer alıcak yada almayı düşünenler mutlaka bu videoyu izlesinler.

barkının 2nci el fazerde tanıtımı ve nelere dikkat edilmesi gerektigini söylüyor gayet yararlı olmuşş..

http://www.youtube.com/watch?v=7XbLsN_PoKs

Bu arada 5.20 saniyesinede performans egsozlu arkadaşlar izlesinler barkından nasihat
    ben bu videoya katılmıyorum. jant göbek bilyeleri ve amortisörleri nasıl kullanıldığına bağlı eskir.

motosikletim 2005, orjinal TPS'si var ve sağlam.

yeni kasanın frenleri kötü diyor, ön amortisörlerin yağını 5w dan 10w ya çevirip çelik fren hortumu ile frenler desteklenirse frenler de gayet hisli oluyor.

bence motorumuzun tek sıkıntısı göbek bilyeleri.
    fz6 nın hoşuma gitmeyen iki özelliği var:
    1-ağırlık merkezi yukarda, dolu topcase ve artçılı uzun süre ağır trafik ya da şehir içi kullanım bi süre sonra eziyet oluyor.
    2-7000 devirden sonraki gaz tepkisi. farkına varmadan 150-160lara geliyorum

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ben bu videoya katılmıyorum. jant göbek bilyeleri ve amortisörleri nasıl kullanıldığına bağlı eskir.

motosikletim 2005, orjinal TPS'si var ve sağlam.

yeni kasanın frenleri kötü diyor, ön amortisörlerin yağını 5w dan 10w ya çevirip çelik fren hortumu ile frenler desteklenirse frenler de gayet hisli oluyor.

bence motorumuzun tek sıkıntısı göbek bilyeleri.
    fz6 nın hoşuma gitmeyen iki özelliği var:
    1-ağırlık merkezi yukarda, dolu topcase ve artçılı uzun süre ağır trafik ya da şehir içi kullanım bi süre sonra eziyet oluyor.
    2-7000 devirden sonraki gaz tepkisi. farkına varmadan 150-160lara geliyorum
    hocam tps sensörü genel olarak demek istemiş ama.

yani sizin bozulmamış olabilir benimkide bozulmamış fakat bozulmıyacagı anlamınada gelmez. gerçi bu zamana kadar dayanmış onada şükür.

cihan54 'ün tps sensörü arızası başına gelmişti.

yeni kasanın frenleri eski kasaya göre bencede kötü bunlar ( stock ) halde söz ediliyor.

eski kasaya çelik fren hortumu takılıp belli başlı düzenlemeler getirilse oda çok daha iyi olurdu

fakat 5wdan 10w çekme konusu dikkatimi çekti eger bu işlemi uyguladıysanız detaylı anlatırmısınız bizde yapalım ön frenlerdeki hassasiyet artıyorsa.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar alacağım motoru buldum :D sahibide aramızdan biriydi ama nickini hatırlamıyorum. cihan sen mutlaka hatırlarsın motoru.

bu arada link veriyim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2007-yamaha-fz6-fazer-mukemmel-boyasiz-orjinal-ekstrali-145001302/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler