Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sevmek ne kelime.. aşık oldum o kadar !!!!

Gidiyim konuşayım ama ya beni reddederse. Terslerse
    Şaka bi yana mustafa ile sağolsun konustuk uzun uzun. Zamanigelince tekrar konusacagiz insllh
    İnşallah hayırlısı. Zaten tanıdık bildik birine gitmesini bende istiyorum motor göz önünde olsun diye
    bugun tam 1 hafta oldu ilana koyalı yaklaşık 20 kişi aradı 3 kişi bakmaya geldi
    bakmaya gelenlerin hepsi hayran kaldı ancak fiyatta anlaşamadık birtek.
    Bu motor belki de engini bekliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    engin_deniz arkadaşın baktığı motorun kilometresinin orjinal olma olasılığı var. Ben de haftada bir binme fırsatı buluyorum ve senede maximum 2 bin km yapıyorum. Ayrıca yeni aldığım motorun sahibi kullanma fırdatı bulamamış ve 2006 model olup 9000 kmde. Yani olası kilometreler. Fakat en önemlisi motorun genel bi incelenmesi taraftarıyım. Her ipucu bu kilometreyi gösteriyor mu diye. Egsozdan peglere, elciklere kadar bi bakmalısın bence, ama bi çok parça değiştiyse şüphe edilmeli. Bi de satıcıyı tanıyan bi arkaşa aratmak lazım.

Daha önce bahsettiğim anahtarımı kopyalattım,Sorunsuz çalışıyordu ben yine kendi anahtarımı kullanmaya devam ettim fakat bugun durduk yere motor stop etti kontak açık oldupu halde herşey kapandı, 4-5 denemeden sonra tekrar açıldı kontak tüm trip göstergeleri falan sıfırlanmıştı =/ Başımdan geçen bir olayıda anlatmak isterim,Geliboluda çevirmede durmadık arkadaşın muayne bikaç gün önce bitmişti ve daha yaptırmadığı için devam ettik,polis tekme atarak düşürmeye çalıştı dönüştede 140-150 ile geçerken koca koca taşlarla ve tekmeyle düşürmeye çalıştılar yine..Nasıl bi memlekette yaşıyoruz bilemedim tamam bizim yaptığımız doğru değil fakat bunun cezası ölüm değil.Keşke yol kameram olsaydıda bunlar kayıt altına alınsaydı..

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Motorun satilmamasi hoşuma gitti dedigin gibi motor beni bekliyor bence
    elit motogaraj

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    herkese selamlar;

haftasonu ANGRAJ ekibi olarak BMW test sürüşündeydik...test motorları F700gs, F800 GS, C650 GT, R1200GS ve R1200GS Adenture, K1600 GT motorları vardı...

Ben ilk başta 700 gs i kullandım...alet kalkışla birlikte yumuşaklığını ve kolaylığını anında hissettiriyor...şehir için için gücüyle resmen biçilmiş kaftan...kullanması bisiklet gibi ve çok çok hafif geliyor...130-140 a nasıl çıktığımı anlamadım...bu süratten sonra gücü biraz yetersiz kalıyor...ama yine de hızlanıyordu...

sonrasın 1200 gs i aldım...alet çok heybetli ve bu heybetinin tam aksine çok hafif geliyor..boxer motorun yere yakın olması kullanımı çok kolaylaştırıyor...şehir içinde hiç bir sıkıntı çekileceğini düşünmüyorum...alt devirlerdeki tork ise gerçekten inanılmaz...böyle bir kopma yapabileceğini hiç düşünmezdim...virajlara kendiliğinden giriyor...sabah saat 10 gibi asfaltın soğuk olduğu saatlerde alet çok stabil gidiyodu...dediğim gibi viraj kabiliyeti inanılmaz aletin...gidonu geniş olduğu için gidona hükmetmek çok kolay...amortisörlerden zaten hiç bahsetmiyorum mükemmel...paralever telelever in avantajı sanırım...sadece ön cam biraz fazla oynuyor...aletin doğası gereği yüksek devirlerde titreşimli ama yaşattığı heyecan titreşimi hiç önemsetmiyo...

her iki aletin de frenler efsane...

sonrasında fazera binince kendimi resmen ss sürüyomuş gibi hissettim...bmwlerde herşey çok güzeldi ama 4 silindirin tadı ve hissi fark farklı ( çok güzel demiyorum bakın, farklı) fazerın gaz kolu bmwlerden sonra çok tok geldi...yani gazda bi mukavemet var...bmwlerde gaz kolu çok kolay dönüyo...fazer gidonunu aynen racing gibi hissettim, daracık...bu kısalık gidonun çevrilmesi için harcanan gücü anında hissettiriyo...(yük*yük kolu=kuvvet*kuvvet kolu) ama eski alışkanlığıma dönmek çok uzun sürmedi...

fazer 1200gs e göre güçsüz gibi gelmesi moralimi bozdu açıkçası ama sonrasında 1200gs in bizim motorun 2 katı hacme saahip olduğunu hatırlayıp rahatladım (125 bg ve 125 Nm tork, olsun o kadar)
    cihan54 bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Peki Fazer'ın, 1200gs'e göre güçsüz gelmesinin sebebi gs'in düşük devirdeki yüksek torku mu; ne açıdan güç farkı hissettin?

Bu arada yük*yük kolu= muhabbetine girdiğin an benim bittiğim noktadır

Testlerine sağlık Erhanım
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Fazer'ın, 1200gs'e göre güçsüz gelmesinin sebebi gs'in düşük devirdeki yüksek torku mu; ne açıdan güç farkı hissettin?

Bu arada yük*yük kolu= muhabbetine girdiğin an benim bittiğim noktadır

Testlerine sağlık Erhanım
    düşük devirdeki tork ve topspeede çıkış süresi kardeş...
    yani alet her daim kopabiliyor...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Erhan şanslı adamsın vesselam
    her kula nasip olmaz bmw modellerini (bak dikkat modelini demiyorum modellerini dyorum) kullanmak
    1200 gs hastasıyım selesine bir kez oturmuşluğum var :D ona rağmen güzeldi
    dün fotoları görünce ahanda dedim bu fazerı satıp gs almış
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan şanslı adamsın vesselam
    her kula nasip olmaz bmw modellerini (bak dikkat modelini demiyorum modellerini dyorum) kullanmak
    1200 gs hastasıyım selesine bir kez oturmuşluğum var :D ona rağmen güzeldi
    dün fotoları görünce ahanda dedim bu fazerı satıp gs almış
    BMW nisan ayında da test günleri düzenlemişti ama ben gidememiştim...aynı gün harley vardı ona gitmiştim kısıtlı vaktim olduğu için...
    valla üstad gerçekten hastası olunacak motor kesinlikle...sele sürüş elcik ısıtma resmen konforun adı.. farklı sürüş modları vardı (sport, road,rani,enduro) ama ben sadece road olanında kullandım...

vstromcu bir arkadaşım çok gereksiz bi şekilde güçlü buldu aleti mesela...tabi o arazi odaklı düşünüyodu muhtemelen...

bu arada fazer satıp 1200 gs almak bizim neyimize yav

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada fazer satıp 1200 gs almak bizim neyimize yav
    O niye yav
    "CaRPe DieM"

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    La gidip de F800Gs denemedin mi? Net konuşayım, sürüş zevki olarak çok daha yumuşak ve keyifli bir makine

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    O niye yav
    Yaklasik 65bin tane nedeni var da ondan
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    tracer 900
    O niye yav
    bahalı cihanım..çocuk büyütüyoz biz

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La gidip de F800Gs denemedin mi? Net konuşayım, sürüş zevki olarak çok daha yumuşak ve keyifli bir makine
    napalım aslanım 800 doluydu...zaten birisi neden iki makinada aynı motor var açıklarsa sevinecem..kimsenin bilgisi yok konuyla ilgili...boyut olarak farkları var sanırım...ek olarak nedir iblmiyorum...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    bahalı cihanım..çocuk büyütüyoz biz
    1200GS düşünülecek motor değil alınacak motor zaten de, 2. el falan alırdın bre önceki kasası geçen gün 20 liraydı sahibindende..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklasik 65bin tane nedeni var da ondan
    2006-2007 modelleri 23-28 arasında değişiyo, görece ucuz yani ama hala pahalı
    arabamdan daha pahalı motora binmek psikolojik olarak beni yorar

bu arada sıfırı 65 kaat mı la onun...vay anasını... düşüncelerimde bile 50 yi geçmiyodu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

1200GS düşünülecek motor değil alınacak motor zaten de, 2. el falan alırdın bre önceki kasası geçen gün 20 liraydı sahibindende..
    valla o fiyatlara alınacak motor değil..sıkıntılar o fiyatlardaydı bi ara bakıyodum öylesine...temizi eski modeller dediğim fiyatlara...ki onlarda bakım, parça değişimi ister, can sıkar altından kalkamayız...egzantirik değiştirecem onu düşünyom daha

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Heh aynen, gs alınacak makine. Ama bakımı yedek parçası külfeti de bel büken makine.. Ben onu alsaydım fiyatına bakmazdım, ama o külfetler yüzünden almazdım...

Egzantrik dedin de, birden aklıma getirdin yahu ben de ilanı kaldırsam mı diyorum. Şöyle dip bucak gireyim motora, yepisyeni yapayım her biyerini oğlumun. Sonra en az iki yıl daha binip öyle alayım nightrod'umu

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    napalım aslanım 800 doluydu...zaten birisi neden iki makinada aynı motor var açıklarsa sevinecem..kimsenin bilgisi yok konuyla ilgili...boyut olarak farkları var sanırım...ek olarak nedir iblmiyorum...
    Hangi iki makinada aynı motor varmış la? F650-700-800 üçlüsünü diyorsun sanırım. Bilmiyorum o konuda yakıt güç gibi durumlarda Bülent karakterlileri memnun etmek için çeşitlilik geliştirmiş olabilirler
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    tracer 900
    Heh aynen, gs alınacak makine. Ama bakımı yedek parçası külfeti de bel büken makine.. Ben onu alsaydım fiyatına bakmazdım, ama o külfetler yüzünden almazdım...

Egzantrik dedin de, birden aklıma getirdin yahu ben de ilanı kaldırsam mı diyorum. Şöyle dip bucak gireyim motora, yepisyeni yapayım her biyerini oğlumun. Sonra en az iki yıl daha binip öyle alayım nightrod'umu
    valla kardeş sen kafaya koymuşsun satmayı...dip bucak girmeyip normal olması gerekenleri yapıp sat bence 2 sene sonra artık ne zamansa...yani bu ayardaki makinalar için artık ekstra masraf fiyatına koymuyo...keyfiyete giriyor...egzantirik yaptıcaksan beraber sipariş edelim şu gergi otomatiği vs...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi iki makinada aynı motor varmış la? F650-700-800 üçlüsünü diyorsun sanırım. Bilmiyorum o konuda yakıt güç gibi durumlarda Bülent karakterlileri memnun etmek için çeşitlilik geliştirmiş olabilirler
    BMW takar mı bülent karakterlileri, adamlar 0,2 -0,5 litrenin hesabını yapsın da birbirinin aynı motorlar çıkarsınlar

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    F800 cok mantikli motor lakin parmak uclarimla bale yapar pozisyonda durmak ne kadar saglikli olur ki? Biraz alcaltirsam, parayi da bulursam almayi dusunurum, cidden mantikli makina. F650 ve 700, F 800 GS varken yavan kaliyorlar biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Olm mevzu yakit ekonomisi degil ki orda, dedigin gibi bmw 1 litre az yaksin diye yapmamistir, bence ana sebep, farkli motor bloguyla ugrasacagina, ayni bloktan 3 motor ureterek maliyetleri asagi cekmektir. Isteyen istedigini alir. F800 de favori motorlarim arasinda ama sirf begendigimden koydum listeye, alabilecegimden degil yani

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F800 cok mantikli motor lakin parmak uclarimla bale yapar pozisyonda durmak ne kadar saglikli olur ki? Biraz alcaltirsam, parayi da bulursam almayi dusunurum, cidden mantikli makina. F650 ve 700, F 800 GS varken yavan kaliyorlar biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Olm mevzu yakit ekonomisi degil ki orda, dedigin gibi bmw 1 litre az yaksin diye yapmamistir, bence ana sebep, farkli motor bloguyla ugrasacagina, ayni bloktan 3 motor ureterek maliyetleri asagi cekmektir. Isteyen istedigini alir. F800 de favori motorlarim arasinda ama sirf begendigimden koydum listeye, alabilecegimden degil yani
    ne yani farkları sadece yükseklik vs gibi şeyler mi...fiyatlarına da bakmak lazım tabi ama 800 varken diğerleri pek mantıklı değil dediğin gibi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler