Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şu fazer in tadını alammadan sattım yanarımda ona yanarım.. ducato mun peşinatına fazer, cbf 150 gitti... ama satıyorum dediğim 3 gününde satıldı motor... üstelik sahibinden e koymadan...
    bu aracın sahibi olduk fazer sayesinde...

sentepeli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence Fazer 8 büyük puan kaybetti egsozu koltuk altından yana alarak..

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu fazer in tadını alammadan sattım yanarımda ona yanarım.. ducato mun peşinatına fazer, cbf 150 gitti... ama satıyorum dediğim 3 gününde satıldı motor... üstelik sahibinden e koymadan...

http://imageshack.us/a/img835/3703/9...1427614764.jpg
    hayırlı olsun...

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Ömer hocam sen böyle deyince birden aklıma geldi; "Acaba Fazer 8 ile FZ6 Fazer farkı nasıldır?" yani kullanım olarak, rahatlık olarak, aksesuar ve ergonomi olarak... Eksi artı falan.. bence Fazer 8 büyük puan kaybetti egsozu koltuk altından yana alarak.. Ama beyaz rengi ve asaleti ile de güzel puan aldı
    Açıkçası Fazer 8'i kullanmadım ama geçenlerde Antalyalı bir arkadaş benim fazer ile takasa gelmişti orada deteylı inceleme ve üzerine konuşma fırsatı buldum.
    Egzost olayına kesinlikle katılıyorum. Haricinde motor yere yaklaşmış enine doğru ise genişlemiş. Arkadaşla konuşmamız artı genel izlemime göre motorun yol tutuşu artmış.
    Ayrıca motorun alt devirlerde de çok torklu olduğundan bahsediyordu arkadaş. Yakıt tüketiminin ise 150 km ortalama hızda 5lt civarında seyrettiğini uygun hızlarda daha
    da düşürmenin mümkün olduğunu söylüyordu.
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Bugünde Redline Gold Manetlerimi ve 12.000 k Xenon Setimi Taktım Kabataslak Bi Son Haliyle Sizlerle Paylasmak İstedim Arkadaslar Son Olarak Bi Egsoz Kaldı Bide Katlanır Plaka = ))

s.e.c, cihan54 ve ÖMER FARUK İ bunu beğendiler.

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    hayırlı olsun inşallah yenisini alırsın dileklerimle
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://imageshack.us/a/img835/3703/9...1427614764.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

çok canlı olmuş güle güle kullan bi sorum olacak bu road 3 lastiklerden memnunmusun bende taktırcam ama daha karar veremedim
    Alıntı hndsmyng adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ooo kısa manetler alınmış hayırlı olsun.. Zamanla manetler hakkındaki yorumlarını da paylaşırsın bizlerle artık Şu S2'lerde beni cezbeden yer ön çamurluğu yaa.. Bizim kasalara o çamurluk uyar mı acaba servise gittiğimde sorcam. Eğer oluyorsa S2 çamurluğu taktırcam oğluma Depodaki sticker dikkatimi çekti. İlk kez görüyorum. Kendi uygulaman mı, S2'lerde böyle bir sticker mı var hacım?

Bu arada Maşallah, Allah nazardan saklasın
    hndsmyng bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı sentepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun inşallah yenisini alırsın dileklerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

çok canlı olmuş güle güle kullan bi sorum olacak bu road 3 lastiklerden memnunmusun bende taktırcam ama daha karar veremedim
    sagol hüseyin hocam tskler lastiklere gelince com memnunum cok kaliteli lastikler tek kotu avantajı var 4-5 km lastik ısınması gerekiyor sonra peglere kadar yatabilirsin fazerla = ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Ooo kısa manetler alınmış hayırlı olsun.. Zamanla manetler hakkındaki yorumlarını da paylaşırsın bizlerle artık Şu S2'lerde beni cezbeden yer ön çamurluğu yaa.. Bizim kasalara o çamurluk uyar mı acaba servise gittiğimde sorcam. Eğer oluyorsa S2 çamurluğu taktırcam oğluma Depodaki sticker dikkatimi çekti. İlk kez görüyorum. Kendi uygulaman mı, S2'lerde böyle bir sticker mı var hacım?

Bu arada Maşallah, Allah nazardan saklasın
    eyw cihan sagolasın = )) senin dedigin gibi tek egzoz kaldı olmuyor boyle sinek vızıltısı gibi = )) manetler ilk güne gore cok iyi valla cok memnun kaldım ozellikle gold taktırdım sonra elcigide halletcem bakalım = )) depodaki sticker orjinal s2 stickerı cihan üstündeydi yani

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak motorun egzoz çıkış yerlerini temizlemek istiyorum parlak bir görüntü olmasını istiyorum bunu nasıl bir madde kullanarak yapabilirim? Gaz yağı falan geçirir mi ? ne yapabilirim fikirleri söylerseniz sevinirim???

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hmm geçen gördüğümüz siyah boyalı egsozlar di mi.. Neyle boyamışlar acaba önce onu bilmek lazım aslında tiner ve gaz yağıyla denemeni öneririm. En son Metylan ile ovalarsın parlar...

Motosikleti
    tracer 900
    önceki mesajım da sol ayna altında çok net görülen işlevsiz boşluktan bahsedyodum...sağda da var aynısı tabi ama bu karede çıkmamış...

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Kardeş motorun çok temiz görünüyor. Allah kazalardan muhafaza eylesin. Kaç model kaç km'deydi motorun?
    hndsmyng bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki mesajım da sol ayna altında çok net görülen işlevsiz boşluktan bahsedyodum...sağda da var aynısı tabi ama bu karede çıkmamış...

http://n1305.hizliresim.com/19/b/mxpxk.jpg
    düzeltme; sağdaki de apaçık meydanda işte...kafa iyice gitti bu saatte

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı ÖMER FARUK İ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş motorun çok temiz görünüyor. Allah kazalardan muhafaza eylesin. Kaç model kaç km'deydi motorun?
    eyw hocam ins hepimiz 2teker basalım 2008 model s2 bu arada 30.030 da su an her zaman pasta cila vs pis binmem motora ondan oyle :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak motorun egzoz çıkış yerlerini temizlemek istiyorum parlak bir görüntü olmasını istiyorum bunu nasıl bir madde kullanarak yapabilirim? Gaz yağı falan geçirir mi ? ne yapabilirim fikirleri söylerseniz sevinirim???
    http://p1305.hizliresim.com/19/c/my3cf.jpg
    hocam sadece metal parlatıcı cıkarıyor heryerde satılmıyo olabilir sanayi sitesi vs yerden bulabilirsin mutfak süngerlerinin yesil kısmıyla temizlersen farkını gorursun ama en fazla gitceni 2-3 ay kadarmıs tekrar ısınmadan kaynaklı kararcaktır bidene istersen tek cozumu o bi ark yapmıstı bide netten izlemistim

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://p1305.hizliresim.com/19/c/my3cf.jpg
    Hocam manifoltlar bence oyle kalsin, kimyasal icerikli parlaticilar var ama yine bu hale gelecek belli bir sure sonra, ayrica her parlattiginda sonucta parlaticilarin icindeki icerikten dolayi bir katman alacaksin ve zararli diyorlar.

Bence boyle kalsin hic ugrasma ama yoksa satiliyor civarda parlaticilar.

Motosikleti
    tracer 900
    benim headerslar siyaha boyanmış..gayet güzel duruyor...

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    EGZOS istyorsan benimki satılık . bi incele http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-ixil-performans-egsoz-fz6-fazer-videoda-sesini-duyabilirsiniz-123190567/detay/

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EGZOS istyorsan benimki satılık . bi incele http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-ixil-performans-egsoz-fz6-fazer-videoda-sesini-duyabilirsiniz-123190567/detay/
    hocam egzozun detaylı resmini koyabilirmisin mümkünse tskler

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150

selamlar hocam,sormak istediğim bişey var siz bu motoru nerde saklıyosunuz

motor sanki fabrikadan 10 saniye önce çıkmış gibi nasıl böyle temiz çiziksiz mükemmel görünüyor?

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar hocam,sormak istediğim bişey var siz bu motoru nerde saklıyosunuz

motor sanki fabrikadan 10 saniye önce çıkmış gibi nasıl böyle temiz çiziksiz mükemmel görünüyor?
    gel bide yakından gor hocam istdasın sende = )) devamlı kapalı garajda duruyor yoldakilerde cok sasırıyor ztn hayatta kirli tozlu binmem motora can yoldasımız nede olsa haftalık cila atarım o yüzden boyle hocam = )) 2008 30.000 de motor

Motosikleti
    tracer 900
    herkese selamlar; bakımlarının yapılması için bıraktığım motorumu az önce aldım...

sübap ayarı 300 TL, debriyaj teli değişimi 100 tl, amortisör keçeleri değişimi 200 tl olmak üzere şemsiyeyi açtık...motorun sesi gerçekten değişti, toklaştı...şimlerin durumu iyi değilmiş...

amortisör keçelerinden yağ kaçıran arkadaşlar ihmal etmesinler, bilmiyorum ne kadar doğru ama patlak keçeler o parlak boruda çizik oluşturuyo, belli bi boyuttan sonra yeni keçenin de kurtarmayacağını belirtti usta, amortisör değişimi kaçınılmaz olur dedi, benimki yeni yeni hafif hafif sızdırıyodu ve oluşan bi çiziği gösterdi...

daha önceleri abs nin 30 km/h nin altında çalışmadığnı belirtmişti servis ama şu an problemsiz bi şekilde düşük hızlarda da çalışıyor...

motorun şimdilik değişecek yapacak bişeyi görünmüyor, inşallah bi sıkıntı çıkmaz da ağzımızın tadıyla geçiririz sezonu...

herkese hayırlı sürüşler...
    hndsmyng, cihan54 ve cacique bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler