Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü talihsiz bir kaza yaptım.

Kırmızı ışıklara yanaşırken bir aracın tam arka kapısı hizasındayken, ön kapı bir anda açıldı ve frene basmaya zaman olmadan ön kapı ile gidon arasına elim sıkıştı. hızım taş çatlasın 10 falandı.

Tek ayak yerde gidiyordum zaten.

Elimi aradan kurtarıp motoru stop ettim hemen ve elimi hareket ettiremediğimi farkettim. Eski eldivenlerimin ömrü dolduğu için perşembe günü dana derisi armode eldiven almıştım halbuki.

Eldiven üzerindeki sert plastik korumalarının hemen üstündeki bölgeye çarptı kapı şansıma.

Eldiveni zar zor çıkarttıktan sonra elimi gördüğümde kan beynime sıçradı. Orta parmak, serçe parmak hizasına kadar kısalmış bi şekilde duruyordu.

Hastaneye gidip film çektirdikten sonra öğrendim ki kapının temas ettiği kemikleri kırmışız.

Doktor ameliyat olacaksın dedi olmazsan orta parmak milimetrik kısa kalacakmış fakat korktuğum için ameliyat olmadım.

Şimdi ise parmakların kangrene çevirme ihtimali olduğunu söyledi doktor. Çok kötü bi durumdayım arkadaşlar. Eğer kangrene çevirirse 3 parmağın kesileceğini söylüyor doktor.

Şuan elim alçıda ve parmaklarımda his kaybı var. Belki de alçı yüzünden bilemiyorum. 1 hafta içinde parmaklar kangrene çevirmezse bir daha sorun olmayacağını belirtti doktor amca.

Ne olur çok dikkatli kullanın araçlarınızı. 2 gecedir düşünüyorum ben böyle bir hatayı nasıl yaparım diye. Ama düşünmek fayda etmiyor işte.

Bu olaydan sonra motora biraz ara vermek benim için en iyisi olacak. Hem ailemi de yeterince üzmüş bulundum ve daha fazla üzmeye hakkım yok.
    Bu kışı arabayla tamamlayıp yaza doğru fz8 veya fz1 le sahalara dönmeyi umut ediyorum.

Herkese kazasız belasız güvenli sürüşler...
    geçmiş olsun...ameliyat olmadığın durumda kangrene çevirme ihtimali olduğunu söylemedi mi doktor daha önce..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Çok Geçmiş olsun izzet kardeşim. Umarım kangrene çevirmez eski sağlığına kavuşursun. Allah daha beterinden korusun inşallah
    Sanırım motorun ilanını da verdin sahibindene. Bence kısa bir ara vermen daha hayırlı olur. Hem aileninde içi rahatlar bir süre motor görmezlerse.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun İzzet hocam.

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah çok kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz. kötü düşünmeyin, keşke ameliyat olsaydınız. Doktordan iyi bilecek halim yok ama kangren falan öyle ha diyince olacak bişey mi ki? sizi en kısa sürede iyileşmiş bir şekilde aramızda görmek istiyoruz. büyük geçmiş olsun...
    Kolumu kalp seviyesinin üzerinde tutmadığım sürece kan akışı sağlanamıyormuş sanırım. O an o şokla pek anlamadım ama kısaca kangren ihtimali varmış. Ameliyat lafı geçince bile baygınlık geçiriyorum. Garip bi psikoloji fakat yenemedim o korkuyu o yüzden parmağımın hafif kısa kalmasını kabullenmek zorunda kaldım. Kangren ihtimalini bile düşünmek istemediğimden uzak durdum anlayacağınız. Belki büyük hata yapıyorum ama inanın kötü bi durum kendime anlatamıyorum bunu.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izzet geçmiş olsun bir anlık dikkat kaybı malesef böyle ömür boyu baktığında üzüleceğin bi eksiklik hissedeceğin kaza lara sebeb olabiliyor...
    Çok dikkatli olmak gerekiyor o yüzden. Ben dikkatsizliğin sonucunu kötü bir şekilde ödüyorum şuan. Lütfen trafikte çok dikkatli olalım.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.. Ameliyat olmaman büyük hata olmuş bence. Sağlığına nasıl kavuşacaksan o yönde karar vermen en doğrusu her zaman..
    Dediğim gibi kendime gerçekten anlatamıyorum bu durumu. Belki sizlere gereksiz bir korku gibi gözüküyor, tam olarak bilemeyeceğim fakat içten içe yeyip bitiriyor bu durum beni.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...ameliyat olmadığın durumda kangrene çevirme ihtimali olduğunu söylemedi mi doktor daha önce..
    Söyledi ama aptal korkum yüzünden hiçe saydım diyebilirim. Yaptığım şey saçmalık sonradan farkettim o hengamede. Birde ihtimal olduğu düşüncesiyle bu saçma riske girdim ve şuan gerçekten korkuyorum.

Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Geçmiş olsun izzet kardeşim. Umarım kangrene çevirmez eski sağlığına kavuşursun. Allah daha beterinden korusun inşallah
    Sanırım motorun ilanını da verdin sahibindene. Bence kısa bir ara vermen daha hayırlı olur. Hem aileninde içi rahatlar bir süre motor görmezlerse.
    Evet motorun ilanını verdim istemeyerekte olsa. Ailem şuan benden beter halde maalesef. Dediğiniz gibi motoru bir süre görmezlerse çok daha iyi olacak durum.

Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun İzzet hocam.

Herkese iyi dilekler için çok teşekkür ederim. Umarım en kısa sürede eski sağlığıma kavuşurum ve tekrar özgürlüğün keyfini çıkartırım.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Merhaba. işte bugün kötü bişey farkettim... "motorundan eksantirik sesi gelen fazer sahipleri" arasına beni de kabul eder misiniz

sanırım zincir haddinden fazla uzadı ya da gergi tam basmıyor, motor 32 binde. alalı 2.000 km oldu önceden nasıl kullanıldı bilmiyorum. gelelim konumuza, 3.500 civarında ve 5.000 devir civarında motorda bir miktar titreme oluyor. motorun sağ yanına çöküp dinleyince, gazı kapattığımda eksantirik zincirinin sürttüğünü duyuyorum. sesi betimlemek gerekirse, yağsız çalışan bir zincir kadar ses yapıyor, öyle aman aman bir gürültü yok. takırtı falan da yok. hafif de supap sesi geliyor
    sizce 40.000 dolaylarını/iyice ses yapmasını bekleyeyim mi yoksa hemen değiştireyim mi?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Nasıl rahatına geliyorsa. Benim için ses çok büyük sıkıntı değil daha sonra daha iyi durumda olurum dersen erteleyebilirsin.
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Yok abi diyorum size fazer sorunlu motur
    yamaha bu motor işine hiç girmemeliydi

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    baak yine geldi Arkadaş sen al visutromunu gez paşa paşa
    mkaptan bunu beğendi.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Öncelikle İzzet kardeşim sana çok geçmiş olsun. İnşallah en yakın zamanda eski sağlığına kavuşup motor binersin.

Evet arkadaşlar dün sabah erkenden aydın nazilli yolunu tuttuk. Fz600 fazer ve daha geçen ay alınan XMAX250 ile yola çıktık. Size fazer8 den bahsedeyim tek kelime ile müthiş bir motor. Resimlerde biraz basit gibi duruyor ama tam bir tasarım harikasıymış. Heryerini inceledik sesi çalışması çok sessiz fz6'dan daha tok bir sesi var. Marj sesi r1 kine benziyor. Alt takımın r1 ile aynı olduğunu söylediler ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Fz6'ya göre alçak ve çok daha iri olmasına rağmen o kadar kolay sürüşü var sanki yıllardır aynı motora biniyormuşum gibi hemen alıştım. Motorun gaz yemesi hızlanması müthişti. Amortisörleri yumuşak çok farlı ve konforluydu. (2013 lerin amortisörleri farklı) Birlikte gittiğimiz diğer arkadaşlarım da eski motorcular dır onlarda bu kadar beklemiyorduk dediler. Koltuğun yan ve orta kısmı farklı malzemelerden yapılmış hiç kaymıyor. Ben fz6 yı seven birisi olarak fz8 resmen aşık oldum diyebilirim.Düşünenler hiç düşünmesinler derim. Telefon ile çektiğim bazı resimleri sizlerle paylaşmak isterim

mkaptan ve cihan54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Eee aldın mı tamam mı ıslatıyo muyuz

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    woooww süper gözüküyor gerçekten
    buna bir tane akrep egzos taktın mı tadından yinmez
    hayırlı uğurlu olsun
    kazasız belasız

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    woooww süper gözüküyor gerçekten
    buna bir tane akrep egzos taktın mı tadından yinmez
    hayırlı uğurlu olsun
    kazasız belasız
    Çatla patla e mi.. traktöre bin sen olm napcan böyle bebe şeylerini

Cidden aldıysak ıslatalım o zaman Hayırlı olur inşallah. Gerçi burası FZ8 sayfası değil diye sen o sayfaya gidersin de, buralara da bekleriz biz buradayız yani Ahmet
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    fz8 candır olm
    fz6 sorunlu :D

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Ne demek kardeşim ıslatırız.Bu tarafa yolu düşen buyur gel, hem tanışmış oluruz numaram 0530 343 53 91. Kesinlikle eğzos düşünmüyorum ben orjinal seviyorum. sesi süper
    Sabırsızlıkla ilk geziye çıkacağım günü bekliyorum

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    fz8 candır olm
    fz6 sorunlu :D
    Bişey derdim ama ortam müsait değil, biraz düzenleyip söyleyim. Sen git kumda oyna

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek kardeşim ıslatırız.Bu tarafa yolu düşen buyur gel, hem tanışmış oluruz numaram 0530 343 53 91. Kesinlikle eğzos düşünmüyorum ben orjinal seviyorum. sesi süper
    Sabırsızlıkla ilk geziye çıkacağım günü bekliyorum
    Oralardan yolum illaki geçiyor. Ve aklımdasın üstadım, bir çayını içmeden yoluma devam etmem.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. işte bugün kötü bişey farkettim... "motorundan eksantirik sesi gelen fazer sahipleri" arasına beni de kabul eder misiniz

sanırım zincir haddinden fazla uzadı ya da gergi tam basmıyor, motor 32 binde. alalı 2.000 km oldu önceden nasıl kullanıldı bilmiyorum. gelelim konumuza, 3.500 civarında ve 5.000 devir civarında motorda bir miktar titreme oluyor. motorun sağ yanına çöküp dinleyince, gazı kapattığımda eksantirik zincirinin sürttüğünü duyuyorum. sesi betimlemek gerekirse, yağsız çalışan bir zincir kadar ses yapıyor, öyle aman aman bir gürültü yok. takırtı falan da yok. hafif de supap sesi geliyor
    sizce 40.000 dolaylarını/iyice ses yapmasını bekleyeyim mi yoksa hemen değiştireyim mi?
    benim usta da zincirin uzama ihtimalinin olmadığını söyledi, hele bu kilometrede...sürekli yağın içinde çalıştığı için bu olasılık çok az dedi..ilk aşamada gergiyi söküp tansiyonunu ölçsün, ya da eliyle içindeki yayı gersin...bi süre idare eder...ses kesiliyosa zincirden değil gergiden olduğunu anlarsın...sonra gergiyi değiştirirsin...usta zinciri sökmeden zincirin durumunu da anlayabileceğini söyledi bi ölçüm yaparak...

benimki rolantide yapıyo sesi sadece...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

motor alan arkadaşa da hayırlı olsun...

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    bu tensörler hep sıkıntı yaşatıyor. tensörün mimari yapısında 2veya üç ağızlı vida var vidanın etrafına sarılmış yay var, yay derken basma veya çekme yayı değil şerit halinde 0,2-0,3 mm kalınlığında 5-6 mm genişliğinde şerit yay, bu uzun ve yüksek devirli kullanımlar da, ani kesik kesik bindirmeli kullanımlarda ısınan yay özelliğini kaybedip yumuşuyor ve her darbe ve yüke bindiğinde zincir kılavuzuna baskı yapan vida geriye kaçmaya çalışıyor ve yük gittiği zaman yay özelliğini kaybettiğinden zincire istenilen değerlerde baskı kuramıyor ve tık tıkır tık tıkır gibi sinir bozucu sesler çıkarıyor. tensörün ortasında kurma vidası var küçük bir tornavidayla saat yönünün tersine çevirirsen ses kesilir ve kesiliyorsa tensör ölmüştür, ses kesilmiyorsa sıkıntı başka yerde
    cihan54 ve ozgurakman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Güzel açıklama..

Motosikleti
    tracer 900
    bugün usta ile görüştüm...zincirin bollaşmış olduğunu söyledi, başta bollaşacağına ihtimal vermiyodu, yani değişecek...ek olarak gergiyi de değiştirmek istediğini söyledi...parça fiyatı ve işçilik fiyatı verecek, ben bi bakayım dedi...

bu arada motolizde satılan zincir orjinal midir yoksa yan sanayi midr acaba?

orjinal olup olmadığı nereden anlaşılır

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motoliz, yamaha'nın yedek parçacısı. Orjinal ürün satar yani..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler