Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yılbaşından sonra inşaAllah bende fazer sahibi olacağım...
    o zaman güncel tutmaya çalışırım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden burda millet yazardı cizerdi anlatırdı ama şimdi herkes okuyup cıkıyor herhalde yada butun fazerciler fazeri sattı
    Yok daha satmadık.... Sorunu da yok zaten.... Ondan yazmıyoruz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bir yoklama yapalım o zaman,
    iller içinde kaç kişide fazer var...
    ben başlıyorum
    istanbul : 1 cihan

devam edin
    98 Beygir.....

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarı ile muayenede km kaydı tutuluyor. dolandırıcılığa karşı savcılıktan dava açılarak sonuçların incelenmesi talep edilebilir böyle bir durumda.
    tabi benim bildiğim doğru ise.
    doğrudur,her muayene raporunda km yazar,sistemde de kayıtlı kalıyor

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Arkadaşlar merhaba. ben fazer almayı düşündüm fakat birkac kişiden duydugum olumsuz eleştiriler beni rahatsız etti ve kullanıcısı olarak en iyi sizin bilebileceginizi düşünerek size sormak istiyorum. bu motorda belli bir devire geldiginde gaz kesiyor yada gaz acabiliyor anında (ama bunu arada sırada yapıyormuş) bu aslında motorun kronik bi problemiiymiş. birde egzost deiştirenlerde bu olay daha da kötü oluyormuş. bende biraz inceledim gercekten egzost deiştiren cok az fazer sahibi var.BU KONUDA BENİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ressam_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. ben fazer almayı düşündüm fakat birkac kişiden duydugum olumsuz eleştiriler beni rahatsız etti ve kullanıcısı olarak en iyi sizin bilebileceginizi düşünerek size sormak istiyorum. bu motorda belli bir devire geldiginde gaz kesiyor yada gaz acabiliyor anında (ama bunu arada sırada yapıyormuş) bu aslında motorun kronik bi problemiiymiş. birde egzost deiştirenlerde bu olay daha da kötü oluyormuş. bende biraz inceledim gercekten egzost deiştiren cok az fazer sahibi var.BU KONUDA BENİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER.
    Dediğin prblemle hiç karşılaşmadım... İşin ilginci duymadım da....

Motosikleti
    eksoz neden actırmıyorlar yada deiştirmiyorlar

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    eksoz neden actırmıyorlar yada deiştirmiyorlar
    Nerden duydun buları yahu?....
    Benim eksozum açık ;))

Asparagas bunlar..İnanma...

Motosikleti
    burada bi abimiz var ve bu konularda cok arastırma yapan birisidir aslında o söyleyince de tereddütte kaldım.kendiside fazer alacaktı fakat bu tür yazıları okumus arastırmıs ve sonra gsr 600 almaya karar verip gsr almıstı.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    burada bi abimiz var ve bu konularda cok arastırma yapan birisidir aslında o söyleyince de tereddütte kaldım.kendiside fazer alacaktı fakat bu tür yazıları okumus arastırmıs ve sonra gsr 600 almaya karar verip gsr almıstı.
    1,5 senedir Fazer kullanıyorum, kendiliğinden ani gaz kesme veya açmayla hiç karşılaşmadım, duymadım bile.

O büyük olasılıkla Fazer'in hassas gaz kolunu duydu, "ani gaz kesiyormuş" diye anladı.

Fazer'ın hassas bir gaz kolu var, bunun da sebebi enjeksiyon sisteminin temel aldığı R6 motorununki yerine daha ucuz bir tipte olması. 2005 kasa Fazer'larda %0-%10 gaz açma aralığında gaz kolu on-off düğmesi gibi davranıyor. 8-9 bin devirde %30 gaz açık giderken gazı tam kapatıp tekrar açarsanız motor ufak bir "sekme" yapıyor, güç o anda değil çeyrek saniye geç geliyor. Bu sebepten zaman zaman viraj çıkışında istemsiz ön kaldırdığım oluyor. Bu bir sorun değil, sadece motorun kötü bir karakteristiği.

Motosikleti
    sonucta tehlike yaratacak bişe. o zaman da sorun oluyor degilmi

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Tehlike yaratacak bir şey değil, sadece motoru limitlerde kullanmayı biraz zorlaştıran bir şey. Fazer ile pistte yarışmayı planlamadığın sürece sorun yok, trafiğe açık yolda da sorun yaratması pek mümkün değil. 1,5 senede 17 bin km yaptım, sorun olmadı.

Motosikleti
    en iyi sizden ögrenebilirim bu motorla ilgili herşeyi. iyi ve kötü yanlarını detaylı olarak anlatabilirmisin lütfen.kusura bakmayın cok soruyorum ve düşüncemde ısrarlı davranıyor olabilirim fakat sonucta bisürü para baglicez ve uzun süre binecegim bi motor.cevremde hertur motor var ama bu motordan yok. diğer arkadasların da bilgisini rica edecegim ama ilk önce sizin bilgilerinizden faydalanabilirim saolun şimdiden tşkler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 senedir Fazer kullanıyorum, kendiliğinden ani gaz kesme veya açmayla hiç karşılaşmadım, duymadım bile.

O büyük olasılıkla Fazer'in hassas gaz kolunu duydu, "ani gaz kesiyormuş" diye anladı.

Fazer'ın hassas bir gaz kolu var, bunun da sebebi enjeksiyon sisteminin temel aldığı R6 motorununki yerine daha ucuz bir tipte olması. 2005 kasa Fazer'larda %0-%10 gaz açma aralığında gaz kolu on-off düğmesi gibi davranıyor. 8-9 bin devirde %30 gaz açık giderken gazı tam kapatıp tekrar açarsanız motor ufak bir "sekme" yapıyor, güç o anda değil çeyrek saniye geç geliyor. Bu sebepten zaman zaman viraj çıkışında istemsiz ön kaldırdığım oluyor. Bu bir sorun değil, sadece motorun kötü bir karakteristiği.
    Dediğin sorun enjksiyon sisteminin düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor eğer power commander takılırsa o srun çözülür.Çünkü makina bir anda zengin karşım yiyor ve motor fırlıyor bence çok tehlikeli birşey

Motosikleti
    FAZER 600
    zamanında bu kronık sorun ıcın yamaha o seri numaradakı motorların o parcasını garantıden değişti seri noları vardı bende ama ne yaptım bılemıyorum.fazer suruş zevki manevrası şekli görünüşü bağımlılık yapan bi makina kimileri diyorki fren sorunu viraj sorunu ön safada tutuyolar.fren sorunu lastıklerın ıyı olsun durmasınıda bıl ole duruyoki benim basıma bıkac olay geldı yapıstırdım durdu.virajda arkadasım bu racıng makına gıbı vıraja gırılmez ama kıvraklıgı manevra kabılıyetı herşeye bedel benım en buyuk sorunum yakıt oda akrepın sesını duydummu yaksın dıyorummmmm....

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    xj6 tavsiye ederim..herşeyi fazer ile aynı...sadece yazılımını değiştirtip 98 hp yapmak kalıyor...ama bence 78hp çok güzel..tam kararında...ne eksik ne fazla...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    FAZER 600
    xj6 fazere göre kücük fazer daha heybetli makina.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı zugo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 fazere göre kücük fazer daha heybetli makina.
    kesinlikle küçük değil...aksine boyutları hep daha fazla...sadece koltuk yüksekliği az...o da kısa boylular için ideal...xj6 sayfasındaki karşılaştırmalı özelliklere bakmalısın...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 tavsiye ederim..herşeyi fazer ile aynı...sadece yazılımını değiştirtip 98 hp yapmak kalıyor...ama bence 78hp çok güzel..tam kararında...ne eksik ne fazla...
    Taerzları değişik ilk bakmada... Birisi naked diğeri touring...
    Arasındaki fark ne dersen Grenajlardan öte daha ağır duruyor fazeer... XJ6 daha genç işi... Daha agresif kullananların makinası...

Motosikleti
    Arkadaslar fazer kullananlar. sizler yorum yazsanız daha iyi olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler