Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazerde motor deviviri 3 binin altında 12 volt vermediği için xenonlar hep aküden yediği için sorun olmuştur.
    iyide düşününce xenon 35 w çekiyor halojn 55w. bu durumda xenonun aküye normale göre daha katkısı olması gerekmez mi. yinede cihan kendi bilir tabi benimki sadece bi kontrol etmesi için fikirdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Orjinali tek ampul yanıyor 55 watt,xenon çift yanıyor 35+35=70 watt şehir içinde bi anahtar koyup xenonları kapatmak lazım diye düşünüyorum.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Crypton T115
    Orjinali tek ampul yanıyor 55 watt,xenon çift yanıyor 35+35=70 watt şehir içinde bi anahtar koyup xenonları kapatmak lazım diye düşünüyorum.
    iyide cihanin motorda mercek yok, kısa farda sağ uzun farda sol yanmıyor mu kafam karıştı anahtar değilde ampulun artı kablosunu kolay sökülcek şekilde takılırsa hemen sökülebilir. sonuçları bildir bakalım neler yapcan

Motosikleti
    HAYABUSA
    Kuzenin motorda h4 var iki tane uzun kısa,xenonların ikisi aynı anda yanıyor araba gibi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Bende uzun kısa h4 ampül var,
    sorun hala devam ediyor, iki gün motorun kontagına el sürmedim
    bugun bastım çalışmadı,
    aküyü söküp şarz ettim yarın takacagım yüne iki gün marşa basmayacagım, bakalım ne olacak,
    sıfır akü orjınali serviste 220 tl, mutlu akü ise 120 tl,

birde yarın aküyü akücüye götürüp şarz tutuyormu diye baktırıcam.
    olmadı mutlu akü alırım.

yav arkadaş nedir benim bu motorlardan çektigim bir türlü derdi bitmiyor.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende uzun kısa h4 ampül var,
    sorun hala devam ediyor, iki gün motorun kontagına el sürmedim
    bugun bastım çalışmadı,
    aküyü söküp şarz ettim yarın takacagım yüne iki gün marşa basmayacagım, bakalım ne olacak,
    sıfır akü orjınali serviste 220 tl, mutlu akü ise 120 tl,

birde yarın aküyü akücüye götürüp şarz tutuyormu diye baktırıcam.
    olmadı mutlu akü alırım.

yav arkadaş nedir benim bu motorlardan çektigim bir türlü derdi bitmiyor.
    çift devre yanan xenonlar akünün posasını çıkarıyor ,benimde 1yıllık yuasa marka akümü öldürdü ,şarza bağladım gene adam olmadı 150 ytl ye vlm marka akü aldım sorun çözüldü , xenonların ikisini birden söktüm attım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

Fazerde motor deviviri 3 binin altında 12 volt vermediği için xenonlar hep aküden yediği için sorun olmuştur.
    bizim motorlardaki konjektör 3 bin devre kadar 12,5 volt ile aküyü şarj ediyor ,yüksek devre çıktığımız zaman aküyü şişirmemek için 11 voltlara kadar voltajı düşürüp aküyü öyle şarj yapıyor yani motor devriyle şarj voltajı ters orantılı ,ben bu değerleri voltmetre ile bizzat ölçtüm ilk baş garibime gitti sonra elektrikçiye sordum oda doğrusunun bu olduğunu söyledi.

motorla şehir içindede gitseniz ,şehirler arasındada gitseniz , xenonlar çift devre yandığı sürece
    akünüz boşalıyor ,bizzat denedim

xenonların çektiği amper çok fazlaki bizim aküleri çok çabuk öldürüyor birde çift devre yakarsanız bu süreç 1 haftalarakadar düşüyor bende öyle oldu
    ayhan2190 bunu beğendi.
    fz6 fazer

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VLM ye para veceğinize bosch aküyü tavsiye ederim. Tokattaki bir bayisi oldukça uygun fiyatla satıyordu internette. Aldım, XT600 de sorunsuz olarak kullanıyorum. VLM 1 sene zor dayandı

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VLM ye para veceğinize bosch aküyü tavsiye ederim. Tokattaki bir bayisi oldukça uygun fiyatla satıyordu internette. Aldım, XT600 de sorunsuz olarak kullanıyorum. VLM 1 sene zor dayandı
    tokatta dediğiniz ilanı gördüm ama bizim motorlara göre değildi ,bmw markasına göreydi,ankarada bahause da 10 amper 12 volt bosh aküyü 70 ytl ye gördüm ama ne yazıkki bizim motorlara uymuyor ,bende mecburen ulusan motordan vlm yi aldım

Akünün ömrü tamamıyla kullanıcıyla ilgili ,ben yuasa marka piyasanın en iyi aküsünü çift devre xenon bağlamak suretiyle 1 haftada öldürdüm , motoru kışın hiç çalıştırmazsanız akü gene ölür ,hepsinin içinde kurşun plaka ve sülfirik asit çözeltisi var farklı bişey yok
    fz6 fazer

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir yerde haklısınız ama sonuçta illaki bir kalite farkı var.

Bu arada ben sizin tokatta olduğunuza bakmadan yazmıştım :D İyi denk gelmiş Aküyü aslında sitelerinden aldım, geldiğinde adrese baktım tokattı En ucuz da onlardaydı üstelik.

Ragnosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 900 Hornet
    Merhabalar,
    motor duruyor mu? cumartesi görme şansım var mı ben kadiköy tarafındayım. saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı Paşa* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Siyah 2005 model Fz6 Fazer'ımı satıyorum.Şasesi gri.7000 km'de(km hakkında soruları olan olursa gelsin bir de motora yakından baksın).ve kesinlikle orjinaldir.yatması kalkması olmayan bir motordur.Üzerinde motor koruma demiri,Kısa xenon far,Çelik fren hortumları,Lastikler sezonu rahat rahat çıkartacak şekilde,Gidon topuzları,ön-arka çamurluklar karbon kaplama gibi aksesuarlar vardır.Depoda çizik vs yoktur.Motor garajımda brandası örtülü bir şekilde duruyor.Motorun ilanını en kısa zamanda buraya yüklerim.Nakite sıkıştığımdan dolayı satıyorum.Yoksa satılacak bir motor değil.Fazer gerek yol tutuşu gerek rahatlığı,performansı ile çok çok tatmin edici bir motor Fiyat 12.250 gibi düşünüyorum ama MT 12.000 TL
    Merhabalar,
    motor duruyor mu? cumartesi görme şansım var mı ben kadiköy tarafındayım. saygılar

Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Ragnosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Merhabalar,
    o satılmıştı hemen hatırladıgım

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Motosikletin üzerinde bulunan ve artık kullanım ömrünü çoktan doldurmuş lastikleri bir kaç gün önce değiştirdim.Yeni lastik seçimimi michelin pilot power 2gt lastiklerden yana kullandım. Yol tutuşu, viraj kabiliyeti inanılmaz arttı; 80km/s ile güvensiz hissettiğim, girmeye çekindiğim virajlara abartısız 150 km/s ile ve güvende hissederek girebiliyorum lastiğin hamuru ve yanaklarının yapısı sayesinde viraja yatış max 51 derece ile en yatık açıyla dönüş sağlıyor. Öyleki sanki virajda motor ileri gitmeden olduğu yerde dönüyormuş hissi veriyor.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Selam arkadaşlar,

Bende fazercan'lanarak aranıza katılmaya karar verdim,2005 ve üzeri model bir fazer arıyorum.Sahibinden ilanlarına uzun süredir inceliyorum ancak forumdan motorunu satacak veya bir tanıdığı olan birisinin önerisi olabilir.
    Umarım kısa sürede bende bütçeme uygun olarak Fazerlanırım

Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Bende fazercan'lanarak aranıza katılmaya karar verdim,2005 ve üzeri model bir fazer arıyorum.Sahibinden ilanlarına uzun süredir inceliyorum ancak forumdan motorunu satacak veya bir tanıdığı olan birisinin önerisi olabilir.
    Umarım kısa sürede bende bütçeme uygun olarak Fazerlanırım
    Anlaşabilirsen bi arkadaşım satıyor fazerini.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...467906/detay/?

mrb arkadslar fz6 ön kafaya cıkarıp mt-3 yada fz8 farı takan varmı yada o konuda bilgisi olan. görüntü olrak nedense fz8 ve mt-3 daha cok hosuma gidiyor git onu al diceksiniz şimdi ama mt-3 ve fz8 fiyatlar biraz ucuk ve az bulunuyor

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Anlaşabilirsen bi arkadaşım satıyor fazerini.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...467906/detay/?
    Birol ilgin için teşekkürler,Motor güzel ancak bütçemi aşıyor,11.000-maksimum 12.000 düşünüyorum.Motora göre bir miktar kredi çekeceğim.

SELAM FAZER 6 DOSTLARI.Benim 2007 model fazer de kontağı kapatırken arasıra ER -1 diye (ECU den sinyal alınamadı) diye hata yazıyor.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Bu sorunmudur nasıl çözülür.Bu arada motorun gazlamasında yavaşlamasında bir sorun yok...

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    iyi günler arkadaslar fz6 fazer almayı dusunuyorum cbr125r da 9000km tecrubem var bır kac defa suzukı bandıt s fazer6 fazer8 kullandım. aralarında benı en cok tatmın eden fazer8 oldu fakat fiyatı cok ucuk benım ıcın...

satılk fazer 6 arıyorum varsa ılanınız bana ozelden ulastırabılırmısınız?

birde fazer 6
    fazer 6 s2 arasındakı fark nedir ? devir ve hız göstergesinin yan yana oldugu hanı modelı ?
    şimdiden tşk ederim. furkan

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaslar fz6 fazer almayı dusunuyorum cbr125r da 9000km tecrubem var bır kac defa suzukı bandıt s fazer6 fazer8 kullandım. aralarında benı en cok tatmın eden fazer8 oldu fakat fiyatı cok ucuk benım ıcın...

satılk fazer 6 arıyorum varsa ılanınız bana ozelden ulastırabılırmısınız?

birde fazer 6
    fazer 6 s2 arasındakı fark nedir ? devir ve hız göstergesinin yan yana oldugu hanı modelı ?
    şimdiden tşk ederim. furkan
    tamam ben istediğim bilgileri ögrendım cvp yazmanıza gerek kalmadı...
    cok durgun bi topic ...
    nerede bu fazercılar ?

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    arkadaslar merhaba dun aksam kalkıs sırasında istop ettirdim motoru ve motor arıza ısıgı yandı kontagı kapatıp actıgımda hata kodu 14 hava emme basınç sensörü borusunda hata diye birseyler karsılastım ben arastırma yaparken kontak kapalı vaziyette bekledim ve tekrar kontagı actıgımda herhangi bir sorun olmadıgını gordum daha once boyle bir sorun yasayan oldu mu veya benimle bilgi paylasabilecek arkadaslar var mı ? şimdiden tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler