Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu izmirdeki koltuk olayı kafama yattı...bayram tatilinde 1 hafta izmir e gidiyorum arabayla..koltuğu da götürüp orda hallettirebilirim ki çok da güzel olur...

hacı kafandaki projeleri bilmiyom ama daha ne yapacaksın motora...hele bu sene satmaktan vazgeçip 3-4 bin masraf yaparsan seneye kesin satarsın gibime geliyo...onun için hiç masraf yapmadan ya binmeye devam et ya da sat..ama masraf yapıp satma üzülürsün cidden...para kolay kazanılmıyo memlekette...

benim de ekzantirik zinciri ve gergi otomatiğini değiştirip bi de koltuk yapıp mı bineyim diyorum...yaptırmadan satmaya çalışsam bile işten anlamayan biri gelip bu ses ne diyip saçma sapan laflar edip canımı sıkabilir

cihan bana zincirle otomatik gergi bulsana kardeş ucuz yollu

Heeeh tam adamına sordun olm biliyon ben en pahalısı orjinali nerde ona koşuyorum. Ucuzunu nerde bulursun bilmem ki Millet debriyaj balatasını 150-200 tl'ye değiştirirken ben 450 lira verip orjinalini uyguladım en basiti mesela Ama Ankarada servislerin ciddi ciddi itelediğini biliyorum. Benim motorumu götürdüğüm yere bir sor istersen. Onlardan bir fiyta al bakalım ne diyecekler. "Yıldırım Motosiklet - Pamukova" Benim selamımı söyle. Parça satışı için de servisi için de yardımcı olurlar, gayet iyi esnaftır Mehmet ve ustası Metin

Benim oğlana satmazsam yapacağım masraflara gelirsem; hep içimde uktedir be olm. Çamurlukları S2 çamurluğu yapıp, motorun üzerini orjinal yan grenajlarla kapatmak Bi de İzmire gittiğimde Aybars'la ve Mustafa'ya görüştüğümde de aklımda yeni şeyler canlandı. Smoke Led stop ve Angel Eye Farlar gibisinden Bugün de koltuğu gördüm hoşuma gitti.. Heyt be, satmasam mı laan, bak vazgeçmek üzereyim heaa..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heeeh tam adamına sordun olm biliyon ben en pahalısı orjinali nerde ona koşuyorum. Ucuzunu nerde bulursun bilmem ki Millet debriyaj balatasını 150-200 tl'ye değiştirirken ben 450 lira verip orjinalini uyguladım en basiti mesela Ama Ankarada servislerin ciddi ciddi itelediğini biliyorum. Benim motorumu götürdüğüm yere bir sor istersen. Onlardan bir fiyta al bakalım ne diyecekler. "Yıldırım Motosiklet - Pamukova" Benim selamımı söyle. Parça satışı için de servisi için de yardımcı olurlar, gayet iyi esnaftır Mehmet ve ustası Metin

Benim oğlana satmazsam yapacağım masraflara gelirsem; hep içimde uktedir be olm. Çamurlukları S2 çamurluğu yapıp, motorun üzerini orjinal yan grenajlarla kapatmak Bi de İzmire gittiğimde Aybars'la ve Mustafa'ya görüştüğümde de aklımda yeni şeyler canlandı. Smoke Led stop ve Angel Eye Farlar gibisinden Bugün de koltuğu gördüm hoşuma gitti.. Heyt be, satmasam mı laan, bak vazgeçmek üzereyim heaa..
    bence grenaj işini boş ver hacı s2 nin yan grenajlar çok güzel de bizimkilerin çizgileri çok demode duruyor...led stop a dün e baydan baktım gayet ucuzdu 20 dolar civarındalar...s2 nin çamurluğunu açıkçası ne farkı olduğu hiç dikkatimi çekmedi...bakayım bi...angel eye gerçekten motorun görünüşünü değiştiren bi olay ama kimisi reskli vs diyor..gerçi onun da püf noktası varmış sanırım...

seninkilere sorayım bi fiyatını zincir ve gerginin...burada değiştirmek için 200 tl istediler...isteyen yere yeni gelen ustayı da çok övdüler açıkçası...antalya dan ankaraya yeni transfer olmuş

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    erro
    angel eye taksak muaynede sorun cıkar mı ?
    birde far tasını kesip biçmek gerekiyor mu ?
    sertacr8888 bunu beğendi.

Bi sorum olucak.ön freni sıktığımda tak die bi ses geliyo gidondan..ustaya götürdüm söktü 2-3 pul koydu sıktı ama yine aynı sizce neyden olabilir ?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Gidon merkez bilyaları (Furş bilyaları) değişmesi gerekiyor. Fiyatı 100tl'dir.

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Ben de v-strom denemiş biri olarak gözlemlerimi yazmak istiyorum
    Öncelikle kullandığım motor 2004 model 73000 km de bir makina idi.
    Km kulağınıza çok gelebilir ama inanın değil bu makinalar 100000 den sonra rodaj tamamladığı için gayet azmış
    -Motor çok heybetli insan kendini polis gibi hissediyor kullandığım motorda sis farlardı vs.de vardı herkes yol falan verdi çok hoşuma gitti yani görünmeme sorunu yok.
    -Sele inanılmaz rahat kalkasım gelmedi hiç. İnsana izmirden istanbula hiç durmadan gidermiş gibi geliyor.
    -Motorun oturuş pozisyonu çok rahat çok 0-100 km ye kadar hiç rüzgar yemiyorsunuz neredeyse.
    -Motorun viraj kabiliyeti gayet başarılı idi fazer da kıçımı kastırdığım yerlerde bunda rahat rahat girdim diyebilirim. Hatalarınızı tolere edebilen bir motor.
    -Sesi traktör gibi tooooorrrrrkkk diye gidiyor.
    -Şehir içi şehir dışı hararet sorunu yok istediğin gibi git.
    -Yakıtı fazerdan bir tık daha azmış denilene göre.

TAbiki fazer a göre eksileri de çok
    -Bir kere fazerdaki seriliği arıyorsunuz. Gazı açtığınızda sizi alıp götüren bir alet değil.-
    -Eğer v-stroma geçersem en yadırgayacağım 4 silindir sesinden 2 silindir sesine geçmek. Fazer sesi unutulmaz.
    -Fazer kadar ilgi çekmediği doğru. Zaten birazda orta yaş motoru olduğundan binen abiler 40+
    -Ben fazerın göstergelerine hasta birisi olduğundan bunlara alışamadım.

Ama her ne kadar fazerımı çok seviyor olsam da gönlüm v-strom a kaçtı. Oturduğum yerden dolayı araziye girme isteğimde içimde kabarmaya başladı.
    Daha tam kararımı vermedim ama sanırım v-strom tercihimi gözden bir kez daha geçireceğim.
    Çok hızlı motosiklet kullanan biri değilim (cihan görmüştür) genelde sakin kullanırım fazerın gücü beni her zaman korkutmuştur.
    Artık biraz da hem arazi hem yol ağırlıklı bir motora binesim var.Uzun geziler yapasım var partnerimle birlikte.
    Cihanım festivalde sana söylediğim sözler için özür ( olm fazer satılıp chopper alınır mı demiştim alınabilirmiş)
    yorumlarınızı bekliyorum
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ağzına sağlık kardeşcağızım

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erro
    angel eye taksak muaynede sorun cıkar mı ?
    birde far tasını kesip biçmek gerekiyor mu ?
    merhaba kardeşim angel için far tasını kesmelisin
    çok uğraştıran milimetrik bir iştir haberin olsun. Kuşadasında aybars bu işlemi gerçekleştirdir. Eğer yapacak olursan onunla iletişime geçirebilirim seni

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Selam arkadaşlar hyosungt 250R var 2013 model askere gidp gldikten sonra satıp fazer düşünüyorum fakat piyasası nasıl arada bakıyorum motorlar hala satılmamış fazer parça sorunu falan varmı yad parça fiyatları pahalı bir motormu kimisi diyor alt devirler de torku pek hissedemiyorsunuz üst devirler çok seri ama oda üst devirlerde gitmicksiniz zaten hep diyorlar falan kafam karıştı hiç fazer binmedim beni cezbeden kalın tekeri kalıbı ve sesi mutlaka 4 silindir alıcam değiştirirsem biraz fazerler hakkında beni bilgilendirrseniz kısa bi şekilde sevinirim cihan bey motorunuzun resmi güzel ilanınızı bulamadım siz neden satıyorsunuz

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Benim İlan No: 136939636

Neden satıyorum? Chopper'a geri dönüş düşünüyorum, o yüzden satıyorum. Gerçi şu anda baya bi sallantıdayım satsammııı satmasam mı diye.. ilanı kaldırdım kaldırcam, o derece..

Alt devirlerde torksuzmuş üst devirlerde kullanılmazmış, bunlar şehir efsanesi alt devirlerde torksuz muhabbetini hangi motorlarla kıyasta söylüyorlar onu bi öğren, iki silindir motorlarda hp/Nm oranı çok farklıdır. Geçenlerde İzmir'e gittiğimde Mustafa (mkaptan) ile de konuşmuştuk bunu. Torksuz morksuz değil arkadaş, 6. viteste hiç kasılmadan çok düşük hızlarda da rahatça gezebiliyorsunuz. Ama Neden bunu yapasınız; adamlar oraya 15 bin tane devir koymuşlar, neden 3 bin kâfi diyip bisiklete binermiş gibi biniyorsunuz. Ben size agresif kullanın hız yapın demiyorum tabiiki, ama Fazer'ın karakter yapısı segmentlerine nazaran çok farklı.. Hırçın bir makine, bu yüzden de düşük devirde gezeyim torklu olması lazım vs. gibi safsatalarla uğraşmayın. Adamlar bunu yapmış, 98 beygir koymuş içine. Sen de gidip 2 bizon niyetine kullanacaksan bu motoru hiç alma. Sözüm sana değil Desvandi, bu tezi savunan genele Ben Fazer'ımı, bambaşka hızlanıyor, adrenalini yaşatıyor, kükrüyor, dur dedin mi duruyor (abs'li), 7000-8000 devrin altında kedi üstünde kaplan kesilsin diye aldım... Eğer ben "şurası kötüymüş burası eksikmiş" diye motor arayıp önüme gelene kesik atıyorsam, satıcının yerinde olsam bu adama motorumu satmazdım zaten...

Parça fiyatları hakkında şahsen seni aydınlatamıycam, o konuda diğer arkadaşlarımın fikirleri gerekir. Hem diğer marka ve modellerin aynı parçalarının ortalama fiyatlarını bilmiyorum, hem de motorumda herhangi bir yedek parça, aksesuar, tamir vs. işinde ucuza veya yan sanayiye kaçmıyorum. Orjinal parçası neyse onu sipariş ettirip taktırıyorum. O yüzden parça sıkıntısı veya fiyatlarının pahalılığı hakkında bilgi veremiycem Ama Yedek parça sıkıntısı olduğunu sanmıyorum. Ben istediğim parçayı istediğim zaman bulmuştum.

Yalnızca, TPS sensörlerinin 2-3 hafta kadar bekledikten sonra getirtilebildiğini biliyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir
    mkaptan ve Desvandi bunu beğendiler.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z

Ama her ne kadar fazerımı çok seviyor olsam da gönlüm v-strom a kaçtı. Oturduğum yerden dolayı araziye girme isteğimde içimde kabarmaya başladı.
    Daha tam kararımı vermedim ama sanırım v-strom tercihimi gözden bir kez daha geçireceğim.
    Çok hızlı motosiklet kullanan biri değilim (cihan görmüştür) genelde sakin kullanırım fazerın gücü beni her zaman korkutmuştur.
    Artık biraz da hem arazi hem yol ağırlıklı bir motora binesim var.Uzun geziler yapasım var partnerimle birlikte.
    Cihanım festivalde sana söylediğim sözler için özür ( olm fazer satılıp chopper alınır mı demiştim alınabilirmiş)
    yorumlarınızı bekliyorum
    üstad sürüş karakterimiz benziyor...motorun %60 kapasitesini kullandığımı gördüm yazın...sen gibi hafif araziye de girmek istiyorum...ama o araziye gidene kadar kmlerce asfalt tepmem gerekiyor..dolayısıyla asfalt ağırlıklı kullanmam gerekiyor...

versys vstroma göre daha iyi..kullanması daha zevkli en azından...yavaş kullananlar için bu motorlar ideal...yüksek süratten (120) bi kopma olayı var mı bilmiyorum...ki hızlı kullanmasam bile o ivmeyi hiç bişey değişmem...görünüş zaten fazer her ikisinden de üstte..
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    erhanım dediğin gibi aynı sürüş tarzında iki kişiyiz. Yukarıda cihan söylemiş bu motorları 5000-6000 devirlerde kullanacaksan alma. Şahsen ben bu kullanıcı tipine biraz uyuyorum
    Hızı sevmediğim için fazerın hakkını tam anlamıyla veremiyorum. Versys hiç tanıdığımda yok o yüzden deneme şansım olmayacak ancak v-strom aklımı çeldi ne yalan söyliyim. Sürekli özelliklerini araştırmaya videolarını izlemeye başadım.En son bunu yaptıgımda fazer alırken bulmuştum kendimi. Kroniklerini tarıyorum memnuniyetsizlikleri arıyorum ancak pek bişey bulamadım v stromla ilgili . Herkes az yakan sorun çıkartmayan parça ve bakımları uygun olan bir motor diye bahsetmiş.V-strom türkiye grubunun izmir üyeleri ile sık sık bir araya geliyorum adamlar dl650 diyor başka birşey demiyor. Onların gezilerine imreniyorum hiç durmadan kmlerce gidiyorlar ben 2 ya da 3 kez durup totoyu dinlendirmek zorunda kalıyorum . Aksesuarı da çok fazla ve fiyatları uygun vs. vs. çok gerildim bir su içeyim :D
    cihan54, erro ve headhunter251 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    vs. vs. çok gerildim bir su içeyim :D
    Sesli güldüm
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar hyosungt 250R var 2013 model askere gidp gldikten sonra satıp fazer düşünüyorum fakat piyasası nasıl arada bakıyorum motorlar hala satılmamış fazer parça sorunu falan varmı yad parça fiyatları pahalı bir motormu kimisi diyor alt devirler de torku pek hissedemiyorsunuz üst devirler çok seri ama oda üst devirlerde gitmicksiniz zaten hep diyorlar falan kafam karıştı hiç fazer binmedim beni cezbeden kalın tekeri kalıbı ve sesi mutlaka 4 silindir alıcam değiştirirsem biraz fazerler hakkında beni bilgilendirrseniz kısa bi şekilde sevinirim cihan bey motorunuzun resmi güzel ilanınızı bulamadım siz neden satıyorsunuz
    Kardeşim motorda neyi aradığın önemli burada. Ben fazerda hiç bir zaman sürat sıkıntısı yaşamadım. Gazı her açtığımda elimin altında bir deli gücü vardı. Senin kafanda şu anda şu soru oluştu bence "fazer 5000-6000 devire kadar gitmiyor sonra açılıyor" Kesinlikle öyle değil ışıklarda istersen 2. viteste kalk toparlayıp uzaması 2-3 sn sürer. Parça konusuna gelince allaha çok şükür yağ filtre harici bir bakım yapmadım. Onu da kendim yapabildiğim için sadece malzeme parası ödedim. Aybars zincir ve dişli değiştirdi 2 seçenek vardı bir set 130 tl bir set 350 tl seçim sana kalmış. Egzantirik zinciri ve otomatiği taş çatlasın 350 tl. onun haricinde zaten motor herhangi bir bakım istemiyor
    Soracağın soru olursa zevkle cevaplarız

Motosikleti
    tracer 900
    Egzantirik zinciri ve otomatiği taş çatlasın 350 tl.
    bu aralar araştırıyorum ikisi sadece malzeme 400-450 gibi...250-300 de işçilik ücreti var

bu arada vstrom için dedikleri doğru..ben daha kötüleyenine rastlamadım ama allame-i cihan olsa ve ben alsam o tipi hiç bir zaman içime sinmez...hele fazer gibi zamanının ötesinde bir tasarıma alışmışken

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    erhan motoliz e bak istersen

http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Eksantrik-Zinciri_18470.html#0
    http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Otomatik-Gergi_18471.html#0

telefonla ararsan belki fiyatta da birşeyler yapabilirler

Motosikleti
    tracer 900
    erhan motoliz e bak istersen

http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Eksantrik-Zinciri_18470.html#0
    http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Otomatik-Gergi_18471.html#0

telefonla ararsan belki fiyatta da birşeyler yapabilirler
    zincirin fiatını daha yüksek diye biliyodum ama iyiymiş bu...tam bi niyetlenip şu işe bi giremedim sezon sonu olması itibariyle...(sizin oralar için sezon sonu demek erken tabi

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sezon mu.. o ne ola ki

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezon mu.. o ne ola ki
    hava, zemin, eş, çocuk, yapılacak iş olmaması bunlar benim için hepsi uygun olması gereken parametreler

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    anladım...

#DirenAnkara

Eş yok çocuk yok akşamları ve haftasonları yapılacak iş yok hava soğuksa kışlık giyim, zemin ıslaksa vur dibine Ali dayı
    mkaptan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler