Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Beyin ve debriyaj alakaligini sana aciklayabilicek donanimina sahip degilim. Sadece anlatmak istedigim bianda stop etmis bir motoru uzaktan kirmiza anahtar sayesinde tekrar calistirabilmesini saglamis olmalari . Seninde k. Anahtarin onemini kavramak istemenden dolayi bunlari yazdim. K. Anahtari yaninda tasimadigini , konu uzamamasi icin ayrintiya girmrk istemedim , abisine telf, acarak ewinden getirttigini biliyorum.
    2 olarak normal anahttar ile sanirim bikac kez kontagi acip kapatma esnasinda ayni andad tuslara basiyordu , pekte dikkat etmemistik nasil yaptigini. Ogunlerde sadece artci idim , motorsuzdum yani .
    Fazer konusunda senden daha cahilimdir sadece basimdan gecenleri aktararak yardimaci olmaya calisiyorum ,
    Ben 22 binde 2007 model 13600 ze aldim motor koruma demiri orta sehpa , ozel brandasi ve on lastik kaldirma demiriyle birlikte .Umarim sende en kisa zamanda kafana gore fazerine kavusursun .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyin ve debriyaj alakaligini sana aciklayabilicek donanimina sahip degilim. Sadece anlatmak istedigim bianda stop etmis bir motoru uzaktan kirmiza anahtar sayesinde tekrar calistirabilmesini saglamis olmalari . Seninde k. Anahtarin onemini kavramak istemenden dolayi bunlari yazdim. K. Anahtari yaninda tasimadigini , konu uzamamasi icin ayrintiya girmrk istemedim , abisine telf, acarak ewinden getirttigini biliyorum.
    2 olarak normal anahttar ile sanirim bikac kez kontagi acip kapatma esnasinda ayni andad tuslara basiyordu , pekte dikkat etmemistik nasil yaptigini. Ogunlerde sadece artci idim , motorsuzdum yani .
    Fazer konusunda senden daha cahilimdir sadece basimdan gecenleri aktararak yardimaci olmaya calisiyorum ,
    Ben 22 binde 2007 model 13600 ze aldim motor koruma demiri orta sehpa , ozel brandasi ve on lastik kaldirma demiriyle birlikte .Umarim sende en kisa zamanda kafana gore fazerine kavusursun .
    22binde kmsi gerçekten düşükmüş bence evladiyelik bir motosiklet aldınız çocuklarınıza kadar gider o makina

artık seçenkler arasına bursayıda eklıyorum hem yakın hemde siz varsınız kıyas etme seçeneginimiz olur .

Motosikleti
    Bursa li olarak mutlaka yardimci olmaya calisirim , yeterki yolunuz buraya dussun.
    CEM. bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşşekkür ederim verdiginiz bilgilerden dolayı fakat sormak istedigim birkaç şey var .

Şimdi 1nci konuda debriyaj ayarını yapamıyor ve motor stop ediyor beyinle debriyaj ayarının alakasını anlayamadım. debriyaj motor bloguna baglı tel ile gerilmiş manet ile manuel hale getirilmiş bir olay. teli çektigimizde motorun içindeki vites dişlilerinin birbrine geçmesine yardımcı oluyor. beyin ile alakısını anlayamadım :S birde kırmızı anahtarı yanındamı taşıyormuş anahtarı sürekli yanımızda taşımamız lazım ozaman kaybetme riskide büyür haliyle.

2ncisi bu hız gösterge olayında kırmızı anahtarı olmadan yandaki seçenklerden halletti yazmıssın yani anahtar olmadan müdahele ile düzeltildi ?

verdigin bilgilerde ötürü çok teşşekür ederim malum fazer cahiliyiz hala daha fazer konusunda kırmızı anahtar olayını kafamda oturtamadım en iyisi servisle görüşeyim . aslına bakarsan bende kırmızı anahtar olmazsa olmaz diyorum fakat hem temiz olup hem kırmızı anahtar olup hemde istedigim bütçede malum fazer yok . max bütçem 13bin. sabrın sonu selamet derlerde bakalım sabredebilecekmiyim
    üstad senin manuel dediğin olaylar artık bu tür aletlerde hep sensörlü...bu sensörlerin hepsi de beyinle iletişim halinde çalışıyo...ayak peglerinin bile beyinle bir irtibatı olabilir
    ben de bilgili değilim bu mevzularda ama debriyaj manetinin orda bi sensör olduğunu biliyorum sadece
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad senin manuel dediğin olaylar artık bu tür aletlerde hep sensörlü...bu sensörlerin hepsi de beyinle iletişim halinde çalışıyo...ayak peglerinin bile beyinle bir irtibatı olabilir
    ben de bilgili değilim bu mevzularda ama debriyaj manetinin orda bi sensör olduğunu biliyorum sadece
    verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim fazer cahilim yavaş yavaş ögreniyoruz bakalım

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6883139/detay/

Sakaryadan varmı tanıyanınız ? aradım açmadı Kırmızı anahtarı varmı ögrenemedim ama gözüme birkaç şey çarptı.

1- aslında performans egsozlu motor almak istemıyorum çünkü eminim kullanıcı ne kadar kendini bilirse bilsin o egsoz sesi daha yüksek devirlerde kullanmaya sebeb oluyor orjinal egsozlu bi motorun performans egsozlu motora göre kesin olarak demiyorum ama daha düşük devirlerde kullandıgı kaanatindeyim.

2- manetler degişmiş.. mavi takılmış bu ne özentisiz bir iştir ? bu bana satan galerinin işi gibi geldi .

3- motorun manifoltu pas parlak galerinin motoru allayıp pullayıp satma çabası.

4- artçı tutacagında izler var.

5- jantın çok çok minik bir yerinde boya cıkması mevcut yanlış görmediysem.

tek ilgimi çekende bordo olması aslında. ya bordo siyah şase olacak yada lacivert siyah şase ..

Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    yamaha fz6 fazer kaç litre yağ alıyor? yağ ve yağ flitresi değişimi olacak bana kaç litre yağ lazım? biryerde 2.8 bir yerde 3.4 yazıyor. hangisi doğru?

Motosikleti
    Benim dikkatimi ceken ilandaki aciklamanin altinda yedek parca ve aksesuar linki .Sahsi fikrim ydek parcaciya hurda bi arac versen onu toplamasi hicte zor bisey olmamasi gerek . Kimseyide yanlis yonlendirmek istemiyorum .yanlista anlasilmasin

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dikkatimi ceken ilandaki aciklamanin altinda yedek parca ve aksesuar linki .Sahsi fikrim ydek parcaciya hurda bi arac versen onu toplamasi hicte zor bisey olmamasi gerek . Kimseyide yanlis yonlendirmek istemiyorum .yanlista anlasilmasin
    Adamla konustuk kırmızı anahtarı oldugunu söyledi fiyattada tek kuruş inmiyor müşterinin motoru ben sadece aracılık ediyorum gelirsen müşteriyle görüşürsün diyor.

firma motosiklet magazısı sanırım kendi reklamını yapması normal ama böyle galeri ve magazalara hiç güvenmıyorum zaten vazda geçtim

Motosikleti
    tracer 900
    beyler son zamanlarda egzantirik zinciri ve gergisi fiyatlarını araştıran oldu mu?
    sahibinden de zincir artı gergi (200+230)...bunlar orjinalleri..nette 45 ve 660 liraya zincir mevcut ama gergi otomatiği pahalı...çok elzem değil ama değiştirsem mi diye düşünüyorum...

ebay fiyatı nedir acaba?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Satılık Fazer var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6883139/detay/

Sakaryadan varmı tanıyanınız ? aradım açmadı Kırmızı anahtarı varmı ögrenemedim ama gözüme birkaç şey çarptı.

1- aslında performans egsozlu motor almak istemıyorum çünkü eminim kullanıcı ne kadar kendini bilirse bilsin o egsoz sesi daha yüksek devirlerde kullanmaya sebeb oluyor orjinal egsozlu bi motorun performans egsozlu motora göre kesin olarak demiyorum ama daha düşük devirlerde kullandıgı kaanatindeyim.

2- manetler degişmiş.. mavi takılmış bu ne özentisiz bir iştir ? bu bana satan galerinin işi gibi geldi .

3- motorun manifoltu pas parlak galerinin motoru allayıp pullayıp satma çabası.

4- artçı tutacagında izler var.

5- jantın çok çok minik bir yerinde boya cıkması mevcut yanlış görmediysem.

tek ilgimi çekende bordo olması aslında. ya bordo siyah şase olacak yada lacivert siyah şase ..
    Sakaryalı adama sorulur mu Yıldırım motor benim motorumu her zaman götürdüğüm yer. daha bugün oradaydım zaten. Ama bu motoru görmedim. Yıldırım motor güvenilir bir yerdir, ama motoru görmediğimden nedir ne değildir hakkında birşey diyemiyorum...

Alıntı Nolann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha fz6 fazer kaç litre yağ alıyor? yağ ve yağ flitresi değişimi olacak bana kaç litre yağ lazım? biryerde 2.8 bir yerde 3.4 yazıyor. hangisi doğru?
    yağ filtresi değişirse 2.8 litre, yağ filtresi değişmezse 2.6 litre
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    cihan abi hayırdır kendi motorunumu satıyorsun nerede satılık fazer ?

yer güvenilir ise aslında fiyatı 12ye çekse gelir alır giderdimde bakalım bir görüşme daha yaparım belki .

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet benim oğlanı satıyorum istemeye istemeye ilanı açtım da bu saatte onaylanmaz sanırım. yarın ilanı paylaşırım..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    ilan onaylandı

TIKLA

Esdykt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha küçük abisi. Büyüyecek :-)
    Hayırlı alışverişler cihan. Inşallah değerini bilen birisine gider. Keşke param olsa idi. Dosta gidecek bir motor.
    cihan54 bunu beğendi.

ahmetsngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan Roadstar 250, Yamaha Fazer600, Yamaha YZF R1
    Arkadaşlar racing makinaya geçiş yapacağim icin fazerımı satiyorum. Racinge makina ilede takasa girebilirim. Ilan fiyatinda pazarlik payi vardir ilgilenen arkadaslar telefonla irtibata gecebilirsiniz http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5385649/detay/

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Yeni Cam Yeni İmajımız

ykocabay, cihan54 ve erro bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Fazer'a en iyi yakışan cam hayırlı olsun

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer'a en iyi yakışan cam hayırlı olsun
    Hakikaten motorun görüntüsünü bu kadar değiştireceğine inanmıyordum,elcikleri de değiştim mi sıfırlanmış olacak makina ;)
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    tracer 900
    selamlar;

fazerın motor boş ve tek kişi için verilen lastik basınç değerleri diğer motorlara oranla neden düşük...örneğin nc700 ün arka basınç değerleri 42, bizimki için 36 standart...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler