Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda fazera yeni aldığım egsozumu taktım ,akrapoviç marka titanyum ,sesi muhteşem hiç bukadar olacağını tahmin etmiyordum ,egsoz suz geçirdiğim günlerime acıdım sürüş zevki inanılmaz arttı ,eğer istersen dbkiller denen susturucuları takıp orjinal egsozu gibi sessiz de gidilebiliyor

bende de var aynısı ekozsuz fazer bisiklet gibi geliyor bana

98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ben motoru aldığımda çift notalı Yoshimura vardı üzerinde, iki gün sonra bir arkadaşımın orijinal egsozlarıyla değiştirdim. Ses tonu güzeldi ama fazla yüksekti.

Fazer'in standart egsozla sesi tam sevdiğim ayarda, uzun yolda ve düşük devirlerde kafa şişirmiyor ama 9 bini geçince müzik gibi geliyor. Açık egsozlar motorun o mekanik sesini fazla bastırıyorlar, ben motorun her parçasının sesini dinlemeyi çok seviyorum.

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru aldığımda çift notalı Yoshimura vardı üzerinde, iki gün sonra bir arkadaşımın orijinal egsozlarıyla değiştirdim. Ses tonu güzeldi ama fazla yüksekti.

Fazer'in standart egsozla sesi tam sevdiğim ayarda, uzun yolda ve düşük devirlerde kafa şişirmiyor ama 9 bini geçince müzik gibi geliyor. Açık egsozlar motorun o mekanik sesini fazla bastırıyorlar, ben motorun her parçasının sesini dinlemeyi çok seviyorum.
    insan böyle güçlü makinalara binince ,başkalarınında azda olsa kendisine bakmasını istiyor ,dediğiniz gibi motorun orjinal sesi tam kıvamında olabilir ama sürenden başka kimse bu sesi duymuyor .insanların yanından geçerken 1milyarlık 5hp scooter mı geçiyor ,yoksa 98 hp fazer mı geçiyor hiç belli değil

Bu arada her marka egzos fazera yakışmıyor ,tiger marka egzos gerçekten hoş olmayan bir ses çıkarıyor ama two bothers,leo vince,akrapoviç ,mivv fazera çok yakışan egzosların başında geliyormuş
    fz6 fazer

Motosikleti
    Ben de insanların bana fazla bakmasını sevmiyorum Motoru kendi zevkim için sürüyorum, başkalarının bakması benim için hiç önemli değil. Zaten standart egsozlarda da aragazı verince yeterince dikkat çekiliyor

Motosikleti
    bmw 1200rt
    eskiden yolda giderken önüme çıkan yayalar çekilsin diye aragaz verirdim ,insanlar tepki bile vermezdi demekki aragazı bile birtek ben duyuyormuşum ,şimdi aragaz bile vermeme gerek kalmadı motorun sesini duyanlar kenara çekilip meraklarından saygı duruşu veriyorlar
    fz6 fazer

Motosikleti
    bugun yapmış oldugumuz lüleburgaz gezisinde istanbuldan çıkış oalrak depoları fulledik ve lüleburgazda 180 km sonunda depoları boşalttık, ancak bu depoyu boşaltmak çok uzun sürmedi,
    yaklaşık 1 saat de boşaldı,
    son hız olarak 243 km hızı gördük
    200 kmden aşagı düşmedik,
    dönüşte ise 200 km geldik depo yarımdı 140 km hızı geçmedik.

ne demiş atalarımız ne ekersen onu biçersin,
    bir depo 180 km de gidiyor 350 hatta 400 km bile gidebilir.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun yapmış oldugumuz lüleburgaz gezisinde istanbuldan çıkış oalrak depoları fulledik ve lüleburgazda 180 km sonunda depoları boşalttık, ancak bu depoyu boşaltmak çok uzun sürmedi,
    yaklaşık 1 saat de boşaldı,
    son hız olarak 243 km hızı gördük
    200 kmden aşagı düşmedik,
    dönüşte ise 200 km geldik depo yarımdı 140 km hızı geçmedik.

ne demiş atalarımız ne ekersen onu biçersin,
    bir depo 180 km de gidiyor 350 hatta 400 km bile gidebilir.
    Birebir aynı yolda standart egsozla ben de aynı sonucu elde etmiştim Mahmutbey'den Babaeski'ye kadar 200'ün altına inmedim, son hız 244 gördüm ki biraz daha giderdi, 180 km'de benzin ışığı yandıydı.

Bir depoyla yaptığım en uzun mesafe 340km (43 km'si yedek depoda) , yol boyunca 100'ü pek geçmedim, artçılı ve yüklü bir sürüştü. Dolayısıyla 19 litre depoyu son damlasına kadar harcayarak yapılacak en uzun yol 370'i geçmeyecektir.

Motosikleti
    evet yakıt olarak aynı gitmişiz
    ancak 243 km de benimki takıldı
    hafif rampa yukarı 229 km de kalıyor
    1 km ilerlemiyor
    düz yolda ise 243 km yi gördüm,

ancak şunu keşfettim ki fazer ile uzun yol olsun kısa yol olsun yavaş gittigim zaman kollarım ağrıyor
    şu an sol kolumun dirsegi kopmuş gibi

sizinde oluyormu böyle kollarda ağrı ?
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Cihan hafif rampa yukarı 229'da kalması normal değil. Örneğin Bahçeşehir'deki görece dik rampadan çıkarken rampa başında 100'de gaz açıp rampa sonunda 235'e rahatlıkla ulaşıyorum. 229 motorun 6. viteste maksimum torkunu verdiği devirdeki (10.250d/dk) hızı. Ben 244'ü düzde yaptıydım, hafif yokuş aşağı bir yer bulsam daha giderdim

Yavaş gidince kollarının ağrıması oturuş pozisyonunla alakalı, gövdenin yükü kollarına biniyor. Gaz açarken farkıda olmadan deponun üzerine yatıyorsun, kollarına binen yük azalıyor. Yava giderken depoya daha yakın oturmayı dene, olmazsa gidonu geri almayı düşünebilirsin. Triple clamp'teki braketleri ters çevirip yerine takınca gidon sürücüye 3cm yaklaşıyor diye biliyorum.

Not: İnşallah trafik polisi yoktur forumda

Motosikleti
    Cihan hafif rampa yukarı 229'da kalması normal değil. Örneğin Bahçeşehir'deki görece dik rampadan çıkarken rampa başında 100'de gaz açıp rampa sonunda 235'e rahatlıkla ulaşıyorum. 229 motorun 6. viteste maksimum torkunu verdiği devirdeki (10.250d/dk) hızı. Ben 244'ü düzde yaptıydım, hafif yokuş aşağı bir yer bulsam daha giderdim

Yavaş gidince kollarının ağrıması oturuş pozisyonunla alakalı, gövdenin yükü kollarına biniyor. Gaz açarken farkıda olmadan deponun üzerine yatıyorsun, kollarına binen yük azalıyor. Yava giderken depoya daha yakın oturmayı dene, olmazsa gidonu geri almayı düşünebilirsin. Triple clamp'teki braketleri ters çevirip yerine takınca gidon sürücüye 3cm yaklaşıyor diye biliyorum.

yavaş giderken depoya yakın oturmayı denedim ama uzun süre gidemiyorum,
    pazar günü gittigimiz lüleburgaz gezisinde diğer arkaşdaki fazer la beraber 300 km yol yaptık 5 km fark etti
    misal ben 300 km yaptım arkadaş 295 km yol yaptı
    yan yana giderken ibreye baktım ben 100 le giderken aynı şekilde o da 100 km hızı gösteriyordu.

trafik polisi çevirmesi oluyormu burda
    yandık o zaman ben bi arkadaş biliyordum ben trafik polisiyim diye bir başlık açmıştı yardımcı olabilriim diye, gelmesin buraya aman ....
    98 Beygir.....

nikeefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 siyah
    Alıntı oykucafe80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar adana -osmaniye civarı illerde fazer arıyorum yardımcı olabilecek kimse yok mu
    iskenderunda siyah vardı bir tane 20000 km de paşa hamamının karşısında 13000 diyor

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Malesef trafik polisimiz yok arkadaşlar ama sizin hatrınız için trafik şubeye konunun linkini attım. E ilgilenirler artık

Eee başka 200 km üstü gidip 180 km de depoyu boşaltan var mı

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef trafik polisimiz yok arkadaşlar ama sizin hatrınız için trafik şubeye konun linkini attım. E ilgilenirler artık

Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef trafik polisimiz yok arkadaşlar ama sizin hatrınız için trafik şubeye konunun linkini attım. E ilgilenirler artık

kuzen de vardı ama
    gelir birazdan...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

Bugün fatih sultanmehmet köprüsü girişindeki ziraat bankasına uğrayıp,
    münübüsümüzün ogs sini aktif hale getirdim,
    kredisi bitinde kapanmış 10 gün için de ödeyiniz demişti geçen gün,
    münübüsün ogs sini hallettim,
    dedim bende fazera alıyım bir ogs diye
    kaç para dedim
    40 tl makina parası,
    15 tl depozito
    15 tl kredi yüklüyoruz,
    ettimi bana 70 tl
    birde kredi kartı bilgilerini aldılar bundan sonra yeni kayıt olanlar için kredi kartı istiyorlar,
    yoksa vermiyorlar,
    çünkü ogs de kredi bittigi zaman verdiginiz hesaptan çekiyor.
    98 Beygir.....

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

sıkayetcıyım memur bey, arkadaslar cok hızlı gıdıyor,

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Ben masumum kuzene ve diğer fazerli arkadaşa yetişicem diye 241 km'ye çıktım anca yakaladım onları,normalde ben 140'tan fazla hızlı gitmem..

Hız hem bana hemde cebe zarar hep bana zarar.

Arkadaşlara yetişicem diye 300 krş yaktı canım motor.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben masumum kuzene ve diğer fazerli arkadaşa yetişicem diye 241 km'ye çıktım anca yakaladım onları,normalde ben 140'tan fazla hızlı gitmem..

Hız hem bana hemde cebe zarar hep bana zarar.

Arkadaşlara yetişicem diye 300 krş yaktı canım motor.
    yaşar kankim duymasın
    yerin kulağı vardır
    98 Beygir.....

Motosikleti
    fz6 fazer
    arkadaşlar herkese slm bende bu aralar fazer almayı düşünüyorum bunun içinde 9500 11000 kadar bi bütçe ayırdım siyah veya çift renk düşünüyorum bugün için bi motora baktım bir fiyat üstünde anlaşmıştık daha sonra fiyatı yükseltince kararsız kaldım birde bu kırmızı kontak anahtarı yoktu antalya ve çevresinden yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim uzun yol tecrubem olmadı uzun yolda rahatmıdır şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı 007bont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese slm bende bu aralar fazer almayı düşünüyorum bunun içinde 9500 11000 kadar bi bütçe ayırdım siyah veya çift renk düşünüyorum bugün için bi motora baktım bir fiyat üstünde anlaşmıştık daha sonra fiyatı yükseltince kararsız kaldım birde bu kırmızı kontak anahtarı yoktu antalya ve çevresinden yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim uzun yol tecrubem olmadı uzun yolda rahatmıdır şimdiden teşekkürler
    9500 tl ye alacagın motosiklet o kadar temiz olmayabilir,
    ancak sınırları zorlayıpta 11000 tl yi geçebilirsen 12000 tl civarı gibi çok temiz makina alabilirsin,
    ancak bir de antalyada oldugun için bu daha da zor olucak, istanbulda olsa idin vardı bir kaç tane temizinden istanbul civarındakilerine hemen hemen baktık sayılır,
    uzun yolda ise yavaş gidersen kolları yoruyor, bu şahsi fikrim, ankca hızlı gittigin zaman yormuyor.
    aldıgın zaman bizimle paylaşırsan seviniriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:18 ----------

bu da yeni aldıgım ogs cihazı...

98 Beygir.....

Motosikleti
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9500 tl ye alacagın motosiklet o kadar temiz olmayabilir,
    ancak sınırları zorlayıpta 11000 tl yi geçebilirsen 12000 tl civarı gibi çok temiz makina alabilirsin,
    ...
    uzun yolda ise yavaş gidersen kolları yoruyor, bu şahsi fikrim, ankca hızlı gittigin zaman yormuyor.
    Katılıyorum, temiz bir 2005-06 Fazer için en az 11 bini gözden çıkartmak lazım.

Bu arada aklıma geldi, kolları yorma meselesi boyla da alakalı olabilir. Ben 183 olduğum için gayet rahat ve dik oturuyorum, sadece uzun süre kullanınca bacaklarım uzun olduklarından biraz yoruluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler