Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    araya da ben gireyim o zaman gsr için;
    makinelerin çoğu şaseden kaynaklı olduğundan bahsedeyim...
    hele ki kafanın oradan direk kırılmıyor mu, bu benim gözümde gsr'ı bitiriyor...
    hornet güzel motordur, ama alıp ta satmaya çalışana kadar...
    vfr, hornet vb. motorlar fazer kadar piyasaya sahip olmayan motorlar...
    alıpta uzun yıllar kullanacak biri için sorun edilmeyecek bir problem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde zombili filmleri sevmem ama sırf k1200r'ın hatrına izlemiştim. Motor on çataldan ayrılmak suretiyle ikiye bölündügü zaman benimde içimde de birşeyler bölünmüştü

Evet belli bir seride kronik sorunları var. Bujilerin oldugu noktadan blogun çatlaması, şanzumandaki sorunlar... Hatta k1200r ilanlarını takip ediyorsanız 30.000 km civarındaki bazı ilanlarda " BMW'de komple motor degişmiştir" gibi ilanları görmüşsündür. Garantisi dolmayanları bmw degişti dolanlarda da masrafın yaklaşık yarısını kendilerinin karşılaması teklifini sunuyorlarmış...( forumdan birisine 7000 tl'lik masrafın 3000TL'sini kendileri karşılayarak blogu degiştirmeyi teklif ettiklerini hatırlıyorum...)

Herşeye rağmen blogu bmw de degişmiş bir k1200r alınmaz mı? Bence alınır. Yıllar önce motokeyf programında bir k1200r testi yapılmıştı. Hala dün gibi aklımda. Alet freniyle gidişiyle fenaydı
    aletteki problemleri 2009 yılında çözmüşler...öncesi muamma..alana sürprizli, ama dediğin gibi motoru değişmiş olan aleti ben de alırdım sanırım

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Yorumlariniz benim icin baya önemli idi. Sanirim standart abs olmasi. Vites gecislerinin yumusacik olmasi. Tasariminin hosuma gitmesi gibi nedenlerden dolayı hornet i alacagim tabi bayramdan sonraya kalirsa motor.... bu arada er 6 dan sonra zorlanacagimi sanmıyorum. Neden derseniz daha once grenajli bi motor kullanmis olsaydım evet zorlanirdim. Bu acidan bakinca olaya bi on camla olayi kurtaririz sanırım ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Yorumlariniz benim icin baya önemli idi. Sanirim standart abs olmasi. Vites gecislerinin yumusacik olmasi. Tasariminin hosuma gitmesi gibi nedenlerden dolayı hornet i alacagim tabi bayramdan sonraya kalirsa motor.... bu arada er 6 dan sonra zorlanacagimi sanmıyorum. Neden derseniz daha once grenajli bi motor kullanmis olsaydım evet zorlanirdim. Bu acidan bakinca olaya bi on camla olayi kurtaririz sanırım ;)

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erhan motoliz e bak istersen

http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Eks...i_18470.html#0
    http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Oto...i_18471.html#0

telefonla ararsan belki fiyatta da birşeyler yapabilirler
    burada bahsedilen zincir sanırım orjinal değil...sahibindende 200 tl gibi bi fiyat yazmışlar zincir için....bir adet 120 tl ye var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

bu otomatik gergiyi manuel gerigiyle değiştirnler var yurtdışında okuduğum kadarıyla...hatta brisi de r1 için aynı işlemi uyguluyodu...manuelde germek için elle biraz sıkmak gerekiyo lazım oldukça...herhangi bir parça sökülmüyor..otomatikte ise hiç bir işlem yapmaya gerek yok ama arada 200 lira gibi bi fark var (100-300)...

fikri olan vr mı mevzuyla ilgili

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

bir de bizim motor ne olarak geçiyor, (2006 model)

fz6-n fazer
    fz6 ns- fazer
    fz6-s
    fz6 sa -fazer
    fz6 ss- fazer

malzeme kataloğunde model seçin bölümünde bunlar çıkıyor, gerçi baktığıma göre fotolar da bu modeller arası parça değişişkliği olmuyo sanırım

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    n naked kasa fz6

s fazer düz kasa

sa abs'li düz kasa

diye biliyorum
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    merhaba arkadaşlar.
    şu ilanı incelermisiniz yarın bakmaya gidicem..
    sahibi acil paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. nazik bi şekilde buyur gel motor başında konuşalım dedi.
    belki aranızda motoru tanıyan vardır ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-bakimli-fazer-abs-139909480/detay
    mkaptan bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    sahibi acil paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. nazik bi şekilde buyur gel motor başında konuşalım dedi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-bakimli-fazer-abs-139909480/detay
    abi kim ne derse desin 6 senelik motor 12.500kmde ?

ayrıntılı foto olmadıgı için yorum yapmak biraz zor.

fakat ben km'sine inanmıyorum.

plaka neden sökülü ? tremer sorgulanmasın diyemi ? sorgulansa bile plakadegişikliginde gözükmüyor çözümü basit.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motorda bi terslik var... birincisi zaten motorun hareket halinde sağa yatması veya kazası var... Onu geçtim de tam teşhis koyamadığım durum arka kuyruk... Stopun yuvası siyah olmuş, ayrıca artçı tutamakları siyah olmuş. Normalde onlar da motor rengindedir.. Bunların sebeplerini sorup iyi bi emin olursun kardeş
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    merhaba arkadaşlar.

valla temiz duruyor..sol arka maşadaki lastik basınç tablosu duruyor...sahibinin gel başında konuşalım demesi sana anlaacakları olduğu hissiyatını uyandırıyo bende...

ilan sahibini facebooktan baktım 4 ortak arkadaşım var...
    kendisi balyoz team üyesi ama fotolardan naladığım kadarıyla motor kendisinin değil...adam endurocu..hem de sağlam..ortak olan arkadaşlarımdan biliyorum...fotonun çekildiği yerler adamın garajı sanırım...adamın güvenilir ve motor işinden anlıyor olduğunu düşünüyorum...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ben cihan beyin motorunu alırdım 14.500 vericek olsam

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    şş ortalığı kızıştırma, adam 12 bin km'den bahsediyo olm yarışabilir miyim ben onunla. Ben her hafta bin bin arttırıyorum km'yi, adam yıllardır aynı binde kalmış baksana

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şş ortalığı kızıştırma, adam 12 bin km'den bahsediyo olm yarışabilir miyim ben onunla. Ben her hafta bin bin arttırıyorum km'yi, adam yıllardır aynı binde kalmış baksana
    eheheheh abi iyi güldürdün beni..

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    merhaba arkadaşlar.

Engincim sana yakınsa yanına gidip bir bakmanda fayda var. Resimlerden yorum yapmak yanlış olur bence. ama km siçok düşük geldi bana
    Birde göz önünde bulundurman gerekenler var.
    Motor çok boş motor koruma demiri dahi yok.
    Bunları sonradan alman gerekecek kardeşim. Bunları sonradan almak çok ciddi paralar haberi olsun.
    2 ay önce gökocan92 fazer almştı. Arka çantası yoktu sadece çantaya 500 tlye yakın para verdi çanta bağlantı demiri aradık 200-250 liradan aşağıya bulamadık sonra iyi bir demirci ustasına 120 tl ye yaptırdı.
    Sözün özü alacağın motorda biraz aksesuar olmasına özen göster sonra pahalıya patlıyor

Motosikleti
    street triple rs
    Arkadaşlar hepinizin fikirleri benim icin önemliydi tşkler. Bu arada ustam ilam sahibini aradi. Ve tanidigi biri olduğunu söyledi. Fakat engin o kisiden motor alinmaz dedi bana. Nedenini sordugumda ise geçmişte ve simdi adam hakkinda iyi seyler soylemedi. Neyse cokta ayrintiya girmek istemiyorum. Velhasil yarin bakmaya gitmeyecegim...

Motosikleti
    tracer 900
    Arkadaşlar hepinizin fikirleri benim icin önemliydi tşkler. Bu arada ustam ilam sahibini aradi. Ve tanidigi biri olduğunu söyledi. Fakat engin o kisiden motor alinmaz dedi bana. Nedenini sordugumda ise geçmişte ve simdi adam hakkinda iyi seyler soylemedi. Neyse cokta ayrintiya girmek istemiyorum. Velhasil yarin bakmaya gitmeyecegim...
    kardeş yanıbaşında cillop gibi motorlar var bakmıyosun...mustafa' nın cihan ın motorları düşün derim...
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    Mustafanin motoru şuan emin ol benim hayallerimi süslüyor ilk tercihim o olacak muhakkak tabi bayramin geçmesini bekliyorum... işlerim cok yogun. Bayramda antalyadayim. Dönüşte motoru satilmassa şayet. Mutlaka irtibata geçeceğim mustafa ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Mustafa duy sesimi satma sakin motoruuu ))
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900

[/COLOR]Mustafa duy sesimi satma sakin motoruuu ))
    abi seviyosan konuş bence

ufak bi kaporayla senin için saklayabilir mustafa
    cihan54 ve mkaptan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi seviyosan konuş bence

ufak bi kaporayla senin için saklayabilir mustafa
    Seviyorsan git konuş he
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Biraz Forumu Renklendireyim ...

Motora Alışabilmek için Meşhur Kuşadası Virajlarında Denemeler Yapayım Dedim Birazda Video Çektim

Şimdilik Bu Kadar Malum Havalar Soğuk Ve Diğer Motorum Ninja 250R'la Tehlikeli Bir BElediye Kurbanı Oldum kaza Yaptım 1 Haftadır Yatıyorum :(:(:(

Motosikleti
    street triple rs
    Abi sevmek ne kelime.. aşık oldum o kadar !!!!

Gidiyim konuşayım ama ya beni reddederse. Terslerse
    Şaka bi yana mustafa ile sağolsun konustuk uzun uzun. Zamanigelince tekrar konusacagiz insllh
    mkaptan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler