Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun özelliklerini paylaşayım sizlerle 2007 model bordo 20000 binde kazasız lastıkler yarım arkapovic egsoz givi canta givi koruma demiri fiyat ta 13250 nasıl fiyat sizlerle paylaşayım dedim bide kafa sallamaması ıcın gidon amartısoru denilen bişe varmış o ne oluyor arkadaşlar kullanan varmı
    2006 Modelden sonra üretilen fazerlerin çoğu 78 beygirdir. alırken servise götürün ve sorun derim 98 beygirse alın yoksa tavsiye etmem fazer 98 beygirle muhteşemdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uff içim gıdıklandınasıl bi his acep
    havalar ısınınca gel artçım ol, anlarsın o hissi
    burada analtılmaz yaşanır hissi.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 viteste 101 km hızı gorur (kendım test ettım) gazı bıraz fazla acmıs olabılırsın, alt devırlerde torku dusuk
    benim bildigim fazer'lar 1.viteste 103 km hızı görüyor,
    seninki neden 101 km hızı görüyor basmadın mı...
    98 Beygir.....

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı oykucafe80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 Modelden sonra üretilen fazerlerin çoğu 78 beygirdir. alırken servise götürün ve sorun derim 98 beygirse alın yoksa tavsiye etmem fazer 98 beygirle muhteşemdir
    arkadaşım motor 98lik ilk binişim biraz fazla gazı acınca kafa sallama olayını yaşadım hatta tırstım ama gazı yavaş acsam biraz daha yuksek suratlerde seyır halınde kafa sallama olayını yapar mı yapmaz mı o kafamı karıştırıyor fiyat nasıl yuksek mı alınır mı bu paralara kardeşim
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

smokes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Hornet
    arkadaşlar merhaba bende yaza girmeden bi fazer almayı düşünüyorum. alırsam ilk vitesli motorum olacak. özelliklerine iyice baktım ama, fazerların bakımı nasıldır kaç km de yapılır ortalama ne kadar tutar, şimdiden teşekkürler. .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım motor 98lik ilk binişim biraz fazla gazı acınca kafa sallama olayını yaşadım hatta tırstım ama gazı yavaş acsam biraz daha yuksek suratlerde seyır halınde kafa sallama olayını yapar mı yapmaz mı o kafamı karıştırıyor fiyat nasıl yuksek mı alınır mı bu paralara kardeşim
    gazı yavaş verirsen kafa sallamaz ama yüksek suratlerde artçın varsa dikkat etmelisin kesinlikle artçı sana sarılmalı arka koruma demirlerinden tutarsa ağırlık arkada olacağından dolayı ister istemez motorun önü hafifler ve kafa sallar. ön tarafa ağırlığı verirseni korkmayı kafa sallamaz.

Motorun fiyatına gelince fazla değil normal fiyat . bende 2006 model 13.000 kmdeki ixil marka egzozlu givi koruma demirli gri fazeri ADANA dan 12,500 e aldım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:11 ----------

Alıntı smokes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bende yaza girmeden bi fazer almayı düşünüyorum. alırsam ilk vitesli motorum olacak. özelliklerine iyice baktım ama, fazerların bakımı nasıldır kaç km de yapılır ortalama ne kadar tutar, şimdiden teşekkürler. .
    arkadaşım daha önce vitesli motor kullanmadıysan kesinlikle fazer tavsiye etmem daha doğrusu 600 cc bir makina tavsiye etmem.

Motosikleti
    Honda Hornet
    gazı yavaş verirsen kafa sallamaz ama yüksek suratlerde artçın varsa dikkat etmelisin kesinlikle artçı sana sarılmalı arka koruma demirlerinden tutarsa ağırlık arkada olacağından dolayı ister istemez motorun önü hafifler ve kafa sallar. ön tarafa ağırlığı verirseni korkmayı kafa sallamaz.

Motorun fiyatına gelince fazla değil normal fiyat . bende 2006 model 13.000 kmdeki ixil marka egzozlu givi koruma demirli gri fazeri ADANA dan 12,500 e aldım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:11 ----------

arkadaşım daha önce vitesli motor kullanmadıysan kesinlikle fazer tavsiye etmem daha doğrusu 600 cc bir makina tavsiye etmem.
    Orasını hallederiz kardeşim kiralarım bi ybr 2-3 günde alışırım. 4 yıl scooter'a bindim üstesinden gelirim yani
    İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    Orasını hallederiz kardeşim kiralarım bi ybr 2-3 günde alışırım. 4 yıl scooter'a bindim üstesinden gelirim yani
    Herşey kendine güvenle başlar eğer kendine o kadar güveniyorsan şimdiden hayırlı olsun

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

havaların ısınmasını bekliyorum sabırsızlıkla

Motosikleti
    Honda Hornet
    Herşey kendine güvenle başlar eğer kendine o kadar güveniyorsan şimdiden hayırlı olsun
    Eywallah teşekkür ederim . .

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650

bende 6 yıl scooter kullandıktan sonra gsr 600 aldım ve ilk vitesli motorum.
    evet direk 600 cc motora geçmek gerçekten tehlikeli ,ama şöyle bişey var keşke maddiyatımız buna müsait olsada geçiş motorlarıyla yükseltsek cc yi. ama o ara motorları al sat pek maddiyata uymuyo. bikere alabilecek durumum varsa mecburiyetten direk geçmek istediğim motora geçerim ,geçtim.

Ama altımızdaki makinanın tehlikesinin bilincindeyim genel olarak motorsikletin tehlikesinin bilincindeyim. Yavaş yavaş alıştırıyorum kendimi.1 ay kadar oldu gsr alalı vites geçişlerine alıştım yükseltip düşürmeyi , sonra ani durmalara fren sistemine. bu makinalar çok güçlü ve fena gaza getiriyo insanı gelmemek lazım.
    bilinçli kullanıcı olup o şekilde kullanmak lazım. aha lan kullanıyom valla gidiyo diyip ben bu işi öğrendim fikrine kapılıp ölüme gitmemek lazım.

ben çok büyütmüştüm gözümde 600 cc motoru sanki gaza dokununca altımdan kaçıp gidecek gibi. ilk kullandığımda çok heycanlandım ama korktuğum gibi olmayınca biraz olsun rahatladım.
    işin ehlilerinden sürekli tavsiye alıyorum bunlar çok önemli. imkanım oldukça bol bol kullanıp tecrübe ediniyorum . nerdeyse hergün izmir trafiğinde günde 100 km yakın kullanıyorum. zamanla pişicez artık.

benim gibi geçiş yapan arkadaşlarda lütfen dikkatli olsunlar kazaların çoğu kendimize aşırı güvenden oluyo tamam kaptım ben bu işi usta oldum artık dediğimiz yerde kopuyo ipler.

herkese kazasız sürüşler dilerim..
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yenı sahıbınden ısteyeyım verırse 103 yaptıracam cıhan beye dıyecem kı: fazer susturucusunu cıkartıp vıdeoya alın dıyecem 17-01-2011, 23:35
    vıdeoya alınıp paylasım tarıhı 06-02-2011, 17:14
    ne yapalım beklerız
    YAMAHA

Motosikleti
    FAZER 600
    arkadaslar balıkesırde fazer var 2006 11800km hata yok dıyor 13500 asagı ınmıyo renk bordo bılgısı olan varmı bu paraya alınırmı?bıtanede burda trabzonda var sıyah 6000km sıyah 14000tl dıyo ne dersınız fıyatlar cok değilmi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:42 ----------

Istediğim renk bordo bordo renge bayılıyorum tanıdığı bıldığı olan varsa km dusukse hata yoksa bılen varsa yardımlarını beklıyorum.

Motosikleti
    Honda Hornet
    Alıntı KBC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 6 yıl scooter kullandıktan sonra gsr 600 aldım ve ilk vitesli motorum.
    evet direk 600 cc motora geçmek gerçekten tehlikeli ,ama şöyle bişey var keşke maddiyatımız buna müsait olsada geçiş motorlarıyla yükseltsek cc yi. ama o ara motorları al sat pek maddiyata uymuyo. bikere alabilecek durumum varsa mecburiyetten direk geçmek istediğim motora geçerim ,geçtim.

Ama altımızdaki makinanın tehlikesinin bilincindeyim genel olarak motorsikletin tehlikesinin bilincindeyim. Yavaş yavaş alıştırıyorum kendimi.1 ay kadar oldu gsr alalı vites geçişlerine alıştım yükseltip düşürmeyi , sonra ani durmalara fren sistemine. bu makinalar çok güçlü ve fena gaza getiriyo insanı gelmemek lazım.
    bilinçli kullanıcı olup o şekilde kullanmak lazım. aha lan kullanıyom valla gidiyo diyip ben bu işi öğrendim fikrine kapılıp ölüme gitmemek lazım.

ben çok büyütmüştüm gözümde 600 cc motoru sanki gaza dokununca altımdan kaçıp gidecek gibi. ilk kullandığımda çok heycanlandım ama korktuğum gibi olmayınca biraz olsun rahatladım.
    işin ehlilerinden sürekli tavsiye alıyorum bunlar çok önemli. imkanım oldukça bol bol kullanıp tecrübe ediniyorum . nerdeyse hergün izmir trafiğinde günde 100 km yakın kullanıyorum. zamanla pişicez artık.

benim gibi geçiş yapan arkadaşlarda lütfen dikkatli olsunlar kazaların çoğu kendimize aşırı güvenden oluyo tamam kaptım ben bu işi usta oldum artık dediğimiz yerde kopuyo ipler.

herkese kazasız sürüşler dilerim..
    Evet arkadaşım aslında bende senin dediğin gibi düşündüm, önce bir cbr 125 alayım bi sezon bineyim sonra satar bütürüm die ama onu satmaya uğraşması falan hem maddi olarak beni de zorlar. Zaten sıkıldım ufak motorlara da binmekten. Bakalım ben de scooter dan 600 cc ye geçeceğim hem de fazer'a Bi kaç ay sadece vites geçişlerine ve fren yapmayı falan iyice kapmaya çalışcam. En önemlisi de gaza gelmemek, çünkü altında böyle bi makina olunca trafikte seni gaza getirmek isteyen bir çok sürücü var. . Hayırlısı artık hakkımızda.

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı zugo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar balıkesırde fazer var 2006 11800km hata yok dıyor 13500 asagı ınmıyo renk bordo bılgısı olan varmı bu paraya alınırmı?bıtanede burda trabzonda var sıyah 6000km sıyah 14000tl dıyo ne dersınız fıyatlar cok değilmi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:42 ----------

Istediğim renk bordo bordo renge bayılıyorum tanıdığı bıldığı olan varsa km dusukse hata yoksa bılen varsa yardımlarını beklıyorum.
    ben düşük km li boyasız, 98 beygir temiz bir motor bula bilmek için 1 yıl internette hergün araştırma yaptım ,sonunda buldum ama piyasa bedelinin 1.5 milyar üzerindeydi . hiç düşünmeden aldım. üretimi bitmiş olan bir motorun düşük km olanını bulmak gerçekten çok zor ,o yüzden satıcılar durumun farkında olduğu için 25-30 bin km li motorlardan haliyle 1-2 milyar fazla istiyorlar ,

düşük km olsun ,boyasız olsun ,aksesuarlı olsun ,hemde ucuz olsun diyorsan inan böyle bişey yok ,ben 1 yıl içinde böyle bir ilan görmedim

gülü seven dikenine katlanır ,eğer motor çok temiz ise 1-1,5 fazla ver ilerde başın ağrımaz ,motoruda elden çıkarması senin için daha kolay olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:01 ----------

Evet arkadaşım aslında bende senin dediğin gibi düşündüm, önce bir cbr 125 alayım bi sezon bineyim sonra satar bütürüm die ama onu satmaya uğraşması falan hem maddi olarak beni de zorlar. Zaten sıkıldım ufak motorlara da binmekten. Bakalım ben de scooter dan 600 cc ye geçeceğim hem de fazer'a Bi kaç ay sadece vites geçişlerine ve fren yapmayı falan iyice kapmaya çalışcam. En önemlisi de gaza gelmemek, çünkü altında böyle bi makina olunca trafikte seni gaza getirmek isteyen bir çok sürücü var. . Hayırlısı artık hakkımızda.
    fazer almaktan dan hiç korkma arkadaşım, motor 7000 devire kadar 125 cc motorlarala aynı performansda hemen hemen,ilk bir ay bu devirlerde binersin ,elin alışınca 7000 devrin üzerine çıkarsın ,
    motor 7000 devirden sonra resmen çıldırıyor o uysal şehir içi motoru gidiyor ,hırçın bir racing motoru geliyor
    fz6 fazer

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 viteste 101 km hızı gorur (kendım test ettım) gazı bıraz fazla acmıs olabılırsın, alt devırlerde torku dusuk
    Benim standart Fazer anlık olarak 103'e çıkıyor, kesiciy girip 98km/saatte sabitliyor.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    1. vites 101
    2. vites 148
    3. vites 188
    4. vites 212 sonrasına tam bakamadım
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    1. vites 103 km hız
    5. vites 229 km hız
    6.vites edirne yolunda rüzgarlı bir günde 243 km de kaldı, ahmet ve kuzen bilir.
    98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    benim motorda egzoz var ve 1. viteste 110 gördüm

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    benim motorda egzoz var ve 1. viteste 110 gördüm
    İyide o iş nasıl oluyor,Egzosu dibinden söksen yine yapmaz odeğeri.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide o iş nasıl oluyor,Egzosu dibinden söksen yine yapmaz odeğeri.
    kesinlikle yaptım. son hız olarakta 268 gördüm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler