Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER 98Hp
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

Kawasaki Ninja 250R motorumu satmak üzereyim ve sanırsam Hondamı Kawa mı derken Fazer beni benden aldı yaklasık 9000 TL bütcem olacak, ve 2003-2004 model bir motor almayı düsünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz, yönlendirebileceğiniz birileri, biryerler varsa sevinirim..

mesela http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92821936/detay ilandaki motorun kullanıcısı burdanmıdır? tavsiye edermisiniz? pek birşey yazmamıs gerci sahibi ama..
    bir fazer kullanıcısı olarak kesinlikle tasiye ederim. Alabileceğiniz en iyi motorlardan bir tanesi. ve türünün tek örneğidir.Sürüşü, her binişinizde sizi heyecanlandıracak türdendir. düşük devirlerde uysal bir kedi, yüksek devirlerdeyse arsız bir racing gibidir. yalnız 2003 modelle 2004 arasında kasa ve motor farkı var. 2003 ler karburatörlü, 2004 ler enjeksiyonlu. 2004 alırsanız özellikle TPS sensörünü sorun. tabi kazası belası varmı onu sorduktan sonra. çünkü kronik bir arıza. hemen ortaya çıkmıyor. ve çıkınca biraz maliyetli oluyor..
    HaYaT 3 ŞeYdeN ibaRetTir..DüN,BugÜn,yArıN..Dün maZidE kaLdı,yarın kaRanLık,GüN BugüN dür... GöNLüNcE DiLeDiĞiN Gİbİ YaŞa....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı nisans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir fazer kullanıcısı olarak kesinlikle tasiye ederim. Alabileceğiniz en iyi motorlardan bir tanesi. ve türünün tek örneğidir.Sürüşü, her binişinizde sizi heyecanlandıracak türdendir. düşük devirlerde uysal bir kedi, yüksek devirlerdeyse arsız bir racing gibidir. yalnız 2003 modelle 2004 arasında kasa ve motor farkı var. 2003 ler karburatörlü, 2004 ler enjeksiyonlu. 2004 alırsanız özellikle TPS sensörünü sorun. tabi kazası belası varmı onu sorduktan sonra. çünkü kronik bir arıza. hemen ortaya çıkmıyor. ve çıkınca biraz maliyetli oluyor..
    ben yeni fazer aldım. oyle birşey sormadım. nedir bu tps arızası, düzelttikleri bir model yılı var mı? kendini nasıl belli eder? benim fazer 2007 model, bu arıza bu modelde ki motorda olabilir mi?

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER 98Hp
    Alıntı serdar60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeni fazer aldım. oyle birşey sormadım. nedir bu tps arızası, düzelttikleri bir model yılı var mı? kendini nasıl belli eder? benim fazer 2007 model, bu arıza bu modelde ki motorda olabilir mi?
    TPS(throttle position sensor) yani türkçesi gaz kolu pozisyon ayarlayıcısı. Arızası ise aniden gazı actığınızda tepki vermesi fakat saniye sonra kendini atar öne. sabit hızla giderken genelde 80-110 arasında oluyor. tekleme yapar, biraz daha giderseniz motor lambası yakar, bide çok yakar. forumda daha detaylı açıklamaları mevcut. bakmak isterseniz. Fazer elektronik bi motor olduğu için herbişeyin sensörü var. ama 2007 lerde düzelttiler diye biliyorum.
    HaYaT 3 ŞeYdeN ibaRetTir..DüN,BugÜn,yArıN..Dün maZidE kaLdı,yarın kaRanLık,GüN BugüN dür... GöNLüNcE DiLeDiĞiN Gİbİ YaŞa....

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    TPS(throttle position sensor) yani türkçesi gaz kolu pozisyon ayarlayıcısı. Arızası ise aniden gazı actığınızda tepki vermesi fakat saniye sonra kendini atar öne. sabit hızla giderken genelde 80-110 arasında oluyor. tekleme yapar, biraz daha giderseniz motor lambası yakar, bide çok yakar. forumda daha detaylı açıklamaları mevcut. bakmak isterseniz. Fazer elektronik bi motor olduğu için herbişeyin sensörü var. ama 2007 lerde düzelttiler diye biliyorum.
    ayarlayıcısı değil sensörü, ayarlamaz, ölçer beyine bildirir.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    16 bin km fz 6 fazer 2006 model 98 beygir kullandım tps arızası nedir bilmem başıma da gelmedi,
    600 cc sınıfında hem uzun yola hem seyahat amaçlı kullanılacak bir motor 1.5 sene kullandım hiç pişman değildim ancak satmam gerekti sattım. sene kısmetse ss düşünüyorum bir sezon da ss yı tadacagım artık nasip...
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    cevap için teşekkür ediyorum. bahsettiğiniz tekleme birden atma gibi bir problem olmuyor. 140 hızda da 20 kuruş yakıyor. hiç te ışık yakmadı. demekki öyle birşey olacaksa da şimdi değil.

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 bin km fz 6 fazer 2006 model 98 beygir kullandım tps arızası nedir bilmem başıma da gelmedi,
    600 cc sınıfında hem uzun yola hem seyahat amaçlı kullanılacak bir motor 1.5 sene kullandım hiç pişman değildim ancak satmam gerekti sattım. sene kısmetse ss düşünüyorum bir sezon da ss yı tadacagım artık nasip...
    http://www.yukleresim.com/di/HOHT/DSC02429_(Small).jpg
    hayırlısı umarım istediğiniz gibi ss sahibi olursunuz. motorunuz temizmiş. benim motor da bunun aynısı. kaça gitti motor?

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    arkadaşlar netten şu motoru buldum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3982105/detay/

takas olabilir dedi.Bende cbr 250r var 7500 km de.sizce takas yapmam iyi olurmu.+ üstüne en fazla ne kadar bi ücret vermeliyim sizce

arkadaşlar fzs 600 egzantrik zinciri değişimi maliyeti ne kadar olabilir yardımcı olabilir misiniz 1.500 tl lerden falan bahsediyorlar bana saçma geldi motoru yarın alacağım yardımcı olabilir misiniz acil
    gs500inanc bunu beğendi.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Fazer kullanıcıları çoook fazla konuyu görüntülemenin yanında hiiç birşey yazmayan tek kullanıcı grubu heralde

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar 2005 Fazer'ımı sattım. Aldığımda 8.500km'deydi, sattığımda 28.000 Çok güzel motordu ama benim için fazla güçlüydü. Özleyeceğim motorumu

Motosikleti
    cevap için teşekkür ediyorum. bahsettiğiniz tekleme birden atma gibi bir problem olmuyor. 140 hızda da 20 kuruş yakıyor. hiç te ışık yakmadı. demekki öyle birşey olacaksa da şimdi değil.

hayırlısı umarım istediğiniz gibi ss sahibi olursunuz. motorunuz temizmiş. benim motor da bunun aynısı. kaça gitti motor?
    13250 yl verdim. bir arkadaşa burdan.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13250 yl verdim. bir arkadaşa burdan.
    alana da satana da hayırlı olur inşallah. tekrar motor alıyor musun?

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    motorum aciliyetten çok uygun fiyata satılık
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5495616/detay/

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Valla, kışa bir fazer alıcam kısmetse, ama kışa kadar dayanmaz satılır bu motor hocam Hayırlı satışlar olsun.

onko_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 kawasaki z800
    selam arkadaşlar bana 12.000 tl ye kadar şöyle temiz kazasız belasız boyasız az kmli bi fazer almak istiyorum max.30.000 km de falan olan pm atabilirsiniz.

Motosikleti
    alana da satana da hayırlı olur inşallah. tekrar motor alıyor musun?
    Cbf 150 aldim
    nasip olursa seneye almayi dusunuyorum ama ne alirim bilmiyorum.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam arkadaşlar.
    acil satılık Fazer6 fiyat 10.000 TL tüm bakımları yeni yapıldı.
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...004-model.html
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.
    acil satılık Fazer6 fiyat 10.000 TL tüm bakımları yeni yapıldı.
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...004-model.html
    bugün fazer'ı 10.000 tl ya satmış bulunmaktayım,yeni sahibine hayırlı olsun.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Ybn marka ex zinciri 50 tl işçiliğe de 100 liradan fazla verme 150 tl yapar )) 1 saatlik iş bile değil
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    fz6 fazer
    merhaba Arkadaşlar çok sevdiğim fazerımı yurt dışına çıkacağından satıyorum. fiyatıda bu yüzden makul tuttum acil oldugu için.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4497861/detay/

Lastikler sıfır Michelin'dir. (1,5 aylik olup 1100 TL degerindedir). Akü sıfır yeni değişti (200 tl)bakımları yapıldı. (2 ay once). motorda herhangi bir kusur yoktur. Ciddi alıcılar arasın ve motoru bakmaya gelsinler. Satma nedenim iş dolayasıyla kullanamıyorum. Ayrıca 98 beygir ve 2007 trafik çıkışlıdır. sıfır gibidir.
    Plaka: 34 Bs 4418.(sorgularmak isteyenler için)

yine ekstra olarak: koruma demirleri. givi marka canta vardır. diğer hersey orjinaldir. 1 kırmızı anahtar.2 yedek anahtar mevcuttur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler