Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler takas yapmayı düşündüğümüz vstromu denedim...

sürüş testinde benim motor önümde giderken arkadan görüntüsünü izlerken buldum kendimi
    güç olarak da fazer a alışmışım gerçekten...
    titreşim ilk aşamada hissettiğim nokta oldu, yüksek viteslere çıkamadık dolayısı ile belki daha yüksek süratlerde bir miktar azalıyodur ama elcikler titriyodu...
    lastikler fazera göre düz olmadığı için lastikleri hissettim açıkçası

ama viraj kabiliyeti güzel gibi...
    torku iyi ama benim beklediğim kadar değil...muhtemelen versys ya da aynı motoru kullanan er6 daha torkludur ki bi çok yorumda versys kullanmak v stroma göre daha keyifli diyolardı...
    aletin oturuş pozisyonu çok rahat doğal olarak..rüzgar almıyor, benim motoru süren eleman da ilk aşamada rüzgardan şikayetçi oldu...
    amortisörler kendini hissettiriyo..durma anında yi yaylanma mevcut ki çok severim normalde...

asfalt gidişi titreşim dışında yüksek süratlerde de güzel gibi...ama 120-180 arası hızlanma fazerla kıya kabul etmez...

ama bunlar fazerı değiştirmeye değecek noktalar mı iyi düşünmek lazım...yeni motor alacak arkadaşlarım alacakları motoru daha önceden denemelerini tavsiye ediyorum...

benim motora bakan arkadaş bi sayfa önce konuşulan egzantirik zinciri sesine takıldı ki onun da 40 000 de değişmesi gereken bir parça olduğunu belirttim kendisine..ilanda da yazıyodu...

kendisi 2005 model 50000 km motora 16000 fiyat çekmişti...benim ki de 15250...sonuçta kafakafaya teklifime razı olmadı..çok da konuşmadık üzerine...

bu aşamdan sonra verys e bakarım..beğenmezsem satmaktan vazgçicem sanırım motoru
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Güzel bi analiz olmuş kardeşim.. Versys-Fazer analizini daha bi merak eder oldum açıkçası

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bi analiz olmuş kardeşim.. Versys-Fazer analizini daha bi merak eder oldum açıkçası
    valla versys nası deneyecem onu bilmiyorum..öyle bi imkan pek yok gibi

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    erhan hocam gerçekten güzel bir analiz olmuş
    bu aralar bende fazer v-strom değişimine kafayı takmıştım bu yazından kararsızlığım ortadan kalktı
    ayrıca bizimkiler kadar temiz bir motor bulabilecekmiyiz o da soru işareti
    fazer uzun yola 2 parça değişimi ile adapte olabilecek bir motor
    1-givi uzun tur camı
    2-Koltuğun tekrar yola uygun olarak rahat bir şekilde düzenlenmesi
    500 tl lik bir masrafla uzun yol canavarı olur bizim canımız fazerlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

bu videomuzda bahardan kalmıştı paylaşayım bari

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-Koltuğun tekrar yola uygun olarak rahat bir şekilde düzenlenmesi
    en önemlisi bu uzun yolculuklar sonrası popo nakli gerektirebiliyor yoksa
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    motoru satmaktan vazgeçtim sanırım...biraz daha binmek istiyorum..almak istediğim motorun şu an bana avantajı olmayacak ve uğraşmak istemiyorum açıkçası al sat git getir işleriyle...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Çok yerinde bir karar olmuş

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    En azından aralıkta avantajlı durum oluşabilir
    "CaRPe DieM"

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    double bubble ön cam kullanan var mı? gürültü ve rüzgar önlemesi nasıl?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Normal cama kıyasla oldukça iyi. Ayrıca Fazer'da görüntüyü büyük ölçüde toparlayan da sonradan takılan camlar oluyor. Ama tabi tamamen kesmesi mümkün değil, her halükarda aşağıda kaldığı için kısmen rüzgar alıyorsun..

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Erhan mkaptan arkadaşın küçük modifiye ile uzun yol motoruna çevirme fikrine sonuna kadar katılıyorum. Anladığım kadarıyla fazer'ın o atak 98 hplik motoruna da ihtiyacımız olabileceği bir durum olacaktır. Ya da otobanda arada basmak isteyeceksindir. Yazını da göz önünde bulundurunca fazer'ını çok özlersin. Hele ki böyle temizini ve ABSlisini bulmuşsun, bakımlarını yaptırmışsın, hem kırmızı siyah kombinasyonlu; valla ben olsam satmam. Çok ararsın sonra abi.
    erro ve cihan54 bunu beğendiler.

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yakın zamanda fazer için hugger (arka çamurluk ) çalışmamız olacak . düşünen olursa yardımcı olabiliriz .

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    2-3 aya maddi durumları düzelticem inşallah. O zamana düşünebilirim

Yalova festivalindeydim 3 gündür. Gidişte teknik arıza yaşadım. Geçen hafta aküm bitti diye yolda kalmıştım ve yeni akü almıştım. Bu hafta yalovaya vardığımda stop ettikten sonra motor bir daha marş almadı. Anladık ki ya konjektörde ya da sargılarda bir arıza var ve aküyü beslemiyor ve bir haftada aküyü yedik.. Motoru Sakaryaya kamyonet üzerinde getirme durumundan sonra kötü bağlantılar yüzünden grenajın da çizildiğini görünce moral tam dip yaptı bende. Zaten maddi sıkıntı zamanlarındaydım. İyice dip yaptık bu vesileyle Motolizde konjektör fiyatını 265tl yazmışlar. 250 civarına ben bulsam, bu ayı kapattık sanırım

Neyse... Herkese tekrar merhabalar. Festivalde birkaç Fazer gördüm, moral bozukluğundan mıdır yoğunluktan mıdır bilemiyorum ama kendileriyle tanışamadım bir türlü. Hepsi de güzel-temiz motorlardı. Burada sahiplerinden biri varsa selam olsun
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    2-3 aya maddi durumları düzelticem inşallah. O zamana düşünebilirim

Yalova festivalindeydim 3 gündür. Gidişte teknik arıza yaşadım. Geçen hafta aküm bitti diye yolda kalmıştım ve yeni akü almıştım. Bu hafta yalovaya vardığımda stop ettikten sonra motor bir daha marş almadı. Anladık ki ya konjektörde ya da sargılarda bir arıza var ve aküyü beslemiyor ve bir haftada aküyü yedik.. Motoru Sakaryaya kamyonet üzerinde getirme durumundan sonra kötü bağlantılar yüzünden grenajın da çizildiğini görünce moral tam dip yaptı bende. Zaten maddi sıkıntı zamanlarındaydım. İyice dip yaptık bu vesileyle Motolizde konjektör fiyatını 265tl yazmışlar. 250 civarına ben bulsam, bu ayı kapattık sanırım

Neyse... Herkese tekrar merhabalar. Festivalde birkaç Fazer gördüm, moral bozukluğundan mıdır yoğunluktan mıdır bilemiyorum ama kendileriyle tanışamadım bir türlü. Hepsi de güzel-temiz motorlardı. Burada sahiplerinden biri varsa selam olsun
    hacı geçmiş olsun ya...akü takarken bakılmıyo mu akünün beslenip beslenmediğine falan..yani konjektör arızası var mıdır yok mudur, yoksa illa böyle bi yerde patlak mı vermesi gerekiyo...

çizik olayı da kötü olmuş durduğu yerde yaw...tekrar geçmiş olsun sıkma canını...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aküyü pazar sabahı bulduğumuza şükredip almıştık. kendimiz taktık.O yüzden bakmadık da besliyo mu diye

ahanda bu da kamyona yüklediğimizde aldığım foto. Gönderiyoduk oğlumu hastaneye

-unnamed- bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    foto yok adamım......... geçmiş olsun...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    foto yok derken Ramço? Anlamadım. fotoğraf görünmüyo mu

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    foto yok derken Ramço? Anlamadım. fotoğraf görünmüyo mu
    şimdi gözüküyor paşa daha demin yoktu..
    cihan54 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Dostum gecen hafta seni uyarmaya calismistim aku konusunda konjektorun aagrizalanmis olabilicegini , sonucta sitede yeniyiz ukalalik olmasin diye direk soylemeden basimdan gecen olayi anlatarak anlarsin ve tedbirli davranirsin sanmistiim , fakat sen sadece gulumseyip gectin
    Sunuda paylasmak istiyorum , arkadasin honda600 rr la balikesir yakinlarinda konjektor arizasindan dolayi yolda kaldigimizda akuyu 1 satt jarj ettirip 35-40 km gidebildik honda servisindeki usta eger bidaha basiniza konjektor arizasi denk gelirse akuyu sarj etirdikten sonra konjektorun baglantilarini yani fisini cekerseniz 50 -60 km tek sarzla km mesafesini uzatabilicegimisi soylemisti yani aku konjektoru besemeye calismicagndan enerjiyi fazla harcamicakmis.
    Diger bi konuda ayni servis te orjinal konjektor olmadigi icin daha ucuza olan 40 tl lik iki adet konjektorun baglantilarini birlestirerek tek ko jektor haline getirmisti vede busekilde orjinalinden daha guclu oldugunu soyledi yani 80 tl ye isimizi halletmisti . Konjektorun ariza sebebinin akunun iyi olmamasindan kaynaklandigini da ekledi . Konjektorun omrunu uzatmak icin mutlaka akunun kaliteli olmasi gerekiyormus .

N
    cihan54 bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    konjektörle o şekilde oynanırsa yanlış bir hamlede statörüde yakabilirsiniz bunu emin ellerde yapmak lazım ben bu riske girmezdim şahsen.

elektirik tesisatında konjektör bozulursa statöre yük biner statör bozulursa konjektöre yük biner elektirik tesisatı birbiriyle baglantılıdır örnegin gündüz farın açılması önerilir akünün ömrünü uzatmak için sebebi konjektörün aküyü sürekli doldurması dolan akününde bir yerden aküyü bolaştması gerekir.

benim başıma geldi ordan biliyorum ilk statör sonra konjektör yaktım. :(
    CEL1KYELEK bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler