Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayhan2190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer,kanuni phantom,armode mc300
    tesekkur ederım cıhan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bi siyah cam gidermiş hani

ayhan2190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer,kanuni phantom,armode mc300
    walla hocam dusunmuyor deılım , yada sey ola bılır mı acaba kendı camının ustune fılm cektıre bılır mıyız, daha once yapan varmıdır , ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu gün motorun radyatör kapağını elimi boşuktan sokarak açtım... bir fincan kadar ssu çekip baktım antirifiz varmı evet var. içim rahat etti yaw... shellden antifiriz almıştım 12,5 tl ye korum diye artık evde beklesin.. bu mutlulukla gidip s 3 aldım mutluyum ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Uploaded with ImageShack.us

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün motorun radyatör kapağını elimi boşuktan sokarak açtım... bir fincan kadar ssu çekip baktım antirifiz varmı evet var. içim rahat etti yaw... shellden antifiriz almıştım 12,5 tl ye korum diye artık evde beklesin.. bu mutlulukla gidip s 3 aldım mutluyum ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

http://img822.imageshack.us/img822/7...1220121052.jpg

http://img818.imageshack.us/img818/5840/sam1907ou.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/2698/141220121056.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/161/141220121054.jpg

maaşallah nazar değmesin dobloda fazer da tertemiz kazasız belasız abi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.bilgiustam.com/resimler/2...ncugu_8271.jpg
    maaşallah nazar değmesin dobloda fazer da tertemiz kazasız belasız abi
    amin... sağoılasın daha iyisi almak isteyipte alamayanların başına...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    arkadaşlar bir sorum olacak motoru çalıştırırken

önce kontağı açıp gösterge normale dönünce mi ateşlemeyi açıyorsunuz

ateşleme açıkken mi kontağı açıyorsunuz.

doğrusu hangisi?
    İkincilik kaybedenler içindir...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hiç dikkat etmedim bu duruma. ama bende hep ateşleme açık konumdadır. Check etmesini bekliyorum sonra veriyorum coşkuyu

Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olacak motoru çalıştırırken

önce kontağı açıp gösterge normale dönünce mi ateşlemeyi açıyorsunuz

ateşleme açıkken mi kontağı açıyorsunuz.

doğrusu hangisi?
    Önce kontak sonra sağdaki kırmızı aktif sonra enjeksyonlara benzin püskürtme sesini duyunca ateşleme bu şekilde çalıştırıyoru... İstop ederken önce sağdaki kırmızı tuş ile istop sonra kontak kapatıyorum...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı selloo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kontak sonra sağdaki kırmızı aktif sonra enjeksyonlara benzin püskürtme sesini duyunca ateşleme bu şekilde çalıştırıyoru... İstop ederken önce sağdaki kırmızı tuş ile istop sonra kontak kapatıyorum...

bence sağdaki kırmızı tuşu kapatmayın hiç...kırmızı olmasından da belli kendisi emergency stop tır ve ömrü sınırlı bir düğmedir..

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Sağdaki kırmızı düğme sürekli açık konumda olmalı, sadece acil durumlarda stop olarak kullanılması amaçlıdır.
    ayhan2190 bunu beğendi.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sağdaki kırmızı tuşu kapatmayın hiç...kırmızı olmasından da belli kendisi emergency stop tır ve ömrü sınırlı bir düğmedir..
    Ömrü sınırlı oldugunu nerden çıkardın... ( Öyle bişe varsa kaynak ver kulaktan dolma ise bilmem ) O düğmenin asıl amacı kaza vs durumlarda direk motoru istop etmesidir ( ben sorduğumda böyle cevap almıştım arkadaşlarımdan ) ... Ama ben çalışırkende istop ederkende bu şekilde yapıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağdaki kırmızı düğme sürekli açık konumda olmalı, sadece acil durumlarda stop olarak kullanılması amaçlıdır.
    Ben yanlış yapıyormuşum devamlı açık olur bendede bundan sonra...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti stop edeceğiniz zaman mutlaka kırmızı stop düğmesi ile stop ettirmeli...
    Eğer kırmızı düğmeden stop etmesseniz benzin pompasındaki benzin karbüratöre dolar...
    Hatırladığım kadarıyla Kırmızı düğme aynı zamanda benzin pompasını da çalıştırır....
    Eğer konraktan stop etmişseniz taşırma ya da geç çalışma yapabilir....
    En sağlıklısı kırmızı düğme ile stop etmektir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı selloo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömrü sınırlı oldugunu nerden çıkardın... ( Öyle bişe varsa kaynak ver kulaktan dolma ise bilmem ) O düğmenin asıl amacı kaza vs durumlarda direk motoru istop etmesidir ( ben sorduğumda böyle cevap almıştım arkadaşlarımdan ) ... Ama ben çalışırkende istop ederkende bu şekilde yapıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Ben yanlış yapıyormuşum devamlı açık olur bendede bundan sonra...
    adı üzeirnde dediğim gibi "emergency" sadece acil durumlarda kullanılır...ömrü sınırlı olması basit bir mekanizma olması, sürekli aç kapa yapılabilecek bi durumu yok....

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti stop edeceğiniz zaman mutlaka kırmızı stop düğmesi ile stop ettirmeli...
    Eğer kırmızı düğmeden stop etmesseniz benzin pompasındaki benzin karbüratöre dolar...
    Hatırladığım kadarıyla Kırmızı düğme aynı zamanda benzin pompasını da çalıştırır....
    öyle şey mi olur allahaşkına benzin pompasındaki şey niye dolsun karbüratöre...enjeksiyonlular için nasıl bir açıklaman var çok merak ettim...

isteyen istediği gibi kullansın..

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu düğme motosikletlerde standartlaşmıştır ve " Acil stop butonu" olarak zaten kullanım kılavuzlarınında çoğunda geçer. Normalde her çalıştırma ve stopda kullanılmaz. Kullanılırsa; zamanla, özellikle enjeksiyonlu ve oto test kontrollü modellerde ECU (elektronik kontrol ünitesi) yazılımında hatalara neden olabilir. Bu ünitenin normal şartlarda açılıp kapanması anahtarın on-of fonksiyonlarıyla gerçekleştirilir.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Acil stop düğmesi, bildiğim kadarıyla tüm motorlarda motoru acil bir durumda durdurmak için kullanılır, düşme gibi. Bunu tam olarak nasıl yapıyor bilmiyorum, sanırsam ateşlemeyi kesiyor ve böylece motor stop ediyor, ancak tüm elektriği kesmez, motorda tüm elektriği ancak kontağı kapatarak kesebilirsiniz. Yani sizin dediğiniz gibi benzin pompasından karbüratöre benzin dolması için, ya da enjeksiyonlu makinalarda benzin pompasının hala çalışır durumda olması için elektrik gerekmez mi? Acil stop düğmesi motorun tüm elektriğini kapatmıyor, sadece kontağı kapatırsanız bunu yapabiliyorsunuz, bu durumda sizin söyledğiniz gibi birşey eğer mümkünse bile kontağı kapatarak motoru stop ettiğiniz müddetçe mümkün olmaması gerekiyor mantıken.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    merhaba arkadaşlarrr.. fazer almaya karar wermiştim en son hatırlarsanız.. fakat bir tanıdığım vasıtasıyla ilk sahibinden bir er 6 n buldum. motor 7 bin km rede. tertemiz bakımları tamam masrafsız.. birde sahibi mütewazi anlayışlı efendi yapıcı bir insan çıkınca werdik kaporoyu alıyoruz yakında motoru.. en yakın zamanda motora kawuşup resimleri paylaşacağım.
    tekeriniz düz bassın iyiakşamlar
    elit motogaraj

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlarrr.. fazer almaya karar wermiştim en son hatırlarsanız.. fakat bir tanıdığım vasıtasıyla ilk sahibinden bir er 6 n buldum. motor 7 bin km rede. tertemiz bakımları tamam masrafsız.. birde sahibi mütewazi anlayışlı efendi yapıcı bir insan çıkınca werdik kaporoyu alıyoruz yakında motoru.. en yakın zamanda motora kawuşup resimleri paylaşacağım.
    tekeriniz düz bassın iyiakşamlar
    hayırlı olsun...iyi yaklamışsın...kaç model kaça aldın...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bu düğme motosikletlerde standartlaşmıştır ve " Acil stop butonu" olarak zaten kullanım kılavuzlarınında çoğunda geçer. Normalde her çalıştırma ve stopda kullanılmaz. Kullanılırsa; zamanla, özellikle enjeksiyonlu ve oto test kontrollü modellerde ECU (elektronik kontrol ünitesi) yazılımında hatalara neden olabilir. Bu ünitenin normal şartlarda açılıp kapanması anahtarın on-of fonksiyonlarıyla gerçekleştirilir.
    Madem fazer in var...
    Kırmızı düğme kapalı iken kontağı aç...
    Benzin pompası çalışıyormu çalışmıyor mu?...
    Burdan cevap yazarsın....

Kullanım kılavuzunda acil düğme olarak bahsedilmesi normal...
    Belki gerçekten öyle kullanılmalı...
    Ama Ustamın (bende ankaralıyım aslen ve ustam da hatırı sayılır biri ) bana tam olarak açıkladığı,
    Şu an aklımda kalmayan sebeplerden dolayı kırmızı düğme ile stop etmem gerektiğiydi...
    Eğer konuşursam detayları ile sizle paylaşırım....

@erro ;
    Tam açıklamasını bilmediğin halde , başkasının fikirlerine karşı cevap yazman saygısızlıktır...
    Kaldı ki kullanmadığın bilmediğin bir model...
    Aklımda kaldığınca , dilim döndüğünce anlatayım dedim,
    hay anlatmaz olaydım....
    -unnamed- bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    [QUOTE=erro;2888911]hayırlı olsun...iyi yaklamışsın...kaç model kaça aldın...[/QUO

çok uygun bi fiyata anlaştık arkadaşım çok saol.. malesef henüz satışı almadım üzerime ay sonu gibi inşlh bakalım
    elit motogaraj

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler