Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Maşallah yaa.. S2'ye giden en iyi renk bence. Ve yamaha bu tonu çok güzel yakaladı. Durumları düzelttiğinde iki tavsiyem var. Siyah ön cam ve two brothers egsoz...

Kazasız belasız kullan inşallah.. İstanbula geldiğim bigün beraber sürelim müsait olursan..

Ha bu arada, yahu aklıma geldi.. Biz Fazer grubunun bi sapancaya kahvaltıya kaçma faslımız vardı. Hava durumlarından dolayı ertelemiştik. Bu arada ramço fazer'ı sattı falan iyice unuttuk kahvaltı olayını... Burası da durulunca konu soğudu.. Yapalım yakın zamanda şu kahvaltı faslını yahu dün istanbula geldiğimde Ebubekir'le (unnamed) buluştuk. Fazer'ları çektik yanyana fotoğraf aldık... Ortamı daha da renklendirmek lazım
    -unnamed- bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah yaa.. S2'ye giden en iyi renk bence. Ve yamaha bu tonu çok güzel yakaladı. Durumları düzelttiğinde iki tavsiyem var. Siyah ön cam ve two brothers egsoz...

Kazasız belasız kullan inşallah.. İstanbula geldiğim bigün beraber sürelim müsait olursan..

Ha bu arada, yahu aklıma geldi.. Biz Fazer grubunun bi sapancaya kahvaltıya kaçma faslımız vardı. Hava durumlarından dolayı ertelemiştik. Bu arada ramço fazer'ı sattı falan iyice unuttuk kahvaltı olayını... Burası da durulunca konu soğudu.. Yapalım yakın zamanda şu kahvaltı faslını yahu dün istanbula geldiğimde Ebubekir'le (unnamed) buluştuk. Fazer'ları çektik yanyana fotoğraf aldık... Ortamı daha da renklendirmek lazım
    eyw cihan dostum = ) durumlar biraz düzelsin two brothers siyah cam aklımda bu arada ist a geldiginde irtibata geceriz 3 leriz yanyana 4 levent tarafındayım ben gorusmek uzere ....

PRESİDENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - 2015
    Herkese merhaba ,
    Bende geçen hafta itibari ile 2007 model FZ6 Naked ile aranıza katıldım
    KLE 500 den sonra acaip farklı geldi .
    Ayıp olmayacaksa ilk sorumu sormak isterim , fz6 nın gidon çapı nedir yükseltmek istiyorumda(Endurocu alışkanlığı işte )
    hndsmyng bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hoşgeldin başkan hayırlı uğurlu olur inşallah. Kazasız belasız sürüşler dilerim FZ6 ile..

Gidon çapının kaç olduğunu bilmiyorum, fakat bir önceki sayfada fz6 S2'nin service manual'leri paylaşıldı. Onlara bir göz at belki işine yarayan teknik bilgilere ulaşabilirsin..
    hndsmyng bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı PRESİDENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ,
    Ayıp olmayacaksa ilk sorumu sormak isterim , fz6 nın gidon çapı nedir yükseltmek istiyorumda(Endurocu alışkanlığı işte )
    hocam izlenimlerini paylaşırsan sevinirim...hayırlı olsun bu arada...

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Herkese merhaba ,
    fz6 nın gidon çapını nasıl yükseltmeyi düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bence gidonu yükselticek çapı değil dediği gibi, endurocu alışkanlığı..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Bence gidonu yükselticek çapı değil dediği gibi, endurocu alışkanlığı..

Öncelikle çok zevkli bir motosiklet FZ6 N , güçlü ve kontrollü diyebilirim , en çok hoşuma giden yanı ise 7000 devre kadar güvenli sakin dolaşma imkanı veriyor , amma benim canım sıkıldı biraz adrenalin isterim derseniz 9000 ve üstü tam size göre, bu kontrolün bende olması çok güzel

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

Hoşgeldin başkan hayırlı uğurlu olur inşallah. Kazasız belasız sürüşler dilerim FZ6 ile..

Gidon çapının kaç olduğunu bilmiyorum, fakat bir önceki sayfada fz6 S2'nin service manual'leri paylaşıldı. Onlara bir göz at belki işine yarayan teknik bilgilere ulaşabilirsin..
    Teşekkür ederim , biliyorsunuz gidon yükselticiler çapına göre satılıyor ona göre araştırmak istiyorum .
    Bu arada soyadım Başkan
    cihan54, erro ve hndsmyng bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tamam ben sana daha da ısındım başkan.. İzmir'e geldiğinde bir çayını içerim ona göre dediğin gibi, FZ6'lar 8000 devirde açılır. Tabiri caizse içindeki canavar 8000 devirde uyanır

Benim şaşırdığım. Enduro'dan FZ6'ya geçerken neden Fazer değil de naked¿ yani normalde endurocu adam, rüzgarı sevmez, ön camı büyütür de rüzgardan korunur. Ama naked'da bütün rüzgarı yersin, Fazer'da ona nazaran rüzgarı kesersin. Seni naked'a yönelten ne oldu başkan?
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900

Öncelikle çok zevkli bir motosiklet FZ6 N , güçlü ve kontrollü diyebilirim , en çok hoşuma giden yanı ise 7000 devre kadar güvenli sakin dolaşma imkanı veriyor , amma benim canım sıkıldı biraz adrenalin isterim derseniz 9000 ve üstü tam size göre, bu kontrolün bende olması çok güzel

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

kullandığım motorlu aletleri bağırtmayı hiç sevmiyorum açıkçası..fazer bahsedilen devirlerde rahatsız edici bir ses çıkarıyosa şayet o devirlerde pek kullanacağımı zannetmiyorum..bu durumda motorun gerçek ruhunu hissedemeyeceğim anlamına mı gelmekte acaba...örneğin şehir içinde bu devirler tehlikeli değil midir?

şu motoru almadan bi kullansaydık aslında iyi olurdu esasen

Motosikleti
    Tamam ben sana daha da ısındım başkan.. İzmir'e geldiğinde bir çayını içerim ona göre dediğin gibi, FZ6'lar 8000 devirde açılır. Tabiri caizse içindeki canavar 8000 devirde uyanır

Benim şaşırdığım. Enduro'dan FZ6'ya geçerken neden Fazer değil de naked¿ yani normalde endurocu adam, rüzgarı sevmez, ön camı büyütür de rüzgardan korunur. Ama naked'da bütün rüzgarı yersin, Fazer'da ona nazaran rüzgarı kesersin. Seni naked'a yönelten ne oldu başkan?
    Her zaman beklerim
    İşin aslı şu , ben FZ6n nin duruşunu daha çok beğeniyorum ama dediğin nedenlerden fazer da bakıyordum tabi , biliyorsunuz bu motorların temizini bulmak çok zor , 6 aydır arıyordum , bizde birazcık anlıyoruz bu işlerden , sahibinden de bir sürü motor baktım çoğunun ya km si ile oynanmış yada içime sinmedi , bizim kulüpte de arkadaşımın " ki kanıma giren kendisidir 1 yıldır bana fazer aldırmaya çalışıyordu " ev almak için motorunu satma işi çıkınca ben de atladım valla (kendisi biraz kıldı , 3000 km de yağ değiştirir , her depoda zinciri temizler yağlar kapalı garaj vs...)
    Yani lafı uzatmıyım hem şekil olarak daha çok hoşuma gidiyordu , hem de çok temiz bildiğim motor olunca , kısmet işte :D

Şu rüzgar işini de Tur Camı ile çözeceğim inşallah ...

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandığım motorlu aletleri bağırtmayı hiç sevmiyorum açıkçası..fazer bahsedilen devirlerde rahatsız edici bir ses çıkarıyosa şayet o devirlerde pek kullanacağımı zannetmiyorum..bu durumda motorun gerçek ruhunu hissedemeyeceğim anlamına mı gelmekte acaba...örneğin şehir içinde bu devirler tehlikeli değil midir?

şu motoru almadan bi kullansaydık aslında iyi olurdu esasen
    4 silindirli motorların her devir de sesi çok güzel olur , tabi biraz volume yükseliyor ,
    Motoru denemeni tavsiye ederim , ne demek istediğimi o zaman daha iyi anlarsın sanırım .

Motosiklet bence her zaman tehlikelidir, bunun motorun devri ile alakası olmadığını düşünüyorum ( yüksek yada düşük devir değil uygun devir demek gerekir) , her yerde olduğu gibi motosiklet eğitimlerinin de tamamlanması şart tabi

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

[IMG][/IMG]

Bu da benim
    erro ve -unnamed- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Söylediğin kadar varmış, tertemiz maşallah
    PRESİDENT bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

yeni alan arkdaşlara fazerları hayırlı olsun.. Allah kaza bela göstermesin güzel günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah...
    PRESİDENT, hndsmyng ve erro bunu beğendiler.

Motosikleti
    tracer 900
    Durumları düzelttiğinde iki tavsiyem var. Siyah ön cam ve two brothers egsoz...
    fazer için en uygunu two borthers mı şimdi...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Görüntü olarak two brothers. Rölanti sesi olarak da two brothers. Ama yükte dinleme fırsatım olmadı.. Yükte yoshi daha iyi olabilir diye düşünüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

Bir iki örnek

erro ve hndsmyng bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    [QUOTE=cihan54;2984111]Görüntü olarak two brothers. Rölanti sesi olarak da two brothers. Ama yükte dinleme fırsatım olmadı.. Yükte yoshi daha iyi olabilir diye düşünüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

Bir iki örnek

cok iyi ozellikle mavi benimkinin rengi = )

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet senin motorda nasıl durduğunu görmüş oldun işte

Bu arada aklıma geldi ama o biraz da zevk meselesi tabi. Mavi şerit de istiyor motor aslında, onun da nasıl durduğunu bu fotoğrafta görüyorsun
    hndsmyng bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Evet senin motorda nasıl durduğunu görmüş oldun işte

Bu arada aklıma geldi ama o biraz da zevk meselesi tabi. Mavi şerit de istiyor motor aslında, onun da nasıl durduğunu bu fotoğrafta görüyorsun
    evet cihan oda aklımda bugün yarın yapıp paylasırım sizinlede = )

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Cihan'ım zorla millete eksoz taktıracaksın...
    bırak orijinal kalsınlar yav :D
    bu arada bizde bir resim atalım olmadı ;
    cihan54 ve hndsmyng bunu beğendiler.

Motosikleti
    Arkadaşlar gidon yükseltme aparatı takan yok mu ? kaç cm yükseltebiliyoruz maximum ?
    Yardımlarınızı bekliyorum .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler