Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O Fazer ı iyiki almadık zaten sübap yataklarından ses geliyordu,takır takır.Eleman beni kandıracağını sandı ama yemezler yıllarımızı verdik bu işe koçum.Doğan sende üzülme be yaw buluruz sana Fazer kralını alırız ama satan kişi önce adam olsun
    walla işin teknik kısmından cok anlamam o senin uzmanlık alanındı. cok sagol sende yardımcı oldun
    Az kaldı zaten mutlaka bir tane denk getircem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Crypton T115
    sonunda cb 900 hornet alıcam piyasa yaz diye acaip yukselmiş kimse kıl aldırmıyor. 2 ay snra düşücektir piyasa.

Motosikleti
    Yamaha gri Fazer Gitti Siyah Fazer Geldi(06)
    Merhaba Arkadaşlar,
    Siyah 2005 model Fz6 Fazer'ımı satıyorum.Şasesi gri.7000 km'de(km hakkında soruları olan olursa gelsin bir de motora yakından baksın).ve kesinlikle orjinaldir.yatması kalkması olmayan bir motordur.Üzerinde motor koruma demiri,Kısa xenon far,Çelik fren hortumları,Lastikler sezonu rahat rahat çıkartacak şekilde,Gidon topuzları,ön-arka çamurluklar karbon kaplama gibi aksesuarlar vardır.Depoda çizik vs yoktur.Motor garajımda brandası örtülü bir şekilde duruyor.Motorun ilanını en kısa zamanda buraya yüklerim.Nakite sıkıştığımdan dolayı satıyorum.Yoksa satılacak bir motor değil.Fazer gerek yol tutuşu gerek rahatlığı,performansı ile çok çok tatmin edici bir motor Fiyat 12.250 gibi düşünüyorum ama MT 12.000 TL
    [COLOR="Navy"][B][I][I]Motorumun Sesi Aleme yeter...[/I][/I][/B][/COLOR]:queen:

Motosikleti
    bmw 1200rt
    arkadaşlar kısa farlarıma taktığım xenon farlar 1 haftada ,1 yıl önce taktığım yuasa marka akümü öldürdü,korktuğum başıma geldi ,allahtan konjektöre zarar vermedi, dikkatimi bişey çekti ,konjektörün sağlamlığını ölçerken motoru çalıştırıp aküyü söktüm,kutup başalarına volt metre bağladım ,rolantide 13-13,5 volt verirken gazı verdiğimde 10 voltlara kadar bu değer düşüyordu ,ben mantıken tam tersi olduğunu düşünüyordum ama elektrikçiye danıştım oda doğrusunun böyle olduğunu söyledi ,yüksek süratlerde aküyü kaynatmıyor ve ampüllerin patlamasını engelliyormuş

demekki benim motorda kısa farlarda yanan 2 xenon yüksek hızlarda akünün voltajı 10 volta düştüğünden dolayı aküden yemeye çalışmış ve bozmuş
    bugün o korkuyla 2 xenonuda söküp kenara koydum ,orjinal farlarını geri taktım,hatta orjinali gibi sadece kısa farı tek ampül bağladım
    siz siz olun motor sağlığınız için sadece bir farınızı xenon bağlayın ,xenon far gerçekten amper canavarı aküyü resmen sömürüyor

aküyü bir gün boyunca şarja verdim ama sonuç gene aynı ,şimdi yeni bir akü arayışı içine girdim

yuasa aküler 200-220 civarı
    vlm diye bir marka var 90 civarı
    haze htx9-bs bir akü var oda 90 civarı

sizce ben hangi aküyü almalıyım ,vlm ve haze fiyatları uygun ama akünün yerine uyarmı ,bir sorun çıkarırmı?
    fz6 fazer

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kısa farlarıma taktığım xenon farlar 1 haftada ,1 yıl önce taktığım yuasa marka akümü öldürdü,korktuğum başıma geldi ,allahtan konjektöre zarar vermedi, dikkatimi bişey çekti ,konjektörün sağlamlığını ölçerken motoru çalıştırıp aküyü söktüm,kutup başalarına volt metre bağladım ,rolantide 13-13,5 volt verirken gazı verdiğimde 10 voltlara kadar bu değer düşüyordu ,ben mantıken tam tersi olduğunu düşünüyordum ama elektrikçiye danıştım oda doğrusunun böyle olduğunu söyledi ,yüksek süratlerde aküyü kaynatmıyor ve ampüllerin patlamasını engelliyormuş

demekki benim motorda kısa farlarda yanan 2 xenon yüksek hızlarda akünün voltajı 10 volta düştüğünden dolayı aküden yemeye çalışmış ve bozmuş
    bugün o korkuyla 2 xenonuda söküp kenara koydum ,orjinal farlarını geri taktım,hatta orjinali gibi sadece kısa farı tek ampül bağladım

aküyü bir gün şarja verdim ama sonuç gene aynı ,şimdi yeni bir akü arayışı içine girdim

yuasa aküler 200-220 civarı
    vlm diye bir marka var 90 civarı
    haze htx9-bs bir akü var oda 90 civarı

sizce ben hangi aküyü almalıyım ,vlm ve haze fiyatları uygun ama akünün yerine uyarmı ,bir sorun çıkarırmı?
    vlm aküyü sitemizde dreamdark nickli arkadaşımız kullanıyordu 600f'inde 2 sene boyunca hiç bir sıkıntı çekmediğini dile getiriyordu
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    Alıntı Paşa* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Siyah 2005 model Fz6 Fazer'ımı satıyorum.Şasesi gri.7000 km'de(km hakkında soruları olan olursa gelsin bir de motora yakından baksın).ve kesinlikle orjinaldir.yatması kalkması olmayan bir motordur.Üzerinde motor koruma demiri,Kısa xenon far,Çelik fren hortumları,Lastikler sezonu rahat rahat çıkartacak şekilde,Gidon topuzları,ön-arka çamurluklar karbon kaplama gibi aksesuarlar vardır.Depoda çizik vs yoktur.Motor garajımda brandası örtülü bir şekilde duruyor.Motorun ilanını en kısa zamanda buraya yüklerim.Nakite sıkıştığımdan dolayı satıyorum.Yoksa satılacak bir motor değil.Fazer gerek yol tutuşu gerek rahatlığı,performansı ile çok çok tatmin edici bir motor Fiyat 12.250 gibi düşünüyorum ama MT 12.000 TL
    alıcak olan arkadaslar var kacırmasın derım hemde arkadasın motoru MT de olmus olur

Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar cuma gunu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9135880/detay/
    bu motoru almaya gidiyorum. ucak biletimi aldım. eğer bir aksilik olmazsa alıp donucem. 1100 km yolum var yani . yalnız otobusle getirme imkanım olursa getiririm. fakat daha once getirmediğim için nasıl yapcaz bilmiyorum.

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cuma gunu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9135880/detay/
    bu motoru almaya gidiyorum. ucak biletimi aldım. eğer bir aksilik olmazsa alıp donucem. 1100 km yolum var yani . yalnız otobusle getirme imkanım olursa getiririm. fakat daha once getirmediğim için nasıl yapcaz bilmiyorum.
    selam dosttum gitmeden önce orda birine inceletme şansın olsaydı daha iyi olurdu gecen seferki gibi gittiginde hüsranla karşılaşmazsın inşallah orda tanıdıgım biri vardı zaman olsaydı ona inceletme şansımız olurdu hayırlısı artık...
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Crypton T115
    walla kardeşim adam hiçbir nokta kusuru nokta boya, hiçbir düşmesi yok diyor. motorunuda sordm arkamdan dua etceğin motor emin ol diyor. walla oraya gelirim ben onemli değil ama bi sorunu varsa 2200 km gitcem gelcem gırtlak gırtlaga gireriz seninle dedim. gel sen beğenmeme ihtimalin hiç yok diyor. ruhsatının fotokopisini yollattım. yarın oglen 12-1 gibi antakyada olurum nasipse.

zaten bu motorda olmazsa fazerden vazgeçicem gitcem 900 hornet alıcam

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıktıysan cevap yazmayacaksın...arkadaşım.
    Adanalı fazeri alda bi kutlama yapalım, umarım hersey gonlunce olur ama kesınlıkle acele etme!
    Bosver kımın ne dedıgı onemlı degıl almısken 1 kere al kafan agrımasın
    YAMAHA

Motosikleti
    walla kardeşim adam hiçbir nokta kusuru nokta boya, hiçbir düşmesi yok diyor. motorunuda sordm arkamdan dua etceğin motor emin ol diyor. walla oraya gelirim ben onemli değil ama bi sorunu varsa 2200 km gitcem gelcem gırtlak gırtlaga gireriz seninle dedim. gel sen beğenmeme ihtimalin hiç yok diyor. ruhsatının fotokopisini yollattım. yarın oglen 12-1 gibi antakyada olurum nasipse.

zaten bu motorda olmazsa fazerden vazgeçicem gitcem 900 hornet alıcam
    O motor olmassa gelde bide benimkine bak tam bir bebek

Motosikleti
    Crypton T115
    O motor olmassa gelde bide benimkine bak tam bir bebek
    hocam eğer olmazsa seninlede konusur anlaşırsak neden olmasın tabiki

Motosikleti
    Anlaşırız

Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar bugun itibariyle motoru hataydan getirdim. otobuse bindirdik 1-2 yeri cizildi ama napalım sagsaglim geldim.

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    arkadaslar bugun itibariyle motoru hataydan getirdim. otobuse bindirdik 1-2 yeri cizildi ama napalım sagsaglim geldim.
    hayırlı olsun her daim tekerin düz bassın kazasız belasız sürüşler.
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    evet arkadaşlar yazılarınızı yaklaşık 55 sayfa kadar okudum çok nadiren tuz biber kadar sıkıntılarınız olmuş ben scooter kullanıcısıyım ve bu canavara aşık oldum özellikle kırmızısı çok güzel gelgelelim benim hiç vitesli deneyimim olmadı ve x8 200 ümü verip üzerine makul bir şeyler vererk bu canavarı almak istiyorum olmadı önümüzdeki ilk bahara kesin benim olacak kendileri ama haliyle biraz çekiniyorum 1. viteste 3 basamaklı sayıları görüyor ise kendisinden korkulur ehliyetim var olmazsa bir kaç gün cbf 150 kiralarım kendimi eğitirim sonra buna geçerim diyorum biliyorum kimse anasının karnında öğrenmedi bende öğrenebilirim evet el ayak göz kombinasyonu gerekli o beceeriler bende varmı yokmu bilmiyorum ama çok albenisi var sizlerin bana vereceğiniz tavsiyeler benim için çok önemli hatta vazgeçirecek kadar önemli olabilir düşük ihtimal
    ne yaktığının önemi yok varsın yaksın problem değil boyum 183 kilom 85 sanırım bana uyar
    sanırım kaza yapmadıkça çok masrafıda yok 2 lastik ortalama 15 000 km ömürlü
    78 98 beygir fark etmez yarışlara katılacakta değilim
    aranızda direc scooterden fazere geçen oldumu olduysa nasıl sorunlarla karşılaştı bunun cevabı benim için çok önemli
    herkese kazasız belasız sürüşler
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adanalı fazeri alda bi kutlama yapalım, umarım hersey gonlunce olur ama kesınlıkle acele etme!
    Bosver kımın ne dedıgı onemlı degıl almısken 1 kere al kafan agrımasın
    arkadaşım bende aldım motoru bir hafta falan oldu ama işten gucten fırsat bulamadım binmeye şurda 2 satır yazmaya artık benimde 2007 bordo bir fazerim var Allah herkese kazasıs sürüşler nasip eylesin arkaşlar...
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun her daim tekerin düz bassın kazasız belasız sürüşler.
    saol kardeşim Allah razı olsun, Cümlemizin inşallah.

Arkadaslar izmir yazı için yamalube full sentetik 10-40 mi önerirsiniz - 15-50 mi? ona gore yaz için koydurayım 29 bin km de şimdiden 30 bin bakımına sokayım bahaneyle

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    saol kardeşim Allah razı olsun, Cümlemizin inşallah.

Arkadaslar izmir yazı için yamalube full sentetik 10-40 mi önerirsiniz - 15-50 mi? ona gore yaz için koydurayım 29 bin km de şimdiden 30 bin bakımına sokayım bahaneyle
    Yamalube yi tavsiye ederim.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    motoruna talip olucam özel mesajla telefonunu yazarsan iletişime geçelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 ----------

Alıntı neverless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruna talip olucam özel mesajla telefonunu yazarsan iletişime geçelim
    Merhaba Arkadaşlar,
    Motoruna talibim özel mesajla telefon numaranı gönderirsen iletişime geçeriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (1 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler