Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arka maşayı ve jantlarda ki yağ kalıntılarını ve zinciri temizlemek için mazot vs kullanarak temizlik yaptım.Ancak nasıl olduysa balata ve diske mazot bulaştı.Bir şişe würt balata spreyi bitirdim ama yinede frenler eski haline gelmed çok zayıflar şuan.Pratik çözüm sunabilecek var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Gazyağı temizler. Fakat kullanımdan sonra iyice silip en azından bir iki gün tamamen uçmasını beklemen gerekebilir..

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Arka maşa ve jantlardaki yağı en pratik olarak ıslak mendil ile silin süper oluyor. Yıkayarak çıkartamadığım yağı ıslak mendil bir kerede çıkartabiliyorum

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Balataları sökmek gerekir mi yok sa disk ve balata arasından püskürterek uygulamak yeterli midir sence?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR800'ü ben de hep merak etmişimdir. Oturuş pozisyonu açısında farkı ne kadardır acaba
    ben deneyemeyip sadece üzerine oturmuştum...gidon yükseltme olmasına rağmen oturuşu cbr250r gibiydi, yani hafif öne meyil var ve beni düşündürmüştü, cbr250 nin oturumu görece dik olmasına rağmen beni çok rahat ettirmiyodu...fazerdan daha eğik olduğu kesin vfr nin

Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka maşayı ve jantlarda ki yağ kalıntılarını ve zinciri temizlemek için mazot vs kullanarak temizlik yaptım.Ancak nasıl olduysa balata ve diske mazot bulaştı.Bir şişe würt balata spreyi bitirdim ama yinede frenler eski haline gelmed çok zayıflar şuan.Pratik çözüm sunabilecek var mı?
    boşver hocam arka fren çok işe yaramıyor zaten...

şaka bi yana balatalar bu tür sıvıları yapısı itibariyle emiyor, sen yüzeyi temizlesen bile alttan gelen tekrar yüzeye çıkıyor, yani temizlenmesi ancak gaz yağı içinde bekletmekle olur...balata değişim zamanın yakınsa değiştirmek en güzeli...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka maşa ve jantlardaki yağı en pratik olarak ıslak mendil ile silin süper oluyor. Yıkayarak çıkartamadığım yağı ıslak mendil bir kerede çıkartabiliyorum
    Ben maşa ve jantlarda gazyağı veya iş yerinden temin ettiğim Mavex isimli özel bi temizleyici sıvı ile temizliyorum

Balataları sökmek gerekir mi yok sa disk ve balata arasından püskürterek uygulamak yeterli midir sence?
    Sökmeye gerek olacağını sanmıyorum
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Gaz yağı en iyisi ama motoru kapalı bir yere koyuyorsanız kokusu epey rahatsız ediyor. Zincir temizleme işinde gaz yağı süper

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Gaz yağı en iyisi ama motoru kapalı bir yere koyuyorsanız kokusu epey rahatsız ediyor. Zincir temizleme işinde gaz yağı süper
    Bu iş için üretilmiş gibi
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Bende gaz yağından vazgeçmeyenlerdendim ama bazen bulmak gerçekten zor oluyor.El altında olmayınca mazotla halledelim dedik.Ama yağlayıcı özelliğini unuttuk Mazotta çok iyi aslında,hatta bazı motor üstadları gaz yağı yerine mazot öneriyor.Gaz yağı paslanma yaptırıyormuş vs. vs. Ama mazot kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyormuş zor yoldan öğrendik.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Cihan adapazarın dan mısın?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Cihan adapazarın dan mısın?
    Aynen üstad Senin R6'yı belki daha önce görmüşümdür..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Özcan karakuş tanıdığım sevdiğim bir abimizdir. MotoruAkyazıdan aldık. Askerliğimi adapazarında söför olarak yaptığım için adapazarını bilirim.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Özcan Karakuş'u bilirim. Ben de acemiliği Manisada yaptım, az çok biliyorum ben de orayı Bu tarafa yolun düşerse illaki beklerim, geldiğinde çayımı içmezsen çok da ağır konuşurum

Motosikleti
    Honda1000RR
    Adapazarın da 16 ayım geçti. insanlıkları kişilikleri hakikaten çok iyi. Çoğu yerini gezdim. Sağ olsun binbaşımız gezerdi biz de sebeplen dik. Yazın ordaydık. Bende Yolu düşen tüm arkadaşları beklerim. Gelin spile çıkalım. Cihan sen bilirsin spili.Çok istikamet vermişlerdir

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    hahah.. Spil'in sabah soğuğunu unutamam valla. Spilden esen soğuk esinti yakıyodu resmen Geçtiğimiz Ağustosta Ege turuna çıktığımda uğradım Manisa'ya. Bir de Geçen ay İzmir motofest'e giderken uğradım. Manisa kebabı ve ünlü macunu.. Hey gidi Manisa

Motosikleti
    tracer 900
    ARCHANGEL egsozu niye satıyon üstad...egsoz güvenlik olarak faydalı da fazerın orjinal sesini de çok seviyom ben...egsoz arada düşünüyom ama sonra vazgeçiyom

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Motoru satılığa çıkardım,egsoz üzerindeyken fiiyat biraz yüksek kalıyordu.Herkes egsoz sevmiyor sanırım.Valla zor çıkardım içim cız etti.Two başka birşeymiş şimdi daha iyi anlıyorum.Bu motoru uzun süre kullanacak olsam kesinlikle two brothersla kullanırım.

Motosikleti
    tracer 900
    Motoru satılığa çıkardım,egsoz üzerindeyken fiiyat biraz yüksek kalıyordu.Herkes egsoz sevmiyor sanırım.Valla zor çıkardım içim cız etti.Two başka birşeymiş şimdi daha iyi anlıyorum.Bu motoru uzun süre kullanacak olsam kesinlikle two brothersla kullanırım.
    hayırlı olsun şimdiden...aklında ne var peki...

Motosikleti
    Honda1000RR

cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tertemizmişti de maşallah.. O nasıl bir km'dir. Siz gerçek misiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler